prima Carbolineum r n BOEKHANDEL PARKSTRAAT. L J BURG—TEXEL. g#*' Wij ondergeteekenden hebben onze alleenvertegenwoordiging voor het eiland Tessel voor onze SPREEKMACHINES en SPREEKPLATEN gegeven aan den heer Th. REUVERS, te Cocksdorp. Groote voorraad aanwezig. BRUINE TEER. KOOLTEER, Draineerbuizen FEUILLETON. Markiezin Sabine Wij bevelen ons bij voortduring aan voor de levering van Couranten, Tijdschriften en Boekwerken, zoomede voor het plaatsen van Advertentiën in alle Dag- en Weekbladen, zonder eenige prijsverhooging. Wij hebben steeds in voorraad eene ruime keuze van Winkelboeken, Kantoorboeken en meer andere zaken voor Kantoorgebruik benoodigd. Evenzoo een groote collectie BOEKWERKEN, ook in prachtband. India-Rubberstempels en Lakcachets volgens prijscourant, solide. MEDAILLON-PORTRETTEN, goed gelijkend, netjes afgewerkt, 12 a 50 cent, VOORDRACHTEN voor Bruiloft en andere partijen. BRUILOFTSLIEDEREN. LANGEVELD DE ROOD. Lyrophonwerke Adolf Lieban Co. Berlijn, Maatschappij voor Commissiehandel, Amsterdam. Altijd welkom te Den Burg. Aanbevelend, Goed nieuws van iemand uit onze om geving is ons altijd welkom en wij zullen met belangstelling het volgend berichtje van een Harlingsche lezen. Het zal even eens voor velen onzer een waardevol nieuws zijn. Mejuffrouw N. Visser wonende Kerk poortstraat 53 te Harlingen deelt ons mede: Vanal het oogenblik dat ik met uw Fosters Rugpijn Nieren Pillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken verlichting te be komen in een nierziekte, waarvan ik reeds drie jaren het slachtoffer geweest was. Ik had een slopende pijn, die mij zeer hin derlijk was in mijn werk ook had ik veel last van een ongeregelde waterloozing, de urine zag erg donker en liet veel bezinksel na. Zonder de minste aanleiding kreeg ik op stijgingen van het bloed naar het hoofd, welke door huiveringen gevolgd werden, het leek wel koorts. Doorloopend gevoel de ik mij erg afgemat en lusteloos; toen ik overal zoo uw Fosters Rugpijn Nieren Pillen hoorde prijzen, liet ik daarvan een doosje komen. Dit ééue doosje bezorgde mij reeds verlichting en ik kan u open hartig zeggen, dat na het gebruik van drie doozen ik een buitengewone verandering in mijD gestel kon waarnemen. Van de pijn kon ik haast niets meer bemerken, de urine kwam weer geregeld en was helder en ik acht het mijn plicht tegenover andere nierlijders mijn voorspoedige genezing be kend te maken, opdat zij hiervan nut kun nen trekken. 12 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velea onder U schijnen voortdurend ongesteld misschien lijdt gij aan hevige pijnin den rug; aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oor deel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziek ten" zijn niets anders dan aandoeningen dei- nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeelde kwaal—i iet zijn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Visser gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl,75 voor een, of f10,voor zes doozen. (10% Teerzuurgehalte, helder van kleur, 12 cent per kilo. van verschillende wijdte, enz. Aanbevelend, J. Pli. BAKKER, Weverstraat. Vrij naar 't Fransch door A. B. 51 Daar zijn vrouw verlangt met U kennis te maken, neemt hij nu U mede, een zeer natuurlijke zaak. Uw oom zal u naar het kasteel vergezellen, tot aan uw kamer, ten einde pijnlijke ontmoeting voor u te vermijden gij zult uw koffer pakken, vervolgens zult ge, eveneens vergezeld van mijnheer de Savigné naar Vorey gaan, en daar blijven tot het tijd is met de trein te vertrekken. Ik weet dat ge wilskracht hebt, maar ook die heeft grenzen zoudt ge den namiddag op de villa kunnen doorbrengen zonder uw vader of broeder iets te doen vermoeden Ja, antwoordde Sabine, na eenige oogenblikken gezwegen te hebben, maar wanneer zullen vader en André vernemen wat er gebeurd is Later, later, mijn kindIk ben uw geestelijke herder, is het niet zoo? Welnu, de herder raadt zijn klein schaapje zich te kalmeeren en te beproeven moedig alleen haar kruis te dragen en zonder te denken aan het verledene noch aan de toekomst haar dagen te slijten. Zal ik dan lang bij mijn oom moeten blijven Thans was het mijnheer de Savigné elke antwoordde Wat komt dat er op aan, kind Ik herhaal u, wees maar onbezorgd. Gij zult zien: zorgen, vertrouwen, genegenheid en liefde zullen u niet ontbrekenWij zullen het u zoo gemakkelijk mogelijk maken. Néem alleen maar aan, wat wij U voor stellen. Opnieuw kwamen er tranen bij Sabine in de oogen, doch zij hief het hoofd open zei tot mijnheer de Savigné: Wat is U toch goed Ik neem het aan, XI. Hennequevilla, Waarde Herbert. Geen korte briefjes meer, maar nu eens een langen brief. Onze ongerustheid is nu verdwenen, we beginnen weer te slapen, te eten, luid te spreken, ja te lachen. Gode zij dank is Sabine nu weer beterende. Wat we gedurende dezen maand hebben verduurd is onbeschrijfbaar. De vrees het arme kind te zullen verliezen, het zien van al dat lijden, het gevoel van onze groote verantwoordelijkheid met haar familie niet te waarschuwen, het zou mij te zwaar zijn gevallen maar uw tante bezit een buiten gewone wilskracht. Zij heeft van het eerste oogenblik af, de zorg voor haar op zich genomen, en slechts onze trouwe Florance mocht haar daarbij behulpzaam zijn. Zij heeft niettegenstaande dokter Weiter er op aandrong dat men Sabine's familie zou waarschuwen, er zich met alle macht tegen verzet. En thans de dokter heeft het zooeven verklaard Sabine is gered. Gered! Uw tante, die bij al dat lijden van Sabine zoo sterk was, viel in zwijm van vreugde, en iknu het is geen schande het te vertellen, ik viel den dokter schrei ende om den hals. Maar er moet altijd een schaduwzijde zijn bij alle geluk Weet ge wat de eerste woorden waren toen Sabine na een vor- kwikkenden slaap wakker werd en verwon derd rondom zich keek Waarom hebt ge mij niet laten sterven vroeg zij. Ons hart kromp ineen bij die vraag. De dokter begon hartelijk te lachen, en heeft haar op dien vraag geantwoord. Waarom we U niet hebben laten sterven zei hij. Wel, omdat we allen evenveel van u houden, lief kind, ja allen, uw oom, uw tante, de bedienden, uw hond en ikzelf. Komaan, ik hoop dat ge zooiets niet meer zult vragen, en u ook niet ondankbaar zult toonen tegenover God en tegenover ons. Mijn oude vriend, anders een hartstochtelijk wandelaar, is gedurende uw ziekte geen oogenblik het huis uit geweest, Mevrouw de Savigné heeft u nacht cn dag bewaakt met eene onverge lijkelijke toewijding, ik, de oude Weiter, heb alles aangewend wat de kunst vermag. Wees dus tevreden en bedank ons, ik verzeker het U, wij verdienen het ten volle. Sabine glimlachte Haar oogen werden vochtig. Ons gelaat, vooral dat van uw tante, droeg zoozeer de sporen van de uit gestane vermoeienis en angst, dat het arme kind ons haar bleeke magere hand toestak, en met zwakke stem mompelde Dank U, en vergiffenis Bravo riep de dokter uit, meer vragen wij niet. Ge hebt nu al weer genoeg ge sproken en wind u vooral niet op. Doe nog een dutje als ge kunt en kunt ge niet, blijf dan maar kalm liggen. Een vraag een enkele Wisten Vader en André dat ik ziek was? Neen. Waarom die goede lieden noodeloos ongerust te maken. Alle moge lijke voorzorgen zijn genomen. Uw oom heeft verscheidene keeren aan mijnheer Gueldry geschreven in uw naam, voor gevende dat ge uw hand had bezeerd en daardoor zelf niet kondet schrijven. Nu uw lichaam was ziek, dus uw hand ook. En nu, basta, ik ga heen, van avond kom ik weer eens kijken. Van dien dag af, is Sabine snel weder in krachten toegenomen. Eergisteren zat ze een uur, gisteren 3 uur op, en morgen, hopen we, dat ze haar kamer eens zal kunnen verlaten en den namiddag onder de veranda doorbrengen. Om Sabine afleiding te verschaffen gaan we meermalen vertellen, wat er al zoo in onze jeugd plaats had. Sabine houd daar zeer van, en ook wij vinden het wel aardig nog eens al die oude herinneringen te voor schijn te roepen. Als men oud wordt, wil men graag nog eens over zijn jeugd praten. Uw tante begint gewoonlijk Weet je nog Fabius En even later heb ik weer een dergelijke vraag lederen avond komt de dokter ons ge woonlijk een uurtje gezelschap houden. Die weet altijd voorvallen uit zijn studenten tijd, en Sabine lacht, maar die lach is niet de gezonde lach aan de jeugd eigen, het is een lach die iemand piju doet, zegt de dokter. In haar ijlen heeft de zieke veel gezegd, waardoor hij van den toestand op de hoogte gekomen is. Hij begrijpt, dat al neemt het lichaam ook dagelijks in krachten toe, het hart nog ziek blijft. Met het oog daarop ziet hij met verlangen uit naar den tijd waarop Sabine krachtig genoeg zal zijn om andere afleiding te hebben dan enkel lezen en praten. Heden hebben wij voor het eerst eens bij haar toegelaten ons aardig buurmeisje Christina de Falaisceau, deze verlangde reeds zoo lang eens met haar kennis te maken. Christina is sedert korten tijd verloofd met den vriend harer jeugd de officier der artillerie Eli de Bouhelec, wiens oudste broeder go naar ik meen wel kent, die woont te Parijseerst het volgend jaar zullen ze gaan trouwen. Eli is 24 jaar, Christien 18, ze kunnen dus best nog wat wachten Christien is verrukt over dat uitstel, omdat ze zooals ze zegt „haar oude Eli" nu nog eens goed kan plagen, terwijl ze, wanneer ze eenmaal getrouwd zal zijn, „hem eerbiedig zal moeten gehoorzamen." Zij lacht en zingt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Ge begrijpt dat dit eene uitstekende bondgenoot voor ons zou zijn, als ze een plaatsje in Sabine's hart kon veroveren Eerst hadden wij er aan gedacht mijnheer Gueldry en zijn zoon te vragen eenige dagen bij ons te komen logeeren, begrijpende dat de tegenwoordigheid van de geliefde wezens eene uitstekende invloed op het herstel zou uitoefenen, veel meer nog dan ons aller goede zorg. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4