KARNEMELK, Een flinke Jongen, Voordrachten en Bruiloftsliederen Texel Hoorn, Purmerend. Ingezonden stuk ken. Vergadering Gemeenteraad van Vlieland. M arktberichten. Advertentiën ADELBERTII geYraagd bij LflNCEVELD üf DE ROOIJ. DAKPANNEN. STUCAD00RKALK. een WOONHUIS, Voor JCof en JCuis. Predikbeurten ADVERTENTIËN. "DIENSTBODE of DAGMEISJE, Vleeschhouwerij en Spekslagerij GEBR. DROS De genezing der Bloedarmoede Het eenige onfeilbare middel tegen Adr. Timmers, zijn te bekomen in Boekh. Parkstr, Rij ndakpannen. Verkrijgbaar nieuwe Zaterdag 27 April, 's morgens 9 uur naar HOORN en PURMEREND. De Agenten C. KUIJPER Cz. H. HAAKMAN. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Conrant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. DANKBETUIGING. AdresL. KONING, Oosterend. Weekloon f 1,50. melkvoedse! KindererienZieken. moet aan de Pink Pillen gevraagd worden. is a f 1,00 per flacon te bekomen bij Schipper fl. J. BRUIN. By C. RIJK, metselaar, Cocksdorp. C. B. BAKKER, Oosterend. 39 De Veeboot «Burgemeester van Alkmaar« vertrekt teleurstelling die volgens B. en W. ie grooter is, niet alleen omdat het publiek niet medewerkt maar zelfs leden van den raad in deze voorgaan, werd door B. en W. voorgesteld de woorden „gedurende de maanden October tot en met Februari" weder te schrappen uit art. 116 der politie verordening, zoodat weder zonder vergun ning van B. en W. geen zwaarder vrachten zouden mogen worden vervoerd over de gemeentewegen dan van 1250 K.G. Na vrij heete discussie werd het voorstel van B. en W. met 7 tegen 4 stemmen verworpen, het artikel omtrent de zware vrachten blijft dus ongewijzigd. De borgtocht van den gem-ontvanger wordt even hoog gesteld als die van den overleden titularis, n.l. f 6000, Tot gem.-ontvanger werd met algemeene stemmep benoemd de heer Arn. Lan- geveld, ambtenaar ter secretarie, terwijl aan den tydelijken gemeente-ontvanger, den heer J. S. Dijt eervol ontslag werd verleend. - i - Sommige zaden hebben zulk een sterke en harde zaadhuid, dat vele er van niet ontkiemen. Dit is bv. het geval met Canna- of Musa-zaden. De heer Bruyning Jr. te Wageningen raadt aan op de korrels ver schillende kleine insnijdingen te maken of de huid op een steentje af te slijpen. Echter voorzichtig, opdat men niet te ver ga. Ook kan men de zaden op een zeefje 2—8 se conden in kokend water dompelen, ze on middellijk in koud water afkoelen en dan uitzaaien. Het indompelen dure niet te lang, anders lijdt de kiemkracht. - 2 - Wormen in bloempotten kan men op een voudige wijze verdrijven, door namelijk een rotten appel op de aarde te leggen. Hierop komen de diertjes spoedig af. De appel kan meermalen dienst doen. - 8 - Tegen bladluizen op planten is een goed middelbegieting met een aftreksel van notebladeren. Zoo noodig herhalen! - 4 - In dezen tijd loopen vele aardappelen in den kelder uit, waardoor ze aan smaak en hoedanigheid zeer verliezen en zelfs nadeelig worden. Men kan dit tegengaan doortus schen de aardappelen wat gips of kalk te strooien, welke stoffen het vocht aantrekken dat de ontkieming bevordert. - 5 - Sommige huismoeders zijn zoo gelukkig nog wat appelen in voorraad te hebben, maar de meeste zijn wellicht onoogelijk geworden en weinig sappig meer. Deze legge men nu een halven h een heelen dag, al naar ze uitgedroogd zijn, in frisch water, dat een paar malen ververscht moet worden. De vruchten herkrijgen hierdoor heur smaak en sappigheid. - 6 - Het is nu de tijd om den tuin verder in orde te maken, de paden te schoffelen en af te steken, het gazon te vernieuwen door in te zaaien of graszoden aantebrengen. Ook het wieden wordt al noodig. Is het weer gunstig dan kan men zaaien op de perken: Argemono, Calendula, Galliopsis, Adonis, Delphinium. Agrastemna Alyseum, Helianthus, Linum, Linaria, Malva, Arge- mone, Digitalis e. a. OBSERVATOR. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Den Heeren Uitgevers der Texelsche Courant. Verleden Zaterdag was het een gewichtigen dag voor de Vereeniging tot verbetering der Pluimveehouderij in Nederland; alle provin ciën hadden algevaardigden gezonden naar de grijze bisschopsstad! Te Utrecht zou wor den uitgemaakt of de eierenveiling te Am sterdam, aanvankelijk op het weefgetouw gezet door het provinciaal bestuur van Noord-Holland dier vereeniging en daartoe geldelijk in staat gesteld door drie haror le den, moest worden beschouwd als een nati onaal belang en dientengevolge door de ver eeniging rnoost worden overgonomen als hare zaak! Met bijna algemeene stemmen Friesland, die zelve eene eierenveiling heeft, uitgezonderd werd uitgemaakt dat de Amsterdamsche eierenveiling, de veiling moest worden voor geheel Nederland, waar ieder lid der vereeniging, mits voldoend aan de voorschriften, eieren zou kunnen zenden. 152 afdeolingon, waaronder de gemeente Toxol, door mij vertegenwoordigd, en ongo voor fcOOO leden tellende, namen dit gewich tig besluit; het moet wel zijn dat die Amster damsche veiling eene behoefte is geworden, waar men niet meer buiten kan; dit schijnt ook door do Hooge Regeering te worden er kend want er bestaat gegronde hoop op jaar- lijksohe ondersteuning van Rijkswege. Do eierenveiling te Amsterdam is eene macht geworden, boven verdenking en ver dachtmaking! Wie daar vroeger aan mocht twijfelen en tornen, zal dat in 't vervolg wel uit zf.n hoofd stellen, ook met het leuren en sollen door enkele eierenzendors zal kort spel worden gemaakt, dit zal lator wol blijken Wie zich op groote eieren toelegt zal goed doen, dit zal ik door een voorbeeld duidelijk maken: Er worden van hier eieren verzon den van 6 kilo 6 ons per 100 stuks, maar ook eieren van 5 kilo per 100 stubs. Gelden de eieren, die per gewicht geveild worden nu 57 ct per kilo dan ontvangt nommer 57 f 3,37 en nommer 15 slechts f 2,57 schoon geld, dat maakt een verschil van 80 ct. per 100 stuks. Met de kisten is de zaak nog niet in het reine, voorloopig zullen we ons nog moeten behelpen, al zal liet niet lang duren; het aan tal der door geheel Nederland naar de vei ling gezonden eieren Dam wekelijks toe maar het aantal kisten bleef hetzelfde, vandaar het tekort. De beste raseen, met de grootste eieren, zijn de Minorca's en de Leghorns; ik weet al niet wie van beiden de voorkeur verdient, misschien is de Leghorn beter tegen dit kli maat bestand en eigent hij zich beter tot kruising met het Texelsche hoen, maar ik kan wel mis zijn. Groote broedeieren van raszuivere Minor ca's zijn te verkrijgen bij Dr. Over, W. Jz. Eelman en D. C. Keijser, Ruitersplaats, van witte raszuivere Leghorns bij B. Pereboom, van kippen met groote eieren, al zijn ze niet raszuiver, bij P. List, Kamp, K. Dalenberg en II. Rikkenberg. Bijna allen hebben eieren van meer dan 61/., kilo per 100 stuks. In de beide broedmachines der vereeni ging liggen 300 eieren raszuiver waarvan we de volgende week kuikens verwachten, die aan 30 ets. per stuk worden afgegeven. Bestellingen worden intijds verzocht. Mijn vriendelijke groeten en mijn dank voor de plaatsing. D. W. Coninck Westenberg. Texel, 22 April '07. -rnii in n iw—BBBnanan—■b—mb Vrijdag 19 April 1907. Afwezig do heer K. R. Bakker. Voorzitter de heer J. Molenaar, Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Komt in behandeling de benoeming van een gemeente-ontvanger. B en W bevelen aan: 1 de heer G. van Westen. 2 de beer J. H. de Lange. Met algemeene stemmen wordt benoemd de beer G. van Westen. Tot tijdelijk onderwijzeres wordt met alg. st. benoemd de eenige sollicitante, Mej. G.C. Bunk te Rotterdam, tegen eene belooning van f 50. per maand, ingaande 22 April. Vastgesteld wordt eene door B en W aangebo den suppl. begrooting (1907) wegens aanstelling van eene tijdelijke onderwijzeres ad f 100 en f 50 wegens verhooging van verplegingskosten van Grietje Kroon. Idem een staat van af- en over schrijving dienst 1906, tot een bedrag van f 68,93. De Rekening en Verantwoording der Gezond heidscommissie te Enkhuizen, dienst 1906, wordt goedgekeurd tot de volgende bedragen Ontvang f 2934,99 Uitgaaf 1585,97' Voordeelig saldo 1349,016 Een schrijven van Ged. Staten, houdende me- dedeeling dat de gemeente Vlieland ingevolge art. 48 der Wet op het Lager Onderwijs eene bijdrage uit 's Rijks schatkist ontvangt van f 2210, wordt voor notificatie aangenomen. De Raad gaat hierna over in eene zitting met gesloten deuren ter behandeling van reclames tegen den hootdclijken omslag. Zondag 28 April 1907. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur da. Schroder. Koog. Voorm. 10 uur ds. Smits. Uudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met. Den Hoorn. Nam. half 3 da. Smits. Oosterend. 's Avonds 7 uur ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Kramer GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Oen Hoorn. Vm. 10 uur ds. Scherpenhuysen Purmerend, 28 April, Aangevoerd 806 Runderen waaronder: 146 vette koeion 62 d 73 Ct. per KG, Gelde koeien f 140 d 220. 646 Melkkoeien f 160 d 275. 14 stieren. 202 vette kalveren f 0,70 a f 0,90 p. kg. 835 Nucbtere-kal veren f 8a f22 21 paarden f a 1 235 vette varkens 1 0,44 a f 0,48 por kg.; 66 magere varkens t 16 a f 30; 285 biggen f 8 a 1 12 kipoieren f 3.'a 1 3,25 per 100; 2671 Schapen f 20,—d f 31,—prijsh. h. stug Ovorhouders f af Veulens f a f 0 Graskalveren f af Vette koeien prijsh. handel stug. Geldekoeien, prijsh. h. stug. Melkkoeien prijsh. handel stug. Votto kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere kalveren, prijsh. h. matig. Vette Varkens prijsh. h. matig. Magere Varkens en Biggen prijsh h. matig Amsterdam, 22 April. Aangevoerd 491 Runderen, le kwal. 68 a 72 ct. j* 2e kwal. 62 a 66 ct. h 3e kwal. 56 a 60 ct. g, 165 Melk- en Kalfkoeien 1 130 a f 270, 43 Schapen 1 20 a f 25, 174 Nuchtere Kalveren 1 7,a f 12, 522 vette Varkens 45 a 47 ct. 0 Lammeren f' a Verloofd HEKDRIN A P. LAP EN C. KEIJSER Hz. Den Burg Texel. Aan allen onzen kartelyken dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij ons 50 jarig Huwelijksfeest, zoowel van hier als van buiten. P. BROUWER Echtgenoote en Kinderen. Oudeschild Texel. Bij dezen breng ik mijn harte- lijken dank aan allen die bewijzen van belangstelling hebben getoond bij het overlijden van mijn Echtgenoot P. Cz. Bakker, zoowel hier, als van elders onder- yonden. Wed. P. Cz. BAKKER—Gorter. Burg Texel, 24 April 1907. spoedig gevraagd. 3 cent per liter, bij M. A. LA1VGEVELD. van de afd. Texel der H.M.v.L. is beschik- baar alle werkdagen. Standplaats Weezenboet aan den Schilderweg. HET BESTUUR. VAN TEXEL leveren over geheel Texel franco alle aan het vak verwante artikelen. Voor partijen en bruiloften alle fijne Vleeschwaren voorhanden, en worden op verlangen machinaal uitgesneden, hetwelk is voordeelig, smakelijk en zindelijk. Servelaatworst per 5 ons 75 ct. per ons 15 ct. Fijne Rolham 60, 55 en 50 ct. per 5 ons Zware gerookte Hammen 50 Gelderschmodel Hammen 50 Westfaalsch model 45 Metworst 50 Geldersche worst 55 Versche worst 45 Prima Saucijsjes 45 Gekookte Ham f 1,p 5 ons, 24 ct p ons Muisjes Rookvleesch 1,24 Boterhammenworst 50 ct 10 Prima Leverworst 25 Ontbijt- of Hamspek 50 en 45 10 Hard mager rookspek 40 a 42B ct per 5 ons Hard vet gerookt spek 35 a 40 Minzaam aanbevelend. Niet concurreerend in prijs, wel in kwaliteit. De Pink Pillen laten in werkelijkheid nooit na genezing aan bloedarmoedigen te bezorgen. Wanneer een bloedarmoedige de Pink Pillen neemt is er weldra een bloedarmoedige minder. De bloedarmoedigen vermageren, vervallen en sterven ten gevolge van gebrek aan bloed en armte van bet bloed. De Pink Pillen nu geven bloed met iedere dosis, zij verrijken het bloed. Iedere dosis der Pink Pillen brengt dus eene verbetering aan in den toestand van den zieke. De genezingen der bloedarmoedigen door de Pink Pillen zijn gewoonlijk snel. Een groot aantal voorbeelden bewijzen dat de Pink Pillen genezen wanneer andere middelen gefaald hebben, zooals de beide volgende getuigenissen aantoonen: Mej H. J. ter Hofste, Kerkstraat 65 te Goor schrijft//Langen tijd heb ik aan bloedarmoede en bleekzucht geleden, en was ik te zwak om te werken. Ik zag er bleek uit, at niet en leed voortdurend. Ik heb vele geneesmiddelen geno men maar zij hebben niet de minste uitwerking gehad. Gelukkig heeft men mij geraden de Pink Pillen te gebruiken en het is daardoor dat ik een uitmuntende gezondheid heb teruggekregen. Nu ben ik zoo wel als ik maar wenschen kan, en ik kan zonder vermoeienissen zelfs den moei - elijksten arbeid verrichten//. De Heer G. van den Hout, Maasdijk bij Naald wijk, schrijft: //Mijne negentienjarige dochter was langen tijd reeds lijdende aan bloedarmoede. Zij had geheel haar eetlust verloren, alsook haar goede kleur en hare krachten. Zij ondervond gestadig een groote vermoeidheid en pijnen in al hare ledematen. Na te vergeefs verschillende geneesmiddelen beproefd te hebben, is zij de Pink Pillen gaan innemen. Ik getuig met genoegen dat het gebruik van eenige doozen dezer pillen haar volkomen van hare kwalen genezen hebben//. De Pink Pillen, die onovertroffen zijn tegen bloedarmoede, zijn eveneens zeer aan te bevelen tegen bleekzucht, algemeene zwakte, zenuwlijden maagpijnen en rheumatisme. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depot-houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Drogist te Wormerveer. Eenvoudige, bijna pijnlooze behandeling. Franco toezending na ontvangst van post wissel. ATTEST: Ik ondergeteekende raad ieder Schapenhouder aan het onfeilbare middel tegen Schapenkreupel van den dro gist Adr. Timmers te Wormerveer bij die ziekte toe te passen. Een ondervinding van 4 jaren heeft mij dit middel boven elk ander leeren waardeeren. (get.) D. KUIPER, lid van den Boerenbond te Wormerveer. Ondergeteekende levert bij vooruit bestelling verschillende soorten Ondergeteekende biedt uit de hand te koop, waarin hij sinds jaren een Brood-. Koek-, en Beschuitbakkerij met succes heeft ge dreven.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 3