ZOMERDIENST. BESTE BIGGEN" OPROEPING FEUILLETON. Markiezin Sabine Buitenland. Marktberichten. Predikbeurten- Advertentiën ADVERTENTIËN. Houtveiling te Helder 8W Attentie. ""Spg Spoorboekje. Prijs 10 cent. Deurwaarder C. DE WIJN, te koop bij KL. UPS, den Burg. DANKBETUIGING. A. LANGEVELD Pz, BOEKH. PARKSTRAAT. publiek te verkoopen Dammen. De „AJgemeene Nederlandsche Dam- bond" goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 14 Mei 1906, zal op Donderdag 9 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) te Zaandam in Café „Cambrinus" Hoogendijk, een gezellige bijeenkomst organiseeren voor zijn leden en geïntroduceerden, waarbij enkele Damvereenigingen zijn uitge- noodigd. Dien dag zal oa. gehouden worden een groepenwedstrijd, waaraan prijzen zijn verbonden en door alle aan wezige amateurs kan worden deelge- genomen. De leiding van dezen wedstrijd is in handen van de hr C. H. Broekkamp. De opening is vastgesteld op 's morgens li1/, uur. Trams met bovenverdieping. In het volgend zomerseizoen zullen op het trafect Den Haag Sc'neveningen door de Haagsche tramwegmaatschappij proeven genomen worden met wagens met een bovenverdieping. Wat ongelijk verdeeld, we kunnen hier nog geen ge woon trammetje toeloopen. Waarschuwing voor liefhebbers van mosselen. De heer de C. te Oudesluis had zich j.l. Zondag te goed gedaan aan het ge bruik van mosselen; een poosje daarna gevoelde hij zich niet wel en begon zijn lichaam en zelfs zijn hoofd en handen op te zetten. De overige huisgenooten, die geen mosselen hadden gegeten, man keerden niets. Het gebruik der mosselen was dus bepaald de oorzaak van de on gesteldheid. Men meende reeds genees kundige hulp in te roepen, doch na het gebruik van veel melk werd de toestand weer beter. (Zijp. Ct.) Dat komt er van. De dienstbode van den heer J. A. te Zoetermeer, door de schoonmaakwoede bezeten en als gevolg daarvan onvoor zichtig geworden, viel, gewapend met een pot witkalk, door een lichtraam boven de kamer van een buurman en kwam daar zwaar bekalkt op een tafel terecht. Ten tweede male er van door. De vrouw van zekeren L. L. te Haar lemmermeer kon het zaakje met een inwonenden kostganger best vinden, althans zij vertrok met hem naar een andere plaats, alwaar zij eenige weken bij elkander bleven. Toen vertrok hij naar Duitschland, terwij zij weer in de woning bij haar man terugkeerde en hem beloofde beter op te zullen passen. Dit duurde evenwel niet lang, want kort daarop zond bedoelde kostganger haar eenig geld, wat haar deed besluiten met medeneming van twee kinderen naar Duitschland te vluchten. Dat L. nu uit een ander vaatje zal beginnen te tappen, ligt wel voor de hand. Van de gelegenheid gebruik gemaakt. De winkelier v. d. V., wonende nabij de Schoolstraat te Ginneken, was Maan dag met zijn gezin bruiloft gaan houden te Breda. Van deze gelegenheid maakte een inbreker gebruik een bezoek aan de woning te brengen. Een vrouw, die voorbij kwam en wist, dat de bewoners afwezig waren, meende onraad te be speuren en waarschuwde eenige buren. Doch dit geschiedde zoo ondoordacht, dat de inbreker al den tijd had zijn biezen te pakken, hetgeen hij dan ook wijselijk deed. Vrij naar 't Fransch door A. B. 54 Ik heb den geheelen nacht geen oog toegedaan en reeds bij het aanbreken van den dag ben ik het bosch ingegaan om den postbode daar af te wachten. Twee uren wachten. Twee uur in koortsachtige spanning Eindelijk kwam hij dan bedaard aanloopen. Toen hij mij van verre opmerkte zag ik dat hjj reeds in zijn ,tasch ging zoeken, ik ben hem toen haastig tegemoet geloopen. Hij scheen zich te verontrusten over mijn groote haast en nog te meer over de bevende hand waarmede ik de correspon dentie aannam, na eene korte aarzeling vroeg hij Mevrouw Sabine is immers niet ziek? wel mijnheer Welk een wilskracht werd er nu door mij vereischt. -Ziek Zij Wel U weet, dat ieder het zegt. Maar dan heb ik mij noodeloos verontrust, Lastige kwaal. In een der doipen op de Veluwe werd een man door de politie geverbaliseerd, wegens openbare dronkenschap. Hij beweerde evenwel niet dronken te zijn, doch een kwaal te hebben, waarvoor hem zelfs het gebruik van sterken drank verboden was. De veldwachter had hem echter bij maneschijn langs de straat zien zwieren en geloofde dus niet aan deze praatjes. Eenige dagen later stond in het plaat selijk blad een ingezonden stuk, van de hand van den geverbaliseerde, waarin deze zijn nood klaagde over de begane vergissing en zich in de oogen van het publiek rechtvaardigde, waaronder zijn geneesheer een attest stelde, dat de man inderdaad een ziekte had, die, vooral bij avond, een waggelenden houding veroor zaakt. Het proces verbaal werd dan ook ingetrokken. (Tel.) Amerïkaansclie zeden. In Lynchbarg in den Amerikaanschen staat Virginië woont een rechter met een mooi dochtertje. Het meisje werd door een boerenzoon uit de buurt verleid, naar sommigen zeggen onder hoogst laak- waardigo bijomstandigheden. Toen de rechter van zijn dochter gehoord had wat was gebeurd, nam hij een geweer en ging er op uit. Bij vond den jon geman aan het werk op het veld en schoot hem neer. De rechter gaf zich toen aan maar werd tegen een borg tocht van 5000 dollars op vrije voeten gesteld. De drie broers van den ver- slagene hebben den eed afgelegd, dat zij den rechter zullen doodschieten vóór de zaak in openbare behandeling komt. Leiden, 3 Mei. Ter markt werden heden aangevoerd 27 Stieren f 125,— a f210,—; 51S Kalf- en Melkkoeien f 158 a f 374; 402 Varekoeien f 82 a f 241; 187 Vette Ossen en Koeien f 170a f345; 41 Kalveren (vette) f 53 a f 96; 183 Kalveren (magere) f 6,a f 10, 1140 Lammeren f 10,a f 15, 411 Schapen (weide) f 19 a f 28; 400 Magere Varkens f 16,- - a f 40, Vette Varkens a ct. perK.G.; 382 Biggen f7,— a f 13,50; Schagen, 2 Mei. Aangevoerd: Paarden f at 275 Geldekoeien f 140 a f 240; 25 Vette Koeien f 180 a 1275; 125 Kaltkoeien f 160,a f 260; 325 Overhouders f 22,00 a t 32, Varkens f 14,a f 17; 55 Vette Varkens 42 a 47 cent per kg. 110 Biggen f 10 a f 15, Boter f 0,95 a f 1,05 per K.G. Kipeieren f 2,50 a f 3.00 per 100; Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand April 1907 Ingelegd f 7040,86 Terugbetaald 18071,156 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3112. zooveel te beter, Waarlijk het zou allen in den omtrek groot verdriet doen als het waarlijk zoo was I Hij groette en begaf zich naar het dorp, terwijl ik zoo spoedig mogelijk mij naar Barsannes begaf. Zoodra ik in de kamer van m(jn moeder was aangekomen riep ik uit De koorts is een weinigje minder. Verwonderd keek zij mij aan. Is de postbode er dan al vroeg zij. Neen maar ik heb hem onderweg opgewacht. O! Na eenige oogenblikken gezwegen te hebben, zei ze op spottendea toon Je zult juffrouw Gueldry nog gaan beminnen, nu ze sterven gaat. Een oogenblik was ik besluiteloos wat ik op die vijandige opmerking moest zeggen, eindelijk echter antwoordde ik Misschien wel, moeder, doch waarvan ik wel zeker ben, is, dat ik zoo onrecht vaardig ben geweest. En sedert die bekentenis, die een diepe afgrond tusschen ons heeft geplaatst, gevoel ik mij meer eenzaam dan ooit te voren. Het gaat steeds vooruitZonder het Hedenmorgen is bericht ontvangen, dat ds. Joh. Kijne van Purmerland de toezegging van beroep naar de Herv. Gemeente te den Burg heeft aangenomen. zondag 5 Hei 1907. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Nam. half drie Ds. Schroder. (Doop.) Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. (Bevestiging van nieuwe leden) Uudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Nam. 3 uur ds. Kramer Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Schroder. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Scherpenhuysen Donderdag 9 Hei (Hemelvaartsdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. (Bediening H. Avondmaal.) Oudeschild Voorm. 10 uur ds. Met Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kramer GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Rooseboom. Burgerlijke Stand der Gemeente Teiel. van 27 April tot en met 3 Mei 1907 Ondertrouwd: Johan Vlas en Johanna Magdalena Weijdt, Jan Bas en Aagje Petronella Pool, Arend Heerschap en Aaltje Eelman. Getrouwd: Pieter Jan Dijt (Westen) en Keetje Witte (Koogerveld), Gerrit Hop man (Waalenburg) en Johanna Zijm (Z.- Haffel), Pieter Zijm (PHPolder) en Mar- garetha Adriana de Porto (Molenbuurt) Geboren: Jacob Pieter zv Jacob Breman en Petronella Roos (Oosterend) Cornelia Welmoed, dv Leendert Bruin en Jantje de Vries (den Burg), Dirkje Cornelia, dv Reijer Buijsman en Anna Ruhland (den Burg), Willem Cornelia, zv Cornelis Daalder en Pieternella van der Vis (Oosterend), Dora dv Tijs Witte en Keet je Schraag (Ongeren) Overleden: Aaltje Buis, oud 47 j., geh. m. Jan Schaap (Eierland), Jacobus Lips, oud 51 j., geh. m. Cornelisje Kind (den Burg). Vrouwtje Krijnen, oud 66 j., geh. met Cornelis Boon (den Hoorn), Albert Kuiter, oud 79 j., geh. m. Antje Bisschop (Oosterend) voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Grootvader, ALBERT KIJITER, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam, Wed. A. KuiTEE-Bi86chop. Oosterend-Texel, 2 Mei 1907. nu nog bepaald uit te spreken toont dokter Weiter zich toch minder ongerust. Tante is op van vermoeidheid en angst, ook oom anders zoo krachtig schijnt totaal afgemat. Hij verbiedt mij beslist om naar Henne- quevilla te komen, zooals ik hem dat reeds met aandrang had verzocht en besluit zijn weigering met de wreede zin „Dood haar geen twee keer!" „Doodt haar geen twee keer." Die woorden zijn voortdurend in mijn gedachten, ik ben zoo terneergeslagen en ontmoedigd, dat ik, toen tegen den avond André nog even kwam, ik bijna mijn hart tegen hem had uitgestort, toen ik hem naar het dorp vergezelde. Hij sprak over Sabino en dit deed mij bijna meer zeggen dan wel goed is, maar hij begon spoedig te spotten oyer onze tijdelijke scheiding en dan zoo kort na ons huwelijk en schreef het t >e dat ik zoo stil was, aan mijn plan mij nu maar van de wereld af te scheiden, hij wilde mij oen slaapmuts koopen en een paar kamermuilen. Vroolijk lachende is hij vertrokken. O, als hij eens geweten had I Do schemering viel, de dorpelingen kwamen uit het veld terug en op het plein voor do kerk hield do zuster van den abt Aan Familie, Vrienden en Bekenden, die hen tijdens de ziekte en het overlijden van hunne dierbare Echtgenoote en Moeder, AALTJE BUIJS, zooveel blijken van belangstelling en deel neming gaven, betuigen de ondergeteeken- den bij dezen hun inuigen dank. Inzonderheid onzen dank aan dr. Over, voor diens onvermoeide hulp, aan ds. Smits voor diens troostvolle woorden en aan dra gers en klcedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. Jn, Schaap en kinderen. Eierland, Mei 1907. Zij, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten onder zich hebben, geteekend door wijlen den heer HENDRIK MEIJER, overleden te Vlie land 19 April 1904 en wiens nalatenschap is aanvaard onder benefice van Inventaris, worden verzocht daarvan vóór 15 Hei 1907 opgave te doen ten kantore van den notaris CLAUDIUS HENRICUS DE BOER te Texel. De op 2 Mei j.l. te houden a.d. Slooperij der Heeren H. Wijker c. s. is tengevolge de toen ongunstige weers gesteldheid uitgesteld en zal nu plaats hebben op WOENSDAG 8 HEI a.s. v.m. 10 uur. Dcurw. H. KWANT. Diegene, welke geen stal in huur hebben achter Hotel Texel, worden beleefd, doch dringend verzocht daarvan zonder kennis geving geen gebruik te maken, daar er klachten der huurders zijn ingekomen en er alzoo streng zal worden toegezien. BRUIJN, Hotel „Lindeboom". jrtmrartgjcs. Door het eindigen van zaken tussehen de Vennootschap C. R. KEIJSER Co, en ondergeteekende, wordt geen meel van genoemde firma meer af gegeven van de molens en aan de dorpen bezorgd. van sollicitanten voor de betrekking van BOEKHOUDER van het Algemeen Wees huis te Texel. Jaarwedde 100 gld. Stukken in te leveren voor 16 Mei bij den Voorzitter. is voornemens op HAANDAG 13 HEI 1907, 's morgens 10]/3 uur, voor het logement „de Vergulde Kikkert" aan den Burg op Texel Eenige meubilaire goederen, 6 Eippen, 1 Kippenhok met loop, 1 Bascule, 1 Vleesch- kuip, eenige Kisten, een partijtje Aardap pelen, en hetgeen meer zal worden aan geboden. Bij dezen verkoop kan worden ingebracht. toezicht op een troepje jongens, leerlingen van Sabine, die juist uit de kerk kwamen. De deur stond open en ik ging er in. Waarom Ik weet het niet. Mogelijk wel omdat ik mij zoo eenzaam gevoelde. Het was er donker en doodstil. Eerst stond ik even geleund togen een der oude banken, daarna ging ik zitten en toen Ik herinner mij er niets meer van, alleen weet ik, dat geruimen tijd later de koster mij op den schouder klopte en waarschuwde dat de kerk gesloten zou worden. Ik had toen de oogen vol tranen, doch de hoop in het hart, want bet was mij of eon stem voortdurend tot m(j zei Gij hebt berouw, ge weent, hoop Bij den uitgang passeordo mij een vrouw. Buiten gekomen herkende ik haar hot was Colette Ha, U ook? zei z(j en zij verwijderde zich snel. Zij is gered Gode zij dank. Gisteren was ik gek van vreugdeZoo gek, dat ik mij in de armen van den abt Falhès wierp, terwijl ik hem hot blijde nieuws mededeelde en uit mijn vroolijk gelaat heeft Colette alles begrepen. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 2