Firma Jolllorrate Almaar, PLEGING's VERF, I Schoonheid cMedaillon* Portretten. I SANG UINOSE. I I ALBADA ALBADA VOORAAN. alle soorten JCulpmestsfoffen. BESLIST HET BESTE ADRES Heeren- en Damesrijwielen Alleenverkoop voor Texel Jb.Keijser Dzn, Vreeselijke lotgevallen van een landbouwer te Maarn. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo Verkrijgbaar bij Jftej, S. JtoeperJ2urg op J'exel. Stokpaardjes-Lelienmelkzeep 12 stuks 50 cent. Verkrijgbaar in den Boekh. Parkstr. Zuiver plantaardig bloedmakend middel. De buitengewone goede eigenschappen van ALBADA maken de toezegging van premies onnoodig, Het voordeel, in het gebruik van ALBADA, bestaat uit la- geren prijs en betere kwaliteit dan ieder ander merk, daarom blijft: Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg. A. PLEGSSyG Go., levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. RUI I*. JOH. W ZIJM, Spoorstr. 91, Helder. Tevens het beste en goedkoopste adres voor Onderdeelen, Emailleeren en Vernikkelen. Concurrentie beslist onmogelijk. voor het gebruik gereed. GRONDVERF GLANSVERF Va K.G. f 0,30 1 0,50 2 1,- 3 1,40 5 2,10 10 3,80 Grooter kwantum lager noteering. STAALKAARTEN GRATIS. Fabriek Velsen. Kantoor Amsterdam. Weverstraat, den Burg. De geschiedenis die wij hieronder mededeelen dateert van het jaar 1889. Wij verzoeken onze lezers ons te volgen naar het dorpje Maarn (in de provincie Utrecht) en met ons binnen te treden in do woning van den landbouwer TEUNIS KNOPPER. Daar woont thans een gelukkig huisgeziD, nadat daar 17 jaar heel wat geleden is. Waaraan dat geluk te danken is. zult gij booren uit hetgeen ons de Heer KNOPPER mededeelt; hieronder volgt het: Ik ondergeteekende TEDNIS KNOPPER, land bouwer te Maarn, verklaar gedurende zeventien jaren steeds benauwdheden op mijn borst te hebben gehad. Mijn leven was slechts een lange marteling. Ik hoestte onophoudelijk en ik had dag noch nachtrust. Mijn horst piepte en hijgde. Ik moest 's nachts recht overeind in bed gaan zitten, om eenigszins tot beda ren te komen. Met veel pijn kwamen stukken grauwe slijm door het aanhoudend hoesten voor den dag. Weinig en zonder eetlust at ik en werd zoo zwak dat ik mij dikwijls moest nederzetten en mijn werk laten rusten. Thans ben ik weder geheel gezond en een gelukkig mensch en dat dank ik aan het gebruik der Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, die ik gekocht heb bij H. van Egdom te Maars bergen. is een gezegend middel om de slijm los te maken en geneest onvoorwaardelijk de hardnekkigste hoest, de hevigste verkoudheid, Keelpijn, Asthma, Kink- en Slijmhoest, Bronchitis en alle borst- en longaandoeningen. Prijs f 1,—, f 2-- en f 3,50 per flacon. Centraal-Depót L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11, Rotterdam. bestaat in een tecder vlekkenloos gezicht, frisch rooskleurig uiterlijk, witte fluweel zachte huid en verblindend mooi gelaats kleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMAN Co., Rade bu el echte fabrieksmerk „Stokpaardjes" p. St. 50 Ct. bij Firma T. BUIJS. Vinum Sanguinosum in Vacuo. De Sanguinose verdient voor velen verre de voorkeur boven de gewone de Sanguinose versterkt de maag, wekt de eetlust op, zuivert en verrijkt het bloed. Staalpreparaten. Waarom Gewone Staalpillen bederven de maag benemen de eetlust maken dikwijls het bloed onzuiver. Daarom is juist in het voorjaai een flinke Sanguinosekuur zoo aan te raden. Zes flacons Sanguinose doen wonderen aan het gansche gestel. Maar zorg dat gij de echte Sanguinose krijgt, uit de fabriek van Den Haag. VAN DAM Co. Prijs f 1,50; 6 fl, f 8,-; 12 fl. f 15.-. Voor allen, die lijden aan een zwakke borst is „het" middelVijgenhonig voor Hoestenden, f 1— per flacon. 1 Te Texel-Oosterend bij IP. IDROS G-z. VAN DAM Co., denflaag. Gebrand volgens de nieuwste methode. Heerlijk aroma. Bijzonder voordeelig in 't gebruik. - ALEX MEIJER Co-, Amsterdam. Verslag van de vergadering van Hoofd- Iugelanden v/d 30 Gemeenschappelijke Polders, Zaterdag 27 April 1907. VOOR IS BIJ 1/s K.G. f 0,35 1 0,60 2 1,20 3 1,80 5 2,80 10 5,20 Alex Meijer's KOFFIE. Voorz. de heer J. S. Dijt, Dijkgraaf. Tegenwoordig alle leden. I De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde de vaststelling van de beraming van kosten van onderhond van de zeewaterkeerende werken gedurende 1907. Na voorlezing van de cijfers voor gewoon onder houd vraagt de heer Eelman of het niet gewenscht zou zijn eens een proef te nemen met het plaat sen van betonblokken in de steenglooiing. De voorz. is daar wel voor; hij acht het in som mige opzichten beter dan zuilen. Hoewel hij zich voorstelt dat het verschil in kosten niet gering zal zijn, zon hij toch liever voor de volgende ver gadering eerst eens een begrooting van kosten opmaken. De heer C. B. Bakker ziet er anders geen bezwaar in direct een proef te nemen; men zou de cijfers op de beraming voor zuilen uitgetrok ken tot grondslag kannen nemen. De voorz. geeft echter de voorkeur aan een jniste berekening en acht daarom aanhouding gewenscht. Dit wordt goedgevonden. De heer Roeper vraagt of het storten van steen bij het Nieuweschild beslist noodig is, waarop de voorz. antwoordt, dat de opzichter het storten direct noodig acht. Hij (de voorz.) stelt zich voor ter plaatse peilingen te doen. Daarna worden de cijfers voor gewoon onder hond goedgekeurd. Als buitengewoon werk stelt het Dag. Best. voor tusschen den Kadijk en de Schan&sluis een berm te maken van 86 Meter breedte en over de geheele lengte tot een hoogte van 3 palm boven volzee, waarvan de kosten worden geraamd op f 5432,10. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer C. B. Bakker of 3 palm wel hoog genoeg is, terwijl de heer Roeper de opmerking maakt dat aanneming van het voorstel v»d het Dag. Best. tengevolge kan hebben, flat daar waar de berm booger is, dan 3 palm, Lij verlaagd moet worden. De voorz. erkent, de juistheid van die opmer king, vandaar dat het Dag. Best. dat dit ook reeds inzagzijn voorstel wil wijzigen in dien zin, dat zal worden gemaakt een berm van 6 Meter bre He, met 2 Meter blinden berm en tot op 6 palm boven volzee, zeer zeker zal dan ook worden voldaan aan de vraag van den heer C. B. Bakker. Enkele leden zouden er wel voor zijn bem te brengen op 9 palm, waarop de voorz. zegt dat het Dag. Best. zoo zuinig mogelijk wilde zijn, om meer kans van slagen te hebben, wil men echter royaler bv. tot op 9 palm, dan kan spreker daarin wel meegaan. De heer J. D. Witte stelt daarop voor hem te brengen op 9 palm boven volzee. De heer Roeper vraagt of de IJsdijk dit jaar ook onder handen zal worden genomen, waarop de voorz. antwoordt dat het Dag. Best. blijk heeft gegeven in dezen van goeden wille te zijn docb waar het eenige malen met een betrekke lijk voorstel echec heeft geleden, heeft het thans geen vrijheid gevonden opnieuw met een plan dienaangaande te komen. Hierop stelt de beer Roeper de vraag wat wel het meest urgent is, het maken van den voorgc- stelden berm of verbetering van den IJsdijk, waarop de heeren KI. Lap en C. B. Bakker ant woorden het werk SchansCeres omdat de IJsdijk veel breeder en van betere kwaliteit is, dan den dijk achter Westergeest. Het voorstel van den heer Witte wordt daarna aangenomen met op één na algemeene stemmen, die van den beer Eelman. De heer KI. T. Bakker zou er voor zijn als werd doorgegraven tot de kleine sluis, waartegen de voorz. opmerkt dat dit alleen zin kan hebben voor een waterloop, doch dat het niet de zeewering betreft en op de beraming dus niet thuis behoort. Het Bestuursvoorstel gewijzigd in den zin van liet voorstel Witte (totale kosten f 7432,10) wordt in stemming gebracht en aangenomen met alge meene stemmeD; de heer KI. T. Bakker onthoudt zich van stemmen. De. beraming wijst daarna aar. een eindcijfer van f 12066,80. II Wordt aan de orde gesteld het verzoek van den lieer C. Boman om verlenging met 25 jaren van de erfpacht, welke 14 Juni 1907 eindigt. De voorz. deelt mede dat de havendirectie heeft verzocht ais voorwaarden te willen stellen, dat de erfpacht voor niet langer worde verlengd dan tot 1921, en dat de heer Bosman op zijn kosten moet zorg dragen voor verbooring van het binncn- waartsche gelcidclicht op Let haventerrein tot op 13 M. plus N.A.P. ten genoegen van en binnen den door de bavendirectie te bepalen tijd,omdat liet gebouw hetwelk op don grond staat, waarvoor de erfpacht wordt gevraagd, het licht verduistert. Het Dag. Bestuur heeft tegen het stellen dier voorwaarden geen bezwaren, waarom wordt voor gesteld de eifpaclit tot 1921 te verlcenen onder de bestaande en bovengenoemde voorwaarden. De heer fEclman acht bet minder gewenscht dat men zicli voor een bepaald aantal jaren bindt, waarop bet Dag. Best. het voorstel wijzigt in dien zin dat de overeenkomst zal worden aangegaan tot wederopzeggens. Het voorctel wordt daarna met algemeene st. aangenomen. III Daarna wordt voorlezing gedaan van het, in handen van het bestuur gesteld, aan Gede puteerde Staten gericht adres van den heerC.Zijm c.s. hondende verzoek niet goed te keuren do verandering in de richting van den Zuidhaffelerweg De voorz. zegt dat naar aanleiding van dit adres door hem aan den heer Comm. der Kon. is bericht (als zijn persoonlijk inzicht in deze zaak en om een relaas te geven van den loop der gebeurtenissen): 1. dat H. Zijm in tegenwoordigheid van S. P. Zijm het benoodigde land van zijn afwezigen broer aan hem (Dijkgraaf) heeft aangeboden, 2. dat, toen ter plaatse de tuinwallcn zouden worden verplaatst dit door Zijm niet werd toegelaten 3. dat het eerst toegezegde land door H. S. Zijm, S. J. Koning en Gebrs. Zijm toen werd geweigerd, 4. dat eerstgenoemde hem (dijkgraaf) verweet, dat hij hem wilde plagen, in den ouden toestand laten en de goede richting van den weg niet wilde zien 5. dat S. P. Zijm, toen gevraagd om land af te staan, weigerde, omdat hij zich niet geroepen achtte, waar directe belanghebbenden tegenwer king aan den dag legden, als niet-direct belang hebbende te zorgen aat voor hen een weg werd gemaakt. 0. dat daarna een nieuwe richting moest worden gezocht 7. dat de heeren II. Zijm c.s. geen enkele poging hebben gedaan om op hunne weigering terug te komen, hoewel zij wisten in welken koers gestuurd werd 8. dat J. Verberne, mede ondcrlcckenaar van het adres eerst zijn land voor de nieuwe richting afstond, doch die toezegging later weer heeft ingetrokken. 9. dat de in bet adres genoemde 8 gebouwen welke geschaad worden bij de nieuwe richting bchooren aan 1. C. Dijt, 2, 3 J. S. Dyt. 4 H. S. Zijm, 5 J. Zijm, 6 j. Kooi, 7 T. Roeper on 8 JKoopman. 10. dat de eigenaren van 1. 2. 3 6 land afstaan voor de nieuwe richti ig, 4 en 5 de »udc richting onmogelijk maker, en 7 en 8 niet aan den weg liggen, terwijl hun voornaamste voertuig zeker een kruiwagen is In den laten avond van den 18cn April j.l. bereiklc spreker een schrijven waarbij 8. J. Koning H S. Zijm en H. Zijm Mz. zich bereid verklaar den land af te staan als de eigenaren van land aan de overzijde weigerachtig bleven zulks te doen. Hierop zegt de voorz. heb ik het volgende geantwoord 1. dat ik ondanks de van hen ondervonden plagerij en de dientengevolge ondervonden moei- elijkheden, mijne medewerking niet wilde ont houden, om te trachten tot de oorspronkelijke richting terug te kcqren 2. dat ik echter zekerheid wilde hebban, dat het doel bereikt kan worden, omdat ik niet luchtig wenschte om te springen met eon subsidie van ruim 28000 gulden 3. dat ik zelf het benoodigde land voor de oude richting afstond, doch dat ik van hen eischtc - ®£e - en S. P. Zijm tut afstand bereid zijn; een op zegel gestelde verklaring dat ook C. Dijt 4. dat om allen schijn van bewerking bij nicl slagen, te vermijden, ik verlangde dat adressanten mij die verklaring zouden verschafTen, wetende dat ik hun wantrouwen bezat. 5. dat mij mede werd ter hand gesteld een op zegel gestelde verklaring waarbij een of meer van hen zich verbonden, te zullen betalen de reeds gemaakte kosten tengevolge de verandering van richting 6. dat zoodra mij die verklaringen worden ter hand gesteld ik een spoedeisehende vergadering van Hoofdingelanden zou bijeenroepen, ter behan deling van een voorstel mijnerzijds om tot de onde richting terug te keeren. Hierop kwam geen antwoord in. Daarna stelt de voorz. voor Gedeputeerde Staten te adviseeren aan het verzoek van adressanten geen gevolg te geven. De heer Roeper meent dat het adres by de Staten zijn invloed zal doen gelden. Dat 8 ge bouwen gopasseerd worden is nog al boteokenend. De heer 1'. J. Witte meent dat do oudo richting govolgd moet worden, waarop de voorz. te kennen geeft, dat adressanten dan maar vnn het aanbod gebruik hadden moeten maken. Bovondicn S. P. Zijm wil zijn land voor de oudo richting persé niet afstaan. Het voorstel van don voorz. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Sluiting. Geven wij ten gelieve van liet publiek gaarne een plaatsje aan het verslag ook van deze vergade ringen, de opname er van een maand na datum lacht ons evenwel niet toe. Wij willen pogingen aanwenden die eerder en meer beknopt te kunnen geven. Zou dat niet mogelijk zijn, dan zullen wij van verdere opname moeten a/zien. De Uitgevers.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4