Stoombootdïenst-regeling. Tachtig pakken geperst HAVERSTROO Donderdag 11 Juli 1907» 20ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. M arktbefichten. GROOTE AFSLAG RUNDVLEESCH (Is voorloops niet te voorzien) KóLFSVLEESCH. >:o 2067. Tweede Blad. Predikbeurten- ADYERTENTIËN. Zaterdag 13 Juli a.s. Openbare Vergadering op Waarschuwing. Wierpijnen, 1 8 ,f; jjg 1 mm. Dit blad versehijaf Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 10 unr op deu dag der uitgave. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LAN GEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBurg op Texel. AANVOER TER MARKT. De Burgemeester der gemeente Texel brengt belanghebbenden in herinnering, dat ingevolge het bepaalde bij art. 159 der verordening van politie voor deze gemeente gedurende de gewone weekmarkten, de aanvoer alleen mag plaats hebben door de straat, langs het hetel „de Zwaan", dat op overtreding dier bepaling geld boete is gesteld van hoogstens 1 3,— Texel, den 9 Juli 1907. De Burgemeester voornoemd, HIDDINGH. TEXEL, 10 JULI 1907. De aanjager, (brandspuit), was Dinsdag in dienst gesteld, nu eens niet tot het blusschen van brand of om te worden onderzocht, doch om de ontman teling van den ketel der Gasfabriek van het noodige water te voorzien. Waar zoo'n instrument al niet dienstig voor is. Naar ons werd medegedeeld moest zoo ongeveer het water worden ver plaatst." Verbeeld je dat dat karwei met emmers had moeten geschieden. Van 6 tot en met 9 Juli zijn van hier verzonden 381 lammeren, 80 scha pen, 55 varkens, 4- koeien en 4 kalveren. Oudeschild, 9 Juli. Het eerste ge maaide zeegras is hier weer aangebracht. De voorwaarden waarop consenten zijn uitgereikt, verschillen niet veel met die van 't vorig jaar. Dat het smalle pad nabij de Schild sloot wel wat gevaar oplevert voor wielrijders, moest Zondag 1.1. een meisje van den Burg ondervinden. Zij had het ongeluk een weinig miswijzing van 't kompas te hebben en koerste toen pardoes in de schildsloot. Natuurlijk werden de kleeren kletsnat en niet weinig bemodderd. Spoedig was de wielrijdster weer op droog en werd ge deeltelijk voorzien van droog goed. Voorzichtigheid blijft op 't smalle pad, aan beide zijden door water begrensd, zeer aan te bevelen. Oosteeend, 9 Juni. De blazerschuit T. X. 24, die voor eeriigen tijd averij bekwam in het Nieuwediep, werd hier Zaterdag j.l. in publieke veiling verkocht voor f 60. Wel een bewijs dat het vaartuig wrak is. Dikwijls vaDgt men tegenwoordig jonge zeehonden, die liggen slapen op de zandvlakten. Handelswaarde hebben deze dieren nog niet veel, doch het Rijk betaalt voor elk wijfje f3,— en voor elk mannetje f 2,50 vangpremie. Daarvoor behoeft men alleen de voorste vinpooten af te Staan. Lastig voor onze visschers is het wel, dat er op Texel geen aanbrengstation is. Daarvoor moet men naar Helder, Har- lingen of Terschelling. Misschien was er hier een te verkrijgen. Vlieland. De stoomboot „Ada van Holland" brengt sedert een week op de bepaalde uron post, passagiers, goederen hier aan. De komst en het vertrek der boot brengt aan don steiger eene ongekende levendigheid. In de verbinding is nog eene belang rijke verbetering gebracht. Een motor werd alhier gestationeerd, teneinde in de leemte, welke op enkele dagen door een ongunstig watergetij, in den dienst stond, aan te vullen. De communicatie met Terschelling zal zoodoende ook zeer geregeld zijn. Uit liet Rotterdamsche havenbedrijf Een sterke militaire en politiemacht is thans te Rotterdam ter voorkoming van een herhaling der ongeregeldheden welke in de Rijn- en Maashaven aldaar dezer dagen hebben plaats gehad. Zaterdagavond is een werkman, de J., die zich onder geleide der politie naar den elevator zou begeven, waarop hij werkzaam is, door een groep van wel 1000 bootwerkers bedreigd, (geen portuur) De J. dreigde daarop met een met scherp geladen revolver, doch de politie achtte het raadzamer met den man de wijk te nemen naar een nabijzijnde politiepost. De politie, die inmiddels nog hulp had gekregen, gebruikte daarop de sabel, terwijl de bootwerkers hun kracht zochten in het werpen met steenen, waardoor enkelen werden gewond. Zaterdagmorgen had ook een dergelijke aanval plaats op eenige zich naar hun werk begevende havenarbeiders. In de havenwijk heerscht groote be roering; de toestand is uiterst gespannen, doch de sterke militaire en politiemacht houdt de meDSchen in bedwang. Uit den Haag vertrokken ongeveer 100 man van het 3de regiment huzaren naar Rotterdam, onder bevel van den ritmeester J. M. baron van Boecop. Het pantserschip „Piet Hein" is even eens van Nieuwediep naar Rotterdam vertrokken in verband met de woelingen in d9 haven. Arme stumper. Voor de Haagsche rechtbank had zich te verantwoorden een 68-jarige werkman, do haren vergrijsd en de leden krom, beklaagd van een land eenige turven te hebben ontvreemd. De man is weduwnaar, had 't arm en koud en Daast zijn stulp op buurmans land, stond een stapel turf. De stumper die nog nimmer met politie of justitie in aan raking was geweest, nam eenige turven en de buurman, die volgens zijn bewering, aan zijn buur gaarne een bakkie turf zou hebben gegeven, achtte zich toch verplicht, den man aan te geven wegens diefstal. De beklaagde ontkende geen oogenblik. Hij was oud, kon haast niets meer ver dienen en 't was o zoo koud. Hij mocht bet niet doen, vast niet, maar er stond daar vlak naast hem een stapel turf, zie je, Edele heeren en toen Het O.M. eischte f 3 boete of 2 dagen. „Most hij die dadelijk betalen" vroeg de man min of meer onthutst. De President stelde 't mannetje gerust met de verzekering, dat de rechtbank daar eerst nog wel eens over praten zou. Geen Greemoichtijd Dat zelfs kleine gemeenten een werk zaam aandeel nemen in den huldi gen „tijd-strijd" en tevens als bewijs dat in eiken oorlog ook humoristische episodes voorkomen moge het volgende dienen In een welvarend West-Brabantsch dorp kwam in den gemeenteraad weder om eens de vraag ter sprake of men al of niet den tijd van Greenwich zou invoeren. De voorzitter was er sterk vóór en wees erop, d; t de tpd dan in overeenstemming zou zijn met diender posterijon en spoorwegen. Roeds begon nen do vroede vaderen ten teeken van instemming herhaaldelijk bevestigend te knikkebollen. De burgemeester meende reeds zeker te zijn van de overwinning, toen de nestor en vraagbaak der raads leden met toornige stem bulderde„'t Is schande burgemeester, dat gij zóó iets voor durft te stellen, gij bent net zoo goed Nederland als ik, en dan zeg ik maar, wat hebben wij, Nederlanders, met diejen Greenwich, diejen Engelschen horlogemaker te maken Met algemeene stemmen besloot men den „ouden tijd" te handhaven Kondas 14 Juli HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Nam. half drie Ds. Smita. TP aal. Voorin. 10 uur ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Visser. Oosterend. 's Avonds half 7 ds. Kramer. (Avondmaal) Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Kramer. (Doop) GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. halt 3 ds. Met. Amsterdam, 8 Juli. Aangevoerd: 288 Runderen, le kwal. 74 78 ct. mi 2e kwal. 68 a 72 ct. 3e kwal. 58 a 66 ct. g, 140 Melk- en Kalfkoeien f 125 a f 285, 2 Schapen 1 af 72 Nuchtere Kalveren 1 8,116, 520 vette Varkens 44 a 46 ct. Purmerend, 9 Juli, Aangevoerd 515 Runderen waaronder: 400 vette koeien 65 a 78 Ct. por KG, Gelde koeieD f 130 a 180. 91 Melkkoeien f ISO d 260. 24 stieren. 400 Lammeren f 12,a 18,— 1119 Schapen f 25,a f 33,00 prijsh. h. vlug 249 vette kalveren f' 0,70 a f 0,85 p. kg. 278 Nuchtere-kalveren f 10a 124 281 vette varkens 1 0,44 a f 0,48 per kg.; 38 magere varkens f 18 a 1 23; 183 biggen f' 6 a t 10 36 paarden f a f kipeieren f 3.25 a f 3,75 per 100; Vette koeien prijsh. handel vlug. Geldekoeien, prijsh. h. stug. Melkkoeien prijsh. handel stug. Vette kalveren, prijsh. h. v'ug. Nuchtere kalveren, prijsh. h. vlug. Vette Varkens prijsh. h. matig. Magere Varkens en Biggen prijsh h. matig v Geboren: SIJBRAKD CORNELLS, zoon van L. C Keijser en N. Keijser—Keijser. Waal, 8 Juli 1907. hopen onze geliefde Ouders, W VISSER Pz. hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen. Westen Texel, 10 Juli 1907. DANKBETUIGING voor de vele blijken van belangstelling, bij mijne herbenoeming tot lid van den Gemeenteraad ondervonden. C. ZIJM Tz. Texel, Oudeschild 8 Juli 1907. op Zaterdag 13 Juli a.s. 's avonds 8 uur, in het hotel „Texel" aan den Burg. DOEL: „Verbetering Stoombootdienst Texel N ieu wediep. WERKZi lMH.: Mededeelingen, enz. enz. Groote opkomst verzocht en gewenscht. N.B. Leest vooral het heden verschenen rapport met aandacht! Volgende week openbare vergaderingen op de andere plaatsen van Texel. DE COMMISSIE. De leugen en laster, die ons door onze buurvrouw FROUWTJE SCHAATSEN- BERG op zoo'n gemeene wijze is aaDge- daaD, wordt in haar eigen belang aange raden voorzichtiger te wezen, anders zullen wij ze gerechtelijk vervolgen. JANNIE DOB JANNIE MAAS CATHARIENA SCHAATSENBERG TE KOOP: tegen f 8 de 500 kilo. En een partijtje Roggestroo gedorscht met den vlegel. Adres: W. BRAIVS, hofstede „Buitenzorg" Texel. Hare genezing door de Pink Pillen. Verkrijgbaar in 't laatst der ireek puik le hcaliteit vet Aanbevelend, Gebr. DROS. Va J,, aa 'v Sji Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Borg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. COURANT, Prijs der Advertentien. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Ct3. per nummer. EN A. KOOR X, De heer C. Waalboer, Wieldrecht, Dubbeldam schrijft bet volgende «Ik ondergeteekende, oud 25 jaren, verklaar dat ik gedurende een jaar heb geleden aan ver schrikkelijke pijn in den rug en de lenden. Op raad van een mijner vrienden heb ik de Pink Pillen genomen, en ik ben genezen na het ge bruik van eenige doosjes. Ik kan nu al mijne werkzaamheden weer verrichten.» De nierziekte waarschuwt u dat zij bezit neemt van uw organisme door de volgende verschijnse len te weeg te brengeneen doffe pijn in den rug, moeielijkheid bij bet wateren, opzwelling der enkels en der beenen, duizelingen, onregelmatig heden van de bewegingen van bet hart. In het algemeen schrijft de zieke die verschijnselen niet aan nierziekte toe en hij kan een ernstige dwa ling begaan in de wijze van zich te behandelen. Het vatten van kou kan lendenpijn teweegbren gen, maar ook het misbruik van bier en sterke dranken, die de nieren tot overmatige werkzaam heid dwingen en de verzwakking ervan te voor schijn roepen. De lendepi]n kan ook voorkomen uit een overmaat van urinezuur, een vergift dat een overblijfsel der voeding is, dat niet alleen de nieren verstopt, maar ook de kanalen die naar de blaas voeren. De Pink PilleD geven de beste resultaten voor de behandeling dier ziekte. Zij versterken de nieren en brengen de verwijdering te weeg van dc vergiften die de ontsteking dei- nieren veroorzaakt hebben. De Pink Pillen zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek. Prijs f 1,75 do doos, f 9,per ödoozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depot-bonder voor No Ierland en Apotheken. Pranco toezending tegen postwissel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 1