"VAGANTÏËr AANBESTEDING. M arktberichten. STOOMBOOT TEXEL-NIEUWEDIEP. Publieke Verkooping. G. J. O. D. Dikkers, Predikbeurten ADVERTENTIËN. Waarschuwing. Openbare vergadering op een lading prima grenen schrooten schalen, kantdeelen en achterdeelen, prima fijn vet Kalf, GEBRs. DROS, Slagers. publiek verkoopeir TE ROTTERDAM. een gebruikte, doch goed in staat zijnde Boerenwagen. Kondai? 28 Juli HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Nam. half'drie ds. Met. Koog. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met. Dm Hoorn. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. 10 uur Ds. Visser. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Geen dienst. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Scherpenhuysen Purmerend, 23 Juli. Aangevoerd 569 Runderen waaronder: 418 vette koeien 64 a 76 Ct. per KG, Gelde koeien f 150 a 190. 105 Melkkoeien f 180 4 260. 46 stieren. 600 Lammeren f 14,a 19,— 2111 Schapen f24,h f 33,00 prijsh. h. vlug 248 vette kalveren f 0,60 a 1 0,80 p. kg. 293 Nucbtere-kalveren illa 123 341 vette varkens f 0,44 a f 0,48 per kg.; 65 magere varkens f 18 a 1 25; 326 biggen f 6 a f 10 24 paarden f a f Overhouders f af Veulens f a f Graskalveren f af kipeieren f 3.25 a f 4,00 per 100; Vette koeien prijsh. handel stug. Geldekoeien, prijsh. b. stug. Melkkoeien prijsh. handel stug. Vette kalveren, prijsh. h. stug. Nuchtere kalveren, prijsh. h. stug. Vette Varkens prijsh. h. stug. Magere Varkens en Riggen prijsh h. stng. Amsterdam, 22 Juli. Aangevoerd: 260 Runderen, le kwal. 72 a 77 ct. w> 2e kwal. 64 a 70 ct. 3e kwal. 58 a 64 ct. q, 150 Melk- en Kalfkoeien f 135 a f 280, 7 Schapen 1 22 a f 26, 78 Nuchtere Kalveren 18,k 116, 515 vette Varkens 44 a 47 ct. Voor de vele en treffende blijken van belangstelling van familie, vrienden en buren bij ons 25-jarig huwelijksfeest onder vonden, betuigeD wij mede namens kinde ren onzen welgemeenden dank. W. VISSER Pz. A. VISSER—Koorn. WestenTexel, Juli 1907. Een ieder wordt verzocht geen briefkaarten of ansichten te sturen zonder orders aan HILTJE VAN DER VLIET, icant an ders zullen zij vervolgd worden. TRIJNTJE VAN DER VLIET—Brik. I Donderdag 35 Juli a.s., 's avonds 8 uur in Let lokaal Bellevue a/d Waal; II ZATERDAG 37 JULI a.s., 's avonds 8 unr in het lokaal Dalmeijero/d Koog; III Dinsdag 30 Juli as. 's avonds 'l/2S uur in het lokaal Duijs te De Cocksdorp. DOEL: „Verbetering Stoombootdienst Texel—Nieuwediep," Groote opkomst gewenscht en verzocht I DE COMMISSIE. Begin volgende week in lossing een party beste tegen concurreerenden prijs. J. P. DROS Pz., de Cocksdorp. De ondergeteekenden slachten in 't laatst der week ceu MiDzaam aanbevelend, M el k voedsel KindererienZieken Notaris te Texel, zal, op ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1907, '8 avonds 7 uur, in het logement „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend op Texel, Een perceel WEILAND, genaamd „de Booten", gelegen in den polder Oosterend op Texel, kad. Sectie B, nommer 657, groot 98,20 aren. Eigenaren de heeren Dr. C. J. Rab en K. C. J. Rab. Aanvaarding 20 Maart 1908. Betaling l Februari 1908. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Texel, zullen op MAANDaG 39 JULI a.s. 's middags 12 uur ten Raad- huize dezer gemeente aanbesteden „het opsteken en onderhouden der „straatlantaarns te de Cocksdorp, den „Hoorn, de Koog, Oosterend, Oude- „schild en de Waal, gedurende het jaar 1907/1908. De voorwaarden liggen ter Secretarie ter lezing. Texei, 19 Juli 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, HIDDINGH. De Secretaris RUIBING. Zij die de Pink Pillen nemen genezen. Te koop gevraagd: Brieven met opgnal van prijs onder letter S. burean dezer courant. Vorder was ingekomen Een schrijven van A. Langeveld dat hij zijne benoeming tot boekhouder v.m 't Algemeen Wees huis aanneemt. Idem van den ambtenaar ter Secretarie Jonker waarbij deze zijn dank betuigt voor verhooging jaarwedde. No" deelt de Voorz mede, dat op 27 Juni j.l. door B. en W. kasverificatie werd gehouden bij den gemeente-ontvanger. Boeken en kas waren in orde bevonden. Totaal der ontvangsten bedroeg f 83120,79' ii n uitgaven 81160,20 In kas was f 2260,5'J' Eveneens was toen boeken en kas der haven directie nagezien en in orde bevonden. Totaal der ontvangsten bedroegen hier f 7S0,S5 n u uitgaven 272,21' Saldo in kas f 508.60' Nog doet de voorz. voorlezing van een schrijven inzake den stoombooldienst TexelNieuwediep d.d. 15 Juni vrijwel van gelijke strekking, als dat door genoemden minister gezonden aan de Vcreeniging Helders Belang hetwelk door ons werd opgenomen in ons nummer van 11 dezer. Op genoemd adres zal door B. en W. worden geantwoord dat van de abonnementen voor school kinderen, evenals die voor werklieden zeker uiterst weinig gebruik zal worden gemaakt, dat de ver laging van het tarief nog niet voldoende wordt geacht, terwijl de bepaling dat retourkaarten nu niet meer onbepaald geldig, doch een maand, eene speculatie kan zijn op de vergeetachtigheid van het publiek, Verder zou worden gevraagd de dienstregeling aan het oordeel van B. en W. te doen onder werpen. De tarieven van vee en vrachtgoederen zijn nog schromelijk willekeurig en veel te hoog. III. flanb. gemeenterekening dienst 1906. De rekening wordt gesteld in handen van een Commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren: Bakker, Keesom en KoniDg. IV. idem rekening fllg. flrmbest. 1906. Deze wordt gesteld in handen van een Comm. van onderzoek, bestaande uit de heeren Dros, Langeveld en Over. V. Vaststelling Schoolgeldkohier 3e kw. 1907. Zonder artikelsgewijze behandeling wordt dit vastgesteld tot een bedrag van f 691.05. VI. Benoeming commissie tot onderzoek reclames Hoofdelijken omslag. Tot leden dier commissie worden aangewezen de heeren Keesom, Langeveld en Zijm. VII. Benoeming onderwijzer uan bijstand met oerplichte hoofdacte aan de o. I. school te den Burg. De raad gaat eerst over in geheim comité ter bespreking der sollicitanten, ook van die zonder hoofdacte. Na heropening deelt de voorz. mede, dat de voordracht voor onderwijzer met hoofdacte uit één persoon bestaat, nl. de heer Nathan Godfried. Met 7 tegen 3 st. blanco wordt deze benoemd. VIII. Rlsuoren onderwijzer uan bijstand te den Burg (uacature L. Tigchelaar. Op voorstel van B W wordt besloten hier voor nog eene herhaalde oproeping te doen. IX. Verzoek Mej. K. Boelig-Hesse te de Cocksdorp om een pensioen uit de gemeentekas. Door adressante wordt verzocht haar een pen sioentje te willen verleenen van minstens f 3 per week. Sedert 21 jaar is zij in dienst der gem. Ouderdom en ongesteldheid zijn oorzaak'dat zij haar betrekking moeilijk langer kan waarnemen en zeker ook al ontslag zou hebben aangeviaagd, indien baar financiën zulks toelieten. Indien ze echter geen pensioentje ontvangt zal ze aan de openbare liefdadigheid moeten vervallen, redenen waarom ze dan ook nog geen ontslag vraagt. B&W geven in hun preadvies te kenncn.dat er geen redenen bestaan adressante ongevraagd ontslag te geven, ofschoon het zeker zeer gewenscht was, dat zij door een ander werd vervangen. B &W7mcenen daarom te moeten voordellen haar ontslag te geven en een jaarlyksche toelage toe •te kennen van f 150, onder voorwaarde dat zij in deze gemeente geen practijk meer zal mogen uitoefenen op verbeurte der toelage, en B en VV te machtigen een oproeping te doen voor solli- titanten op eene jaarwedde van f 300. De heer Bakker vraagt hoe oud adressante is, waarop do voorz. ten antwoord geeft: 61 jaar. De heer Over zegt er wel voor te zijn het verzoek in te willigen. Do heer Langeveld vraagt of er nog bijver diensten bij zijD, en toen hem werd medegedeeld dat dit wel het geval is, vraagt spr. of dan geen oproeping kan worden gedaan tegen een eenigs- zins, b.v. f 50, lager salaris. De heeren Over en Dikkers meenen dat zulks niet zal gaan, en dat er mogelijk nog wel een hooger salaris zal moeten worden aangeboden. Met algemeone stemmen wordt hierop overeen komstig het voorstel van B en W besloten. X Voorstel Burgemeester en Wethou ders tot het aangaan eener geldlee- ningaf 6000 ter uoorziening in de kosten uan onderhoud en uernieu- wing uan straten en wegen. Herhaalde malen werd B en W er op gewezen dat straten en wegen in onvoldoenden toestand verkeeren, nog in de lnatste vergadering door den heer Keesom op vrij krasse wijze en ook door den heer Zjjm. Ofschoon B en W zoudon kunnen volstaan met er op te wijzen dat er niet voldocndo geld werd toegestaan op de begrooting om meer verbeterin gen aan te brengen en het dus niet hun schuld is, meenen ze zich niet daarmee er af temaken, doch te moeten voorstellen over te gann tot een algehcelo verbetering. Als proef werd in den Iloornderwcg ongeveer 225 M pnardonpnd gelegd en ook in den Koogcr- weg zal een stuk van ongeveer die lengte worden gelegd. Hot oordeel over dio paardonpaden is zeker alleszins gunstig. Eene longto var. ongev. 5000 M. blijft echter nog over om voorzien te worden van zulk con pad. Op dc thans gevolgde wijze zal dit ongeveer in 10 jaar gereed zijn en pl.m. f 3500 kosten. liet bedrag uitgetrokken voor onderhoud der straten is geenzsins voldoende en zou minstens moeten worden verdubbeld. Allen zullen het er- zeker mede eens zijn, dat het uitgetrokken bedrag geheel onvoldoende is voor onderhoud en aanleg van nog onbestrate gedeelten. Teneinde alle straten in behoorlijken toestand te brengen, waardoor we geruimen tijd van hooge onderhoudskosten vrij zullen zijn en voor ver nieuwing van slechte gedeelten is een belangrijke som noodig. Verder komt het B en W gewenscht voor nog enkele niet bestrate gedeelten te bestraten, als Te den Burg Scbilderweg tot H. de Wijn 100 M of 300 M' Gasthuisstraat 80 2!0 Te Oosterend Kerkstraat 7 21 Peperstraat 21 105 Te Den Hoorn Dijk 172 u 130 Totaal 380 Mof 1075 M3 waarvoor benooodigd ongeveer 96750 steenen Voor het voetpad te Cocksdorp 1000 u ii Oudeschild 2250 Totaal 100000 Voor aankoop, vracht enz. wordt gerekend f 20 per 1000 steenen, totaal dus f 2000 Voor de paardenpaden 3500 Totaal f 5500 Voor extra-reparatiën der straten in de verschil lende dorpen en het maken van een afvoergoot te Cocksdorp wordt uitgetrokken f 500. Totaal is dus noodig f 6000. Uit de gewone middelen kan dit niet worden verkregen zoodat eene leening er voor zal moeten worden gesloten. Leenen op langen teimijn achten B en W niet gewenscht., omdat dan nog zal moeten worden afgelost, als reeds weer moet worden uitgetrokken voor repa ratie. B en W meenen dus dat alles zoo spoedig mogelijk zal moeten worden afgelost. In de eerste jaren zal de rente ruimschoots kunnen worden betaald van de som die op de onderhoudskosten kan worden uitgewonnen. Onze gemeente geniet tegenwoordig welvaart, de tijd is gunstig. Met het oog daarop meenen B en W dat gevoegelijk jaarlijks f 1000 zal kunnen worden afgelost, zoo noodig te vinden door tijdelijke verhooging van de belastingen. De verhooging der belasting gedurende 6 jaar behoeft zeker geen reden te zijn, om de maat regelen af te keuren. In 't kort wordt door B en W. dus voorge steld eene geldleening te sluiten van f 6000 tegen 's jaars. Rente en aflossing te vinden uit de gewone middelen desnoods met verhoogde plaatselijke belasting. Jaarlijks op 1 -Juli af te lossen f 1000. Storting van het geld op 1 Oc tober 1907. Nadat op de vraag van verschillende sprekers of dit of dat er wel onder behoorde, bevestigend is geantwoord en verklaard is, dat het doel is alle straten afdoende te verbeteren, wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. XI. Verzoek afschrijuing Hoofd. Omslag. Afschrijving werd verzocht dn verleend aan de erven C. J. Rab voor l0/13 van diens aanslag van f 50,10 of f 12,en aan de Wed. Jb. Lips van ®/l3 van den aanslag barer echtgenoote n.l. s/13 van f 18,30 of f 12,13' Bij de rondvraag, die thans volgde, vraagt de heer Keesom hoe het komt dat de straten door de eoncessionaris van de gasfabriek niet worden opgeknapt. De voorz. zegt, dat dit wel door deze zou worden gedaan, waarop de lieer Keesom repliceert, dat deze heer er indertijd bepaald op is gewezen dat het opbreken der straten voor de gemeente nog al kostbaar zou blijken en dat de concessie- onaris daarop had aangenomen de straten gedu rende 6 maanden te onderhouden, volgens spr. is dat wat nu bij de straten is geschiedt geen onderhoud. Dc steenen zijn er maar ingegooid en hadden reeds lang weder goed moeten zijn bestraat, later wanneer ze eindelijk eens worden verlegd krijgen de zware vrachten de schuld als ze verzakken. De heer Dikkers antwoordt dat de stratenmaker reeds is aangezegd de ergste gaten te herstellen. Later kan dan de gcheele straat worden verlegd en goed opgeleverd. De heer Keesom vindt, dat we niet te doen hebben met den stratenmaker al heeft die het ook aangenomen, doch met den concessionaris en herinnert aan een gezegde door den heer Keijser in de conferentie met ae concessionnaris gedaan n.l.//je neemt er ons toeh niet tusschen.// Er is feitelijk nog niets aan de straten gedaan, dat is geen onderhoud. De heer Dikkers meent, dat de concessionaris wel zorgen zal dat het goed is. De heer Langeveld zou wenschen dat bij de herstelling goed toezicht was. De heer Dikkers meent het wel eigenaardig, dat juist zij, die de straten het meest vernielen, het hoogste woord hebben. De heer LaDgevcid noemt deze opmerking zeer onheusch en zegt dat dit van den heer D. geheel ongepast is De heer Keesom stolt voor, dat door den conces sionaris onmiddelijk de straten in een goeden toestand zullen worden gebracht. Dc heer Dikkers zegt dat do stratenmaker zal worden aangeschreven, terwijl dc voorz. opmerkt dat de 6 maanden nog lang niet om zijn. De heer Kecsoin beweert dat de concessionaris zijn verplichtingen in deze niet is nagekomen cn dat hij nu de straten in orde zou brengen, en daarna nog 6 maanden het onderhoud te houden, als de straat eorst goed gemaakt, wordt tegen hot einde der G maanden zullen spoedig daarop dc gebreken voor den dag komen en dc kosten van horstel voor rekening der gemeente zijn. De heer Over wijst er op, dat in het ontwerp van den Minister met betrekking tot regeling der jaarwedde van onderwijzers, Texel in de langste klnsso voorkomt, hetgeen meent spr. een schade post voor de gemeente zal zijn. Spr. geeft B. cn W. in overweging deze zaak te onderzoeken en zoo noodig to trachten er verbetering in te brengen. De voorzitter belooft zulks. Niemand meer het woord verlangende wordt do vergndoring gcsloton. Wel is het overal zoo, maar, daar wij van Rot terdam spreken, laten wij, door het toeval geleid onder de talrijke getuigschriften uit die stad, dat van Mejuffrouw J. Twigt, oud 22 jaren, nemen, die Nesserdijk 258 woont. Deze schrijft ons het volgende Mejuflf. J. Twigt. (Cl. Piels, Rotterdam) //Gedurende meer dan drie jaren leed ik aan bloedarmoede en uitputting. Ik had mijn goede eetlust en mijn goede kleur geheel verloren. Mijne dagen gingen in lijden voorojj,mijn nachten waren zonder rust en ik had nooit een goed oogenblik. Ik had door te werken een afleiding aan mijne kwalen willen geven, maar ik was zoo terneer geslagen, zoo uitgeput, dat ik ongeschikt was voor eenige bezigheid. Ik was geheel op, en het be stijgen van een trap was een marteling voor mij. Gedurende die drie jaren ben ik onder behande ling geweest, ik heb vele geneesmiddelen gepro beerd, maar die hebben niet gegeven wat men er van verwachtte. Moest ik aan alle hoop op geven en voor de ziekte zwichten. Neen,ik heb de Pink Pillen willen nemen, waarvan iedereen spreekt en men zooveel goeds zegt. Ik heb ze genomen en ik dank aan die pillen mijne volko men genezing. Ik geef hiervan iedereen wien bet aangaat, kennis, opdat men het wete en mijn geval een voorbeeld voor velen zij//. Indien gij uiet zoo wel zijt ais gij wenscht te zijn en indien de geneesmiddelen die gij hebt genomen u geen voldoening schonken, neem dan ao proef met de Pink Pillen. Zij zullen n het verwachte resultaat geven. Zij hebben het tot nu toe altijd gedaan, en er is geen reden waarom zij dit niet voortdurend zouden doen. De Pink Pil len die gij gaat koopen zijn dezelfde die onlangs Mej. J. Twigt hebben genezen, en zij zullen u genezen. Zij zijn goed tegen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwa len, scbeele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumntiek. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depot-houder voor Nederland en Apotheken. Pranco toezending tegen postwissel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 3