P. Th. YPMA, W. C. BOELSUMS, EEN VERMOGEN De wet tot regeling Arbeids-Contract. Pas ontvangen: THOMASSLAKKENMEEL, Stermerk, N. V. Het Landbouwkantoor Noord-Holland te Alkmaar. ALKMAAR. STEMMEN. REPAREEREN. Zeer billijke conditiën. HET BOEK VOOR DEHUISVROÜW, Het boek voor de huisvrouw. FEUILLETON. Haar wensck. Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep prima nieuwe HoIIandsche haring Prijs 25 cent. Voorhanden in den Boekh, Parkstr. Extra aanbieding Piano- en Orgelmagazijn. Langestraat A 35. Piano's in verschillende Stijlen en Houtsoorten. Stemmen door gediplomeerd Pianostemmer der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, D. YPMA, P. Th. YPMA-zoon. Yoor de lezeressen onzer Courant. Mevrouw S. J- Barentz-Schönberg ex. Barentz-Schönberg, van hfltr Voor iedereen duidelijk uiteengezet door H. M. J. WAT TEL. In de Goedkoope Drogisterij bevelend Beleefd Wij wachten Juli/Augustus een scheepslading THOMASSLAKKE N M EEL in de haven te Oudeschild en kunnen daarvan bij ocgenblikkelijke bestelling leveren tegen onderstaande concurreerende prijzen Thomasslakkenmeel 16 °/0 Phosph, zuur bij 75 fijnheid a f 2,14 per 100 k.g., 7> 17 j) 75 a i 2,24 per 100 k.g., Bestellingen worden ingewacht bij onzen agent voor Texel, den heer J. C. ROEPER, Veen, bij den heer C. J. ROEPER, den Burg of aan ons kantoor te Alkmaar, waar verder alle soorten hulpmeststoffen steeds voorradig zijn. Juli 1907. FOTOGRAAF, MOLENPLEIN, HELDER, maakt met deze bekend dat 't hem door 't vele werk in den Helder niet meer mo gelijk is iederen Maandag op Texel te komen. Redenen waarom ik besloten ben iederen eersten Zondag en Maandag van elke maand op Texel te komen. Gelegenheid voor opname is dan van 's namiddags 2 tot 7 uur. N.B. Mijn atelier in den Heidei is gere geld geopend van 's morgens 9 tot 's na middags 7 uur. Aanbevelend, W. C. BOELSUMS. Wij zijn in de gelegenheid nu eens onzen lezeressen een practische en degelijke pre mie aan te bieden, tegen een zeer luttele vergoeding, n.l. voor 50 Cent. Wij kwamen namelijk in 't bezit van een beperkt aantal exemplaren van een buitengewoon onmis baar boek voor elke huisvrouw en voor elk jong meisje, dat een goede, degelijke huis vrouw wil worden. Ervaren huisvrouwen zullen in het boek van nog tal van uitstekende recepten en nut tige wenken vinden. Jonge meisjes, a.s. huisvrouwen, voor U is dit boek een volledige Vraagbaak. Mevrouw BAEENTz-Schönberg, Het Boek voor de Huisvrouw, bevat een uitstekend Kookboek, ook voor meer uitgebreide maal tijden. Het onderhoud en reinhouden van huisraad, meubelen en gereedschap in den meest uitvoerigen zin. Samenstelling en inrichting der maaltijden gedurende den Joop van het jaar. Onderhoud van het lichaam. Verpleging vaD zieke huisgenooten, Om gang, enz. met het personeel. Wasschen, strijken, enz. Allerlei huishoudelijke-recep- ten. Inkoop van levensmiddelen. Inmaken, enz enz., enz. Dit prachtig boek nu bieden wij onzen lezeressen aan voor 50 C E JU T (aan ons Bureau afgehaald). Nergens anders hier ter plaatse is dit boek tegen dien spotprijs verkrijgbaar. Slecht een klein aantal exemplaren kunnen wij tot dien prijs af leveren. VOOR 50 CENT. Dns alleen verkrijg baar aan ons Bureau, doch nitslnitend te gen afgifte van onderstaande bon. RAN ondergeteekende wenscht als DUW lezer(es) van dit blad, tegen 50 cent, te ontvangen Woonplaats en datum, Naam, Vrij naar het fransch door A.B. 11 Na eenige oogenblikken zwijgens heft hij het hoofd op en kijkt mij weer goed aan. Begrijpt u nu waarom ik u wat jong vind voor den zwaren taak, die u op de schotders zal rusten Ik ben jong, mijnheer de graaf, maar ik heb moeden ik hoop berekend te te zijn voor dien taak, zei ik vroolijk. Op uw leeftijd ziet men nergens be zwaar in, hij zegt dit minachtend en sar castisch maar wij zullen zien, aan het werk kent men den werkman. Ik zal u nu bij moeder brengen. Sedert eenige dagen is zij weer minder goed en ik zou recht gelukkig zijn, als uwe tegenwoordig heid haar eenige verlichting schonk. Wees vooral geduldig met haar, behandel haar zacht en met liefde en ge zult alles van haar gedaan kunnen krijgen. Daarop opende mijn heer en meester met eene houding alsof het een koningin gold, de deur en liet mij passeeren. Hij geleidde mij door een reeks van kamers, de een nog grooter en meer vervallen dan de andere, totdat wij eindelijk een kamer bereikten, die in dit huis zeker een groote bijzonderheid was. Alles was even weel derig ingericht, prachtige tapijten, niet min der mooie gordijnen, een wit marmeren schoorsteenmantel waaronder een vroolijk houtvuur brandde. In het midden van het vertrek bevond zich een ledikant, stijl Louis XVI. Verder eenige prachtvolle fauteuils en een gemakkelijke ligstoel, op welke de gravin van Mareuil uitgestrekt lag. Het is een vrouw van ongeveer 50 jaar, met bleek gelaat en grijze haren. Hare oogen zijn gesloten, ze schijnt te slapen en niets bijzonders verraadt haren toestand; het zijn dezelfde trekken als die van den graaf, doch dan zooveel ouder en verbleekt. Ru zij ons hoort opent zij de oogen en in den verwonderden blik, welken zij naar ons werpt en waarmee zij ons aanziet, kan men lezen dat haar geestvermogens niet normaal ?ijn. Zij bekijkt mij met groote oplettendheid. Op een wenk van den graaf kom ik wat dichter bij haar. O, u is wel mooi, mompelt zij. O, die stem Zoo zacht als van een kind. Instinctmatig gevoel ik mij tot de arme vrouw aangetrokken. Ik kniel bij haar rustbed neer en druk haar do hand. Zij haalt die terug en plaatst haar op mijn hoofd. Wat heerlijk zachte haren, als zijde zoo zacht en zoo netjes gekapt, ik houd daar zooveel van. Al mijne beschroomheid is verdwenen; ik denk niet meer aan den graaf en diens ernstigen, doordringenden blik. Ik zienu slechts dat ongelukkige schepsel, dat hulp en troost'moet hebben. Ik word weder geheel meester van mijzelf' en zeg glim lachend tot haar Ik ben wel blij, dat ik u aansta. U zult van mij houden, is het niet Ik zal goed voor u zorgen en ook met u kaart spelen. De verheugde blik van de gravin treft mij tot in het diepst van mijn ziel. Ik wordt er zoo door aangedaan, dat ik bijna was gaan huilen, als dat niet te dwaas was geweest. O, riep de zieke uit, u kunt ook kaartspelen Welzeker, u zult eens zien hoeveel genoegen wij samen zullen hebben. Heeft u al ontbeten Neen, ik heb geen honger. Maar ik wel, ik heb grooten honger en als u niet eet, durf ik ook niet. Wil u met mij ontbijten? O, ja, als u zulks wilt. U is zoo mooi. En daarna zullen we gaan kaartspelen, is het niet Hoe heet u Jea... drommels daar had ik mij bijna al dadelijk leelijk versprokenMarie Renaud. Dat is een lieve naam, alles Jia lief aan u. Ik heb toen de gravin heipon opstaan, ik bemerkte nu iets, dat ik nog niet had opgemerkthaar toilet was niet in orde haar haren waren verward en kwamen hier en daar onder uit de muts kijken. Laat mij uw haar maar eens even opknappen, zei ik zacht, ze zijn zoo mooi, maar wel wat verward. O neen, protesteerdo zij levendig, aan mijn hoofd moet men niet komen. Hé, waarom niet Dat doet mij te zeer O, neon, Roosje wil het ook wel eens doen neoD, neen, niet doen. Niet wetende of ik er op moest aanstaun het te doen of niet, wenddo ik mij eeDs om naar don graaf, die, tegen den schoor- Gevonden door een inwoner van Harlingen. Er zijn vele mannen en vrouwen in Den Burg die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prjkkeleudehuiduitslag en tevergeefs heb ben ze getracht genezing" to bekomen. Yoor zulke inwoners zal do volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun beurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heer H. Eelkema, wonende Fabriekstraat 36 te Harlingen, meldt ons: Het is thans reeds twee jaren dat ik lijdende as aan bloedende aambeien, welke mij zeer hinderlijk waren. Uithoofde van de verschrik kelijke jeuking kon ik haast niet loopen en ik bracht hierdoor zelfs menigen slapeloozen nacht door en had dikwijls veel bloedverlies. Toen men mij zooveel goeds vertelde van uw I1 oster s /alt maakte ik hier onmiddelijk ge bruik van, ik wil u openhartig zeggen dat°ik hierdoor zeer veel verlichting bekomen heb. Ik kan zeer weinig meer van mijn oude kwaal bemerken en zal gaarne uw genees middel recommandeeren waar de gelegen heid zich daartoe aanbiedt. 7 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Eelkema ge had heeft. Zij ia te den Burg verkrijgbaar bij de firma YVed. P. Kuiper, drogist."Toezen ding geschiedt franco na onvaDgst van post wissel a f 1.75 voor één off 10 voor zes doozen vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-friseh uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebuel, mot Fabrieksmerk Stokpaardjes, k 50 Cts. per stuk bijFirma T. BUIJS. zoo vet als zalm, 7 et. per stuk. M VLAS. steen geleund, ons zwijgend aanschouwde. Onze blikken kruisten elkaar en hij begreep zonder twijfel mijn aarzeling, want hij gaf mij bijna onmerkbaar een wenk om door te zetten. Ik ging nu weder naar de gravin, die onderwijl weder op den stoel was gaan liggen, en vervolgde bijna smeokend: Och, laat mij dan alleen uw haren maar eens los maken om ze te kunnen bewonderen. Ik zal u geen pijn doen. Ivijk maar eens hoe klein en zacht mijn handjes zijn. Roosje heeft van die grove handen. Ik zal haar verbieden uw mooie zilveren lokken weder aan te raken. Dit zeggende had ik langzamerhand de grove haarspelden losgemaakt, waarmede de dikke haarbos zoo goed en zoo kwaad mogelijk bij elkaar word gehouden en was ik begonnen do haren zorgvuldig te bor stelen. Ik liet haar geen tijd om aan heur haar te denken, doordat ik haar allerlei bijzonderheden vroeg omtrent hetgeen ik om mij heen opmerkte. Ik liet haar daarop eenige oogenblikken alleen om uit mijn kofier de mooiste ver gulde haarspelden te halen welke ik maar had on die in hooge mate haar bewonde ring opwekte, toen zij ze zag. In enkele minuten had ik haar het haar gokapt. Ze zag er thans werkelijk voel aardiger uit. Toen do goede vrouw zich iu den spiegol bekeek, was zo blij als een kind, ze was vol bewondering over zichzelf. Nog een kleinigheid veranderde ik thans aan haar toilet, en woldra liepen we arm in arm door de groote gang, voorafgegaan door den graaf, die ons naar do eetzaal geleidde. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj li A NOK VELD 4 UK ItOOIJ 'i'eiol. I

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4