dl. ïïreyfus. SijBehoeft niet EEN VERMOGEN Grenen houtwaren. Een flinke Jongen Steunt allen den hieuwen <Se StoomBootóienst. NEDERLftNDSCHE HYPOTHEEKBANK Nieuwe Texelsche Stoomhootdienst. PERSONENTARIEF W. C. BOELSUMS, C. R. KE1JSER Co. Verkrijgbaar Verkrijgbaar „VIJF JAREN VAN MIJN LEVEN" Voor onze abonnés verkrijgbaar voor Stoomschip „Baron Rengers". GEWIJZIGDE DIENSTREGELING van 18 Augustus tot 1 October 1907. Boekhandel-Parkstraat. LANGEVELD DE ROOIJ. -:- FOTOGRAAF, -:- Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep FEUILLETON. Haar wensch. Goedkoope Drogisterij -A.poth.eek "Weverstraat: J. G. Ph. PISART. TE YEENDAM, P. J. KONING. Goedkoope Drogisterij -A.poth.eek Weverstraat: J. G. Ph. PISART. rechtstreeks aan den Uitgever COTJR^AiSJTElNJ, TIJD- SCHRIFTEN of BOEKWERKEN enz. te bestellen. Zonder verhooging van prijs belasten zich met de levering daarvan, zoomede met de plaatsing van advertenties in alle andere bladen, gaarne de Uitgevers van deze Courant, is iederen eersten ZONDAG en MAANDAG van elke maand aan den Burg werkzaam. - - - - TE KOOP: prima drooge iste soort IN DE Medicinale levertraan, Nestlé's Kindermeel, Linzenmeel voor maaglijders, Kinadruppels Dr, de Vrij, Eiwitstaai, Eikelcacao, Was- sching tegen hootdroos, Creoline, Carbol- zuur, Odol, Tandpasta, Staalpillen, Melk suiker, Arrowrood voor kinderen, Middel tegen Likdoorns en Eeltknobbels, etc. Beleefd aanbevelend OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 400.800. Reserve t 270.095.56 Geelt uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 96Va °/0. Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. IN DE Middel tegen Likdoorns en Eeltknobbels, Hoofdrooswassching, Zomersproetenzalf, Inlegkruiden voor Haring, Augurkjes, etc. Teerzeep, Niveazeep voor kinderen, Cedftr- zeep, Stokpaardjeszeep, Vliegenvangers en -papier, etc. Beleefd aanbevelend, Gewone winkelprijs f 1,80. 0,60 Van Texel: 4,15 6,40, 11,—, 3,—, 6,— (plaatstijd) Van Nieuwediep 5,30 9,30, 13,15, 4,15, 7,30 LIGPLAATS te Texel, haven Oudesohild N i e u w e d i e p, Havenhoold. Goederen worden aangenomen haven Oudeschild b/d Commissaris G. BLOM, en te Nieuwediep b/d Commissaris J. SMIT, Texelscb Veerhuis. Ie kaj iit: retour 1 0,80; enkele reis f 0,50 doorloopend 2e 0,50; 0,30 geldig. KINDEREN van 4—12 jaar hall geld. Eiken Woensdag en Zondag goedkoope dagretourbiljetten le kajuit f 0,50, 2e kajuit f 0,30. WEEK-ABONNEMENtMn VOOR WERKLIEDEN (2e kajuit) f 1,—. Goederen-tariet naar gewicht en plaatsruimte, waarvan tariel aan boord ter inzage. RETOURBILJETTEN vóór 15 Augustus afgegeven door de firma Bosman zijn zonder bijbetaling op dit Stoomschip geldig. Molenplein Helder. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebuel, met Fabrieksmerk Stokpaardjes, h 50 Cts. per stuk bij: Firma T. BUIJS. Alkomstig uit het zeilschip „Fernando" binnen gebracht te IJ muiden en bestemd geweest van Christiania naar Exmouth. Geschaafd en gestreken 1 X 5 en 1 X 7 in verschillende lengten voor lagen prijs. GEWONE CONDITIES. wordt gevraagd aan onze drukkerij. Verdienste naar geschiktheid. LANGEVELD DE ROOIJ. DEN HELDER EN DEN BURG. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze meeniug, dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. De heer A. B. Dekker, wouende Koning dwarsstraat 60 te den Helder, deelt ons mede: Ruim vier maanden werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en inde lendenen, daarbij kwam nog een stekende pijn in de rechterzijde en in de heupen. Ik had zeer veel moeite bij het urineeren, het water kwam langzaam en met tusschen- poozen en nadat dit geschied was, kreeg ik een hevige persing. Ik was altijd zwaar vermoeid en lusteloos en ik had veel hinder van hartkloppingen. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en deze werd met den dag mimler. Men behandelde mij voor zenuwziekte, doch dit leverde niet het minste resultaat op. Ik was ten einde raad en toen men mij overal aanraadde eens een proef te nemen met uwFoster'sRugpijn Nieren Pillen, liet ik een doosje komen. Ik moet ronduit zeggen, dat deze pillen mij dadelijk goed geholpen hebben, na een dag of acht kon ik reeds een groote beterschap bespeuren; ik had geen last meer met de urine en van de rugpijn kon ik eveneens weinig of niets meer waarnemen. Hoewel ik nog niet geheel genezen ben, gevoel ik mij toch veel flinker en sterker dan voor langen tijd het geval was en ik zal nog een tijdje met uw pillen doorgaan en boop u spoedig mijn algeheel herstel te kunnen melden. 25 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat uw nieren de oorzaak uwer ziekte waren Hebt gij pijn in den rug in het hoofd of in de lenden? Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart ot waterzucht Is uw urineloo- zing te weinig of te veelvuldig en is uw water vermengd met steen en bezinksel Gevoelt gij u immer vermoeid, terneer geslagen en prikkelbaar Denkt er eens over na. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Dekker gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij do firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Vrij naar het fransch door A.B. 24 Nadat ik den graaf de 500 francs had overhandigd, gaf deze ze aan den braven koopman; als in een droom zag ik de har telijke dankbetuigingen van dezen, ik zag ook hoe verlicht de graaf zich gevoelde en het zeer verwonderde gelaat van Roosje, die mijnheer Bertrand uitliet. Ik bleef toen alleen met den graaf achter. Thans scheen mij alle moed te ontzin ken. Ik beefde zoozeer, dat ik meer viel dan zitten ging op een der stoelen in de vestibule. Ik durfde de oogen niet naar den graaf opslaan, die op denzelfden plaats was bl(jven staan en met schrik vroeg ik mij af wat hij mij nu wel zou zeggen. Een oogenblikje later bemerkte ik, dat hij naar mij toekwam. Mejuffrouw Marie, zei hijzoudt u mij uwe handeling van zooeven eens wil len verklaren Zijne stem klonk zoo vreemd, dat ik hem ontsteld aankeek. Hij was doodsbleek en zijne oogen hadden iets treurigs, dat mij diep trof. Al mijn vrees verdween als bij tooverslag en ik werd weder geheel meester van mijzelf. Vergeef mij, mijnheer de graaf, zei ik mijne handelwijze moet U wel zeer vreemd zijn voorgekomen, mogelijk ook brutaalmaar ik was geheel van streek door het verhaal van dien armen man Ik herinnerde mij, dat ik juisthet is ge loof ik, alles wat ik bezat500 francs had, die ik heb gekregen van eene tante en waaraan ik op 't oogenblik toch niets had. Ik heb gedacht dat O, wat schaamde ik mij over mijn woor den, ik kon niet verder spreken ik moest mij er echter toch uitredden Ik heb gemeend, ziet u Neen, het ging niet, ik kon niet verder! Maar waarom keek do graaf mij zoo aan, als wilde hij tot in het diepst van mijn ziel lezen Waarom waren zijne oogen eensklaps gevuld met tranen? Maar wat nog het ergste is, ik begon ook te huilen als toen ik nog een klein kind was en door Meg beknord werd. Plotseling greep de graal mij bij de hand en ik nog zenuwachtiger dan te voren, huilde nog harder. Wie heefter ook ooit geboord van een heer des huizes die de handen neemt vaneen gezelschapsjuffrouw en waarom klonk zijn stem zoo teeder? Ja, mompelde hij, ik begrijp dat ge een goed hart hebt en een teergevoelige zielen dat ge mij eene vernedering hebt willen besparen En ik, hoe dwaas, bleef nog maar weenen. Ik dank U welbinnen enkele dagen zal ik U het geld terugbetalen en ik zal nooit vergeten wat u heden voor mij hebt gedaan Oef, eindelijk is hij vertrokken Maar wat ik ook deed, ik kon toch werkelijk niet dadelijk met huilen ophouden; het is zulk eene verlichting als men eens goed kan uithuilen. Ik was op een bank gaan zitten en ik geloof, dat ik er nog zou zitten, indien de knecht mij niet uit mijne overpeinzingen had gewekt door mij zeer belangstellend te vragen of ik kiespijn had. Die vraag naar mijne gezondheid werd door mij niet vriendelijk ontvangen. Zonder nu recht te weten waarom, was ik boos en nam de houding aan van mijne tante als deze zich belecdigd waande en antwoordde norsch Gaat je dat wat aan Maar toen ik zijn meewarig gelaat zag, kreeg ik dadelijk mijne gewone vriende lijkheid weder terug en zei ik goedig: Ja, goede Antoine, ik heb vreeselijke kiespijn, als om dol te worden van de pijn. Zonder af te wachten wat Antoine nu zou antwoorden, snelde ik weg naar mijn kamer. Eenmaal daar gekomen gevoelde ik mij weldra veel kalmer. Des avonds was de gravin minder goed en ik kon haar dus niet alleen laten om het diner met den graaf te gebruiken. Ik was feitelijk wel blij, dat ik niet kon, want ik zag er wel een weinig tegen op met hem samen aan tafel te zijn. Ik moet in zijne oogen wel zeer kinderachtig geweest zijn, zoo dwaas mij aan te stellen om te gaan huilen. Ik gevoel mij hier gelukkig in dit oude kasteel, ook al is de gravin dikwijls lastig, ik geyoel mij gelukkig en waarom?..ja, waarom XVIII, Het is niet langer om uit te houden. Dat is nu zeker wel de honderdste maal, dat ik je verbied mijn papieren aan te ra ken I Voortaan verbiod ik je zelfs hier weder een voet in do kamer te zetten. Ik heb liever dat de boel hier onder het stof ligt, dan dat gij mijn dikwijls zeer belang rijke papieren in wanorde brengt of soms geheel wegmaakt enkel onder het voor wendsel de boel te willen opruimen Het was de graaf die dit zei en hij sprak op zoo luiden on toomigen toon, dat ik het in mijn kamer kon verstaan. Ik ging eens kijken wat er aan do hand was. Roosje kwam mij verechrikt tegen en ik hoorde haar pruttelen terwijl zij de trap afdaalde. Mijnheer de Mareuil merkte mij op en stak mij do hand toe, zooals hij dit iederen morgen en avond gewoon was te doen, sedert dat voorval met de 500 francs. Goeden morgen, juffrouw Marie, ver geef mij, dat ik u door mijn geschreeuw zoo vroeg gewekt heb maar ik was zeer boos. Ik heb geruimen tijd besteed aan een artikel voor een „revue" en nu heeft die domkop van een meid alles in 't hon derd gegooid, mogelijk wel gedeeltelijk in het vuur gegooid of er de kachel mee aan gemaakt. Wat een last als men zulk een domoor de kamer moet laten doen. De graal scheen werkelijk zeer vertoornd, zijne donkere oogen schitterden en hij had naast zijn mond die bittere trekken, welke hem zoo oud staan. Wilt u, dat ik U help zoeken naar het papier, mijnheer de graaf vroeg ik. Misschien zou ik u van dienst kunnen zijn. Op de school had ik den naam een uit stekend zoekster te zijn..en werkelijk, ik kan U verzekeren, dat mijn zoeken bijna altijd met succes werd bekroond. Het gelaat van den graaf klaarde een weinig op en de bittere trekken om zijn mond begonnen te verdwijnen. Hij liet mij de kamer binnentreden, waarin ik tot heden niet was binnengegaan zonder een soort van vrees of bijna eerbied, als in een heiligdom, en begon nauwkeurig to zooken tusschen al do papieren, die rondom ver spreid lagen. Maar mijnheer, vroeg ik eensklaps, ik zoek on ik zoek en weet in 't geheel niet wat ik moet zoeken. Waar handelt hot artikel over. dat teruggevonden moet worden Nu begon de graal hartelijk te lachen. Dat is waar ook, riep hij uit, ik laat U zoeken en vertel niet wat er terug gevonden moot worden, liet is een ver handeling over de phychologio en geschre ven met roode inkt op kwarto postpapier. {Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj KANGE1VEL0 UK K.001J, Teiel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4