Steunt allen Óen Sflieuwen SCexelscfien Stoom6ootóienst. GAREELEN. HOUTHANDEL. Dewettotregeling Pillen voor Joe en Kronings-Idylle, Arbeids-Contract. cË. Dreyfus. GELDE Grenen houtwaren, cflnsic/ïten. Nieuwe Texelsche Stogmbootdienst. PERSONENTARIEF W. C. BOELSUMS, C. R. KEIJSER <S Co. Zadelmakerij Einde Weverstraat. Alex. Koning. Premie uitsluitend voor de lezers van ons blad. Stoomschip „Baron Rengers". GEWIJZIGDE DIENSTREGELING van 18 Aognstns tot 1 October 1907. Prijs 25 cent. Voorhanden in den Boekh. Parkstr. „VIJF JAREN VAN MIJN LEVEN" Voor onze abonnés verkrijgbaar voor Stokpaardj es-Lelienm eik-Zeep FOTOGRAAF, tekoopT FEUILLETON. Haar wenscli. &oekh. Parkstraat Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij steeds voorhanden heeft nitslnitend eerste soort Concurreerende prijzen. Flinken voorraad Schroten, Scha len, Achterdeelen en Kantdeelen tegen concurreerenden prijs. J. P. DROS Pz., de CocksdorpTexel. Wij zijn in het bezit gekomen van een klein aantal exemplaren van 2 allergeestigste boeken, die bijna niet meer verkrijgbaar waren, n.l. 3 allerdolste, allergeestigste, allerleukste spotboeken op de Engelschen en hun onnoodige, onmeedoogende handelingen. Elk boek bevat 30 geestige, pakkende, artistiek in vele kleuren uitgevoerde teekeningen van JAN FEITH en CHRIS KRAS Kzn. met allerdolste bijschriften op rijm van KEES VAN PONTEN. De uitgaafsprijs dezer beide boeken was f 1,50. Thans nu zij bijna niet meer ver krijgbaar zijn en zij een zeldzaam souvenir zullen worden, bieden wij ze onze lezers zoolang de kleine voorraad strekt aan tegen een luttelen prijs van f 0,50 te zumen. Wij raden onze lezers aan, zoo spoedig mogelijk yan deze aanbieding gebruik te maken, daar de aanvragen naar volgorde zullen worden uitgevoerd en wij maar kun nen leveren zoolang de voorraad strekt. Afgifte nitsluitend tegen inlevering der Bon. RON ondergeteekende wenBcht als lezer(es) van dit blad tegen 50 Cent te ont- vangen 1 Pillen voor Joe en 1 Rronings-ldylle. Woonplaats en datum Naam, van het Van Texel: 4,15 6,40, 11,3,6,(plaatstijd) Van Nieuwediep 5,30 9,30, 13,15, 4,15, 7,30 LIGPLAATS te Texel, haven Oudeschild „Nieuwediep, Havenhoofd. Goederen worden aangenomen haven Oudeschild b/d Commissaris G. BLOM, en te Nieuwediep b/d Commissaris J. SMIT, Texelsch Veerhuis. Ie kajuit: retour f 0,80; enkele reis f 0,50 doorloopend 2e 0,50; 0,30 geldig. KINDEREN van 4—12 jaar half geld. Eiken Woensdag en Zondag goedkoope dagretourbiljetten le kajuit f 0,50, 2e kajuit f 0,30. WEEK-ABON1S EMENTEN VOOR WERKLIEDEN (2e kajuit) f 1,—. Goederen-tarief naar gewicht en plaatsruimte, waarvan tarief aan boord ter inzage. RETOURBILJETTEN vóór 15 Augustus afgegeven door de firma Bosman zijn zonder bijbetaling op dit Stoomschip geldig. Yoor iedereen duidelijk uiteengezet door H- M. J. WATTEL. Gewone winkelprijs f 1,80. kig maakt een zacht, rein geziekt, een blo zend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke, zachte knid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van Bergman Co., Radebeul met fabrieks merk Stokpaardjes a 50 Cts. per stuk bij: Firma T.BUIJS. Molenplein Helder. is iederen eersten ZONDAG en MAANDAG van elke maand aan den Burg werkzaam. - - - - prima drooge iste soort Aikomstig uit bet zeilschip „Fernando" binnen gebracht te IJ muiden en bestemd geweest van Christiania naar Exmouth. Geschaafd en gestreken 1 X 5 en 1 X in verschillende lengten voor lagen prijs. GEWONE CONDITIES. Vrij naar het fransch door A.B. 26 XIX O, als Meg en Marie mij nu eens had den kunnen zien, terwijl ik hier aan de schrijltafel zit en reeds langer dan een uur bezig ben met zoo vlug als mijn pen maar over het papier wil gaan, te schrijven, zou den zij hun oogen zeker niet gelooven. Maar, zou de goede Meg ongetwijfeld zeggen, dat is immers onmogelijk dat het juffrouw Jeannette is, die heeft immers zulk een grooten afkeer van schrijven, dat ze er zelfs met moeite toe te krijgen is, eens aan haar liefste vriendin te schrijveD. En toch ben ik het en mijn werk geelt mij zooveel pleizier dat ik, als mijn meester en de goede geestelijke er niet bij wareD, zeker luid zou beginnen te zingen. Wij, de graaf en ik, hebben lang samen gesproken en van dien tijd af ben ik gezel schapsjuffrouw der gravin, wanneer deze wakker is en particulier secretaris van den graaf, wanneer ze is ingeslapen Maar ik ben er wel over in mijn schik! Ik vraag mij dikwijls af waarom ik nu zooveel pleizier vindt in het copiebren van al die geleerde verhandelingen. Zeker is het, dat als mijn oom of tante mij zulk een werkje hadden opgedragen, ik dit niet vriendelijk zou hebben ontvangen. Waar is het dat ik den greaf dankbaar ben mij dit werk te hebben willen toevertrouwen. Wat is de mensch toch oen onbegrijpelijk wezen Wat herinner ik mij nog duidelijk alles wat er toen op dien avond tusschen mijn meester en mij is gesproken. Wij waren samen in de eetzaal. Sedert eenigen tijd had ik de gewoonte aangenomen hem|'s avonds af te wachten en dan te bedienen bij het diner. Daarna babbelden wij dan gewoonlijk nog een tijdje zeer gezellig samen. Ik vond het tenminste zeer gezellig. Hoe zou hij er over denken Op den bewusten avond was de graaf juist zeer goed gemutst. Soms was dat wel eens het geheel tegenovergestelde. Van deze gelegenheid maakte ik gebruik. Mijnheer de graaf, zei ik eenigszins beschroomd. Hij keek mij vriendelijk aan en dit gaf mij moed om onbeschroomd door te gaan. Mijnheer de graaf, zei ik, ik had u nog iets te vragen. Volgens afspraak zou ik uw kamer in orde brengen, is het niet zoo Ja zeker en ik reken daar ook vast op, zei hij vroolijk. Ja maar Hoe, is er een maar in den weg Er zijn er zelfs verscheidene. Eerstens moest u mij toestaan ook uw boeken te rangschikken. Zijn gezicht betrok een weinig. Ik stem er in toe, juffrouw Marie, maar wil u bij dit werk behulpzaam zijn. Wij zullen dat aanstaanden Zondagsamen doen. Ik ben bang dat mijne boeken nu juist niet allen geschikt zijn voor een jong meisje en wil er daarom zelf lie ver bij zijn, wanneer ze worden gerangschikt. En wat nu verder? Verder wilde ik u vragen hoe u al die blaadjes papier gerangschikt wenscht te hebben. Verlangt u misschien dat alles afzonderlijk is; Physiologie, Psychologie en welke gie's er nog meer zijn De graaf begon hartelijk to lachen. O neen, juffrouw Marie, zoo veel- eischend ben ik niet. U zoudt dan verplicht zijn eerst al die papieren te lezen en daar toe zult u den moed zeker wel niet hebben, Zeg dat niet, mijnheer de graaf. Als u eens wist hoeveel belang ik er in stel! Vanmorgen heb ik mij er toe laten verleiden er in te gaan zitten lezen en ik was zoo zeer verdiept in de lectuur, dat ik er zelfs mijn plichten tegenover mevrouw de gravin om heb vergeten. Gelukkig is Roosje mij komen waarschuwen, anders zat ik onge twijfeld nog te lezen. Maar hoe is dat, beknort u mij daar niet voor? riep ik uit, mijn meester aanziende, die mij verwonderd aankeek. Neen, ik zal u er niet om beknorren, omdat er in die artikels niets staat, dat een joDg meisje niet mag lezen. De graaf was weder ernstig geworden en de trekken die hem zoo oud doen schij nen, waren weder duidelijk zichtbaar. Maar, vervolgde hij, dat kan niet worden gezegd van alle boeken, die in mijn kamer zyn en als u zich verder belasten wilt met de zorg er voor, moet ge mij beloven geen enkel boek er van in te zien zonder mij daartoe vooraf verlof gevraagd te hebben. Dat wil ik beslist hebben. Mijn meester drukt zoo op die laatste woordeD, dat er duidelijk uit bleek, dat geen tegenspraak geduld werd. Ik beloof het u, mijnheer de graaf, zei ik. U kunt op mijn woord vertrouwen, Ja, dat weet ik. Ik acht u tot geen leugen in staat, ik vertrouw u volkomen. „Ik acht u tot geen leugen in staat!" Toon de graaf dit zei, voelde ik een rilÜDg gaan door al mijn leden. Als hij eeDS wist op welke wijzo ik hier bon gekomeD, zou hij mij dat ooit vérgeveD En als om antwoord to geven op dezo vraag, vervolgde mijnheer do graaf Ik heb een afschuw van de leugen. Ik zou, geloof ik, alles kunnen vergeven, De dankbaarheid van een bewoner van Schiermonnikoog. Uit dankbaarheid voor de verkregen welda den en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijn ondervinding, machtigt ons een inwoner van Schiermonnikoog zijne vol gende verklaring te publiceeren. De heer T. G. Mellema, schipper te Schier monnikoog deelt ons mede: Sedert verschil lende jaren heb ik geleden aan een nierziekte waardoor ik veel te lijden had aan een hevige rugpijn. Steeds ging ik gebukt onder een af gemat gevoel, dat mij zeer terneerdrukte; vooral 's morgens bij het opstaan deed zich deze vermoeidheid sterk gevoelen. Ik werd erg geplaagd door duizelingen en benauwd heden, waarbij plotselinge zweetingen door koude rillingen gevolgd werden. Mijn maag was veelal van streek en mijne eetlust had ik gaandeweg verloren. Dikwijls was mij we gens mijne ziekte het werken totaal onmoge lijk geworden en daar ik reeds meermalen tevergeefs behandeld was vreesde ik dat mijn kwaal ongeneeslijk was. Op aandringen van een mijner kennissen maakte ik gebruik van Foster's Rijgpjjn Nieren Pillen en dit. was mijn redding, want deze voortreffelijke pillen hebben mij mijne gezondheid teruggegeven. In de hoop dat velen hierdoor geholpen mo gen worden, geef ik het bovenstaand bericht en ik acht mij verplicht U mijn dankbaarheid voor dit merkwaardig geneesmiddal ken baar te maken. 5 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit zegt gij, en gaat vanzelf weg, zoo- als het gekomen is, maar dat is niet zoo want al schijnt het weg te gaan het komt veel ern stiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waarschuwt u op deze wijze dat uw nieren hun plichtniet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het bloed dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een over tuigend bewijs daarvan. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Mellema gehad heeft. ZyzynteDen Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. uitgezonderd leugen en huichelarij. Wat mij in u reeds van het eerste oogenblik af zoozeer heeft behaagd is uw vrijmoedige blik, waaruit oen reine ziel spreekt. Mijn hemel, waarom zei hij mij dat alles? Ik beefde zoo, dat ik zeker gevallen zou zijn, als ik mfj niet aan de tafel had kunnen vasthouden. Ik beproefde vlug een wending aan het gesprek te geven en vroeg; Maar wat kosten die artikelen u zeker vele uren arbeid. Is het niet vermoeiend en vervelend? Vervelend? riep de graaf, o, juffrouw Marie, als u eens wist hoeveel genot en troost ik juist uit dat werk put, hoe aan genaam het mij aandoet daar te zijn met de pen in de hand te midden van mijne boeken 1 Hoe ik daar geheel opga in mijn arbeid en alle leed rondom mij vergeet 1 Soms blijf ik uren, ja geheele nachten aan den arbeid en denk aan geen vermoeidheid. Hoe dikwijls vang ik geen medelijdenden blik op van den directeur of een collega, wanneer ik 's morgens op het bureau kom met de zichtbare sporen, dat ik den nacht wakende heb doorgebracht. En ze vermoe den niet, hoe verheugd ik ben. Met verrukking luister ik naar do woor den van den graaf. Wat was hij mooi op dat oogenblik. Zijn donkere oogen schitter den van enthousiasme en zijn gelaat, anders zoo bleek, was nu overdekt met een licht rood, dat hom veel jonger deed schijnen. Groote God, vervolgde hij, als sprak hij tot zichzelf, en op veel miDder luiden toon, wat zou er van mij geworden zijn, zonder dat werk, waar zou ik thans zijnl Hot was mijn redder, mijn eonigo troost. De graaf hief thans het hoofd op en keek mij glimlachend aan. Wordt vervolgd.) Gedrukt b« LANGE VELD DE JK.001J, Texel. ƒ0,60

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4