GAREELEN. HOUTHANDEL. EEN VERMOGEN EXPOSITIE WINTERMANTELS. Billijke prijzen. Zeer aparte modellen. Bekende solide kwaliteiten. Steunt allen Óen hieuwen Sïexelscfien StoomBootóienst. Aardappelenhandel. W. C. BOELSUMS, onovertrefbare keuze DAMES- en KINDERMANTELS, De kinderen van A-quadraat Haar wensch. Zadelmakerij Einde Weverstraat. Alex. Koning. FOTOGKAAE, Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep J. Ph. BAKKER, Weverstraat, Leeuwarden, o/d Kelders. H. BRENNINKMEIJER Co. Nijkerk. G. F. CALLENBACH. FEUILLETON. Concurreerende prijzen. Molenplein Helder. is iederen eersten ZONDAG en MAANDAG van elke maand aan den Burg werkzaam. - - - - Flinken voorraad Schroten, Scha len, Achterdeelen en Kantdeelen tegen concurreerenden prijs. Aangemoedigd door het groote succes, zullen wij evenals het vorig jaar Texel bezoeken met eene zoowel in de gewone als ook in de fijnste Nouveauté's. Te den Burg bij den heer P. LOGMAN in de War moesstraat vanaf Donderdag 19 tot met Maandag 23 September en te de Cocksdorp Dinsdag 24 September. Aanbevelend, |A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A| Nieuws van belang voor Den Burg. Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij steeds voorhanden heeft uitsluitend eerste soort J. P. DROS Pz., de CocksdorpTexel. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebuel, met Fabrieksmerk Stokpaardjes. k 50 Cts. per stuk bij: Firma T. BUIJS. Heden in voorraad pnike waar, mooi van Stuk, prijs concurreerend. Aanbevelend, door A. J. HOOGENBIRK, met zes illustraties van J. H. Isings Jr., verscheen zooeven als deel 5 van den lOen jaargang der Ver- eeniging „Christelijke Bibliotheek". Dit werk zal vooraanstaan in de breede rij der werken van dezen begaafden schrijver. De prijs is voor niet-leden f 1,80 ingen. f 2,20 geb.; den leden komt het op slechts f 1,— ingen. f 1,35 geb. Complete stellen van den lOen jaargang zijn thans verkrijgbaar a f 5,— ingen., f 6,75 geb. jragsgjw Het tweede tienjarig tijdvak van „de Christelijke Biblio- theek" zal geopend worden met de verschijning van een prachtwerk van den eersten rang, dat als een blijde verrassing ieder van harte welkom zal zijn. Voor nadere bijzonderheden vragemen den nieuwen Catalogus, welke bij verschijning gratis wordt toegezonden. |A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A| Wanneer het schip gezonken ls weet iedereen u te vertellen hoe het gered had kunnen worden. Hoeveel waarheid is or niet in dit oude gezegde. De eonige raad die waarde voor ons heeft, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raadgeving zoo goed en waardevol is; want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijder. Zij zegt u hoe ge weder gezond kunt worden, doch ge moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelt ons mede: Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege de pijn kon ik mjj haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar vermoeid gevoel en had veel zweetingen die door plotselinge hui veringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder geworden. Dadelijk bij het gebruik van uw Foster's Rugpijn Nieren Billen kon ik bemerken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel ster ker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht, deze pillen alle nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 8 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde, dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondeling der tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van de verschijnselen der nierziekte ot dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt, en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heelt. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. de Vries gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Vrij naar het fransch door A.B. 28 Er lag in den toon van den graat, ter wijl hij mijn naam uitsprak, zulk een diepe verachting, dat ik wel had willen uitroepen dat ik die Blossac was, waarvan hij sprak, maar ik heb er den moed niet toeO, welk een foltering, wat een lolteriDg! Voor het overige geloof ik, dat hij ook van de zyde van het meisje schipbreuk heeft geleden, want naar ik heb hooren zeggen moet zij hem ronduit een weigerend antwoord hebben gegeven. Men beweert, dat het een volleerde coquette is, die er zonder twijfel genoegen in vindt, te zien dat arme adelijke jongelieden zich buigen voor haar 300,000 francs inkomenZiet u, mijnheer, als ik zie dat een jongen als Gaston de Brancourt zich verlaagt tot het spelen van zulk een rol, word ik werkelijk boos! En als ik dan bedenk, dat hij, die in den grond toch een edel hart heeft, is teruggestooten, gevoel ik een soort van haat voor dat schepsel 1 Mijn Hemel, in welk een staat bevind ik mij numen zou zeggen, dat ik ge hypnotiseerd ben mijne oogen kan ik niet van den graaf afhouden die ik van terzijde aanzie, want hij heeft zich een wei nig naar mij toegekeerd. Hy ziet er nu zoo trotsch en aristocratisch uit, dat ik mij uiterst nietig gevoel en gevoel ver bene den hem te staan. Ik heb groote lust de kamer te verlaten, ja zelfs bet kasteel en weer terug te gaan naar mijn goede oude bedienden en Marie. Ik heb nog nooit zooveel pijn gehad. Het was alsof alles in mij gebroken was, ik wilde vluchten, maar ik scheen als vastgeklonken aan de schrijftafel. Misschien ben je wel wat hard tegen hem opgetreden, Guy, zei de geestelijke. Hoe aangenaam klinkt mij die stem in de ooren, hoe gretig vang ik zijn woorden op. Hij heeit ook mij over zijn plannen gesproken, vervolgde de goede oude, en hij heeft mij verzekerd dat hij haar oprecht beminde. Mogelijk lachte haar geld hem wel aan, maar ik ben zeker dat hij, toen hij haar zijn naam aanbood, niet alleen werd aangetrokken door het geld, doch dat wel degelijk het hart bij hem sprak. En ik weet ook uit den brief, welke hij mij er later over schreef, dat de weigering van mejuffrouw Blossac hem veel verdriet ge daan heeit. Ik beklaag hem in 't geheel niet, zei de graaf droog, ik beoordeel hem naar mijzelf. Als ik ooit het ongeluk hebben mocht, verliefd te worden op een meisje met veel geld, zou ik liever mijn hart bre ken dan haar mijne liefde te toonen, en vooral haar te vragen om haar harten haar geld. Ik zou liever willen sterven dan te trouwen met een Blossac Je bent trotsch mijn jongen, hernam de geestelijke, en ik heb u altijd gezegd, dat ge in uw leven vet.1 zoudt te lijden krijgen door uw groote trotschheid. Maar waarom spreekt ge met zulk een afkeer van deze jonge erfgename? Gaston bekende zelf, ondanks hare weigering, dat het een goed meisje was, welke geheel ten onrechte door lieden, die jaloersch zijn op haar rijk dommen en haar benijden, coquet wordt genoemd. Men moot de menschen niet beoordeelen naar 'n eenvoudig vooroordeel. O, wat deden die woorden mij goed, ik zou den goeden maD wel om den hals hebben willen vallen als ik maar gedurfd had. De ware adel, vergeet dat niet, komt voort uit het hart. Men kan een grooten naa"m hebben en ondanks dat een laag karakter, terwijl men evenzoo en ik spreek hier nit ondervinding, waarlijk edele ge voelens kan aantreffen bij lieden zonder titel. Bij toeval wendde de geestelijke zich thans naar mijn kant en glimlachend wees hij den graaf op mij, terwijl hij zei Kijk, neem nu dit brave kind, gelooft ge niet dat zij een edel liefdevol hart heeft, al draagt zij ook de eenvoudige naam van Marie Renaud. De graaf keek mij nu ook aan en al wat hard en trotsch in zijn gelaat was, verdween als bij tooverslag. O, juffrouw Marie, ik vraag u wel excuus, ik sprak niet over u, dat verzeker ik u. Mijnheer de graaf, aan mij behoelt u geen vergiffenis te vragen, maar wel aan mijn vriendin, JeaDnette Blossac. Uwe vriendin? U kent dus juffrouw Blossac P vroeg de geestelijke nieuwsgierig. Of ik haar ken, mijnheer, ik geloof van zeer goed en houd zielsveel van haar. O, wacht maar, ik zal mijnheer de graaf eens even toonen, dat Jeannette Blossac, waarover hij met minachting durft spreken, wel degelijk waard is dat men zich met haar bemoeit. Ik zal mijzelf nu eens een extra stralenkrans geven. Jeannette is reeds op zeer jeugdigen leeftijd wees geworden en heelt haar ouders niet gekend; haar tante heeft haar op de kostschool gedaan en daar heb ik haar leeren kennen en zijn wij vriendinnen go- worden. Verscheidene jaren geleden is zij reeds van daar vertrokken, maar wij zijn steeds met elkander briefwisseling blijven houden. Het is een zeer goed meisje; meesteres sen zoowel als leerlingen hielden veel van haar. Zij heeft een edel hart en geen ge breken dan die de jaloersche en de haar benijdendo wereld haar toeschrijft. Als u haar kende, mijnheer de graaf, zoudt gij haar achten en mogelijk zelfs veel van haar houden, daar ben ik zoker van. God beware me daar voor, viel de graaf mfj in de rede. U heeft me zooeven niet goed begrepen juffrouw Marie, ik ben verheven boven de dwaze vooroordeelen van geboorte en adel en als ik een meisje van lage afkomst beminde, zou ik ook geen seconde aarzelen haar mijn naam aan te bieden. Wat ik niet verdragen kan is dat wat lieden van mijn stand nu bijna dage lijks doen, hun titel en zichzelf verkoopen. Die huwelijken komen mij altijd zoo af schuwelijk voor! Ik zie er niets anders in dan een handelszaak. Weet u wel, mijnheer, dat als alle mannen zoo redeneerden, de ryke erfge namen te beklagen zouden zijn en zij zich, om zoo te zeggen, veroordeeld zouden zien tot het celibaat Wat komen die vragen er op aan, als twee wezens elkander be minnen zonder eenige nevenbedoeling. Ik ken Jeannette, zij bekommert zich niet over naam of geboorte, zij heeft dit boven dien menigmaal bewezen door het weigeren van markiezen en hertogen. Ik ben er zeker van dat zij iemand van nederigen afkomst den voorkeur zou geven, als deze haar om haarzelf en daarom alleen bemindein haar geld zou zij alleen het middel zien het geluk te hebben het met hem te kun- non deelen. Het is mogelijk, juffrouw Marie, dat uwe vriendin eene uitzondering maakt op de gewone parvenues Wat een minachtende toon 1 Maar neem nu eens aan, dat zij een huwelijk uit liefde sluit met een edelman, die werkelijk op haar persoon verliefd is, de wereld zal hen toch ondanks dat ver keerd beoordeelen. En de ongelukkige die haar gehuwd heeft, moge doen wut hij wil, hij zal niemand van zijne belangeloosheid kunnen overtuigen. Wordt vervolgd). Gedrukt b« LANÜEVELD DE H.001J, Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4