HOUTHANDEL. cflnsic/iien. mar, Steunt allen Óen SHieusoen Sfexelscfien Stoomêootóienst. Wenschen de boeren LIJNZAADKOEKEN W. C. BOK LSI MS, Het ligt voor de hand! Haar wensch. GUST. BUHSE, WESSANEN LAAN WORMERVEER. tfioekk. Parkstraat. FOTOGRAAF, atle soorten JCulpmesfstoffen. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. FEUILLETON. hunne wagens, karren, hooi- of maai- machines enz. enz. geverfd te hebben, kunnen klaar worden bij S. SMIDT, Schilder, BurgTexel. Flinken voorraad Schroten, Scha len, Achterdeelen en Kantdeelen tegen concurreerenden prijs. J. P. DROS Pz., de CockadorpTexel. Goudsmid. Horlogemaker, bericht hiermede, dat hij aanstaanden Maan dag (Marktdag) in „de Lindeboom" te spreken is, omtrent alles wat tot zijn vak behoort. Aanbevelend, GUST. BUHSE. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere llurwt Merk „W. L.", uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOHA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Molenplein Helder. is iederen eersten ZONDAG en MAANDAG van elke maand aan den Burg werkzaam. - - - - levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten eD inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. Het ligt voor de hand dat beroemdheid steeds een oorzaak moet hebben. Het is zeker dat de dichter, waarover men het meest spreekt die dichter is die de mooiste verzen gemaakt heeft, dat de schrijver, wiens naam op ieders lippen ligt, die schrijver is, die de mooiste boeken geschreven heeft; dat die schilder, die de schoonste schilderijen vervaardigd heeit, de beroemdste schilder is en dat het genees- middel, waarvan de naam het meest wordt uitge sproken, het geneesmiddel is dat de talrijkste en verrassendste genezingen bewerkstelligd heeft. De Abdijsiroop klooster Sancta Paulo is het genees middel waarover men in Nederland en over de ge- heele wereld het meeste spreekt, omdat iederen dag duizende en duizende personen er door ge nezen worden. De Abdijsiroop zal voor u hetzelfde doen wat deze voor Mevrouw Daghouer gedaan heeit. Mevrouw de Weduwe R. Daghouer, wonende Turfmarkt 30 te 's-Gravenhage deelt ons het volgende mede „Tengevolge van een veronachtzaamde verkoudheid leed ik reeds jaren aan bronchitis Ik leed hevig aan borstpijnen en had nu en dan aanvallen van be nauwdheid die mij het leven zeer onaangenaam maakten, mijn slaap was onre gelmatig en onrustig, mijn ademhaling was kort en stootend en mijn eetlust was slecht. Ik had een gevoel van loomheid en lusteloosheid en de slijm die mij zeer vast op de borst zat wilde maar niet loskomen. Ik kocht toen Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo bij de drogisten Geubbels Korte Houtstraat 8, en heb de behandeling met die siroop gevolgd, met het resultaat dat na verloop van kor ten tijd mijn ongemakken verdwenen zijn en ik geheel en al genezen ben. De ABDIJSIROOP Klooster Sancta 3?audo is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk en ge neest onvoorwaardelijk den hardnekkigsten hoest, de hevigste verkoudheid, asthma, keelpijn, kink- en slijmhoest, bronchitis en alle borst- en longaan doeningen. Prijs f 1,~, f 2.-- en f 3,50 per flacon. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11, Rotterdam- De dankbaarheid van een bewoner van den Helder. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat veleu nut mogen trekkeD van bare ondervinding, machtigt ods een inwoner van den Helder hare volgende verklaring te publiceeren. Mejuffrouw A. Hofman, wonende Piet Heinstraat 3 te den Helder meldt ons Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vreeselijk geleden aan de nieren. Onop houdelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen waardoor ik zelfs genood zaakt werd gebogen te loopeD. Wanneer ik mij ongelukkig bukken moest, had ik erge steken in mijn rug en ik kon me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds waren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zanderig bezinksel na, terwijl ze een on aangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemeringen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met uw Fosters Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verandering in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenen, even als de andere kenteekenen der ziekte. Ik voel me een heel ander mensch nu, doch zal eenigen tijd met uw uitstekend geneesmiddel voortgaan, teneinde van een algeheele genezing zeker te zijn. 10 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Water zucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedige water, afkomstig uit het bloed dat doorge drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goe den toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen vol komen genezen worden door Fosters Rug pijn Nieren Pillen. Verzeker u dat meD u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Hofman gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrjjgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of flO,voor zes doozen. Vrij naar het fransch door A.B. 29 Voor allen, vervolgde de graaf, zal hij zijn naam verkocht hebben en zijne liefde zal worden uitgekreten voor huiche larij en comediespel. De wereld de wereld Ja, lief kind, viel de geestelijke mij in de rede, ge hebt wel gelijk te spotten met die wereld en dat verkeerd beoordee- len. Ziet ge, Guy, ik ben bet volkomen met dit kind eens. Zij, die zich al te veel storen aan het oordeel der wereld, zullen altijd ongelukkig zijn. Dikwijls denk ik er met schrik aan dat gij, die toch zulk een verheven en edele ziel hebt, in staat zoudt kunnen zijn, uw hart en mogelijk ook dat van een ander te breken terwille van een vooroordeel der wereldMaar ik bemerk dat het bijna middernacht is, riep de goede man ontsteld uit. O, wat zal Catharina mij beknorren en wat zal zij ongerust zijn; bepaald gelooft zij, dat ik bij het naar huis gaan in het bosch vermoord ben. Ik ga met u mee, zei de graaf. Hij stond haastig op en hielp hem bij het aankleeden. GeeD spoor meer van trotschheid is op zijn gelaat te lezen. Ter wijl de goede geestelijke afscheid van mij neemt, kijkt de graaf mij met zijn donkere oogen goedig aan. U neemt het mij niet kwalijk hoor, juffrouw Marie, zegt hij vroolijk, terwijl ik mij naar mijn kamer begeef en hij met den geestelijke de trap afgaat. O neen, ik ben niet boos op hemik begin mijzelf zelfs af te vragen of ik niet te veel van den graaf houd Ik kan niet slapen en den geheelen nacht klinkt het mij in de ooren dat woord van den graaf, toen ik hem zei, dat hij Jeannette bemin nen zou indien hij haar kende„God be ware me daarvoor" Voor de eerste maal gevoel ik het valsche dat er bestaat in mijn verblijf op het kasteel. Hoe zal dit alles nu eindigen Wat zal er gebeuren met m(j als mijn list eens ontdekt wordt Niet zonder vrees zie ik daar tegen op, maar niet minder onaangenaam is voor mij het vooruitzicht weder naar mijn huis te moeten om daar weder overgeleverd te zijn aan die afschuwelijke verveling het is vreemd, maar het heeft den schijn, of ik door onzichtbare banden aan dit kasteel gebonden ben! Is het het medelijden met de arme zieke vrouw? Is het het gezelschap van den dikwijls zoo somber gestemden Guy? Is het soms omdat ik met mijn geld ongemerkt dit zoo vervallen gebouw wat kan opknappen Ik weet het niet. Al wat ik weet is dat mijn hart breekt enkel reeds bij de gedachte, dat ik dit kasteel moet verlaten. Ik zoek., ik zoek de ware reden, waarom ik er zoo aan gehecht ben, de ware oorzaak waarom ik zooveel houd van het leven hier Maar kom, ik ga nu slapen. Wie weet? misschien zijn het wel de groote koeken van juffrouw Catharina, die zulk eeno groote aantrekkingskracht voor mij bobben. Ik ben altijd een lek- kerbekje geweest en heb altijd een zwak gehad voor dikke koek, zooals juffrouw Catharina die bakt. XXI 72. ik onthoud 6 neen, ik onthoud 7. Kom Roosje, onthoud alles wat je wilt, maar help mij eens gauw met mijn japon, want de gravin wacht op mij, en dan tob je maar niet met die optelling, morgen zal ik dat wel even doen. Maak de hoek nu maar schoon, waar wij de piano willen plaatsen. Jo weet wel waar die geplaatst moet worden? O ja, juffrouw, tusschen het kabou termannetje zonder been en do vrouw zon der hoofd. Op die manier duidt Roosje altijd de plaatsen aan. O Roosje, hoe kun je met zoo weinig eerbied spreken over een kruisridder en zijn dame. Roosje glimlacht, zij is tegenwoordig meermalen werkelijk aardig in plaats van zooals vroeger altijd pruttelig te zijn. Ik voor mij gevoel mij zoo gelukkig sedert gisteravond, dat ik bijna niet kan gelooven dat het werkelijkheid is. Laat ik nog eens zien waarom ik mij nu zoo gelukkig gevoel. Ik zal maar beginnen met het voornaamste. Sedert 4 maanden dat ik hier ben, ontbrak mij b(j mijn geluk nog altijd een dingeen piano. Ik zocht steeds om oen middel er mij een te ver schaffen, maar hoe zou ik dat kunnen doen zonder de achterdocht van mijn meester op te wekken En kijk, gisteravond kwam de gelegenheid, waarnaar ik reeds zoo lang had gezocht, eensklaps geheel onverwacht. De graaf had het gesprek gebracht op de muziek en mij bekend dat hij daarvan een hartstochtelijk minnaar was. Eertijds speelde hij violoncel, maar sedert de droove gebeurtenissen had hij dit instrument niet meer in handen gehad. Aangemoedigd door dit bewijs van vertrouwen, vertelde ik hem welk een last ik er van had, dat ik geen piano had en onmiddelijk stelde hij mij voor er een te Amiens to huren, Ik zou er echter zeer op gesteld zijn, zei hij, dat u hemzelf ging uitkiezen. Nog een reden tot geluk, ik heb een lango brief ontvangen van Marie, alles gaat daar best, zij zijn goed op schik, evenals ik. En als om de beker van geluk over te doen loopen zond juffrouw Catharina zooeven een dikke koek, zoo groot, dat hij zeker voor con twaalftal personen niet te klein zou zijn, al waren zij ook nog zulke groote gulzigaards. Ik ga haar even bedanken en meteen vertellen dat we spoedig een piano krijgen. XXH Neen, beslist, het is geen kasteel meer dit kasteelhet is eenvoudig het Paradijs. Als ik er ook maar niet den een of anderen dag uitgejaagd wordt evenals Eva. Ik gevoel mij zoo gelukkig, dat ik bijna bang word. Een enkele wolk is er echter aan de horizon, een donkero vlek, tenge volge van de list, die ik aangewend heb om hier te komen. En als eenmaal de deuren hier voor mij gesloten zijn, zal dit enkel zijn tengevolge van die leugen ik zie geen enkele uitweg hieryan bevrijd te worden en dat zwaard van Damocles boven mijn hoofd te verwijderen. Hoe meer of ik den graaf leer kennen, hoe moer ik ook terugschrik voor de gedachte hem te be kennen wat ik gedaan heb van to voren weet ik reeds wat het gevolg er van zal zijn mijn onmiddelijk vertrek. En ik heb den moed niet mijzelf van hier te laten wegjagen. Ik gevoel mij hier zoo thuis, zoo recht gelukkig, en vraag mijzelf niet meer af, hoe dat alles zal eindigen ik maak mijzelf diets, dat die schoone droom nooit zal eindigen en dat Jeannette Blossac niet heeft bestaan en ik altijd Marie Renaud geweest ben. Somtijds, dat is waar, komt een brief van deze laatste mijn illusie wel eens verscheuren, maar niettegenstaande dit, ben ik toch overtuigd dat de erfgonamo slechts een denkbeeldig wezen is. En dan alles loopt mij mee; de gravin gaat steeds vooruit in beterschap, zij houdt innig veel van me en ik kan daardoor alles van haar gedaan krijgen. Zij is als een bedorven kind en kan niet buiten mij. Gelukkig dat zij hare gewoonto oonigo uren op den dag te slapen, niet hoeft vorloron, andors zou mijnheer Guy weinig aan zjjno secre- tarisso hebben. (Wordt vervolgd). Gedrukt by LANGEVELD &~DK K001J, Texel. 1» 1

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4