ANTHEAGIET. G.J.O.D. DIKKERS CL. H. DE BOER, G. J. 0. D. DIKKERS, Marktberichten. mm 1 Voor JCof en JCuis. ADVERTENTIEN. Predikbeurten. MAGAZIJN VAN BRANDSTOFFEN. publiek verkoopen: 2 Gelde schetters en 2 Graskalveren Een best jarig Koeschet en een vet Varken. De kinderen van A-quadraat Nijkerk. G. F. CALLENBACH. Kondag 13 October. EEK nuis, waarin een winkelaffaire is uitgeoefend, met erf, staande en gelegen te Oudeschild op Texel, kadaster Sectie D, nommer 2012, groot 2,20 are. publiek verkoopen zal op ZATERDAG 12 OCTOBER 1907 publiek verkoopen: Twee .zusters genezen door de Pink Pillen. - |A|A|A|A|A|A|AlA|A|A|A|A|A|A|A|A|A|AjA|AjA|A|A| een goed geheel kan worden verkregen en dat eerst, wanneer zich ongeveer alle wielrijders heb ben aangesloten niet vrucht door de vereeniging kan worden gewerkt'/de voorzitter maakte de opmerking, dat de verzending van bedoelde cir culaires, niet aan de verwachting had voldaaD, zooals wel was verondersteld. //dat het voetpad van de z.g. "Keet" tot «Bra- konsteio" op verschillende plaatsen is verbreed en op enkele gedeelten het slag is verlegd ge worden "dat ontstane gaten in dat pad, zooveel mogelijk zijn gediebt geworden en de voor wielrijders hinderlijke takken aan de langs een gedeelte van dat pad' bestaande hoomenrij, zijn afgekapt; "dat vervolgens den beer Burgemeester schrif telijk in kennis is gesteld geworden, met eene langs dat padvoor voetgangers en wielrijders gevaarlijke prikkcldraadafheining en ZEA. is ver zocht, wel zijne aandacht daaraan te willen schen ken" "dat op het kruispunt van Ivoogerweg met den beharden weg door Burger Nieuwland een weg wijzer is geplaatst geworden// De voorzitter voegt daaraan toe, dat, alhoewel de plaatsing van wegwijzers meer speciaal op do we" ligt van eenc vereeniging voor "Vreemde lingenverkeer//, het toch voor de Wielrijdersver- eeniging nu of later van financieel nut kan zijn. Uit eenc opmerking van een der commissarissen van Eijerland bleek, dat ook voor Texelsche wielrijders het plaatsen van wegwijzers geen luxe is. «dat gelegenheid is gemaakt geworden, om van af den nieuwen grintweg door Waalenburg over Pijperdijk de Koogerweg per fiets te bereiken// de voorzitter zegt, dat het dagelijksch bestuur gaarne dit pad meer afdoende zou willen verbe teren, doch daartoe eerst de meening van de commissarissen zou willen vernemen. Ook meent de voorzitter, dat het maken van een pad naar de Mient voorloopig nog uitgesteld dient te worden, in afwachting van wegen die nog zullen gemaakt en behard worden. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat hij met den beer Roeper Commissaris te de Waal, heeft gesproken over het aanbrengen van verbeteringen aan het voetpad BurgWaal. De heer Roeper gaf toen te ken nen op eene eerstkomende vergadering in dier zake een voorstel te doen. Ten slotte zegt de voorz. dat het hem is ge bleken dat de weg of bet pad naar Cocksdorp over het algemeen vrij goed is. Wel was hem opgevallen dat onderboudsgriut gedeeltelijk op het pad lag, doch later vernam hij dat daarin verbe tering is gekomen. De voorzitter die thans aan het einde van zijn mcdedeelingen is gekomen geeft den heer Roeper gelegenheid zijn bedoeld voorstel te doen. De heer Roeper stelt de vergadering voor, om de zachtste plekken van het pad BurgWaal eerst met brik of puin te beharden en daarna het ge- heele pad tc voorzien van een laagje scbelpzand 't geen volgens spreker is te halen bij den zeedijk te Oudescbild, nabjj de Bewaarschool en hij gaarne gratis zijn paard en wagen beschikbaar stelt, om eenige wagens van dat zand te halen en ter plaatse tc storten. De vergadering, de toezegging van den beer Roeper zeer op prijs stellende, meent dit voorstel wel te moeten accepteeren, waartoe dan ook werd besloten. Een der leden stelt voor ook het pad over Pijpersdijk op dezelfde wijze te bewerken, doch de meerderheid is er voor eerst af te wachten of de voorgestelde bewerking op het pad BurgWaal navolging verdient. Nogmaals wordt gesproken over het maken van een pad naar de Mient. Dfe voorzitter herhaalt, dat hij het liever nog wat zag uitgesteld, 't komt hem voor dat zulks groote kosten met zich zal dragen. De heer Over meent dat die werkzaam heden niet zoo groot zullen zijn en is voorspoe dige uitvoering. Een beslissing hieromtrent werd nog niet genomen, het dagelijksch bestuur zon eerst nog eens met den heer Min over een cn ander willen spreken en daartoe hem een onder houd vragen. De heer Over acht het gowenscht ook een fietsgelegenheid te maken vanaf Den Hoorn langs den YVesterweg naar de Mient. Ver schillende leden betuigen met dit voorstel hunne adhaesie, waaiop door cfen voorzitter een onderzoek ter plaatse wordt toegezegd. De Commissarissen van Eijerland zouden gaarne eenige verbeteringen willen zien aangebracht langs den z.g. Postweg; na eenige algemeene besprekingen verzoekt de voorzitter den secretaris hiervan aantcekeningcn te maken om ter plaatse een onderzoek in to stellen. De voorzitter vraagt de meening van de ver gadering over het eventueel aanbrengen van een wegwijzer bij het z.g. Sluisje in Waalenburg. (Kruispunt naar Pijpersdijk, Eijerland, do Waal en den Burg.) Zoo de vergadering de wenschelijbkeid daarvan inzag, meende bet dagelijksch bestuur op het hekwerk (balustrade) van bedoeld sluisje, plank jes tc doen aanbrengen met aanwijzing van richtin gen. Besloten werd voorloopig daarmede te wachten. De beer Visser stelt voor eon wegwijzer te plaatsen te Oudeschild, nabij do afrit, toegang gevende tot het binnenpad naar Den Burg, tevens een aanwijzing daarop te plaatsen naar bet Doolhof. Dit voorstel wordt algemeen goedgevonden. Tevens wordt besloten tot het maken van een pad van af bet Lagerbuisje naar het Doolhof. Op verzoek van den voorzitter, doet de Penning meester een kort verslag over den stand der kas. Hieruit bleek, dat te Den Burg de contributie van alle leden was ontvangen en dat speciaal de leden in Eijerland nog moesten bezocht wordon. Op de vraag van een der ledon, deelt de secretaris mede, dat de vereeniging thans 175 leden telt, Vervolgons werd besloten, dat van personen, die zich nu nog voor lid opgeven, dit jaar geen contributie zal worden geïnd. Ook werd nog de onhebbelijkheid uitgesproken over bestuurders vnn voertuigen, die, bij het pas scoren van fietsen, niet uithalen. Do voorzitter stelt voor, hot hoofd dezer Ge meente schriftelijk lo verzoeken lo. Bestuurdors van voertuigen nogmaals te willen wijzen op hunne vorplichtingen betreffende bet uithalen. 2o. Hot verbod tot aanbrenging van prikkel draad langs den openbaren weg, te publiceeren. Na rondvraag niemand meer het woord ver langende, sluit de voorzitter, met oen «tot weer ziens// de vergadoring. Wil men appels en peren bewaren, dan plukke men ze als ze boomrijp zijn, d. i. wanneer ze gemakkelijk loslaten. Te vroeg geplukte vruchten hebben niet zooveel aro ma, te laat geplukte worden licht melig, zijn lang zoo sappig niet en worden spoe dig rimpelig. Vruchten, die geschud worden kunnen niet duren. Het best bewaart men het ooft in een koel en droog vertrek, dat vorstvrij ig. Wie een drogen niet te warmen kel der heeft, kan op den steenen vloer de vruchten tot laat in 't voorjaar bewaren. Na het plukken moeten de vruchten, vóór ze in de bewaarplaats komen, een paar weken in een koele ruimte uitgespreid lig gen. Houd het winterkwartier luchtig, dwz. frisch, zuiver en zoo donker mogelijk. In dien de vruchten op papier worden gelegd, oude kranten kunnen hiervoor dienen en eveneens daarmede worden bedekt, dan hebben ze van de vorst niet licht last. Hebt ge een vruchtenrek, plaats dan de vruchten met den steel naar boven, ze blij ven dan het best bewaard. Weer de rat ten en muizen. Appels kan men ook ingekuild bewaren, evenals rapen en knollen. De kuil wordt 25 cM. uitgegraven; tusschen de vruchten plaatgt men bundels stroo loodrecht in de kuil om alzoo de luchtte ververschen, dan bedekt men het ooit met een laag stroo en hierover komt aarde. Treedt de vorst in, dan is nog een bedekking met bladeren ot mest noodig. Ander ooft leent zich voor deze wijze van bewaring niet. 't Spreekt van zelf dat de vruchten vóór het inkuilen droog moeten zijn; ook ooft, dat in kelder of op zolder wordt geborgen, moet op een drogen, zonnigen dag geplukt worden. Vele huismoeders laten appels en peren drogen in den bakkersoven, zij letten dan op het volgende: De vruchten moeten gaat, gezond, niet wormstekig zijn, volwassen en niet geschud. Men neme bij voorkeur de zoet-zure appeleoorten, a s de winter-, goud- pearmain; alle peersoorten zijn goed, maar ze mogen niet te week zijn, te harde laat men eerst een weinig week worden. Appels worden geschild, ontdaan van het klokhuis, in vieren gesneden ot in schijfjes. Sneldrogen is gewenscht, de kleur blijft dan het best behouden. De appelschijfjes legt men wel te voren eenigen tijd in een zwakke zoutoplossing: 1 a 2 ons zout op 10 liter water. Peren laat men heel. Heele vruchten, 't zij appels of peren, weekt men eerst door ze op een zeel te leggen boven kokend water, totdat ze met een stroohalm doorstoken kunnen worden. Na de droging stelt men de vruchten eenige dagen aan de lucht bloot en bergt ze dan in zakken. OBSERVATOR. Parmerend, 8 Oct. Aangevoerd 690 Runderen waaronder: 528 vette Koeion 62 a 76 Ct. per KG. Gelde Koeien f 130 a 180. 140 Melkkoeien f 180 a 250. 22 stieren. 320 Lammeren f 15,— a 23, 3211 Schapen f24,— k 133,00 prijsh. h. stug 161 vette Kalveren f 0,65 a f 0,85 p.Kg. 172 Nuchtere Kalveren f 8a f22 255 vette varkens f 0,45 a f 0,49 per Kg.; 64 magere varkens f 18 a f 24; 323 biggen f 7 a f 10 26 paarden f a f kipeieren f 5.25 a f 5,75 per 100; Vette Koeien prijsh. handel stug. Geldekoeien, prijsh. h. stug. Melkkoeien prijsh. handel stug. Vette Kalveren, prijsh. h. stug. Nuchtere Kalveren, prijsh. h. stug. Vette Varkens prijsh. h. matig Magere Varkens en Biggen prijsh h. matig Amsterdam, 7 Oct. Aangevoerd: 211 Runderen, le kwal. 70 74 ct. w> 2e kwal. 64 a 68 ct. 3e kwal. 54 a 62 ct. g, 165 Melk- en Kalfkoeien f 130 a f 275, 11 Schapen 1 22 k 126, 69 Nuchtere Kalveren 19,a f 15, 488 vette Varkons 46 a 50 ot. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds halt 7 ds. Kijne, in het gebouw der Doopsgez. Gem. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Scherpenhuysen Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds.^ Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kramer. Cocksdorp. Vm 10 uur de hr. van Grasstek Cand. tot den H. DienBt. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuporus. (Avondmaal) Den Hoorn, 's Av. 7 uur ds. Scherpenhuysen Heden overleed onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, KEELTJE FLEKS, Wed. van Simon Hemelrijk in den ouderdom van bijna 95 jaar. Namens de Familie. OudeschildTexel, 7 Oct. 1907. Kwsgs»!Het Bestuur der Rederijkers- kamer U. d. I. heelt de eer H.H. Donateurs te berichten dat binnen enkele dagen weder de donateurskaarten voor het volgend seizoen zullen worden aangeboden. Namens het Bestuur, Do. Secr.-Penningm J. E. BAKKER. Ie kw. Anthraciet f 1,65 perH.L. Franco haven Texel. JOH. DEKKER, Helder. Notaris te Texel, zal, op ZATERDAG 13 OCTOBER 1907, 's avonds 7 uur, in het hotel „De Zeven Provinciën" te Oudeschild op Texel, Het erfpaclitsreclrt op den grond met liet daarop gestichte pakhuis op de Haven te Oudeschild op Texel, kadaster Sectie D, nommer 2003, groot 1,09 are. Direct te aanvaarden. Betaling 1 Kovember 1907. Behoorende tot de nalatenschap van den heer Klaas Fulpszoon Krijuen. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 13 October 1907, 's avonds 7 uur in het hotel „de Zeven Provinciën te Oudeschild op Texelten verzoeke van dm heer J. J. Kuijper te Texel, Een HUIS en ERF te Oudeschild, be woond door B. Weijdt, groot 1.10 Are, Een HUIS en ERF aldaar, bewoond door M. Hillenius, groot 0,80 Are. Een HUIS en ERF aldaar, bewoond door W. Kuiper, groot 1.25 Are. Een HUIS en ERF aldaar, bewoond door J. Koning, groot 1.55 Are. en een nUIS en ERF aldaar, bewoond door de wed. H. Koppen, groot 0.90 A.re. Notaris te Texel, des voormiddags 10 uur, op den Hoogenberg ten huize van den heer "Willem Kikkert Janszoon aldaar, 20 beste SCHAPEN, 60 beste KIPPEN, Een klamp bestgewonnen HARENDHOOI, Een puike klamp oude MEST, KIPPEN HOKKEN, BROEDHOKJES, MELKGE- REEDSCHAPPEN en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. BETAALDAG 1 AUGUSTUS 1908. In dezen verkoop kan worden ingebracht. Het is niet zeldzaam in hetzelfde gezin meer dere personen aan te treffen die door de Pink Pillen zijn genezen. Te Charlois bij Rotterdam hebben de Pink Pillen de beide zusters Mej. W. Saley en M. N. Saley, daar wonende op den Schulp weg, no, 119, genezen. Ziehier wat MejW. Saley, oud 20 jaren, heeft geschreven Mej. N. Saley (Cl.Numan) //Sedert langen tijd was ik lijdende aan bloed armoede, en ik was zoo erg zwak geworden dat ik genoodzaakt was mijne betrekking op te zeggen, lang ben ik in behandeling geweest en heb een groot getal geneesmiddelen ingenomen, waarme de ik echter niets vooruitging. Toen ben ik de Pink Pillen gaan nemen, waarvan iedereen met de grootste lof sprak. De Pink Pillen hebben mij uitmuntend genezen. Reeds eenigen tijd ge leden, geheel beter zijnde, ben ik met de behan deling opgehouden en heb sedert niets meer gevoeld- Mej. W. Saley (Cl.Numan) Mej. N. Saley, oud 23 jaren, schrijft ons ook dat de Pink Pillen voor haar even heilzaam zijn geweest als voor baar zuster. Zij was tot een verschrikkelijken staat van algemeene zwakte ver vallen. Zij dacht zelfs dat zij nooit zou kunnen genezen, want alles wat baar was voorgeschreven was zonder uitwerking gebleven. //Ik heb de Pink Pillen willen gebruiken die op mijn zuster zulk een goede uitwerking hadden gehad. Zij zijn evengoed voor mij geweest als voor haar, en ik dank aan die pillen mijn volkomen genezing." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeenezwakte, maag kwalen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, keupjicht, rheumatiek. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depot-houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. TE KOOP Te bevragen bij II. REIJ, Boomgaard. TE KOOP J. SPIGT, Koog. Aan hetzelfde adres Renzensjalotten te koop door A. J. HOOGENBIRK, met zes illustraties van J. H, Isings Jr., verscheen zooeven als deel 5 van den lOen jaargang der Ver eeniging „Christelijke Bibliotheek". Dit werk zal vooraanstaan in de breede rij der werken van dezen begaafden schrijver. De prijs is voor niet-leden f 1,S0 ingen. f 3,30 geb.; den leden komt het op slechts f 1,— ingen. f 1,35 geb. Complete stellen van den lOen jaargang zijn thans verkrijgbaar a f 5,— ingen., f 6,75 geb. Het tweede tienjarig tijdvak van „de Christelijke Biblio theek" zal geopend worden met de verschijning van een prachtwerk van den eersten rang, dat als een blijde verrassing ieder van harte welkom zal zijn. Voor nadere bijzonderheden vragemen den nieuwen Catalogus, welke bij verschijning gratis wordt toegezonden. |A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A1A|A|A|A|A1A|A|A|A|A|

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 3