Steunt allen cTexels Cigen Stoom6ootonóer neming. ciïoefifianóel feefefee® wi$ fell feQBderdiea lm voorraad.. Van Schoenpoetser tot lYlillionair. Jan Lion Cachet Anna v. Gogh LEESBOEKEN en PRENTEBOEKEN Tine van Berken Tine van Berken in de prijzen van 90, 75, 60, 50, 40, 30, 20, 15, 10, 8 en 5 Cents. Te veel om alles op te noemen. Men kome de rijke collectie zien. Aanbevelend LANGEVELD DE KOOIJ. FEUILLETON. Wij hebben het genoegen te berichten, dat wij voor feestelijke gelegenheden, verjaardagen, St.-Nicolaas, enz. voorzien zijn van een rijke keuze Boekwerken in verschillende prijzen. N. van Hichtum. Chr. van Abcoude C. Joh. Kievit Ch. Krienei? P. J. Andriessen Felicie Jehu F. J. Hofman Marie Honig Betsy Hort C. Joh. Kievit Titia v. d. Tuuk P. Visser L. v. d. Meer Hermanno A. de Graaf Hermanno L. v. d. Meer H. Bertrand G. A. Henty H. Gras L. van Ank un E. DE Pressensbb A. S. Reule Titia v. d. Tuuk S. Andriessen E. de Pbessensee Charlotte Niese Bertha Clement Jessie Mansergh Truida Kok May Baldwin Therêse Hoven A. F. Cremer Alkes Tiental f 1,50 Friesche Schetsen 1,50 Hollandsche Jongens 1,90 Dik Trom 1,90 Frits Wardland 1,90 Karei Vermeer 1,90 In het Bosch 75 Emma van Bergen 1,25 Van lief en leed 1,90 Nettie van der Slee 1,90 Nel, de ontembare 1,90 Op Vijverhoek 1,90 Millies Vacantie 90 Duinroosje 75 In het Zwaluwhuis 90 De twee Broeders 90 Cor Slung 1,25 Een vroolijk Viertal 1,— De Vliegende Hollander 1,25 Het beleg van Alkmaar 1,25 Heemskerck op Nova Zembla 1,25 De beschermeling v/h Viertal 1,25 De zusjes van de Berkenhoeve 1,25 De Spion op School 1,25 Tom en Jack 1,25 Kasteel Rompersbergen 90 Mare en zijn zoon 90 Onder de vanen van Vriend—Vijand 1,90 De kornet der Ruiterij 1,90 Een jeugdig held 1,— Op den verkeerden weg 1,90 Tusschen licht en donker 1,50 De buren v. mevr. Bertrand 1,25 Genoveva 1,25 Mooie Bruno 1,25 Kruidje roer me niet 1,40 Onder de gouddelvers 80 Het heele jaar rond 90 Wat er in onzen tuin te zien is 90 Vera 1,25 Huis en Veld 1,25 Paillette 1,25 Ursula 1,25 Arme kleine 1,90 Drie Vriendinnen 1,90 Driftkopje 1,90 Driftkopje verloofd 1,90 Een aardig drietal 1,90 Fransje Elswoudt 1,25 Oude Schoolvriendinnen 1,90 Aan de bron 1,90 Tien maanden in het ijs 1,50 H. Hofman A. Vreeken L. Zaalberh E. Molt Evelijn Sharp W. P. de Vries E. J. Blekkink Tine van Berken P. J. Andriessen Agatha P. Louwerse Chr. Doorman e.a. Henriette P. Elzer Tine van Berken S. Andriessen J. Grundman Van Bemmelen Marie Honig W. Mets Tz. Kaulbach David Ker Mevr. Kerkmeyer Bakker Schutter A. H. van Leent Joh. Kievit A. be Graaff Johan Kuny, de Negerprins 1,90 Maarten van den visscher 1,90 Avonturen van Piet van Grot 1,90 In de klauwen vd Gelen Draak 1,90 Floris de Vijfde 1,90 De Nieuwe kostjongen 1,50 De Duivelswerf 75 Kees Huisman 1,25 Hesters gebrek 50 Het album van Dora Jemelle 50 Regen en Zonneschijn 1,25 Prettige uurtjes 75 Uit ons dorp 1,25 Brieven van een poes 1,25 Een klaverblad van vier 65 Jan en Bertha 1,25 Plaaggeest 60 Met zijn drieën 1,25 Kleine menschen 1,25 Een prettig uurtje 65 Als ik groot ben 65 De zevenster 75 De overhaaste koop 75 Mijn vriend Linkeroever 75 De jonge gevangene van Bitsch 75 De voorbarige Dansmeester 75 Willem van den molenaar 90 Ons Troepje 50 Heintje Pochhans 50 Vijf kersen aan een steel 50 Jongens die rooken 50 Een buurjongetje 50 Hollandsche Spartanen 50 De Savoyaard en zijn aapje 50 De twaalfde verjaardag 50 Hoe raar een bal soms rollen kan 50 Op de kostschool 50 Peter de Verspieder 50 Zijn eerste reis 75 Nolda 50 Een klein, klein jokkentje 50 Op de baren 50 St.-Nicolaasvertellingen 50 Van 8 jongens in Z.-Afrika 1,50 In het Bloembollenland De eenzame eilanden Toen moeder klein was Na lijden verblijden Een man van karakter Jaepie Jaepie Jaap en Ben 1,50 1,25 1,25 75 50 1,25 1,25 2 De express bruiste de hal ran het station te Chicago binnen. Deuren werden open geworpen, een menschenzee ging over het perron. Een toeval wilde, dat iemand Mac Riley, den hoofdconducteur, juist bij den Pullmanwagen tegen het lijf liep. De hand- tasch van Mac Riley viel op den grond en hij moest zich bukken om ze op te rapen. Hetzelfde toeval deed Mac Riley daarbij onder den wagen kijken. Hij sprong met een gil op. Great Scott, tusschen de raderen is een man, een doode maD In eenigo seconden verdrong zich een menschenmassa om den Pullmanwagen. Mac Riley kroop onder den wagon en trok aan Tommy's beenen. Aul schreeuwde Tommy. Kom er uitbrulde Mac Riley. Maar ik kan niet, steunde Tommy, ik ben geheel stijf. Steeds meer menschen hoopten zich op en zagen verbaasd, hoe Mac Riley met veel moeite een menschelijk iets uit de assen te voorschijn haalde en op het perron neer zette. Dan zag men dat dit menschelijk iets een kleine jongen was. Een dikke korst stof, olie en vet bedekte zijn gezicht, zijne handen waren nog vuiler en zijne kleeren waren een en al olievlekken. Tommy voelde voorziohtig naar zijne beenen en stond toen minzaam op. Zijn poetskistje hield hij krampachtig onder den arm. Men bestormde hem met vragen. Tommy keek hulpeloos van den een naar den ander. Daar drong een heer door de menschen en klopte den conducteur op den schouder. Wat is er, Mac. Riley Een landlooper, Mr. Johnson, zei de conducteur eerbiedig, deze bengel zat onder den Pullmanwagen. Een verklaring uit Alkmaar. De opinie van iemand uit Alkmaar heeft waarde voor ons, vooral wanneer die ver klaring geljjk deze gebaseerd is op een werkelijke ondervinding. De heer H. de Veer, Omval Stompe Toren te Alkmaar, meldt onsMet groot genoegen zal ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan iedereen die aan de nieren lijdt, aanbevelen. Ik heb ze zelf ingenomen en er een uitstekend resultaat mee bekomen, ruim een jaar sukkelde ik met hevige pijn in den rug en in de rechterzij, die zich uitstrekte tot in de lendenen en beenen. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en had immer hoofdpijn en een door en door afgemat gevoel. De urine kwam zeer moeiljjk en Pijnlijk met zeer kleine hoeveelheden, de lucht daarvan was zeer onaangenaam. Ik was bang dat zich nog meer complicaties in deze ziekte zouden voordoen, toen ik tot mjjn geluk bekend raakte met uw Pillen. Toen ik ze drie weken geregeld had inge nomen, gevoelde ik mij oneindig veel beter, van de pjjn kon ik weinig of niets meer be merken en ofschoon ik thans nog niet volkomen genezen ben, kan ik toch niet nalaten te zeggen, dat uw geneesmiddel mjj veel goed gedaan heeft en hoop ik door het gebruik hiervan binnenkort geheel en al hersteld te zijn. 21 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte, eenvoudige getuigenis bewijst dat wanneer de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordt; de pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren welke de smart veroor zaken niet bereiken. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen bereiken de nieren zelf en zijn een speciaal middel voor nieren en blaas. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer H. de Veer gehad heeft. Wfj waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtee kening van James Foster voorkomt. Zij zjjn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed, P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,— voor zes doozen. De omstanders spitsten de ooren. Dat was Johnson de president van den spoorweg. Onder de Pullmanwagen, zei hij ver baasd. In den Pullmanwagen meent ge. Neen, tusschen de assen hebben we hem vandaan gehaald. Nu, dat is weer iets nieuws, lachte de president. Daarna wendde hij zich tot Tommy. Zeg eens, menschelijk curiosium, wat heb je onder den wagen gedaan Ben naar Chicago gereden, mijnheer. Ja, dat zie ik. Waar kom je vandaan? Van St.Louisl Wat? Je wil toch niet zeggen, dat je in St.Louis onder den wagen gekropen bent en zoo naar Chicago gereden Maar natuurlijk mijnheer 1 Zoozoona-tuur-lijk Zeer natuur lijk. Natuurlijk had je ook geen vermoe den, dat je elke minuut je leven tienmaal gewaagd heb. Ba! zei Tommy, 'twas er heel goed, ik heb er steeds geslapen Groote zei mr. Johnson ontzet. In zijn hart bewonderde hij, de millionair, den armen duivel van een sohoenpoetser. Hm wat moet ik nu met je aan vangen Tommy keek hem trotsch aan. Indien ge mij slaat, sla ik terug, Alles lachte en mr. Johnson fluisterde Mac. Riley in het oor Neem hem mee, koop hem nieuwe kleeren, vraag hem uit en breng hem dan morgen op mijn kantoor. Het was in den rooksalon van een Oceaan stoomboot, toen mr. Flanagan, vicepresident van den St.Louis- en Chioago-spoorweg, mij deze geschiedenis vertelde. Tommy, de schoenpoetser, was spoorwogmagnaat ge worden. Zijn loopbaan is in eenigo woor den te schetsen kantoorjongen, telegrafist, particulier-secretaris, stationschef, hoold-op- zichter, Johnsons sohoonzoon, vicepresident. Aan zijn horlogeketting droog mr. Fla nagan het model van oen Pullmanwagon als aandenken. EINDE, Gedrukt bjj DANGlOVKLl) t uüi «.onlJ, l'oiel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4