Steunt allen «JexelsCigen cflnsieRten. J. Jb. DELVER, ALBADA LIJRZAADROEKER Agricultuurphospliaat SCHEUR- KALENDERS Markiezin de Kerlen. <32oekh. Markstraat. Hoeren gebruikers van Kunstmeststoffen. vervangt natuurboter. Steecis versch voorradig bij den Heer A. DROS Azn. Voor wmkeüers tegen fabrieksprijs. Een gelukkig gezin, 1 uit 1000. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. WESSANEU &LAAN WORMERVEER. FEUILLETON. Merk „W. L.", negen gouden medailles. jr Alkmaar, Emmastraat 3. Koopt ook alle soorten BELGISCHE PAARDEN in commissie. Boekh. Parkstraat. J. A. VAN DEN BOSCH ZONEN. ÉT( LANDBOUWKALK Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere flurwt uitmunteade door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. Wij vestigen uwe aandacht op de voor deden welke het gebruik van u biedt. Gegarandeerd gehalte 22% phosphorzuur opl. in min.zuur 80% fijnheid. Vraag prijsopgaai en inlichtingen bij M. KUIP. Firma JOH. F. Ï10RRA. Handelaar in Inlandsclie- en XL,,,_A- Luxe Paarden. Vriend van den Huize 30 ets. Boons Kalender 30 Zendingskalender 50 Nederland in Beeld 130 Maandkalender 50 Vrij naar het Fransch door A. B. 3.) Nadat ik een klein stukje de dorpsstraat was ingereden, vroeg ik aan een vrouw, welke ik daar ontmoette, den weg naar de woning van den ouden Brehan. Deze woonde zooals bleek, even buiten het dorp, doch de beschrijving welke de vrouw mij van zijne lieve woning gaf en zeer duidelijke aanwijzing van den weg, welke ik moest volgen, maakte een dwaling vrijwel onmogelijk. Weldra kwam ik dan ook bij den ouden Brehan aan. Toen ODze oude trouwe bediende vernam dat ik was aangekomen, was de goede man opgetogen van vreugde. Sedert tien jaar ieeds was de man door rheumatiek bijna voortdurend gedoemd in zijü stoel te blijven zitten. O, mijnheer de graaf, riep hij ver heugd uit, dat is nu eens een goede remedie om mij van mijne vervloekte ziekte te genezen, zulk een ziekte moest een gewoon burgermensch niet krijgeD, die moest voor de rijke menschen zijn weggelegd. O, wat jammer dat uwe goede mama dit oogen- blik niet heeft mogen beleveD, dat ik mijn goede meesteres, gravin van Kurzan, niet meer mocht wederzien. Dit zeggende rolden de tranen hem langs de waDgen. Na dezen met de mouw te hebben afgedroogd, vervolgde hij Zoolang u nog niet alles in gereed heid hebt, om u weder op het kasteel te vestigen, verzoek ik u deze woning als de uwe te beschouwen. En mijn nicht, zei ik, is zij niet thuis of is ze op het oogenblik niet te spreken. De fabrikanten Het gezin van den heer A. H. H BULTEN te Breedevoort gem. Aalten, is, dank zij de Abdijsiroop Klooster Sanct'i Paulo, een gelukkig gezin gebleven. De gelukkige vader verklaartonsdaaromtrent het volgende Mijn dochtertje Rika kreeg plotseling vreeselijk pijn in de keel, gepaard gaande met hoesten De hoest wilde maar niet weg en 8 dagen lang was het kind zwaar ziek. De kleine hoestte zoo verschrik kelijk dag en Dacht, dat mijn vrouw en ik er beDauwd van werden en wij dach- TT ju -n ten niet anders of wij zouden ods kind liet huisgezin van den heer Bulten iu u j i verliezen. Gelukkig kwam het mijn te Breedevoort, volgens portret, vrouw in de gedachten, dat zij veel goeds gehoord had van de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Toen zij dit tegen mij zeide, stuurde ik dadelijk mijn oudste zoon naar Piek te Breedevoort, die depothouder hier voor U is. Op mijn woord van fatsoenlijk man kan ik U verklaren dat, nadat het kind 1 lepel was toegediend er reeds beterschap viel waar te nemen en toen het flescbje opgebruikt was, ook ons kind hersteld was. Wij hadden nooit gedacht dat ons kind zoo gauw zou zijn beter geworden en geven U het recht onze verklaring bekend te maken met bijvoeging van het portret van ods gezin. T p-L t dat gij dezelfde soort ABDIJSIROOP bekomt die de kinderen -L/cl Up van den Heer Bulten gebruikt hebben, deze alleeD geneest en is kenbaar aan een rooden band om de flesch, waarop de handteekening van den Generaal-Agent L. LAKKER, Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak; en geneest nooit. De ABDIJSIEOOP Klooster Sancta Banlo versterkt de luchtpijpen en longen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. AARZEL NIET MEERals gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt, tegen den kinkhoest uwer kinderen. Uwe hulp is de beroemde ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo. De A.bdijsiroop kost per fl. f 1,--, f 2.-- en f 3,50. O, mijnheer de graaf, ik zal haar dadelijk roepen, maar als ik u verzoeken mag, mijnheer, bewaar dan het geheim van haar geboorte. Zij was vijf jaar, de lieve Hermine, toen haar moeder stierf en daar mijn vrouw en ik belast waren om over haar te waken, hebben wij haar om mogelijke nieuwe onheilen te voorkomen, opgevoed onder den naam van Hermine Brehan en zij zelf weet ook niet beter oi ze is onze dochter. En thans nu ze door de revolutie arm is geworden, waarvoor zou het nu dienen haar verdrietig te maken, terwijl zij zich in haar eenvoudigen staat gelukkig gevoelt. Ik beloofde den oude getrouwe het ge heim te bewaren, en deze riep daarop hot jonge meisje, dat dadelijk verscheen. Ik kon een kreet van verrassing niet weerhouden, toen ik in Hermine het jonge meisje herkende, dat ik op het kerkhof had gezien. Thans was het mij ook dui delijk waarom zij zoo sprekend geleek op de markiezin de Kerlen. Mijn kind, zei Brehan tot Hermine, dio bloosde toen zij een vreemdeling in de kamer vond, begroet uw heer en meester mijnheer de graaf van Kurzan. Op eenvoudige wijze begroette het joDge meisje mij en ze stond mij blozende toe haar een kus op het voorhoofd te drukken als welkomstgroet. Brehan droeg toen aan Hermine op voor een flink ontbijt zorg te dragen, en deze verliet weder de kamer. Welnu, mijnheer de graaf, hoe vindt u nu uwe nicht? zei do oude dienaar toen wij alleen waren. O, uitstekend Louis, en zij zal zeker gravin van Kurzan worden, indien zij dat tenminste wil. En ik zou mij daar niet tegen ver zetten, dat verzeker ik u, het zou zulk een groote belooning zijn voor mijn zorg voor haar welzijn. Maar ik wilde u niet in de eerste plaats over dat huwelijk spreken, zei ik, doch wel eenige inlichtingen hebben over de oorzaak van een verhaal, dat ik gister avond heb gehoord in de herberg te Nord, over den nacht van 25 op 26 November in verband met de moeder van Hermine. De nacht van 25 op 26 November, herhaalde de grijsaard. Wat wil u daar mee zeggen Had men het weder over die spookgeschiedenis? Welnu, vanavond als Hermine naar bed is, dan zal ik u de geheele lijdensgeschiedenis van haar moe der wel vertellen. Wij spraken daarop nog eenigen tijd over verschillende gebeurtenissen uit vroegeren tijd, totdat Hermine ons mededeelde, dat het ontbijt gereed was. Met hoeveel genoegen bracht ik dien eersten dag bij Hermine door. Louis kou door zijn ongesteldheid niet mede, daarom deed ik in den namiddag met HermiDe een wandeling door het dorp. Gelukkig als oen koning bood ik haar den arm en meer dan eens gingen wij zoo het dorpje Kurzan door. Toen wij voorbij het kerkhof gingen, merkte ik terloops op Vanmorgen, voordat ik nog met u had kennisgemaakt, zag ik u hier op het kerkhof geknield liggen. Ja, mijnheer de graaf, gaf zij mij ten antwoord, dat was op 't graf van markiezin de Kerlen, oene heilige vrouw dio op hot schavot to Nantes haar loven liot, mijn vador wist haar stoffelijk overschot aan haar beulen te ontlutselon en hier te doen begraven. Ik meen dat ik aan mijn hei ligste plichten te kort zou doen, als ik niet dagelijksch een bezoek bracht aan deze laatste rustplaats mijner weldoenster. De dankbaarheid van een bewoner van den Helder. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van den Helder hare volgende verklaring te publiceeren. Mejuffrouw A. Hofman, wonende Piet Heinstraat 3 te den Helder meldt ons: Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vree selijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mij ongelukkig buk ken moest, had ik erge steken in mijn rug en ik kon me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds wa ren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zande rig bezinksel na, terwijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemerin gen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met uw Fosters Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verande ring in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel ver dwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte. Ik voel me een heel ander mensch nu doch zal eenigen tijd met uw uitstekend ge neesmiddel doorgaan, teneinde van een alge- heele genezing zeker te zijn. 10 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Water zucht). Deze gevaarlijke kwral dient te worden toegeschreven aan het overvloedige water, afkomstig uit het bloed dat doorge drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goe den toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen vol komen genezen worden door Fosters Rug pijn Nieren Pillen. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Hofman gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. 1d verschillende soorten. W. F. STOEL ZOON Alkmaar. III. Toen Hermine 's avonds omstreeks 9 uur zich naar haar kamer had begeven na den ouden Louis te hebben omhelsd en mij te hebben gegroet, sloot ik zorgvuldig de deuren en plaatste daarop mijn stoel dicht bij die vaD onzen ouden dienaar. Deze begon aldus zijn verhaal In 1737 bewoonde uwe familie bijna gedurende het geheele jaar het kasteel te Kurzan. Talrijk waren de partijen, die er werden gegeven en bijna voortdurend be vonden er zich tal van gasten op het kasteel. In het bijzonder was dit het geval toen er sprake van was uwe tante, Blanche van Kurzan, die toen ongeveer 16 jaar was, uit te huwelijken. Zij was een der schoonste en edelste meisjes uit den omtrek. Schitterende par tijen boden zich aan, maar onder al dio deftige hoeren, die haar hun hulde kwa men bieden en naar haar hand dongen, kon slechts een in haar oog genade vioden en, het mag gezegd worden, haar kous kon niet beter zijn. Mijnheer do Kerlon was een volmaakt edelman, hij was kapitein bij de marine en oen intiem vriend van den vice-admiraal d'Estaing. Veel roem had hij behaald in den vrijheidsoorlog van de Amerikanen. Zoodra de keuzo van mejufi'r. do Kurzan bekend was, verdween do menigte harer aanbidders als een troep patrijzen. De hardnekkigsten van hen bloven nog eon tijd aanhouden, maar toen de verloving van Blanche ten slotte officioel bekend word gemaakt, werd do vlucht algomeon, Een bleef echter maar aanhouden en hij schoon do nieuwe positie, die mijnhoer de Kerlon thans in de familie de Kurzan be kleedde, maar niet te willen begrijpen. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LAN GEVELD DE K.Ü01J, Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4