Steunt allen SCexelsCigen De Enkhuizer ALMANAK Texels Eigen Stoombootdienst. WINTERDIENST. Markiezin de Keilen. WIJ VESTIGEN DE AANDACHT Beste Watervaten en Giertonnen» BOEKHANDEL PABKSTBAAT. BUBG--TEXEL. op onze ruime sorteering BOEKWERKEN in fraaien prachtband. LANGEVELD DE ROOIJ. KANTOOBBOEKEN en SCHBIJEBEHOEFTEN steeds voorradig. een knecht en een arbeider gevraagd BOEKH. PARKSTRAAT. FEUILLETON. Stoomschip „Baron Rengers". Dienstregeling van I Nov. 1907 tot 15 Februari 1908. DIENSTREGELING van 15 Februari tot 1 Mei 1908. i LnoUnfcMAHltr 20 o,5o; 0,30 geldig. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. Als cadeaux voor verjaring, feestelijke gelegenheden en kinderfeesten, vindt men een rijke keuze, in de prijzen van f 0,50 tot f 1,90. Voor liet leveren van Couranten, Tijdscliriften of Boekwerken zoomede voor het plaatsen van advertenties in alle bladen, bevelen de ondergeteekenden zich beleefd en minzaam aan. MET MAART voor het schrikkeljaar 1908 IV. BOEKH. PARKSTRAAT, ras u=. .Eer*0" door J. G. VAN MALDEGEÏI, Ruimzicht. TE ROOI» Adres Wed. P. BAKKER, Haren Ondeschild. is verkrijgbaar. Vrij naar het Fransch door A. B. 4.) Hij vervolgde Blancho maar steeds met zijn galanterie en deze scheen daarover niet te durven klagen alsoi een geheim voorgevoel haar zeide, dat hij eenmaal nog haar beul zou worden. Deze persoon die naar haar hand dong, was een gewoon wapenhandelaar te Nantes die door smokkelhandel in de koloniën een groot vermogen had verworven en thans steeds omgang had met adelijke jongelie den, aan wie hij steeds bereid was geld te leenen zonder eenig bewijs van hen te vragen. Hij had in de koloniën kennis gemaakt met mijnheer de Kerlen en was door dezen aan de familie de Kurzan voorgesteld. Zijn naam was Antoine Gonlay. Opgemerkt dient te worden dat de tijger toen zijne klauwen inhield en bewonderens waardig zachte pootjes toonde. Overal ging hij door voor een alleraar digst mensch. De vrouwen noemden hem nu eens den adelijken burger, dan weder de koning uit den burgerstand. Het was een der aardigste personen in gezelschappen en men vocht er als 't ware om hem onder zijne gasten te mogen re kenen. Welk eene galanterie spreidde hij toen ten toon. Hij was de lieveling van vele dames en de uitverkoren makker van meer dan een markies. Eenige dagen voor het huwelijk, toen het geheele kasteel als het ware onderst boven was gehaald met het oog op de groote plechtigheid, sloop hij ongemerkt in het park en hij deed dit zoo voorzichtig, dat hij jufFrouw Kurzan in een afgezonderd prieeltje overviel. Blanche, zei hij tot het jonge meisje, dat, doordat hij plotseling voor haar stond, zeer verschrikt was. Blanche, go wist dat ik u beminde en gij hebt een ander ver kozen. Gij had ongelijk dit te doen; ik ben schatrijk. Bemin mij, huw met mij en ik Vertrek van Texel: 6.15 8 15 11,3,30 plaatstijd. van Nieuwediep 7,15 9,30 13,15 3.45 Vertrek van Texel: 4,15 6,40, 11,3,plaatstijd) van Nieuwediep 5,15 9,30, 13,15, 4, LIGPLAATS te Texel, haven Oudeschild N i e u w e d i e p, Havenhoofd. Goederen worden aangenomen haven Oudeschild b/d Commissaris G. BLOM, en te Nieuwediep b/d Commissaris J. SMIT, Texelsch Veerhuis. DEDCmUÜMTADICC I0 kajjit: retour i 0,80; enkele reis f 0,50 doorloopend KINDEREN van 4—12 jaar half geld. Eiken Woensdag en Zondag goedkoope dagretonrbiljetten le kajuit 0,50 2e kajuit f 0,30. WEEK-ABONISEMENTEN VOOR WERKLIEDEN (2e kajuit) f 1,—. Goederen-tarief naar gewicht en plaatsruimte, waarvan tarief aan boord ter inzage. zal u de meest benijdde der vrouwen doen zijn. Blanche wilde vluchten. Gonlay versperde haar den doortocht. Als ge ooit de vrouw wordt van den markies de Kerlen, vervolgde hij, neem u dan in acht en laat ook hij oppassen. Ik zal mij wreken. Ik ga heen, maar eens zal ik terugkeeren en dan dan zult ge de m(jne worden, goedschiks of kwaadschiks. Nadat hij deze woorden gesproken had, verdween hij, Blanche meer dood dan levend achterlatende. Men zag hem op het kasteel niet meer terug Onder de schoonste vooruitzichten had het huwelijk plaats. Ongeveer een jaar later werd hen een kind geboren uw nicht Hermine, de vreugde der familie was onbeschrijfelijk. U waart toen twee jaar en dadelijk werd bepaald, dat u met haar zoudt huwen. Een bevel van den koning aan mijnheer de Kerlen, dat hij zich dadelijk aan boord moest begeven om zee te kiezen, kwam als een donderslag bij helderen hemel; de vrede met Engeland was echter kort gele den gesloten, zoodat men hoop koesterde, dat die afwezigheid van zeer korten duur zou zijn. In 1790 kwam de vloot, waarop zich do markies de Kerlen bevond, in de Dabijheid van de kust van Frankrijk. De admiraal liet hem bij zich komen en droeg hem oen geheime zending op aan alle bevelhebbers van de verschillende oorlogshavons aan de Oceaan van Lorient tot Bayonne; verboden werd het hem echter op andero plaatsen dan de aangewezene den voet aan wal te zetten. De markies beloofde zulks; maar sedert een jaar reeds had hij zijno jonge vrouw niet gezien en bij het zien dor kust van Bretagne kon hij de verzoeking geen weerstand meer bieden. De3 nachts landde hij te Croisse en gevolgd door 2 getrouwo matrozen bereikte hij ongemerkt het kasteel Kerlen. Het was omstreeks middernacht toen hij zich onder do muren van zijn kasteel bevond. Niet weinig ontsteld was bij toen hij een persoon, gewikkeld in een donkergekleurde mantel, bij den tuinmuur zag en dezen over zag klimmen. Zoodra de man den tuin binnengegaan was, gaf hij de twee matrozen een wenk en alle drie volgden in alle stilte denzeli- den weg. De od bekende gebruikte alle mogelijke voorzorgen om vooral geen ge raas te maken en keek bij elke schrede behoedzaam rond, of er niet iemand was, die hem zou kunnen overvallen: onze drie zeelieden gingen zwijgend en doodstil als drie Indianen op korten atstand van hem, zich nu eens achter een boom, dan weder achter een bank of een bos hoog gras ver bergende. Bij het kasteel gekomeD, liep de onbekende dadelijk naar een kleine deur welke hij opende. Hij was dus met het huis bekend. Werd hij er verwacht? Toen de markies den bezoeker wilde volgen, vond hij de deur gesloten en hij beproefde tevergeefs haar open te duwen. Hij riep maar men gaf hem geen antwoord. Terwijl de markies wanhopige pogingen aanwendde de deur in te duwen, was de onbekende aangekomen in de kamer van Blanche; bemerkende dat niemand zich in dat vertrek bevond, uitte hij een grove vloekde deur van een kamertje dat op de slaapkamer uitkwam werd geopend en de markiezin verscheen op den drempel en zei op kouden gestrcngen toon Gij hier, ellendeling 1 Zij herkende namelijk in don vreemde Antoine Gonlay. Waarover verwondert ge u, mevrouw? Had ik u dan niet het bezoek aangekon digd, dat ik nu do eer heb u te brengen? U moest integendeel zeer verwonderd zijn dat ik zoo lang op m(j liet wachten. Wat durft ge u vermeten te zeggen? Dat u ons laatste onderhoud in het park van Kurzan niet kunt hebben verge ten en evenmin mijn laatste woorden Als ge de vrouw wordt van den markies, neem u dan in acht en laat ook hij zich in acht nemen, want ik zal mij wreken. Ik ga heen, maar eens zal ik terugkomen en dan zult ge de mijne worden, goedschiks of kwaadschiks." De markiezin werd bevreesd voor zijn "Voor ouden, van dagen. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden gene zen van een ziekte en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaaude verklaring die aanduidt dat verlichting en genezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig ge volgde behandeling. De heer P. Jaspers, wonende Vijverstraat 21 teHarlingen, meldt ons: Voordat ik met uw uitstekende Fosters Rugpijn Nieren Pillen kennis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij en vly mende p(jn in den onderrug. Doze pijn was zoo erg, dat ik mij niet in mijn bed durfde omkeeren, ik rustte tevoren toen ik naar bed ging, Ik had' eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pijnlijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd begon ik my ernstig ongerust te maken. Want wanneer men op mijn leeftijd van zoven en zeventig jaar komt gaat men niet meer zoo lichtvaar dig over een ongesteldheid heen. Toen ik met uwe pillen begon kon ik reeds dadelijk de goede werking daarvan bemerken en na dat ik een doosje had gebruikt, was er een groote verbetering in mjjn toestand gekomen Ik kende mij zelf niet meer en ik kon haast niets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderde ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier en blaasziekte door Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel ver licht en geneest volkomen de nieren van oude zoowel als van jonge lui. Het is een eenig en speciaal middel voor de nieren. 111 Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Jaspers gehad heeft. Zij z(jn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. woesten blik en snelde naar het schelkoord, waaraan zij met kracht trok, maar tot haar groote ontsteltenis werd geen enkel geluid gehoord. Ha, zei Gonlay lachend, mijn maat regelen zijn goed genomen, zooals ge ziet. Ik heb mij niet als een dwaas in deze onderneming begeven maar alles goed over dacht. Gij zijt hier alleen, geheel alleen met mij als er tenminste geen wonder ge beurt, waaraan ik niet geloof en er een verdediger voor u uit den Hemel valt. Help, help riep de markiezin, terwijl zy eenige passen terugliep. De arme vrouw wist niet wat aan te vangen, terwijl Gonlay haar zegevierend aanzag en haar als zijn zekere prooi beschouwde, toen eensklaps een verschrikkelijke kreet zijn ooren trof on hem het hoofd deed omwenden. De markies stond in het raamkozijn. Hij had het raam ingeduwd, om zich toegang te verschaffen tot do kamer zijner vrouw. Hij sprong de kamer in, koel en statig als een engel der wrake. Onmiddellijk achter hem volgden de twoe matrozen, die zijne bevelen afwachtten. Gonlay had, onmiddellijk van de schrik bekomen, zfjn degen getrokken. Ontwapen dien man, riep de markies op bevelenden toon, en luister dan verder naar hetgeen ik zal zoggen. In een oogwenk was Gonlay op den grond geworpen en ontwapend. O, lafaard, riep deze woedend uit, go durft u dus niet met mij te meten. Stop hem een prop in den mond, zei do markies, terwijl hij Gonlay een min achtenden blik toewierp. Daarna ging hij naar de markiezin, die geknield bij haar ledikant lag en deze ver schrikkelijke scène aanschouwde. De mar kies gaf de matrozen bovel den govangene naar een andere kamer te voeren. Zoodra zij mot haar echtgenoot alleen was, wiorp de markiezin zich in zijn armen en haar hoofd tegen hom aangeleund, kwam zij langzamerhand weder tot kalmto. {Wordt vervolgd.) Gedrukt by LAN Gil VELD 4 DEROniJ.Toxo

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 5