Steunt allen slexelsCigen StoomBooionóer neming. Katoenzaadmeel drop gezoefde liaverdoppon :c5rt' WINTERDIENST. S. J. KONING. Friesche Nagelkaas. FLENS. Makelaar, BUIS- en RIJTUIGSCHILDER mooi droog GEPERST RECHT STROO, Bouwterrein te koop S1CHELIN RIJWIELBANDEN. LIJNZAADKOEKEN Yruchtboomcarbolineum „Pomoma", van de N.V. UTRECHT8CHE OLIEHANDEL, 9 Haringvliet, Rotterdam. SANGUINOSE. Voor jonge moeders. PRIMA DUBBELGEZEBFD bij A. DROS Albzn. J. ZIJM Pz. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. FEUILLETON. Rosa's Geheim. A. TRAP. WESSANEN &LAAN Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Vinum Sanguinosum, in Vacuo. per heele 12 ct. per pond halve 12Va 5 pond 13 PS. Verder eerste keur GOUDSCHE, LEIDSCHE en EDAMMER KAAS. belast zich met alle werkzaamheden tot het vak behoorende. BOEKH. PARKSTRAAT. LANDBOUWKALK W0RMERVEER. Merk „W. L.", Een verklaring uit Alkmaar. in elke verhouding en oplosbaar in water. Geen zieke boomen of planten meer, teveDs ter zuivering van kippen en hondenhokken, Uitsluitend verkrijgbaar bij den heer J. J. KUIJPER, ijzerwinkel. Parkstraat, Burg, met gebruiksaanwijzing en nrosDPCtus. Jonge moeders kunnen dikwijls na de bevalling maar niet op krachten komenmaar als zij de SANGUINOSE gebruiken, dan nemen hare krachten spoedig toe. Mej. D. Boxelaar, Yaillantlaan 248, den Haag schrijft Ik was na de geboorte van mijn kindje uitgeput en zeer zwak had veel last van hoofdpijn, kloppingen, duizeligheid en pijn in den rug. Ik was gedurig vermoeid en alles was mij te veel. Door het gebruik der Sanguinose ben ik zeer versterkt en voel mij krachtig als voorheen. De duizeligheid en do moeheid, ook de pijnen in den rug zijn geheel verdwenen. U mocht deze verklaring bekend maken. Mej. D. BOXELAAR. Sanguinose verrijkt en versterkt het bloed; en daardoor grijpt zij met vaste hand in de oorzaak der kwalen. Bij uitputtingna de influenza en zulke ondermijnende krankheden brengt de Sanguinose u zeer spoedig weer op krachten. Prijs per flacon f 1,50; 6 fl. f 8,- 12 fl. f 15.- Maak eens kennis met den Vijgenhonig. Het beste middel tegen hoesten I Te Texel (Oosterend), bij P. DROS Gzn. wordt aan laagsten prijs geleverd. I J> 14 >1 te Texel, mgsjggaa» Alom bekende accurate bediening ËÏ^EÜ? en zeer billijke conditiën. De ondergeteekende bericht hier- mede aan de ingezetenen van Texel dat hij zich alhier heett gevestigd als en beveelt zich beleefd aan voor alle werk zaamheden tot bet vak behoorende. Hopende zich, door een nette en vlugge bediening, ieders vertrouwen waardig te maken. Onder beleefde aanbeveling, TE KOOP in pakken van plm. 25 kg, a f 7 de 500 Kg. Betaling 24 Juni 1008. Af te halen bij A. BREESNEE, Eierland. Vrij naar het Fransch door A. B. 3.) Al loopende keek hij alle kanten rond en beschouwde met aandacht de zware eiken laDgs den weg en de landerijen, die zich daarachter uitstrekten. Hij scheen echter meer te letten op de waarde der landerijen en boomen, dan op het sehoone landschap. Weldra kwam hij op een vierkant plein, omringd door gebouwen, op den achter grond bevond zich het kasteel, een groot gebouw, doch zoo slecht onderhouden, dat het dringend groote herstellingen noodig had. Niemand kwam hem tegemoet om hem te ontvangeneen oogenblik aarzelde bij, doch daarop liep hij naar den hoofdingang, opende de denr en bevond zich in de groote vestibule, die er echter recht kaal uitzag door gebrek aan meubelen. Hij kuchte verscheidene keeren om de opmerkzaamheid tot zich te trekken en toen er niemand kwam, wilde bij zich weder naar buiten begeven. Een deur werd echter thans geopend en Genoveva verscheen. O, mijnbeer Tribucien, zei ze, komt u binnen Deze maakte een zeer statige buiging. Vergeef me, mejnffrouw, dat ik zoo vroeg kom, maar wij zakenmenschec heb ben zooveel te doen. O, mijnbeer Tribucien, u is altijd welkom. U wenscht zonder twijfel vader te spreken aan 't einde der "Weverstraat (Moleuerf), Schriftelijke prijsopgaaf per M2 wordt ten spoedigste ingewacht bij den eigenaar A, DE WAARD. Wilt U rijden zonder gevaar voor lekke banden, gebruik dan de Wereldberoemde Roode of grijze binnenband i 4,50 (velgkoord gratis)^ Buitenband 8,50 Buitengewoon dikke banden, 1 jaar garantie Omzet der fabriek 40 millioen francs per jaar. Eenig agent voor Texel, tevens verhuurder en hersteller van alle soorten rijwielen. OosterendTexel. Ik verlangde inderdaad de eer te mo gen hebben met mijnheer den baron te spreken, daarom ben ik dan ook O, gaat u dan even zitten, dan zal ik vader even gaan roepen, hij is, geloof ik, in den tuin. O. maak maar geen drukte, juffrouw; als u het goedvindt zal ik mijnheer zelf wel gaan opzoeken, ik houd wel van een wandelingetje. Zooals u wilt, maar ik ga dan met u mee. O, maar juffrouw, ik kan niet toe staan dat O, wees maar niet bang mijnheer, ik ga alleen maar met u mee, ik zal u geheel vrijlaten in uw gesprek met vader. Ik ben niet gewoon mij te mengen in de zaken mijns vaders. U is notaris, mijnheer, en wat u met vader kunt hebben te bespre ken, gaat mij in 't geheel niet aan. Maar juffrouw, ik herhaal u dat u mij niet behoeft te vergezellen, ik kan gemakkelijk alleen mijnheer de baron wel vinden. O, daar twijfel ik ook geenszins aan, maar het park is groot en vader zou het mij kwalijk nemen indien ik ten uwe op zichte de eischen der gastvrijheid verzaakte. Dit zeggende, wendde zij zich naar de deur, de notaris werd, terwijl hij haar volgde getroffen door het groote contrast, dat er bestond tusschen haar sobere kleoding en baar handeling als deftige kasteelbewoon ster. De vestibule doorgaande Dam zij van de kapstok een kapmantel welke zij met veel zwier omsloeg en die haar hoofd en schouders bedekte, daarop begaf zij zich, gevolgd door den notaris, het park in. U heeft hier een zeer sehoone bezit- iD verschillende soorten. W. F. STOEL ZOO.\ Alkmaar. Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Marve uitmuntende door hoog eiwit-on vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEX GOUDEiV MEDAILLES. ting, zei de notaris, terwijl hij een blik rondom zich sloeg. Ongelukkig wordt het wat slecht on derhouden, wij hebben maar een bediende en die kan niet alles doen. O, ik vind het juist mooi zoo. Ik houd Diet van tuinen die zoo kunstig zijn aangelegd en waar alles zoo gesnoeid en geknipt wordt, dat men niets dan menschen- werk ziet. Ik houd er meer vbd, dat de natuur op den voorgrond treedt. Zou u dan willen dat het onkruid maar ongemoeid werd gelaten O, dat niet, maar in de bossohen, waar de hand des menschen nauwelijks is op te merken, heeft men honderdmaal meer schoons, meer poësie dan in de best on derhouden tuinen. U houdt dus van de natuurwouden, mijnheer Ik had nog nooit het geluk om zo te zien; maar ik kan mij toch best voor stellen, dat ze verrukkelijk schoon moeten zijn. Onder do keerkringen, geloof ik het ook, maar in ons land, zoo vochtig, zoo kleurloos, gelooi ik, dat de natuur wanneer men haar niet te hulp komt, wel wat al te groi en alledaagsch is. Haar stem Honk dioevig en moedeloos. De notaris keek haar onderzoekend aan. Zou zij do waarheid vermoeden? zei hij tot zichzelf. Zou zij den afgrond roeds hebben ontdekt, die er voor baar voeten gaapt? Mijn Hemel, wat is zij schoon! Waarom is zij nu ook juist de dochter van een baron Bij het omslaan van een bocht in de laan bemerkten zij oen grijsaard, die op. oen zodenbank was gezeten. De opinie van iemand uit Alkmaar heeft waarde voor ons, vooral wanneer die ver klaring gelijk deze gebaseerd is op een werkelijke ondervinding. De heer H. de Veer, Omval Stompe Toren te Alkmaar, meldt onsMet groot genoegen zal ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan iedereen die aan de nieren lijdt, aanbevelen. Ik heb ze zelf ingenomen en er een uitstekend resultaat mee bekomen, ruim een jaar sukkelde ik met hevige pijn in den rug en in de rechterzij, die zich uitstrekte tot in de lendenen en beenen. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en had immer hoofdpijn en een door en door afgemat gevoel. De urine kwam zeer moeilijk en pijnlijk met zeer kleine hoeveelheden, de lucht daarvan was zeer onaangenaam. Ik was bang dat zich nog meer complicaties in deze ziekte zouden voordoen, toen ik tot mijn geluk bekend raakte met uw Pillen. Toen ik ze drie weken geregeld had inge nomen, gevoelde ik mij oneindig veel beter, van de pijn kon ik weinig of niets meer be merken en ofschoon ik thans nog niet volkomen genezen ben, kan ik toch niet nalaten te zeggen, dat uw geneesmiddel mij veel goed gedaan heeft en hoop ik door het gebruik hiervan binnenkort geheel en al hersteld te zijn. 21 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte, eenvoudige getuigenis bewijst dat wanneer de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordt; de pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren welke de smart veroor zaken niet bereiken. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen bereiken de nieren zelf en zijn een speciaal middel voor nieren en blaas. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer H. de Veer gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtee kening van James Foster voorkomt. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed, P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,— voor zes doozen. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Daar is vader, zei Genoveva, ik laat u nu alleen, mijnheer. En terwijl zij hem zeer bevallig groette, verdween zo achter een heg. De baron had hen niet gezien, hij zat onbewegelijk met het hoofd gebukt naar den grond te staren en scheen in diepe gedachten verzonken. Eensklaps echter hief hij het hoofd op en den notaris be merkende, verbleekte hy zichtbaar, terwijl hij een beweging maakte als wilde hij do vlucht nemen. Hij wist zich evenwel te beheerschen en liep uiterlijk volmaakt kalm den notaris tegemoet, die hem eerbiedig grootte. Goeden dag, mijn waarde heer, boe vaart u zei hij. O uitstekend, mijnheer de baron. En mevrouw Tribuoien, maakt die het weer een woinig beter O, ten zeerste dank ik u voor uwe belangstelling, mijn arme vrouw is onge lukkig verre van gezond. Ik kwam hier mijnheer do baron om ±k hoop dat zij spoedig haar krachten weder terug zal krijgen en er weder even frisch zal uitzien als voorheen. Dat hoop ik ook Ik kwam hier om En uwe kinderen, mijnheer Tribucien? O, zeer goed, mijnheer de baron.. Ik ben hier gekomen om u te spreken over de schuld. Ja ik weet het, zei do grijsaard somber. Daarop Dogmaals trachtende bot gesprek op een ander onderworp over te brengen, vroeg hij Komt u van St -Michiel Ja rechtstreeks, ik ben expres naar hier gekomen om Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4