teunt allen de Nederlandsche Rijwielindustrie en Eenig agent voor Texel, M A. KUIJPER, Bondsrijwielhersteller. Tabak. Tabak. Groote Verloting De Enkhuizer ALMANAK DEKRIET. ASTPAPIE Is Ie koop gevraagd 10 a ISduizend pond BEST HOOI, Kosa's Geheim. Aardappelenhandel. MET HAND. Deze zijn onovertroffen in soliditeit, lichte gang en afwerking, Reeds 60 stuks op Texel geplaatst. Vraagt prijscourant en attestenboekje. Beproef het merk DE OUDE ROOKER. Friesche Heerenbaaij FEUILLETON. Vereeniging Landbouw, Handel en Veeteelt, gevestigd te Oudewater. van Paarden, Koeien, Schapen, Rijwielen en diverse Artikelen. Hoofdprijs: ZESTIEN KOEIEN, ter waarde van f 4000. 2e prijs: VIER KOEIEN, ter waarde van f 1000. 3e prijs: Een DOGCART, besp. met 1 PAARD, ter waarde van f 700. Trekking Dinsdag 12 Mei 1908. Prijs per Lot één Gulden. Loten verkrijgbaar bij LANGEVELD 8c DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. BOEKH. PARKSTRAAT. Te koop 6000 bos DEKRIET Voor de Schoonmaak, een burgers Pas Ontvangen: Uw dw.1 D. SCHUMAKER. 30 cent per pond. ADROS Albzii. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 28 Dec. 1901no. 3d. Voorts: 4 Paarden, 5 Koeien, 12 Rijwielen en een groot aantal Luxe-Artikelen. - De waarde van al het vee wordt verzekerd door het Bestuur. Nieuwe aanvoer. Puike waar. Prijzen billijk. voor het schrikkeljaar 1908 S. KEIJSER Dz. Boekh.. Barkstraat. HOFLEVERANCIER puike Hollandsche Haring, nieuwe Zoute- visch, blanke Stokvisch, groote Eng>l<che Bokking, extra fijn gemarineerde Haring, ingelegen Snij- en Slaboonen, extra blanke Zuurkool, Busgroente tn soorten, puike Eierlandsche Aardappelen (duinzand, Texel geteeld.) Vraagt monster. Groote Ch. APPELEN 4 a 5 voor 10 Ct. Citroenen, enz. AFNEMERS] RABAT. lieist geperst aan balen, te leveren franco haven Nieuwediep, a contant. Brieven met prijsopgaaf onder lett. K.R. aan den Boekhandelaar A. J. MAAS te Helder. deze tabak voldoet in alle opzichten. prijs 30 ct. per pond eigen bij 5 pond 29 verpakking Zij die deze tabak wenechen te verkoo- pen, vrage conditiën. V erder: 60 ct. per pond. Eveneens eigen verpakking. Vrij naar het Fransch door A. B. 10.) En ik dan vroeg Genoveva. Ik zal helaas verplicht zijn je alleen thuis te laten, mijn kind. Waar gaat u dan heen Naar Montbernon, nieuwsgierig diDg. Naar Montbernon, en dat zonder mij, die zoo graag eens kennis wilde maken met onze nicht de CharmillyMen zegt dat het zulk een zonderling mensch is. Zoo zonderling, dat ik nog verre van zeker ben of zij u wel vriendelijk zou ontvangen. En u dan Ik zal waarschijnlijk een vrij slechte ontvangst hebben, maar dat hindert min der, ik ga er niet voor mijn pleizier heen. Ik ga er heen voor een ernstige zaak, een zeer ernstige zaak zelfs. O, vader, mij zoo'n heele lange dag alleen hier te laten. Sta mij toch toe u te vergezellen. Als u met nicht praten moet, behoeft u mij immers slechts een teeken te geven en ik ga dan even in den tuin wandelen. Neen, Genoveva, dat is onmogelijk, ..ik..ik kan het niet toestaan. Ik moet beslist alleen met nicht zijn van bet begin tot het einde der visite. Het spijt me wel erg je niet mee te kunnen nemen, maar het is onmogelijk, het is in 't belang van je eigen toekomst, mijn kind. Terwijl hij dit laatste zij, sloeg hij een medelijdende blik op de armoedige klee ding zijner dochter. Deze bemerkte zulks en bloosde. U heeft gelijk vader, zei zij op on beschrijfelijk droeven toon, ik heb geen kleeren om mij daarheen te begeven. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 17 Dec. 19Ü6, No. 76. TER BEVORDERING DER KAASMARKT TE OUDEWATER. des namiddags ten 2 ure Aanbevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Genoveva, bid den goeden God, dat mijn tocht naar Montbernon met goeden uitslag bekroond wordt, ik zal u dan mooie toiletjes schenken en u de eerste de beste mooie dag naar uw nicht geleiden. Arm kind, ik leg u harde ontberingen op, maar dat is niet mijn schuld, als ik kon zou ik u alles geven, wat een jong meisje van uw leeftijd en uw stand maar verlangen kan. Genoveva plaatste zich recht tegenover haar vader en keek hem flink in 't gelaat en zei Wat ik dikwijls vermoed heb is dus waar, wij zijn geruïneerd Neen, neen, nog niet, Genoveva, heb medelijden ondervraag mij niet, Waarom wilt u mij de waarheid niet doen kennen Waarom boud u voor u alleen al die bittere zorgen over een toe stand, welke ik vermoed, die wanhopig is. Neen, ik heb nog hoop. Waarom wilt ge, dal ik uw jongemeisjes-droomen wreed verstoor door de treurige werke lijkheid Vader, ik bid u, laat mij uw smart met u deelen. Ik raad dat u wreed moet lijden, ik gevoel het en lijd, omdat ik u niet kan troosten. Ik ben sterk en moedig, ik wil mijn deel hebben van uwe beproe vingen, als u lijdt, wil ik met u lijden Mijnheer de Pontarvant trok zpn dochter naar zich toe en drukte haar aan zijn hart. Goede Genoveva, je bent een dochter je moeder waardig, je moeder, zoo edel en en rein. Je zult alles weteD. Ik was ook al reeds besloten je alles te vertellen, voor je mij er nu naar vroeg, maar nu vandaag nog niet. Onze of liever uwe toekomst haDgt voor een groot deel van het bezoek af, dat ik morgen ga afleggen. Als Ik van Montbernon terugkom, zult ge alles weten en ge zult voortaan deelen in mijn smart en mijn hoop. (lang en fijn) dik 21 duim. LAGE PRIJS. E R Na het diner ging mijnheer de Pontar vant naar zijn kamer, vanwaar hij weldra weder terugkwam, doch langs den dienst- bodentrap, ten einde niet door zijne dochter gezien te worden. Hij begaf zich naar de keuken. Louise, zei hij tot de oude keuken meid, ik heb je dienst noodig. Kom eens even mee. Samen begaven zij zich du weder naar de kamer van den baron. De kleerkast stond open. De inhoud er van was maar gering. Op een der stoelen lag een jas. De baron nam die en reikte haar aan Louise toe. Kijk, zei hij, morgen moot ik uit, ik ga nu eens een bezoek afleggen bij mijn nicht de Charmilly en nu moet ik mijn nieuwe jas, zegge nieuwe jas aan, zij is wel wat versleten, maar het is toch nog m(jn nieuwste en nu moet je eens beproe ven of je haar nog niet wat opknappen kunt, opdat ik er tenminste nog eenigszins toonbaar uitzie als ik bij miju Dicht kom en zij zich niet over haar bloedverwant schap met mij zal behoeven te schamen. Maar mijnheer de baron, zei Louise, nadat zij de jas van alle kanten bekeken had, dat is ee i lor, die jas kunt u onmo gelijk aan als u op bezoek moet. Louise, mijn kind, je hebt al zeer weinig eerbied voor antiquiteiten. Hier en daar een steekje, verder wat inkt op de al te kale plekken nadat de jas goed is afgeborsteld, je kunt dat alles zoo netjes doen, en dan is zij nog zeer goed. Ja, ik begrijp u wel, mijnbeer, u wilt mij door deze vleierij er toe overhalen te zeggen dat de jas nog goed is, maar k(jk eens hier mijnheer en hier I lk ben maar een arm meisje, maar als ik de jas op straat vond, was hot mij de moeite niet waard ze op te zoeken. Er is niets aan te doen, u zult een andere moeten nemen. De dankbaarheid van een bewoner van den Helder. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van den Helder hare volgeDde verklaring te publiceeren. Mejuffrouw A. Hofman, wonende Piet Heinstraat 3 te den Helder meldt ons: Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vree- sölijk geledeD aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mij ongelukkig buk ken moest, had ik erge sleken in myn rug en ik kon me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren b(j het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds wa ren zelfs m(jn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zande rig bezinksel na, terwijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemerin gen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met uw Fosters Rugpjjn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verande ring in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel ver dwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte Ik voel me een heel ander mensch nu doch zal eenigen tjjd met uw uitstekend ge neesmiddel doorgaan, teneinde van een alge- heele genezing zeker te zijn. 10 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Water zucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedige water, afkomstig uit het bloed dat doorge drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goe den toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen vol komen genezen worden door Fosters Rug pijn Nieren Pillen. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej, Hofman gehad heeft. Z(j zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl,75 vooi een, of f 10,voor zes doozen. Een andere maar ik heb slechts deze en die welke ik op 't oogenblik aan heb. Louise, doe nu eens je uiterste best om de jas op te knappen. Mijnheer de baron, u kunt zoo niet naar mejuffrouw de Charmilly gaan. U moet een andere jae aandoen. Ik begrijp niet hoe een man als mijnheer de baron zoo aan alles gebrek wil lijden. Het is waar Louise, ik heb mij in den laatsten tijd wel wat verwaarloosd; maar ik heb veel uitgaven gehad, ik zal echter bepaald een nieuwe jas laten makeD. Als u er een nieuwe broek en een nieuw vest aan toe voegdet, zou dat zeker geen weelde zijn. Ik zal die ook bestellen, maar aange zien de kleermaker dat alles voor morgen niet gereed kan hebben, moet toch deze jas nog wel een weinig worden opgeknapt. Louise had de kwaal van alle oude ge trouwen, die van zich het recht toe te kennen ook haar eigen oordeel over alles ronduit te zeggen zonder te vragen of dat wel gepast was, maar in den grond van haar hart was zij een goed meisje en zeor gehecht aan haar meester en meesteresse. Komaan, zei zij, we zullen het dan nog maar eens onder handen nomen, maar het is dan voor de laatste keor, dat ver zeker ik u. Ja zeker, goede Louise, dat blijft nu afgesproken, ik zal mij een ander pak laton maken. Wordt vervolgd.) üodrukt by LANÜifiVBLD DBUOujU, l'oxol.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4