Steunt allen clexels Cigen StoomBootonóerneming. Steunt allen de Nederlandsche Rijwielindustrie en Hoopt een Surgers dtijmel. Eenig agent voor ïexel, M, A. KUIJPER, Rondsrij wielhersteller. KOFFIE 11 I, Suiker 11 DAALDERS LIJNZAADKOEKEN Deze zijn onovertroffen in soliditeit, lichte gang en afwerking, Reeds 60 stuks op Texel geplaatst. Vraagt prijscourant en attestenboekje Firma Joli. F. Morra Kunstmeststoffen, Rosa's Geheim. kost slechts de helft van andere goede cacao. De prijs van een hns van 1 Kilo (twee pond) bedraagt f 1,50 (een daalder). Kleinere bus sen naar verhouding. Nooit los verkrijgbaar. WESSANEN &LAAN FEUILLETON. WORMERVEER. Merk „W. L.", Prijs per 10 f 0,38 per pond m 5 0,39 a a 1 a 0,40 I, Prijs per 5 f 0,23 per pond O a 1 0,24 jolles eerste kwaliteit. A. DROS Albzn. Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan BLOOKER'S CACAOFABRIEK TE AMSTERDAM. Voor ouden van dagen, HOFLEVERANCIER Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. AEGEA GOUDEN MEDAILLES. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Vrij naar het Fransch door A. B. 11.) Als u naar den kleermaker gaat, dan moogt u ook wel eens bij den laarzenma ker aanloopen en ook den hoedenmaker moogt u wel eens opzoeken. Ook dat hoop ik niet te vergeten. Maar laat ons geen tijd verspillen, je hebt er zeker wel werk aan voor den geheelen namiddag. Als ik er ook nog niet een groot deel van den nacht aan behoef op te offeren, zal ik blij zÜn- En overhemden Is er nog een goed bij U moogt wel eens een stuk linnen koopen; gedurende den winter die spoedig weder daar zal zijn, zou ik dan gedurende de lange avonden wel eens een dozijn nieuwe kunnen maken. Weet u wel, dat u er bijna geen meer hebt. En wat voor soort is het dan nog dat u hebt. Ik weet het Louise, ik weet het, en daar zullen we later nog wel eens over spreken. Laat ons nu geen tijd verliezen. De goede oude dienstbode nam daarop de kleeren op, welke zij moest herstellen en ging heen, al pruttelend over de rijke lieden, die nog gieriger zijn dan de armen; de rijken, die het zicbzell aan alles laten ontbreken enkel om het geld dat zij niet weten te gebruiken. Op de trap kwam zij Genoveva tegen, die haar hoorende pruttelen, vroeg wat haar scheelde. Mij, juffrouw In 't geheel niets. Beproef maar niet mij te misleiden, er is wel iets, zei Genoveva. BLOOKER'S CACAO 1 Welnu dan, ja, er is wel iets en ik zal het u maar zeggen ook; als men baron de Pontarvant is en rijk zooals hij, moet men geen lorren dragen zooals dit. En uzelf juffrouw, het is om medelijden te hebben. Een jong meisje als u. Moet men u nu kleeren laten dragen als die japon! Het is wel noodig dat men bij duizenden bezit, als men uit eigen beweging sterven wil van honger en gebrek. Louise, ge vergeet tot wie en van wien ge spreekt. Neen, ik vergeet niets, ik houd van mijnheer de baron, ik heb eerbied voor hem, maar den laatsten tijd wordt hij al te gierig, Als men van zaken spreekt, Louise, waar men niet in 't minst verstand van heeft, stelt men zich aan het gevaar bloot zeer onrechtvaardig te zijn. Wat, juffrouw, onrechtvaardig? Valt het dan niet zeer duidelijk in 't oog dat mijnheer de baron een gierigaard wordt. Ik ken de zaken van mijn vader niet, maar ik weet zeker dat bij niet gierig is en dat hij veel meer lijdt dan wij door de gruote zuinigheid, waartoe hij ons dwingt. Ook weet ik, Louise, dat het ons niet past hem er bard over te vallen, maar wel dat het onze plicht is hem te helpen en te troosten, want hij is diep ongelukkig. Louise wischte met een slip van haar boezel een traan weg, welke haar langs het gerimpelde geiaat rolde. Vergeef me, juffrouw, zei ze, als ik wat te veel heb gezegd ongelukkig och ik vreesde het reeds sedert langen tijd, maar ik kon het maar niet gelooven. Ik wilde ml)zeli maar diets maken dat mijn heer de baron gierig was geworden, alleen maar om niet te moeten gelooven, dat mijnheer kijk ik maak me boos enkel om maar niet te gaan huilen de arme man, hij is zoo goed. lederen keer als ik dien ongelukaanbrenger van een notaris hier heen zie komen, begint mis het bloed te koken Vertrouw dien mijnheer Tribucien niet, mejuffrouw! Mijnheer Tribucien heeft zich altijd zeer aan ons gehecht getoond en vader beschouwt hom als een oprecht en eerlijk mensch. Eerlijk menschhij, zon kruiperig. En zijn zoon dan, de grootste deugniet uit den geheelen omtrek. Laat ons dat nu maar laten rusten, Louise. Er zijn zaken, die wij niet weten, en waarover wij gevaar loopen een onjuist oordeel te vellen. Voor het oogenblik komt het er op aan deze kleeren wat op te knappen, opdat vader zich op Montber- non nog zoo goed mogelijk zal kunnen vertoonen. Genoveva en de oude dienstbode brach ten daarmee den geheelen namiddag door. Daar waar de jas stuk was werd zo weer zoo net mogelijk hersteld, benzine bewees goede diensten om do vlekken te verwij deren, terwijl de inkt goede dienst bewees om de al te kale plekken weer een beter uiterlijk te geven. Door al die arbeid slaagden zij er werkelijk in ze weer een weinig toonbaar te maken. Den volgenden morgen te 4 uur was men op het kasteel reeds aan het werk. Frans en Louise keken hun werk van den vorigen dag nog eens na. Weldra verscheen ook de baron, zijn jas was wel nauw, hot vest een weinig kort, de hoed wel niet van de laatste smaak, maar als men alles niet van zeer nabij bekeek, be merkte men toch niet, dat zo zoo versle- Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden gene zen van een ziekte en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaaude verklaring die aanduidt dat verlichting en genezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig ge volgde behandeling. De heer P. Jaspers, wonende Vjj verstraat 21 teHarlingen, meldt ons: Voordat ik met uw uitstekende Fosters Rugpijn Nieren Pillen kennis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij en vlijmende pijn in den onderrug. Deze pijn was zoo erg, dat ik mij niet in mijn bed durfde omkeeren, ik rustte tevoren toen ik naar bed ging, Ik had eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pijnlyke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd begon ik mij ernstig ongerust te maken. Want wanneer men op mjjn leeftijd van zoven en zeventig jaar komt gaat men niet meer zoo lichtvaar dig over een ongesteldheid heen. Toen ik met uwe pillen begon kon ik reeds dadeljjk de goede werking daarvan bemerken en na dat ik een doosje had gebruikt, was er een groote verbetering in mijn toestand gekomen Ik kende mjj zelf niet meer en ik kon haast niets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderde ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier en blaasziekte door Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel ver licht en geneest volkomen de nieren van oude zoowel als van jonge lui. Het is een eenig en speciaal middel voor de nieren. 1 Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Jaspers gehad heeft. Zy zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl,75 vooi een, of f 10,voor zes doozen. ten waren. Ook de schoenen behoorden niet tot de fijnste soort, maar ze waren netjes gepoetst, hetgeen ze er waarlijk goed deed uitzien. Toen Frans op het rijtuig plaatsnemen zou, gekleed in een gewone werkmanskiel, stiet hij den baron aan den arm en fluisterde Mijn livrei, mijnheer de baron 1 Je livrei, ja zeker, dat moet je maar aandoen. Maar dat kan onmogelijk, mijnheer de baron. Gister heb ik er niet aan ge dacht er eens naar te kjjken en vanmorgen toen ik het voor den dag haalde, viel het mij aan stukken uit de handen, de mot had het totaal stuk gevreten. Dat is onaangenaam, maar er is niets aan te doen. Trek dan maar aan wat je wilt. Ik heb slechts mjjn werkpak en ik kan toch niet Heb je dan niet je Zondagsche buis? Een koetsier met een buisje aan, dio apen van bedienden op Montbernon zou den mij dan wel wat al te veel bespotten. Ik weet wel dat een buisje nu niet zoo gepast is, maar als men niet anders heelt Zij waren werkelijk in groote verlegen heid, tot Louise hen ter hulp kwam; zij meende dat Frans zeer goed de paletot aan kon hebben welke mijnheer de baron allo dagen droeg en haar idee werd opgo- volgd. Haastig ging zij de paletot halon, in de loop borstelde zij het kleodingstuk nog wat af en heer en knecht wan ,i beiden eenigszinB dragoljjlc gekleed. Woldra vertrok men nu. Noggeruimen tijd kon men het gepiop der wielen in de verte hooren. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4