cTe.veis Cigen StoomBo óteunt allen Voornaam 1 Dames- en Kindereden, J L. I. AKKER, v. Alkemadestr. 11 Rotterdam. STOKPAARDJES-IELIENMELK-ZEEP w MODES, -wê LIJNZAADKOEKEN Centraal-Depöt: SANGUINOSE. Een zeventien jarig lijden overwonnen door de Sanguinose. Matrassen, Bedden en Lancaster Gordijnen Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Puike AARDAPPELEN m voorraad, vroege en late Poolers Dames- en Heerenpetten WESSAMEI F E UI L L E T O Kosa's Geheim. "Verkrijgbaar bij HL H. Apothekers, Drogisten en bij debekende verkoopers Vinum Sanguinosum, in Vacuo. Het grootste gevaar voor vrouwen. 't Soliedst adres voor repareeren en vervaardigen van alle soorten is J. P. DALMEIJER, Weverstraat. J. Ph. BAKKER, Weverstraat. gegarneerd en ongegarneerd, 12 H. DALMEIJER. 2 (Hein) AuAuAu Wat trekt dit mes (Piet) Nu man, dat is je eigen schuld, koop nooit een scheer mes aan de deur, maar bij J. J. de Man aan den Burg, daar worden eerste kwaliteit scheer messen verkocht. Enniet goed geld terug. WORMERVEER. Merk ,,W. L.", N-JS/yft Mejuffrouw F. O. vau der Weij te Stiens deelt ons het navolgende mede: Zeventien jaren lang leed ik aan maagpijnen, en had een zeer slechte spijs- verteering. Ik was zeer verzwakt en door mijne zenuwen overmand. Omdat ik veel goeds hoorde van de Sanguinose heb ik dit middel ook eens geprobeerd Het hielp mij spoedig. Na een voortgezet gebruik kan ik dankbaar verklaren dat ik heel veel ben opgeknapt. Mijn zenuwgestel is zeer versterkt; mijn geheele lichaam is sterker geworden. Ik schrijf dit toe aan de SANGUINOSE. Stiens, Dec. 1907. F. O. VAN DER WEIJ. Wanneer gij lijdt aan die slepende maag- en darmcatarh, als bovengenoemde juffrouw en gij bij uwe tegenwoordige behandeling geen baat vindt, neem dan ook eens proef met de Sanguinose. In alle gevallen van uitputting, bloedar moede, bleekzucht, zenuwzwakte en algemeene verslapping is de uitwerking verrassend. De Sanguinose wordt verkocht in groote groene flacons die bijna een derde liter inhouden l l,5u de fl de 6 fl voor f8,- de 12 fl. voor f 15, Maak eens kennis met den Vijgenhonig. Het beste middel tegen hoesten 1 Den Haag. VAN DAM Co. Te Texel (Oosterend), bij EP. DROS Gzn. IeniuiHl uit Urk verfeit liet verhaal van haar ziekte en geueziug. Mejuffrouw C. do Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelde ons 10 Januari 1905 mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege do pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar, ver moeid gevoel en had erg veel last van duize lingen, 's nachts sliep ik slecht; ik had veel zweetingen, die door plotselinge huiveringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veelminder geworden dadelijk bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kon ik be merken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijd schap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel sterker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht deze pillen allen nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 1 Augustus 1907 bevestigde Mejuffrouw de Vries ons deze verklaring en zeide: Twee en een half jaar geleden gaf ik U een relaas van mijn totale genezing door Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Nadien heb ik zeniet meer behoeven te gebruiken. Ik ben thans, ondanks mijn leeftijd tot alle werk in staat en laat nooit een gelegenheid voorbijgaan om Uw prachtig geneesmiddel warm aan te bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig O het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g. Mej. C. de Vries). WAARSCHUWING. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig ge waarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te ver langen en geen andere. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. 6 in Manufacturen. VRAAGT PRIJSOPGAAF. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen vei kregen door de echte van Bergmanu Co., itadebeul, a 50 Ces. per stuk verkrijgbaar bij T. BI IJS. PRIJZEN BILLIJK. Aanbevelend, a, Ontvangen eene zeer groote keuze in grooten voorraad. H s Voor de schoonmaak de nieuwste pa- tronen stores en vitrages, karpetten, 2 vloer-en tafelzeilen, matten, kleedjes J enz. Zeer lage prijzen, a contant 5% t korting. g o Aanbevelend, Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Mnrwt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS NEGEN GOUDEN fltBDULUES. Vrij naar het Fransch door A. B. 17.) Toen juffrouw de Charmilly toegestemd had, het hem te leenen, had hij gemeend nu gered te zijn. Het was een jaarcrediet, een jaar gedurende welke hij weer nieuwe hulpbronnen kon zoeken. In een jaar kan er zooveel gebeuren en de Voorzienigheid is zoo machtig. Daarop zei echter zijn ondervinding hem, dat hij over een jaar weer in denzelfden ellendigen toestand zou zijn als nu. Niet dat hij die som gelds voor zich zelf wilde behouden om iets over te hebben wanneer al zijn goederen verkocht waren, daartegen zon hij zeker met verontwaardiging zijn opgekomen; hij was vast besloten dat geld den notaris te geven, maar hij stelde dit van dag tot dag uit, het kwam hem voor oi alles voor hem uit zou zijn indien bij dat geld had geworpen in den afgrond waarin reeds zooveel gelds was verzwolgen. Genoveva, in het bezit gesteld van de gift harer nicht, had zich gehaast naar een groot modemagazijn te Parijs te schrijven, van waar haar ommegaand een groot pak stalen was toegezonden. Na lange er over te hebben nagedacht en Louise, Roza en zelfs den baron te hebben geraadpleegd, had zij eindelijk eene keuze gedaan en weldra de verlangde goederen ontvangen. Den geheelen morgen was zij bezig met knippen, passen en meten. Zij werd in haar arbeid gestoord door Louise, die de deur opende en met luider stem aankon digde dat was aangekomen Mijnheer de Vandray, ingenieur, Het jonge meisje zoo onder haar werk verrast, stond haastig op, lag het stuk zijde, waarmede zij bezig was op zijde en wees haar bezoeker een stoel aan, hem uitnoo- digend plaats te nemen. De ingenieur verontschuldigde zich zoo vroeg in den morgen een bezoek te komen afleggen en nog gekleed in reiscostuum. U verlangt zeker mijn vader te spre ken? vroeg Genoveva, op die wijze een banaal antwoord vermijdende. Ik moet werkelijk even met mijnheer den baron spreken, antwoordde mijnheer de Vaudray, maar sta mij toe juffrouw dat ik het gelukkig toeval zegen hetwelk mij u doet ontmoeten. In mijn beroep gaan er meermalen weken achtereen om dat ik met niemand anders omga, dan met mijne ondergeschikten of met boeren en het is dus voor mij een fortuintje als ik zoo nu od dan eens een dame ontmoet. Genoveva bloosde, en de ingenieur, die dit opmerkte, hernam dadelijk: Toen ik hier kwam heb ik het kasteel en de er by behoorende tuin eens bewon derd, het park komt mij werkelijk schoon voor. Het is niet al te goed onderhouden. Dat heb ik zoo goed niet gezien, maar wat mijn aandacht wel heeft getrok ken, dat zijn de mooie boomen langs de oprijlaan, ze zijn in éen woord prachtig even als die in het park. Er zijn tal van schoone plekjes, die zeker de algemeene bewondering verdienen. Over een tijdje als men hier in de vallei bezig zal zijn met den aanleg van den weg, stel ik mij voor aan mijnheer uw vader vorgunning te vragen eenige van de schoonste punten na te schilderen. Vader zal zeker volgaarne u daar toe stemming voor geven en dit nog te meer omdat hij verrukt zal zijn in u iemand gevonden te hebben, die met hem zijn bewondering deelt voor Pontarvant. Maar, mejuffrouw, men moet wel het meest prozaïsche mensch ter wereld zijn om niet in verrukking te geraken over zooveel schoons. Is u artist, mijnheer Och, mejuffrouw, miu of meer wel Dat zal u zeker wel verwonderen, een ingenieur, iemand die zoo voor rechte lijnen moet zijn, die de bekoorlijkste plekjes der wereld moet vernielen om er een spoorweg door te leggen of een fabriek te bouwen En toch in mij gloeit de lielde voor het schoone en steeds doet het mij pijnlijk aan, wanneer ik een schoone boom moet doen vallen of een prachtige vallei ontsieren. Ik doe mijn werk maar tracht er steeds naar zoo weinig mogelijk van hot schoone te vernielen. De aangenaamste bezigheid welke ik kan vinden, wanneer ik eens enkele uurtjes vrfj heb, is met krijt of met waterverf te beproeven de schoonste plek jes, welke ik op mijn weg ontmoet op papier na te maken. Dat is, geloof ik, nog iets dat ik van mijne goede moeder heb. Leeft mevrouw uw moeder nog P Helaas neen, mejuffrouw. Reeds ver scheidene jaren geleden heb ik haar moe ten verliezen. O, vergeef mij, mijnheer, dat ik die pijnlijke herinneringen weder bij u heb opgewekt Ik heb u niets te vergeven, mejuf frouw, de herinnering aan mijne moeder blijft steeds levendig bij mij voortleven. Gedurende geheel mijn leven is zij voor mij mijn goede engel geweest en nu is het de herinnering aan haar, die mij steunt in den levensstrijd. Ik hield zoo innig veel van haar, mijne goede moedor, en ik houd nog zoo veel van haar, dat ik nooit een gewichtig besluit neem zonder mij eerst af te vragen of zij het goed zou keuren. O, vergeef me juffrouw, dat ik met u sprak over dingen, die mij persoonlijk aangaan en dat ik u daarbij ophoud van uwe be zigheden. O, het werk van vrouwen is van minder waarde, maar ik doe u uw zooveel kostbaarder tijd dan de mijne verliezen. Ik zal vader even gaan roepen. O, als ik wist waar ik hem vinden kon, zou ik niet.. Ik zal hem oven roepen. Zij ging de kamer uit om enkole minu ten later weder terug te keeren. Het spijt mij wel, dat ik u eoDige oogenblikken alleen moest lateD, zeide zij, maar we hebben op 't oogenblik maar een oude dienstbode en ik bon daardoor wol verplicht vele dingen zelf te doen. Het spijt mij zeer, juffrouw, dat ik u zooveel moeite veroorzaak. O, dat beteekent niets. Is u belast met don bouw van den nieuwen spoorlijn, mijnheer Ja, juffrouw. Denkt u spoedig met den aanleg te kunnen beginnen Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 5