CONCERT Ontvangen eene bijzonder mooie collectie DAMES-MANTELS. MAIS. kleine ronde mais 15,70 p.75kg.netto. DROS Sf Co. Loten Oudewater. Buitenland, Predikbeurten Marktberich ten. Advertentiën ADVERTENTIËN. een gehuwd persoon een ijzeren 2-persoons Ledikant en Wielen voor sportwagens. WEERBOOMPJES, H. DALMEIJER. De hoofdprijs is 16 koeien, de 2e prijs 4 koeien, enz, enz. Verkrijgbaar Boekhandel Parkstraat. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 Ceintuur, gevonden nabij den Burg; 1 zilveren ring, gevonden in de Hoogerstr. 8 dubbeltjes, gevonden te de Waal; 1 sleutel, achtergelaten bij W. C. Reij; 1 fietspomp, gev. op den weg naar O. End. Onze pla tsgenoote Hendrina Langeveld, dochtertje van den heer A. Langeveld Pz., deed in deze week met gunstig gevolg examen voor de Kweekschool voor onder wijzeressen te Arnhem. Met Pinksteren zal Texel bezoek krijgen van leden der Haagsche afdeeling van de Natuurhistorische Vereeniging, althans, wanneer de deelname voor eene excursie van 6 tot 9 Juni voldoende zal zijn. De Cocksdorp17 April. Toen het dertien-jarig zoontje van den landbouwer C. Brouwer te Zuid-Eierland met eene kar oen rolblok vervoerde, nam hij op den hoek van den grintweg een te korte draai, waardoor een wiel der kar tegen een paaltje aankwam en het voertuig om viel. Het knaapje kreeg daarbij de kar en het blok over het lichaam. Het werd bewusteloos opgenomen en met een rijtuig op veeren naar de woning zijner ouders gebracht, waar gelukkig weldra het bewustzijn terugkeerde. Dr. Over verleende de zoo noodige hulp. Tot de geslaagden voor de Rijkskweek school voor onderwijzeressen te Apeldoorn behoort onze vroegere plaatsgenoote A. P. J. van 't Veer, thans te Valkoog. Oudeschild, 17 April. Langzamerhand neemt het aantal onzer groote blazerschuiten af Hetzij tegenzin, hetzij vrees voor de Noordzee maken, dat de schippers liever een kleine dan een groote schuit bevaren. Boven dien willen vele knechten niet met hun tweeën op zoo'n groote schuit varen, en om een derden man te krijgen is dikwijls onbegonnen werk. In het begin dezer week is het aantal dan ook weder met één verminderd. De blazerschuit T. X. 120, werd door de gebroeders Sperling aangekocht en naar de plaats van bestemming gebracht, om dienst te doen bij 't duiken. De heer J. Cz. Duinker alhier, die in het begin dezer week de acte van onderwijzer behaalde, raag wel van geluk spreken. Nu reeds heeft bij voorloopig een plaatsje gevonden, en wel als onder wijzer te Hillegom. Weldra zal een fraai en hecht gebouw dat bij t binnenkomen der haven voor vreemdelingen een aangenamen in druk maakte, tot het verledene behooren. Gisteren nl. heeft men een begin gemaakt met het afbreken van het gebouw en het pakhuis van den heer Bosman, naast het café Dogger. Jammer, dat het zoover is gekomen, want de haven zal er niet sierlijker op worden. Te wenschen is het maar, dat er weder spoedig een even fraai en hecht gebouw verrijze. Van de afbraak zullen tusschen de haven en het Oudeschild twee nette woningen gebouwd worden. Oosterend17 April. Groote vangsten mogen aangenaam zijn, wanneer ze niet vergezeld gaan van bevredigende marktprijzen, heeft men er niet veel aan. Zooveel garnalen, als de leden van de handelsvereeniging „Wilhelmina" in de vorige week op één dag vingen, hebben ze nog nimmer aangebracht, n 1. 6670 KG. 't Gevolg was evenwel dat de prijzen in drie dagen tijds met 3/4 deel ver minderde. Dat gaf wedstrijd. Te Haarlem reden op 't Plein twee heeren op één stoomfiets, wat volgens de politieverordening niet is geoorloofd en wat hun dan ook door een adjunct inspecteur werd verboden. Ze lachten er wat om en reden door. De adjunct sprong op zijn fiets en ging het tweetal achterna, dat, bemerkende te worden gevolgd, er nog meer gang in zette. Maar toch gelukte het den adjnnct ze nog iuist voor de grens van Heemstede voor te komen en tot stilstaan te nopen, tot de groote voldoening van het publiek dat dezen ongewonen wed strijd met genoegen had aangezien. De auto-rijders stonden paf van zulke fietsbeenen. (Tel.) Een zonderlinge beioaarplaats. De meubelmaker V. uit de Joh. Kamp- huijsstraat te Utrecht kreeg van een juffrouw opdracht een springmatras te komen halen ter reparatie Zekere W. M zou hem behulpzaam zijn het vrachtje te dragen. In de J P. Coenstraat gekomen, en hun last verplaatsende, zag M. een ouden handschoen onder de matras op den grond liggen en maakte V. er op attent onder het grapje„dat is juist iets voor jou, jij hebt nogal last van koude voeten." V. antwoordde: „hou jij 'm maar." M. stak daarna de handschoen bij zich. Thuis komende, meende hij er echter iets in te voelen ja, waarlijk. Achtereenvolgens kwamen er uit te voorschijn 1 bankbillet van t 40, 1 van f 10 en 1 Rijksdaalder. M. met zijn vondst raar den politiepost in de J. P. Coenstraat, waar hij de gelden deponeerde. Bij den meubelmaker had zich inmiddels de eigenares van de matras vervoegd, vra gende of hij haar spaarduitjes in een ouden handschoen ook had gevonden, V. ging een licht op, en hij verwees de juffrouw naar zijn kameraad M., die de juffrouw door middel der politie het geld weer kon terugbekomen. Een flinke fooi was zijn loon. Hoe konden de meisjes zoo Men meldt uit Amsterdam Een soldaat van het 7e reg inf., die een dezer avonden wat al te veel naar een paar dienstmeisjes had gekeken, is een slachtoffer geworden van de inkt werper-historie. De meisjes meenden namelijk dat hij al te geheimzinnig deed, en deelden aan het bureau van politie mede, dat zij den ganschen avond waren achtervolgd door een kleinen dikken in fanterist met een blond kneveltje. On middellijk ging de recherche op onderzoek uit en aan het sporen onder alle infan teristen. Spoedig werd dan ook de man in kwestie gevonden, welke de beide meisjes herkenden. Hierna werd de in fanterist geconfronteerd met alle dames wier kleeding in den laatsten tijd door den inktwerper bezoedeld werdén. Echter geen der dames herkende in den infan terist den inktwerper, waarna hij weer kon inrukken. Een Paaschei. De heer N. v. Egmond Dz., te Grijps- kerk, heeft onder zijn gepluimde schare er een, die met haar tijd meeleeft. Ge dachtig aan het a.s. Paaschfeest schonk zij haar meester een ei, niet minder wegende dan 195 Gr. precies. Een gewoon ei weegt 50 tot 60 Gr. 't Gemoedelijke boertje. Een ruim 70 jarig boertje uit Bennekom had een strikske opgehaald en was des wege door den veldwachte" bekeurd geworden aldus vertelt het „Hbl." Voor het kantongerecht te Wagenin- gen hoorde onze vrind voor deze over treding der Jachtwet een boete van f 10 tegen zich eischen. Maar dat was hem in 't geheel niet naar den zin. „Tien gulden veur een strikske op m'n aigen landMer da's toch vei il te veul 1 Hè'k al niet schaaj genog as de kenijne me de knolle opvritte En dan as je gepak wor op je eige land is 't toch iner de helft O. M. (lachend)„Ik kon ook 40 gulden eischen 1" Bekl.„O, zoo, da wist ik niet. Mer 't is toch te veul. Zie de, ik doej geen diefstal'k hè de jacht ok nie verhuurd. En ze loope d'r toch maor over hen Kantonrechter: „Dan kun je ze laten calanceeren." Bekl.„Nou, zou wijd wil 'k 't ok nio zuuke. Da's nou wel een bietje arg. Maor tien gulden veur één zoo'n strikske 't is toch veul te veul 1" Kantonrechter: Dus je wou wat minder hebben Bekl.„Minder Je most me heele- maol vrij laten meneer. Zoo'n ouwe man as ik ben nog te straffen I" Katonrechterr Ja jong, vrjj komen zal toch niet gaan Bekl.„Nou, ziet dan maor's wa-je doei" Af. Idealen Kleine Wim, een kleuter van zeven jaren en ijverig leerling van een open- bire lagere school te Groningen zoo vertelt de „N. G. Ct." kwam dezer dagen knipoogend uit school. Nadat hij als gebruikelijk zijn moeder had begroet, knipte hij maar steeds door met zijn oogen. Toen moeder hem vroeg, wat hem toch scheelde, kwam kleine Wim met de vrij zonderlinge verklaring voor den dag, dat hij niet goed meer kon zien en dus een bril moest hebben. Er waren in zijn klas twee vrindjes, die ook een bril droegen. Moeder verdacht kleine Wim, dat meer een onnaspeurlijk jongensideaal dan wel de zwakte zijner kijkers hem deden knipoogen. En zij besloot daarom maar terstond te doen wat des oogdokters is en een onderzoek in te stellen. En zij hield haar hand met de vijf vingers uitgestrekt voor Wim's vervaarlijk kuippende oogen en vroeg; Hoeveel vingeis staan er voor? En Wim onvervaard en zonder dralen antwoordde Twee 1 Juist, zei moeder, zie je nu wel, dat je nog heel goed zien kunt. Niet waar, riep de kleine man toen boos, er stonden er vijf voor. Wim was ontmaskerd en het zal nog wel geruimen tijd duren hetgeen we trouwens van harte voor hem hopen voor zijn brillenideaal verwezenlijkt wordt. Veelbelovend I Een zoon van een overleden hoogleeraar te Gent verkwistte duizenden en nog eens duizenden francs aan fietsen, mo torfietsen en automobielen. De jongen had de beschikking over zijns vaders geld op een merkwaardige wijze verkregen. „Zekeren avond kwam hij in de kamer zijner moeder, die reeds niet al te wel bij het hoofd was, verkleed als spook. Hij hield een groot wit laken boven zijn hoofd, waarmee hij onophoudelijk wuifde en sprak met een stem, die hij zoo hol klinkend mogelijk trachtte te maken „Ik ben de geest van uw man en ik gebied u mij de sleutels van de brand kast te geven." Meer dood dan levend gehoorzaamde de arme moeder aan dit bevel en sedert putte de kwajongen naar hartelust uit de geldkast. De jongeling in kwestie heeft nog de 15 jaren niet bereikt. Hij kocht maar automobielen en motors en gaf obligaties in onderpand. Op een dag kocht hij een oude motor fiets voor 2700 fr. Eenige dagen later wilde hij er zich van ontdoen en ruilde ze tegen een fiets en hij moest nog 150 francs toegeven 1 Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. 46 Vette Varkens 42 a 48 cent per Kg. 15 Varkens f 12,— a f 14,—; voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Teielscke Courant in eens opge geven, werden slechts driemaal in rekening gebracht. Aanvang 8 uur. Entreé per persoon 75 ct., Heer en Dame f 1,25. Plaatsen te bespreken op den dag van het concert van 1—2 uur a IO ct. extra. Wordt gevraagd op Pomona Waal en Burg Texel, Zich aan te melden bij H. H. v. d. VEGT, te Waal. TE KOOP aangeboden Zeer lage prtyten. Zie de étalage. Aanbevelend, Vandaag en Dinsdag in lossing Trekking 12 Mei. Een Gulden per lot. Zondag 19 April (\ste Paaschdag). HERVORMDE GEMEENTE. Rvrg. Voonn. 10 uur ds Kijne. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Boeke. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. (Coll. Zending) Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kramer. Cocksdorp. Nam. half 3 ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Rurg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds.Schorpenhuysen Maandag 20 April (2de Paaschdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kijne. Koog. Voorm. 10 uur ds. Smits. (Bediening van het Avondmaal.) Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Rooseboom. 's Avonds 7 uur ingebruikneming van bet Orgel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Geen dienst. van 11 tot eu met 17 April '08. ONDERTROUWD: I GETROUWD: ueene- GEBOREN: Martjed. v. Pietor Kok en Bregje 8tark (Koogerveld) Jacobz. v. Hendrik Hin en Johanna Cornelia Bakker (Noordhaffel.) OVERLEDENIJsbrand Schepers, oud 68 jaar (den Burg.) Cornelia Gieles, oud 87 jaar wedn. van JDerkjo Klik (den Burg) Jantje Salm, oud 49 jaar, gehuwd met Klaas Eelman (het Noorden.) Schagen, 16 April. Aangevoerd: Stieren f a 2 Paarden f 80,a t 120, Veulens f 0,a f 0, 78 Kalikoeien f 160,— a f 250— 50 Vette Koeien i 180 a f260; 100 Geldekoeien f 120 a f 225 80 Nuchtere Kalveren f 6 a f 16, Schapen (vette) t a f —.00; 140 Overhouders f' 17,00 a t 28, 99 Biggen f 7,00 a f 12, Boter f 1,00 a f 1,10 per K.G. Kipeieren f 2,75 a t 3,25 per 100; V.P: N. EIEREN VEILING. 17 April 1908 f3,00 tot f 5,25 per 100 stuks. Ondertrouwd HENDRIK BOON EN JANNETJE EELMAN. Waal, Texel, 18 April 1908. Allen, die iets te vorderen heb- ben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van don Heer ARNOUD P1ETER KOORN, overleden te Texel den 4 Maart 1908, worden verzocht daarvan vóór 28 April 1908 opgave te doen ten kantore van den Notaris G. DIKKERS aldaar. te geven door de heeren GOOTJES (viool) oud-leerliDg van het conservatorium te A'dam en SAM. VLES8ING (piano) met medewerking van Mej, M. HAAK (leer ling solosopraan) op MAANDAG 20 APRIL (2e Paaschdag) in het hotel „Texel." liefst met klein gezin, goed met tnin- en landwerk bekend, om over zes weken in dienst te treden. op schelpen gegroeid, met gebruiksaan wijzing. J. V. D. WAL Az., Koog. per „Koophandel"

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 2