Tandarts FEENDERS, een achtjarig drachtig IVlERRIEPflARD M arktberiehten. Predikbeurten Teleurgesteld ADVERTËNTIEN* JACHT en YISSCHERIJ. De Burgemeester van Texel noodigt belanghebbenden in hun eigen belang uit, hunne verzoekschriften ter bekoming van jacht- en vischakten, van kostelooze vergunningen tot uitoefening der vissche- rijzoomede van buitengewone machti gingen tot het schieten van schadelijk gedierte, ten spoedigste ter secretarie in te dienen. Texel, 1 Mei 1907. De Burgemeester voornoemd, HUIS N V n M E R 1N G. De Burgemeester der gemeente Texel herinnert de eigenaars, vruchtgebruikers of beheerders van gebouwen eraan.dat volgens de verordening van politio a. zij verplicht zijn op hunne kosten de gebouwen te voorzien van het wijk- nummer en de wijkletter, welke letter en welk nummer door hen in goed lees baren staat moet worden onderhouden b. de wijkletters en nummers geschil derd moeten zijn in witte olieverf op zwart gelakte metalen plaatjes, welke ter Secretarie tegen den kostenden prijs zijn verkrijgbaar gesteld. Voorts breDgt hij ter hunner kennis, dat onmiddelijk na 15 Mei a.s. zal worden opgenomen, welke gebouwen niet ot niet behoorlijk zijn gemerkt. Tegen overtreding van de bepaling is straf bedreigd. Texel, den 1 Mei 1908. De Burgemeester voornoemd, BIDDINGS. Oudeschild1 Mei. Slijten vele oude gebruiken op Texel langzamerhand uit en verdwijnen ten slotte geheel en al, met de meierblits schijnt dit het geval vooreerst niet te zijn. Dagen te voren had de jeugd langs de huizen opgehaald, wat met den alge- meenen schoonmaak werd afgedankt of weggeworpen. Ruim was de oogst niet geweest, doch genoeg om op twee plaat sen een lekker vuurtje te ontsteken, waar omheen de kinderen zich eenige oogen blikken naar hartelust vermaken konden. Jammer, dat die pret wel eens in uit gelatenheid of baldadigheid verandert, waardoor sommigen gevaar loopen ern stige brandwonden te bekomen. Laat de jeugd in dit opzicht toch vooral voorzichtig zijn Wat vergiftig goedje. In den kelder van de villa „Zonheuvel" te Doore, wordt benzine voor de verlich ting bewaard. Nu begaf dezer dagen een loodgieters- knecht zich in den kelder om een stuk gereedschap te zoeken, dat daarin was gevallen. Knecht kwam niet terug. Tweede gaat omlaag om den makker te zoeken Eindelijk nadat de noodige toe bereidselen waren gemaakt begaf een derde zich omlaag en vond daar beide loodgietersknechten bewusteloos liggen. De toestand van d9 bedwelmden was later vrij gunstig. Alweer mis. Onder den titel Gepasseerd schrijft „Het Huisgezin" naar aanleiding der op initiatief van Prins Hendrik tot stand gekomen Koninklijke Nederlandsche Landbouwvereeniging „Er is een commissie van voorbeiding benoemd, die de beginselen der nieuwe landbouworganisatie nader zal uitwerken. In deze commissie heeft iedere provin cie een lid. En deze leden zijn zoo gekozen, dat de verschillende landbouworganisaties Maatschappijen van Landbouw, Heide maatschappij, Federatieve Zuivelbond enz. daarin vertegenwoordigd zijn. Alleen de Nederlandsche Boerenbond, de sterkste organisatie, is overgeslagen. Dit achten wij onbillijk en ontactisch. Meer wenschen wij er niet van te zeggen." De strenge kantonrechter. Bij het eerste kantongerecht te Rotter dam komen in den laatsten tijd zóó weinig verbalen in, dat de strafzittingen voor den tijd van drie weken wegens gebrek aan werk opgeschort zijn. Als reden daarvoor neemt men aan dat door den nieuwen kantonrechter zeer hooge straffen worden uitgedeeld, waarop het publiek niet gesteld is en alles in het werk stelt om een bekeuring te voorkomen. Dat kanton werd vroeger door het mindere publiek genoemd„de twee kwartjes-zaak." Wanneer een agent iemand bekeurde, dan werd hem meer malen toegevoegd Schrijf me maar op voor twee kwartjesWil je ze maar vast meenemen Of „Ja jij kan je half lam schrijven en ik betaal toch maar twee kwartjes." Deze toestanden zijn veranderd. De politie heeft weinig last meer en wanneer thans iemand op een overtreding betrapt wordt, dan is het dadelijk: „Toe agent! laat het er voor dezen keer alsjeblieft bij 1 Ik zal zorgen het niet meer gebeurt Dan blijtt het gewoonlijk bij de waar schuwing. De kantonrechter zeide onlangs in de zittingIn den korten tijd dat ik hier ben, is mij gebleken, dat het publiek met de politie speelt en deze zooveel mogelijk minacht en dwarsboomt, maar ik verzeker dat ik dit wel zal afleeren. Zoo kan één kantonrechter de orde beter handhaven dan 1000 politieagenten. Zoekende tiaar gerechtigheid. Dinsdagochtend hoorde een gedetineerde visscher, die door de rechtbank te Am sterdam tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld, voor het gerechtshof aldaar zijn straf met een half jaar verzwaren, hetgeen hem in woede deed losbarsten. Schreeuwende„ik zal wel gerechtigheid vinden," wilde hij over de ballustrade van de beklaagdenbank heen- springen en worstelde met den eenigen aanwezigen veldwachter en den toege schoten deurwaarder. IJlings werd hulp gerequireerd, en niet minder dan vijf veld wachters waren noodig, om den man in bedwang te houdeD. Met vereende krachten werd hij de gerechtszaal uit gedragen. Papa per post verzonden. Het „Soer. Handelsbl." bevat h6t volgende koddige bericht „Het gebeurde voor het loket var. het postkantoor te Medan en is kort verteld. Een Japanner vroeg daar met ernstig gezicht Japanners kunnen ernstig kijken of er geen bezwaar tegen bestond, dat hij zijn papa verzond! Stomme ontzetting aan de andere rij van 't loket. Dat riekt naar misdaadAkelige fantasiezoon, die z'n eigen vader in partjes heeft gehakt en hem nu als monster zonder waarde gaat verzenden. Daar moest de chef bijkomen En toen bleek, dat de Japansche papa den vorm had van een pakje asch, zijn bescheiden stoffelijke reste, die om de een of andere familiereden moest worden teruggezonden naar Mippon. De bepalingen vonden 't goed en het oude heertje ging den postzak in." Een onschuldig middelje. Jacques was op visite en Eva, gelukkig in de wetenschap, dat vijf en-dertig mi nuten van onafgebroken arbeid haar coiffure nu ook werkelijk om te stelen hadden doen zijn, bracht Jacques al spoedig op onderwerpen, die kunnen leiden tot alles wat begrepen is tusschen 'n geroofden kus en 't bureau van den burgerlijken stand ..tot er eensklaps weer aan de voordeur gescbeld werd. Ajasses, zei Eva, van achter de gordijnen naar het stoepje loerende, 't is die vervelende Henri. Zeg datje uit bent, opperde Jacques. Och, een van m'n Nieuwjaarsvoor nemens was niet meer te liegen. Zal ik zeggen dat ik geëngageerd ben? En Jacques dat goede kalf van een jongen zat er aan Vreemde bergplaats. Op het Beursplein te Rotterdam stapte een dezer avonden in de laatste tram naar Schiedam een man, die er een buitengewone portemonnaie op na hield. Toen de conducteur nl. om betaling vroeg zei de man: „wacht even," waarop hij een zijner schoenen uittrok, vervolgens den band van den onderbroek losknoopte, om daarna zich van zijn sok te ontdoen, welke hij rammelend to voorschijn haalde, aangezien deze bleek dienst te doen als bergplaats van zyn geld. Na eenig visschen kwam uit de sok een dubbeltje te voorschijn, tot groote verbazing der mede-passagiers. Na do betaling gingen sok en schoen weder aan. Een veilige bergplaats voor geld is het zeker, doch verbeeldt je dat, 't algemeen zoo gewoonte was 1 Het gebeurde te Rotterdam. Poes gooide een test met vuur om. De vloer brandde door. Het vuur viel naar beneden, kwam in de benedenver dieping terecht op een ledikant en stichtte daar opnieuw brand, waaraan de brand weer oen eind maakte. De brandveroor- zakende po9s blijft als brandstichter gebrandmerkt. Hoe 't in Amerika kan gaan. Tot welke zonderlinge toestanden do huwelijkswetgeving in de Unie kan lei den, blijkt uit het volgende geval, waar omtrent de Eugelsche en Amerikaansche bladen uitvoerige mededeelingen doen. Toen eenige dagen geleden de meisjes van een voorname jonge dames- kost school te New-York onder leiding van een der onderwijzeressen een wandeling in de stad maakten, wist een der jeugdige leerlingen, de negentienjarige Florence Winn Farwell, aan het wakend oog van de secondante te ontsnappen. De jonge dame begaf zich naar een winkel, waar zij een jongen man ontmoette, die in het bezit van den huwelijksvergunning zich met haar naar een kerk begaf, waar het paartje in 't huwelijk werd verbonden Toen de plechtigheid was afgeloopen, ging de bruid weer naar school en niemand zou geweten hebben, wat er eigenlijk gebeurd was, indien niet eenige verslag gevers de lucht van het gebeurde hadden gekregen en de directrice der school had den gewaarschuwd. De jonge dame weid nu op haar kamer opgesloten en de directrice seinde het geval aan haar grootvader haar ouders bevinden zich in Egypte die antwoordde, dat het meisje op water en brood moet worden gesteld, tot hij zou zijn aangekomen. De ouders van den jongeu man zijn niet minder verontwaardigd. De jongen want dat is de echtgenoot nog verklaarde getrouwd te zijn, omdat hij bang was, dat zijn uitverkorene later wel eens tot andere gedachten kon komenmiss Florence zegt, in het huwelijk te hebben toegestemd, omdat zij den jongen man lief had en bang was nog wel eens van denkbeeld te kunnen veranderen. Een gezondbidster. Te Barmen is een vrouw voor het gerecht gedaagd, die geneeskundige prak tijk door behandeling met het gebed uitoefende, volgens vast tarief of bij abonnement. Een van de geabonneerden had een kind, dat zwaar zi9k was; het abonnement kostte hem 20 mk. en er schijnen meer gezinnen te zijn, die de diensten van de bidster plachten in te roepen. Sckagen, 30 April. Aangevoerd: 38 Stieren f 120 a 260, 10 Paarden f 60,a t 180,-; 180 Kaltkoeien t 140,a f 275—; 48 Vette Koeien i 180 a f 280 300 Geldekoeien 1 120 a f 230 90 Nuchtere Kalveren 1 6 a f 16, 510 Overhouders f 17,00 a t 28,50, 50 Vette Varkens 44 a 46 cent per Kg. 10 Varkens f 12,a f 14, 80 Biggen f 7,00 a f 12,—; Boter f 0,90 a f 1,00 per K.G. Kipeieren i 2,60 a f 3,10 per 100; Leiden, 1 Mei. Ter markt werden heden aangevoerd 21 Stieren f 110, a f 270,—; 615 Kalf- en Melkkoeien f 152 a f 327; 1186 Varekoeien f 101 a f 214; 173 Vette Ossen en Koeien f 165 a f 301 59 Kalveren (vetto) f 48 a f 115; 163 Kalveren (magere) t 5a 110, 754 Schapen (vette) f 16,— a f 23. 321 Schapen (weide) f 14 a 1 21; 424 Magere Varkens f 16-- a f 41, 361 Biggen f 5,50 k f 10,50; V.P: N. EIEREN VEILING. 1 Mei 1908 f 2,25 tot f4,95 per lOOstuks. Zondag 3 Hei 1908. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds Kijne. tl aal. Nam. half 3 ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den Doorn. Nam. half 3 ds. Kijne, Oosterend. Nam. 3 uur ds. Boeko Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Boeko. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom Nam. 3 uur ds. Roosehoom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Geen dionst. Door andere geneesmiddelen neeint zij de Pink Pillen en geneest. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Ondertrouwd JAC. BAKKER Adrz. JOH. I. HEIJSER CJd. Burg, Texel, 1 Mei 1908. Huwelijksvoltrekking 14 Mei a.s, Getrouwd HENDUIK BOON JANNETJE EELMAN, die, mede namens wederzijdscbe familie, hunnen liurtelyken dunk betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waal, 1 Mei 1908. Hoofdgracht 13 neldcr, is op Maandag 4 Mei van II I te spreken in de Lindeboom." - - - - TE KOOP Te bevragen by S. DROS Gz., Oosterend. HlDDINGH. Wanneer gij te Leerdam de spoorbaan volgt, rechts van het. station, koint gij aan een huizen vak, Wilhelmina-Kadu genoemd. Ga daar naar no. 709, vraag aan Mejuffrouw Boon wat hare meening is over de Pink Pillen cd zij zal u ant woorden wat zij ons antwoordde, toen wij haar onlangs bezochten. //l)e link Pillen, Mijnheer, die heb ik geno men, zeide zij, en ik heb er op verre na geen spijt van. Zoo ik ben teleurgesteld door zekere geneesmiddelen die ik te voren bad genomen, moet ik zeggen dat ik de Pink Pillen slechts re roemen heb. Bovendien ben ik niet de eenige te Leerdam die ze met succes gebruikt beeft.// //Inderdaad, antwoordden wij, wij hebben zoo even verscheidene personen gezien, die genezen zijn, onder anderen Mevr. do Witt, de vrouw van den hoedenmaker in dc Hoogstraat. Kunt gij ons, mejuffrouw, eenige bijzonderheden over denaard uwer ziekte mecdeelen /.•Zeer gaarne, was het wederantwoord van Mej. Boon. B-ceds langen tijd bemerkte ik dat mijne gezondheid achteruitging, maar gij weet dat de verandering die zich van den eenen op den an deren dag, van de eene week op de andere, van de eene maand op de volgende voordoet, niet zoo is dat men er ziob bezorgd over maakt. J uist wanneer men langzaam achteruitgaat, gewent men er aan en let er niet bijzonder op. Up eons ge voelde ik mij slechter, veel slechter dan naar gewoonte. Ik was uiterst vermoeid, at niet meer, evoelde mij uitgeput en kon niet meer werken, k moest ophouden en mij in acht nemen. Was ik daarmee veel vroeger begonnen, dan zou een week goede verzorging voldoende geweest zijn, maar ik had zoo lang gewacht, ik was zoo uit geput, dat de geneesmiddelen niet krachtig ge noeg waren. Ja, met de gewone geneesmiddelen had ik mij gedurende maanden en maanden moeten behan delen cn daartoe ontbrak mij de tijd. Men zeide zooveel goeds van dc Pink Pillen dat ik ze heb genomen en die pillen hebben de noodige kracht gehad om mij heel spoedig op de been te helpen.// //Gij hebt u beter gevoeld, niet waar, van het begin der behandeling af?// //Ja, van het begin af heb ik een zeer aange name werking van kraebt en van welvarendheid ondervonden. Het scheen mij alsof er nieuw bloed door mijne aderen stroomde. Ik was wat in mijn schik ik had goede eetlust, wat ik at smaakte mij, des nachts sliep ik goed en ik ont waakte geheel uitgerust. Mijne krachten en mijn gezonde kleur zijn spoedig teruggekomen. Sedert ik met de behandeling ben opgehouden heb ik niet de minste ongesteldheid ondervonden.// Dit zijn de woorden van Mej. P. Boon, getrouw door ons oververteld. Wij geven ze ter overweging aan personen die overwerkt of vermoeid zijn of eenvoudig aan bloedarmoede sukkelen. Denk er daarbij wel aan dat de Pink Pillen goed zijn voor alle ge stellen, voor alle leeftijden, dat zij even goed voor u zullen doen wat zij voor Mej. Boon deden. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilic, hoofd-depöthouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs f 1,75 dc doos, f 9,per 6 doozen. Depóthouder te den Burg-Texel T. BDIJS. van 25 April tot en met 1 Mei '08. ONDERTROUWD: Jacob Bakker en Johanna Immelie Keijser. GETROUWD: Cornelis Swarthof en Cornelia Backer. Willem Schuijl en Cornelia Jonker. Cornelis Brouwer en Keetje Blom. Hendrik Boon en Jannetje Eel man. GEBORENPieter Hendrikus, zoon van Simon de Porto en Johanna Mulder (Westermient.) Antje Adriana, d. v. Jan Koopman en Antje Duinker (Z.Ilaff.) Trijntje, d. v. Pieter Smit en Trijntje Jongeboer. (P.H.P.) Agatha Catharina, d. v. Gerrit Hopman en Johanna Zijm, (Waal en Burg.) OVERLEDEN; Trijntje Jongeboer, oud 36 jaar, geb, met Pieter Smit, (P.H.P.) Antje Bisschof, oud 81 jaar, wed, van Albert Kuiter, (Oosterend.) Cornelis Huisman, oud 71 jaar, geb. met Üerritje Hopman, (den Burg.) EN EN

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 2