óteunt allen cTegels CigenStoomOootonóer Voornaam BADPAVILJOEN STOKPAARDJES - LELIENHELK - ZEEP NEDERLANDSCHEHYPOTHEEKBANK van alle soorten SCHOENWERK, A. WIERINGA, Fotografie. LIJNZAADKOEKEN Waarom Jantje niet op schooi kwam. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. 0 ^0000000000000000000000000000^ GOUD en ZILVER UITVERKOOP Dagelijks voor 't publiek geopend. WESSANEN &LAAN W0RMERVEER. Buitengewone sorteering Veeren- en Kapok-Bedden, Veeren en Kapok bij gewicht, Ledikanten, Matrassen, Tijken enz F. ZEGEL Kz. FEUILLETON, Rosa's Geheim. De ABDIJSIROOP geneest alle Borst- en Longaandoe- 0 ningen, Asthma, Keelpijn, Hooikoorts, Bronchitis etc. 0 Prijs f 1,—, f 2.— en f 3,50 per flacon. x Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11 Rotterdam. Voor den verkoop en de reparatie van UURWERKEN. Q. BÜHSE. TE VEENDAM. P. J. KONING. te KOOG. Iedere eerste Maandag van elke maand van 2 tot 6 uur gelegenheid voor opnamen aan den Burg. Merk „W. L.", Linoleum, Vloerzeil, Karpetten, Matjes, Kleedjes, sajet-, koehaar-, zeil- en cocosloopers, vitrages, kwasten, franje, enz. enz. Prima Lancastergordijnen, Jantje is het 8-jarig zoontje van Mej. A. BOON-BURGGRAAFF, Maas-1 straat 89 Den Haag. Jantje was in de handen van den roover gevallen dien i men Bronchitis noemt. Toen wij Mej. Boon om inlichtingen vroegen ver- üaalde zij ons het volgende Mijn zoontje Jan, 8 jaren oud, leed vanaf zijn eerste jaar aan vernauwing op de luchtpijpen en bronchitis. Hij had het zwaar op zijne longen. Wat het kind geleden heeft kan alleen eene moeder beseffen. Alle genees middelen had ik te zijner genezing aangewend, kosten heb ik niet gespaard en toch genas het kind niet. Hij had vreeselijke pijn op de borst en longen en hoestte verschrikkelijk, zwaar gepaard gaande met ondragelijke stekingen in de rechterzijde. Zoo sukkelde ik met hem tot zijn zevende jaar. De school kon hij niet bezoeken en ik dacht dat hij nooit genezen zou. Een mijner kennissen ried mij aan het eens met de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo te probeeren. Nadat het kind één flesch had opgebruikt, werd de hoest veel losser en gaf hij veel slijm op. Tot mijn groote blijdschap kan ik u thans mededeelen, dat Jantje, na het gebruik van twee üeschjes ABDIJSIROOP niet alleen volkomen genezen is, doch ook de school bezoekt en nergens geen last meer van heeft. De ABDIJSIROOP is in één woord een wondermiddel en ik kan deze siroop een ieder aanbevelen als een goed werkend middel. De beroemde AbdijsiroopKlooster Sancta Paulo is even goed voor kinderen, ,gv als voor volwassenen. Zij heeft duizenden zieke kinderen genezen van Borstkwalen, Kink en Slijmhoest, alsmede Engelsche ziekte. Zwakke en 0 ziekelijke kinderen woiden door de Abdijsiroop gezond en sterk gemaakt. 0 en bij de meeste Apothekers en Drogisten. is ondereet, weer eiken MAANDAG, eed. Markttijd in „de Lindeboom" te spreken. Aanbevelend, ia een zacht, rein geziekt, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend eehoone tint. Dit alles wordt alleen vei kregen door de echte van Bergmann Co., Radebeul, a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij T. BUlJS. OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 440.000. Reserve f 271.627.74 Geelt uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 97 °/o- Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Door opheffing der zaak bij C. ZLIDLWIND, Weverstraat den Burg. EEN ALKMAARSCI1 SUCCES. Hieru'ordt wederom een belangrijk geval beleend gemaakt. Mejuffrouw J. J, Ferneé, Wolfspad 47 te Alkmaar, deelt ons mede: Het is oDgeveer vier jaar, dat ik aan de nieren geleden heb Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en in do lendenen. Menigmaal had ik scherpe, snijdende steken, die mij noodzaak ten mijn werk neer te leggen. Ik voelde me steeds erg afgemat en vermoeid, en ik was blij, wanneer het avond was. 's Morgens bij het opstaan had ik reeds dadelijk een lusteloos gevoel; mijn eetlust was weg en ik had veel last van maagzuur. Ik was ten einde raad en had mijn laatste hoop ge vestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen, welke zoo gunstig besproken werden. Ik ben zeer gelukkig U te kunnen melden, dat de uitwerking daarvan boven alle ver wachting was. Mijn heele gestel word er door opgefrischt, de pijn is bijna heelemaal weg en ik ben nu weer irisch en eet weer flink. Ik zal thans nog een doosje pillen innemen en vertrouw dat dit voldoende zal zijn om mij geheel on al van myn nierziekte te genezen. Bijna drie jaar later meldde Mejuffrouw Ferneé ons nog: Mocht ik U indertfjd een verklaring geven van mijn genezing door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, hot isme thans een groot genoegen U te kunnen mededeelen. dat de genezing een blijvende is geweest. Ik gevoel me nu volkomen gezond en laat nooit een gelegenheid voorbij gaan om Uw voortreffelijk geneesmiddel aan te bevelen, (w. g.) J. J. Eerneé. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven aan de zieke nieren juist de hulp, die zij noodig hebben; zij voeren uit het lichaam alle vloeibare vergiften, die eiwit- verlies, waterzucht, stoornissen van de urine, gra veel, rheumatiek, steen, heupjicht, zenuw achtigheid, slapeloosheid en neerslachtig heid teweegbrengen en zij neutraliseeren de verkeerde uitwerking van thee, bier en spiritualiën. Zij zijn te Den Burg verkrijg baar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één of f 10. voor zes doozen. 18 Spoorstraat 120. Den Helder. Magazijn van Horloges, Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Maandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA, Aanbevelend FLENS. Aanbevelend, W. C. BOELSLMS, Fotograaf. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murws uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-D1PLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOLDEN MEDAILLES. merk „Hertekop", vanaf f 1,75 per stuk, worden binnen 24 uur geleveid. Vloerzeil, 183 c.M. breed a 80 ct. per el. Kurkzeil, 2 Meter breed, vanaf 11,per el. Vastkleedengoed, vanaf 60 ct. per el. Gekleurde Chinamatten 190 X 140 f1.15 Geen korting doch heslist lage prijzen. Vraagt stalen. Vraagt prijzen. Minzaam aanbevelend, 29.) Vrij naar het Fransch door A. B. Pieter, ik vergeef je het leed dat je mij vandaag hebt aangedaan, maar alleen op voorwaarde, dat je mij alles vertellen moet wat de ellendeliag over Genoveva en haar vader zei. Voor zoover hij zich het nog herinneren kon, vertelde de jonge boer nu alles wat André in „De Gouden Appel" had gezegd. En toen heb jij beproefd hem het zwijgen op te leggen vroeg Rosa. Ja, en hij viel toen mij en u aan. O, mij, dat laat mij koud, maar voor Genoveva is bet erger, erger nog dan ik dacht. Mijn Hemel, wat nu te doen P Ha, ik weet het, gij gaat naar St Micbel en begeeft u naar het hotel „1' Univers" en vraagt daar om het ad'es van mijnheer de Vaudry, ingenieur te Parijs. By dezen naam werd de verloofde van Rosa zoo rood als bloed. Rosa keek hem aan en begon hartelijk te lachen. Goed, als je niet wilt dan Rosa, ik smeek je Je bent een grootkind en ik heb medelijden met je. Luister, ik zal je uit den droom helpen. Het is waar, dat hij verscheidene keeren hier geweest is, wij hebben dikwijls lange gesprekken gevoerd. Wil je nu weten over wie wij spraken? Ik heb het je gevraagd, Raad eens. Ik kan het niet raden. Over juffrouw Genoveva. Werkelijk zoo, Rosa? Zooals ik je zeg. O, wat doet mij dat een genoegen Nu begrijp ik ook waarom hij bloosde, toen hij haar ontmoette. Gelukkig. Het is precies als met mij toen ik u voor de eerste maal ontmoette nadat ik uw vader om uw hand had gevraagd. Ja, juist. Welnu, jaloersche jongen, geloof je nu nog dat ik een coquette ben, die er genoegen in heeft om te luisteren raar de vleitaal van den eersten den besten Parijzenaar, die maar tot haar spreekt. Vergeef mij, de woorden van den ver vloekten Tribucien hebben mij het hoofd op hol gebracht. Ik heb hem een extra aframmeling beloofd als hij gelogen had en hij zal die niet ontgaan. Zeer goed, maar hij heeft niet gelo gen, want wat hij vertelde, is immers waar. Uw wraak zal nu zijn ons te helpen hem een lesje te geven, dat hij verdiend heeft. Luister nu eens goed naar mij, want er is nu geen tijd te verliezen. Wat die André verteld heeft is maar al te waar. Ik had gehoopt dat de baron er nog in slagen zou uit de handen van dien lagen woekeraar te geraken, de woorden van André bewij zen mij, dat het ongeluk grooter is dan ik vermoedde. Tribucien, die don vader heeft geruïneerd, wil nu zijn zoon met Ge noveva doen trouwen en ik heb gezworen, dat dit niet gebeuren zou. Hoe weet je dat alles? Dat hindert niet, ik weet het en dat is voldoende. Mijnheer de Vaudry bemint Genoveva, hij kent den min gunstigen toe stand van mijnheer de baron en ondanks dat, of mogelijk wel juist daarom, wil hij zijne dcehter huwen. Deze van haar kant is ook wel genegen hem als man te nemcD. En daarmede hield gij u bezig, en ik beschuldigde u. Rosa, wat een edel meisje ben je toch, ik houd nog voel meer van je dan vroeger. Laat ons daar niet over praten, zei Rosa blozend, je bent nu bekend met ons complot, je moet ons nu helpen het tot een goed einde te brengen. Zeg maar op, ik zal alles doen wat je wilt. Waarmede kan ik je van dienst zijn Mijnheer de Vaudry meent dat allo gevaar voor het oogenblik bezworen is en is naar Parijs vertrokken, waar hij door dringende zaken geroepen werd. Hij is rijk, hij bemint Genoveva, hij moot gewaar schuwd worden dat het verkoerd gaat en dat hij zijn terugkomst moet verhaasten. Jij, Pieter, zult een telegram naar St.Michel brengen. Ik ga dadelijk. Wacht even, ik zal er een schrijven. Rosa had iets meer geleerd dan een ge woon boerenkind, ze had niet alleen de gewone dorpsschool doorloopen, doch was daarna nog een paar jaar op een pensionaat geweest; geen wonder was het dus dat zij het schrijven van een telegram niet over liet aan haar verloofde, die beter een paurd dan een pen kon besturen. Zij schreef dus Mijnheer do Vaudry, ingenieur Gevaar dreigt, kom spoedig. Rosa. Kijk, zei zij, achter het woord inge nieur heb ik een ruimte opengelaten; daar moet jij het adres nog schrijven, dat men je in het hotel wel zal opgeven, Afgesproken, ik ga dadelijk, En als men nu zijn adres in het hotel eens niet weet Daar heb ik niet aan gedacht. Er moet in St.Michel of elders een kantoor van de spoorwegmaatschappij zijn, daar moet je dan naar gaan zoeken en de noodige inlichtingen vragen. O, reken maar op mij, al moest ik ook 20 mijlen loopen er om, ik zal het adres wel viDden en het telegram afzenden. Ik zal je zoker niet behoeven te zeggon dat alles strikt geheim moet blijven. O, neon, dat begrijp ik zeer goed. Nu tot weerziens, Rosa. Tot weerziens, Pieter, zei Rosa en liet er fluisterend op volgen, terwijl zij wat dichter naar hem overhelde Als de zaken op het kasteel in orde zijn, zullen wij samen bepraten wnnneer we zullen gaan trouwen. O, Roosje, wat ben je goed en wat houd ik innig veel van je. Kom Piet, als ik eenmaal zoker ben van het geluk van mijn zuster Genoveva, zullen wij daar later nog wel eens over praten. En ik zal mijn best doen u te helpen. Den volgenden morgen ging Rosa Geno veva eens opzoeken. Genovova was zeer zenuwachtig. Do deurwaarders waren er geweest, de eigendommen van don baron zoudon gerechtelijk vorkooht worden, naar zij boweerdon en mijnheer do Vaudry gaf geen teeken van leven. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4