óteunt allen <Jexets Cigen Stoom6oötonóer neming. Rijwielen, Onder&eelen en Benoodigdheden. Speciale inrichting voor het herstellen van Rijwielen. Fotografie. JPieveling- Aardappelenhandel, van alle soorten SCHOENWERK, „Toen niets geholpen had." Te Oosterend P. Dros. Deo Borg wed. P. Roeper. Oudeschild Joh. P. Dros. Firma Joli. F. Morra Kunstmeststoffen, STOKPAARDJES -LELIF.NMELK- ZEEP J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Zomerdienst. Spoorboekje met tarieven. Rosa's Geheim. Goedkoope Drogisterij, LIJNZAADK0EKE1T A. WIERINGA, Ontvangen een mooie sorteering P, J. LAFÈBER, Helder, Zuidstraat over de Weststraat g00@©@@©©0000000000000000000©^| GOUD en ZILVER Cangeveld de Jlooij. FEUILLETON. tApolheek beverstraat. WESSAHEN LAAK WORMERVEER. UITVERKOOP Solied adres. Voor den verkoop en de reparatie van UURWERKEN. G. BUHSE. Iedere eerste Maandag van elke maand van 2 tot 6 uur gelegenheid voor opnamen aan den Burg. Prijs 10 Cents. J. G. Ph. PISART. Merk ,,W. L.", Door opheffing der zaak Wij verzoeken u in uw eigen belang, eens inzage te nemen van onder- staand schrijven. IJmuiden, 30 Maart 1908. Mijnheer. Gaarne verklaar ik U dat mijn toestand uitstekend is. Ik was eene echte zenuwlijderes, en had van alles gebruiktmaar niets had mij geholpen. Mijne krachten waren totaal uitgeputik had den moed nagenoeg opgegeven. Thans kan ik u melden dat de Sanguinose /gj een geheelen ommekeer bij mij heeft teweeggebracht. Ik geniet nu een goede gezondheid; slaap goed; eet heerlijk en kan mijn werk met opgewektheid doen. U moogt dit schrijven gebruiken. Mejuffrouw MEESTER. Hoeveel minder zou er door zenuwlijders geleden worden, wanneer zij in tijds hunne toevlucht namen tot de Sanguinose Want die blijft toch maar voor velen het beste middel. Bloedarmoede; bleekzucht; gebrek aan kracht en aan energie; slapeloosheid, duizeligheid, kortom alle verschijnselen van bloedgebrek en zenuwzwakte worden snel en afdoende overwonnen door de Sanguinose Sg Sanguinose kost per flacon fl.50; 6 fl f8. 12 fl. f 15.— Sx Wacht u voor namaak. 1 De Riemerstraat 2cli Den Haag. YAN DAM Co. is onderget. weer eiken MAANDAG, ged. Markttijd in „de Lindeboom" te spreken. Aanbevelend, Aanbevelend, W. C. BOELSUMS, Fotograaf. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. zeep aller dames is de alleen echte van Bergmann Co., Radebenl, want deze alleen geeit een zacht, rein gezicht, blozend jeugdig uiterlijk, witte fluweel zachte huid en schoore tint. k 50 Cts. per stuk ver krijgbaar bij T. BUIJS. het 1ste adres, nieuwe aanvoer, puike waar, prijzen scherp scherp coneureerend, tevens in voorraad CARBOLINEUM, BRUINE TEER, KOOLTEER enz. Aanbevelend, 31.) Vrij naar het Fransch door A. B. Hoe kunt ge dat weten Mijn pink zegt het mij. Heeft hij het u geschreven Neen. Genoveva beefde. Opgewonden riep zij: Rosa, ge weet er meer van, spreek, ik bid u er om. Welnu, ja, het is zoo, ik weet meer; hij is hier. Waarlijk? Ja, hij is bij ons in hnis. Waarom komt hij dan hier niet? Hij had bij geruchte van uw oDgeluk gehoord, hij wilde eerst weten wat er vaQ die geruchten waar was, voor zich naar u te begevendaarom kwam hij bij mijik heb hem verteld dat ge met ongeduld op hem wachtte. Genoveva sprong op, Heb je hem dat gezegd? riep ze uit Welzeker. De omstandigheden eischen dat er haast wordt gemaakt. Ik beb hem daarom alles verteld wat hij weten moest. Hij wilde u dadelijk gaan bezoeken en u verzoekenocb, alles wat u reeds weet. Ik heb hem tegengehouden; ik vreesde dat u te veel zoudt schrikken indien hij plot seling bij u kwam, en daarom ben ik maar vooruitgeloopen om u voor te bereiden op zijn komst. Het is te laat, merkte de baron op, de jonge man komt na te laat voor ons. Neem me niet kwalijk, mijnheer de baron, maar hij kan u wel redden. Nestlé's kindermeel, Linzemeel, Eikelcacao, Kinadruppels Dr. de Vrij, KinawijD, Staal- pillen (versch bereide) past. ponselet, past. Geraudel, Emser pastilles, Emseren Victor Zout, Teercapsules, Mentha- en Salmiak pastilles, gedroogde Soepgroenten, Eau de Cologne, zeer sterke Brandspitritus, Lik doorntinctuur. Aanbevelend, Hoe dan Door juffrouw Genoveva te huwen. Als hij weet dat ik geruïneerd ben, zal hij ïich wel terugtrekken, hij zal doen evenals de anderen en ons aan ons lot overlaten. Heb ik u dan aan uw lot overgelaten? O, vergeving Rosa, jij deed dat niet.., Mijnheer de Yaudry doet het ook niet. Hij is geheel op de hoogte van de zaak en hij komt om beiden te redden. Kijk, daar hoor ik hem al, nu adieu, ik maak dat ik wegkom. Twee tranen rolden langs de wangen van den grijsaard. O, mijn God, vergeef mij aan U te hebben getwijfeld, zei bij. Als U mij het voorrecht schenkt mijn dochter gelukkig te zien als echtgenoote van mijnheer de Yaudry, wat beteekent dan al het door mij geleden verdriet; ik zal U al de dagen mijns levens er voor loven. De deur werd geopend en Charles de Yaudry liep, nadat hij Genoveva gegroet had, recht op den grijsaard toe. Reeds sedert eenigon tijd, zei hij, had ik het plan, mijnheer de baron, om u een gunst te vragen, waarvan hot geluk van geheel mijn volgend leven afhangt. Het gebruik wil, dat weet ik wel, dat derge lijke vragen gepaard gaan met allerlei for maliteiten. De ernstige omstandigheden waarmede ik in kennis werd gesteld, nopen mij echter recht op het doel af te gaan. De juffrouw en u vergeve mij dus dat ik al die formaliteiten ter zijde laat en maar dadelijk met mijn verzoek voor den dag kom mij wel de baud te willen afstaan van uw dochter, juffrouw Genoveva. Zooe ven, mijnheer, beging ik de fout - Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. V oedert uw vee met de zuivere Murwt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. te twijfelen aan de Yoorzienigheid, Dit berouwt me nu nog te meer daar slechts die u de edele gedachte heeit kunnen in geven, welke u nu uit. Ik mag dus uit die woorden begrij pen mijnheer, dat u mfjn verzoek niet weigert Met het grootste genoegen geef ik u mijne toestemming en laat aan Genoveva over om er zelf over te beslissen. Onge lukkig moet ik u voor u verder te laten gaan nog een pijnlijke bekentenis doen; ik ben geruïneerd, mijnheer. Genoveva bezit niets. De uitmuntende hoedanigheden van de juffrouw doen baar rijk genoeg zijn aan de gaven van hart en verstand, dat ik van haar niet meer behoef te vragen. Mejuffrouw, als u mij het voorrecht wilt doen smaken de toestemming van uw vader te bevestigen, beloof ik u, bij do herinnering aan mijne moedor, om u zoo gelukkig te maken als men hier op deze aarde maar bij mogelijkheid kan zfjn. Heb dank, mijnheer, ik stel in u het grootste vertrouwen en ik acht mij hoogst gelukkig onder deze omstandigheden mijn vader te kunnen gehoorzamen. Maarzooals mijn vader u reeds begon te vertellen, zijn wij onder deze omstandigheden wel tot de grootst mogelijke openhartigheid verplicht; wij zijn geruïneerd, we worden vervolgd dotr onze schuldeischers, de deurwaarders zijn er reeds geweest en weldra zal hot gerecht Sta mij toe, mejuffrouw, u in de reden te vallen en u te verzoeken niet in detailB te vervallen, dio u zeer pijnlijk moeten aandoen. U heeft mij niets te vertellen, ik weet alles. Ik kende reeds de finanti- TEXELSCIIE ZIEKTEN. Er is mets, wat iemand meer uit zijn humeur brengt, niets, wat Uw geduld meer op de proei stelt, dan jeuking der huid. Aambeien maken U bijna krankzinnig, ze houden U den heelen nachtwakker. Prik kelenden huiduitslag is al even slecht, cn even moeielijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij ver klaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien, dat zij een genees middel onder hun bereik hebben tegen ripyn 71Pk fpn Mejuffrouw A. Reik, Kerklaan 201 te Heilo schrijft onsOischoon ik reeds allerlei middelen tegen een huidziekte waaraan ik twaalf jaren geleden had aangewend had en hiervoor zelf zes weken in het zie kenhuis te Rotterdam gelegen heb, kon ik hier maar niet afkomen. Deze huidziekte vertoonde zich op mijn handen en veroor zaakte mij veel last en verdriet. Ik kon niet lang met mijn handen in het water zijn, zoo pijnlijk was de uitslag erop. Op aanraden ben ik er toe overgegaan Foster's Zalf eens te probeeren en het bekomen resultaat was schitterend. Nadat ik de zalf acht dagen had toegepast, mocht ik een groote verlichting bekomen en na drie weken hiermede te zijn doorgegaan, was ik geheel van mijn uitslag bevrijd eu kan ik thans zelf mijn werkzaamheden verrichten. Eenige jaren later meldde Mejuffrouw Reik ons nog Het is mij een genoegen U de blijvende baat, door Foster's Zalf verkregen, te kunnen mededeelen. "Waar ik kan, zal ik Uw uitstekende zalf steeds aanbevelen, (w.g.) A. Reik. Ziet toe, dat gij de echte Foster's Zalf bekomt, dezelfde soort, die Mejuffrouw Reik gehad heelt. Ze zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper diogist. Toezending geschiedt iranco na ontvangst van postwissel èf 1,75 voor één- of f 10.voor zes doozen. 20 Spoorstraat 120. Den Helder. èMagazQn van Horloges, Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Maandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA. bg C. ZUIDEWIND, Weverstraat den Burg. eele omstandigheden, waarin mijnheer uw vader verkeerde, toen ik van hier ging, maar naar de inlichtingen welke ik inge wonnen heb, zal de zaak niet zulk een slechte uitslag hebben als u zich dat wel voorstelt. Do reis door mij gedaan, had tweeërlei doel: ik moest mijn superieuren verslag uitbrengen van de werkzaamheden en tevens moest ik een bezoek brengen aan een mijner vriondeu van wien ik eenige inlichtingen moest inwinnen, dio voor mij van te grooter waarde waren, omdat ik het kon doen in uw belang, mejuffrouw. Bij mijn terugkomst te Parijs vernam ik het leed dat u had getroffen, ik vernam dat u bedreigd werd door eene verschrikkelijke beproeving; ik ben daarom dadelijk hier heen gekomen om u te vragen mij het recht te verleenen u te beschermen, u te ver dedigen, u te redden. Yan mijn titel van verlooide hoop ik nu gebruik te maken. Wat er ook gebeure, ik verzeker u dat het kasteel met de er bij behoorende landen niet zal worden verkocht. U zult er blij ven wonen en weldaden rondom u blijven verspreidden, waardoor u reeds sedert lang aller harten voor u gewonnen hebt. Hoe zullen wij u ooit genoeg onzen dank betuigen mijnheer Sta mij toe verder te spreken, later zal ik u antwoorden. Do geldzaken zijn altijd onaangenaam om te behandelen on ze zullen dat dubbel zijn tusschen verlooi den. Omdat het onder do togenwoordige omstandigheden onvermijdelijk is, zullen we ze maar dadelijk behandelon opdat we or niet meer op behoeven terug to komen. U beschouwt uzelf dus als totaal goruïnoord? Maar mijnheer Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4