OPENING. 7 2 Koekalveren, Tandarts Fecnders 'ktberiebteiL verschillende soorten schrooten en schalen. 4 beste 1-jarige Schetters, Iedere maand lyden zy in stilte Predikbeurten ADVERTENTIËN. A.s. Maandag 18 Mei Donderdag as 21 Mei Oudeschild15 Mei. Ofschoon het met de garnalenvangst nog al gaat, wordt zij toch langzamer hand minder loonend, doordat de prijzen sterk dalen. Vooral was dit in het begin dezer week het geval, tengevolge van het zachtere en broeiïge weder. Het fraaie en stevige gebouw van den heer Bosman, dat een sieraad uit maakte van de haven, is verdwenen. Gisterenavond, dus juist op tijd, werden de laatste overblijfselen van het vrij gekomen terrein verwijderd. Oosterend, 15 Mei. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Bajum (Fr.) is benoemd de heer W. Boon. Wat al genezing brengt. Te Edam is een man wegens bedelarij en landlooperij gearresteerd. Hij strom pelde op een paar krukken langs de straten, in kennelijken staat. Toen de jongens hem plaagden, nam hij een kruk en vervolgde hen zonder die steunsels. Een veelbelovend meiske. De dienstbode van den heer B. te Eldrik, gem. Keppel, had voor eenige weken de onbeschaamdheid onder haar aanneming tot lidmate der Herv. Kerk ten huize van den predikant een harer vriendinnen een portemonnaie te rollen. Hoewel aanvankelijk het feit ontkennend, viel zij later door de mander werd een kerkeraadsvergadering belegd, of ze al of niet als lidmate zou gehandhaafd worden. Besloten werd toen nog geen beslissing te nemen, doch af te wachten hoe zij zich in de eerstvolgende twee maanden zou gedragen. Zondag werd ze echter betrapt toen ze uit den koffer van den inwonenden knecht een bedrag van f20 stal, zoodat de beslissing van den kerkeraad wel niet twijfelachtig zal wezen. Ook woninggebrek. Ten bewijze dat het dringend noodig is, dat het aantal plaatsen in de gestichten voor krankzinnigen wordt uitgebreid kan dienen, dat op de stichting Dennenoord te Zuidlaren een dezer dagen niet minder dan acht aanvragen moeten worden afgewezen. Eenige der aanvragers hadden op meerdere plaatsen reeds een teleur stellend antwoord bekomen een paar zouden voor derde klasse patiënten zelfs met een toezegging in een hoogere klasse tevreden zijn. De Ongevallenioet maakt de menschen ziek I In 't algemeen schijnt de Ongevallenwet niet bijster goed voor ondersteunings fondsen te werken. Het fonds in den Haagschen „N. R. K. V." ziet zich genoodzaakt zijn uitkeerin- gen te beperken, wijl, naar de voorzitter ter jaarverpadering uiteenzette, die wet noodlottig werkte op de financiën, wijl zij tot schromelijke misdrijven aanleiding geeft." En zelfs waar geen misbruik bestaat, zijn de gevallen, waarin een werkman thuis blijft, toch zeer vermeerderd. Dit ondervond b.v. ook het fonds van den Loosduinschen „N. R. K. V.". dat insgelijks zijn financieels basis moet veranderen, omdat de uitkeeringen zoo onverwacht toenamen. Nog een fonds, dat te Poeldijk, getuigt in zijn verslag, dat het een minder voor- deeligen tijd doorleeft. Zoo zullen er we) meer voorbeelden zijn, die aantoonen, hoe de wetten de menschen kunnen ziek maken 1 Tijd" Dat ziet er niet best uit. Naar aan de „Haagsche Ct." van een der departementen gemeld wordt, staat het er Daar de berekeningen aan financiën slecht voor met de uitzichten van de Rijksmiddelen in 1909. De Vermogensbelasting nadeAme- rikaansche aderlating en de Bedrijfs belasting wegens den gedrukten toe stand in allerlei vakken worden aan zienlijk lager verwacht; daarbij komen de verhoogde uitgaven voor het blijvend gedeelte, zoodat in een schrijven van den Min. van Financiën aan de departe menten de nadruk er op gelegd wordt, dat men ditmaal de gebruikelijke zuinig heidszinsnede niet als een formulier- verzoek moet beschouwen. Onverbiddelijk zal geschrapt worden, wat toch voor nieuwe of hoogere uitgaven gevraagd mocht worden. Een gelukje, uit de luclit gevallen. Zondagavond te 6'A uur steeg aan het terrein van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam een luchtreiziger met zijn ballon op. Hij voerde met zich mede een oude parachute, welke hij onderweg zou laten vallen. Hij die deze fiets bemachtigde, kon haar tegen een nieuwe inruilen, indien hij in staat was een entréebiljet voor de oplating te toonen. De fiets kwam neer op een boerenerf aan den Kralingschen weg in den Prins Alexanderpolder en geraakte zoo in handen van een boeren jongen. Een motorrijder, die den ballon was nagereden, gaf den jongen zijn intree- kaartje, zoodat deze knaap de gelukkige bezitter van de fiets kan worden. Uit den dnim gezogen. In ons vorig nummer namen wij uit de Ass. Ct. een berichtje over uit En- schedee, omtrent eene smokkelarij. Dat bericht kwam in meer andere bladen voor. Volgens de N. R. Ct. heeft de heer S. Menko, firma Troutma Menko te Enschede, naar aanleiding van dat be richt, hetwelk geheel uit den duim moet zijn gezogen, daarin reden gevonden een klacht intestellen tegen eenige groote bladen. Een koe op reis. Uit een weiland nabij Schermerhorn was een koe losgebroken. Het dier scheen reisplannen in het hoofd te hebbeD, want het stapte bedaard de wachtkamer van het tramstation binnen, tot groote ontsteltenis van het publiek en van den chef, die zulke reizigers aan het loket niet gewend waren. Met vereende krachten werd aan de reislustige beduid, dat men van haar gezelschap in de tram Diet gediend zou zijn. Verschrikken gevaarlijk. Op den Stationweg te Sliedrecht had een ongeval plaats.. Een 3-tal meisjes, dat daar liep te wandelen, schrikte voor een paar jongens, die ter zijde van den weg in het gras lagen, en stoven uiteen. De 15-jarige Cornelia van Wijngaarden bleef opeens staan, draaide zich om en viel. Een onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Een vreemde juffrouw. Een dame deelde aan de politie te Amsterdam mede, dat zij een bont vermiste. Bij onderzoek bleek een vrien din het had ontvreemd. De vrouw had het niet noodig, daar zij een grooten winkel in mode-artikelen heeft. Toen een rechercheur kwam, sloot zij den man onder tallooze dreigementen op. De rechercheur zegt dat de vrijheids beroving een half uur, de dievegge dat het geen minuut heeft geduurd. Boe zoo iets kon? Op 4 September 1884 heeft eene firma te Groningen per briefkaart eene be stelling gedaan aan een fibrikant te Rotterdam. De briefkaart is d enzelfden dag tusschen 10 en 12 uur namiddag aan het postkantoor te Rotterdam ont vangen. Zondag nu, den 10 Mei 1908, dus ongeveer 24 jaar later, heeft de bovenbedoelde Groningsche firma haar op 4 September 1884 verzonden brief kaart uit Rotterdam terug ontvangen, met de mededeeling, dat de geadres seerde fabrikant niet meer bestaat en Daar Amerika is vertrokken. Bijna een kwart eeuw heeft de posterij te Rotterdam dus de briefkaart bewaard. Een wonderbare gebeurtenis in het St.-Jo- sepksgesticlit te HEltl'litT bij de Eer waarde Zusters van het Kruis. Uit Neerpelt bij Eindhoven, komt hot vol gende bericht tot ons Neven Michael, oud 59 jaar, inhetSt.- Josephsgesticht van de Eerwaarde Zusters van het Kruis te Neerpelt, had zich door werkzaamheden aan de Kerk bezweet en was waarschijnlijk daarna op den tocht gaan staan Het gevolg was, dat hij een zware borst- aandoeniDg kreeg, gepaard gaande met kort ademigheid. Twee jaar sukkelde bij daaraan en niette genstaande hij alle mogelijke geneesmidde len innam, kon hij niet genezen en bleef hij doorsukkelen. De Eerwaarde Zusters van St.Josephsgesticht, vernomen hebbende van de goede werking der Abdijsiroop, Klooster SacctaPaulo, bevalen dit waardevolle mid del den heer Neven Michael aan, en ziet, het is bijna ongeloofelijk maar niettemin waar, dat deze heer na het gebruik van TWEE flacons Abdijsiroop van zijn borstaandoening waaraan hij twee jaar gesukkeld had, vol komen genezen is. De beer Neven Michaels heeft onzen ver slaggever verzocht, deze belangrijke gene zing in de couranten te publiceeren, opdat andere lijders daardoor hunue toevlucht zul len nemen tot de beroemde Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, opdat ook zij, evenals hij, een merkwaardige en volkomen gene zing zullen vinden. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Pau lo, is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk en geneest onvoor waardelijk den hardnekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Kink- en Slijmhoest, Bronchitis en alle Borst- en Longaandoeningen. Prijs per flacon f 1,—, f 2,en f 3,50. Contraal-Depót: L. I. AKKER, Van Al kemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en bij de meeste apothekers en drogisten. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 sleuteltje op de Groeneplaats en 1 petje aan den Burg. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 9 Mei tot en met 15 Mei '08. GEBOREN: Petrus Johannes, z. van Maarten Zijm en Dorothea Catharina Hin. Pie ter, zoon \an Pieter Bakelaar en Marina Blom. ONDERTROUWD: Pieter Cornelia Koning en Maria Catharina Kuiper. AriedeKort en Antje Koning. Cornelia Huisman en Johanna Maat. GETROUWD: Jacob Bakker en Johanna Immelie Kejjser (den Burg.) Reijer Brouwer (Oosterend) en Antje Kool (Harlingen.) OVERLEDEN: Jan Vlas, 11 weken. De Pink Pillen zyn onovertroffen tegen alle verstoringen in het vrouwe- lyk organisme. Niets is te vergelyken met de Pink Pillen om het van opsty- gingen te bevryden, het lenig te maken, de kracht er van te herstellen, door het aanbrengen van ryk en zuiver bloed en om een eind te maken aan allerlei ellenden, scheuten, zwaarte, duizelin gen, scheele hoofdpyn, bloedverlies, brakingen, ongesteldheden, die voor vele vrouwen het leven op een lang martelaarschap doen gelyken. Kondag 17 Mei 1908. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur ds Kijne. (H. Doop.) Koog. Voorm. 10 uur ds. Smits. (Doop) Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Kramer. 's Avonds 7 uur ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Nam. 3 unr ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Itooseboom Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Onnes, Doopsgez. pred. te Ilypolitusboef. Wieringen. Den Hoorn. Vm. 10 u. da. Scherponhnyaon Schngen, 14 Mei. Aangevoerd: 10 Stieren f 80 a 300, 8 Paarden f 80,a f 180,—; 120 Kalikoeien f 140,a f 290—; 45 Vette Koeien i 170 a 270; 180 Geldekoeien f 120 a f 220 80 Nuchtere Kalveren f -6 a f 16, 920 Overhouders f 17,00 a 1 29,00, 45 Vette Varkens 40 a 46] cent per Kg. 20 Varkens f 12,— a t 15,—; 80 Biggen f 6,00 a f 10,—; Boter f 1,00 a f 1,10 per K.G. Kipeieren f 2,60 a f 3,20 per 100; Leiden, 15 Mei. Ter markt werden heden aangevoerd 137 Stieren f66,— a (280,—; 340 Kalf- en Melkkoeien f 148 a i 326; 613 Varekoeien f 108 a f 219; 235 Vette Ossen en Koeien i 168af 303 85 Kalveren (vette) f 46 a (113; 115 Kalveren (magere) 14a (10, 745 Schapen (vette) 16, a f 25. 343 Schapen (weide) f 14 a 1 23; 281 Magere Varkens f 14-- a f 37, 396 Biezen f 4,50 h f 9,5ü; Ondertrouwd ARIE DE KORT ANTJE KONING. Oosterend. 14 Mei 1908. Getrouwd: JAC. BAKKER Adrz. JOn. I. KEIJSER C.J.d., die, mede namens wederzijdscbe familie, hun liartelijken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Texel, 14 Mei 1908. Heden overleed mijne geliefde Echt- genoote en der kinderen zorgzame Moeder, GEERTJE BLOM, in den ouderdom van ruim 54 jaar. D. VOS Dz. Oudeschild 15 Mei 1908. Hoofdgracht 13, Helder is op Maandag IS Mei van II—1 in de Lindeboom te spreken. Ondergeteekenden berichten hun geachte Cliëntèle dat zij de nienwe Slagery in de Hoogerstraat Maandagavond met een extra beste VETTE OS en een FIJN VET VAR KEN zullen openen. Aanbevelend, Gebr. PEREBOOM. In 't voorst van de week in lossing G. V. ü- K00IJ Jz., de Cocksdorp. TE KOOP 5 en 6 weken oud. Bij II. Cz. MANTJE, Spang. TE KOOP: bij A. VISSER, Koogerveld. vaart de veeboot »Pomona« van Texel naar Purmerend. AFVAART 1 UUR. varen de veebooten «Haarlem mermeer" en »Pomona« van Texel naar Leiden en tusschen- gelegen plaatsen. AFVAART 8 UUR. Lading geassureerd, H. W. KEESOM. SK^ Aanbiedingen voor het ver voor van Grint vanaf losplaats te De Cocksdorp, op hoopjes langs den grintweg in Eijerland, op Maandag 18 Mei a.s. vóór 's middags 12 uur ineewacht bij den dijkgraaf van Eijerland, H. FLENS, to den Burg. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilié, hoofd-depótbouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs f 1,75 de doos, f 9,- per 6 doozen. Depothouder te den Burg-Texel T. BÜIJS. EN EN

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 2