óteunt^ allencïexels Cigen BLOOKER Blooker's Twee-Guldens Cacao. Voornaam Fotografie. Geëmailleerde kook- en braadpannen Pijn In rug en lenden, Zenuwzwakte. In de Kleine Bazar THEE- en KOFFIEHANDEL J. M. Smit te Amsterdam, Rosa's Geheim. J Te Oosterend P. Dros. Den Bnrg wed. P. Roeper. Ondescbild Jol. P. Dros. g STOKPAARDJES - LELIBNMELK - ZEEP Firma J oh. F. Morra Kunstmeststoffen, Warmoesstraat. C. WITTE Dz. Van Wonderen's Methode. GOUD en ZILVER FEUILLETON. 0000000000^ Beste ROOKSTELLEN (Halier) theepotten, koffiepotten en waterketels MatjesKleedjes en Karpetten van verschillende groote en prijzen. Voorts verschillende Huishou delijke en Luxe-Arti'kelen. Voor het snijden van hengsten, biggen enz. beveelt zich beleefd aan Mn- R00ZING Pz-, Veecastreerder, heeft als agentesse voor Texel aangesteld Wed. Jac. BOON-Kievit, Voor den verkoop en de reparatie van UURWERKEN. Gr. BUHSE. jg® Het nieuwste fabrikaat van (vierkante bussen, groen etiket) bussen van 2 pondf 2, 1 - 1,05 Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan BLOOKER'S CACAOFABRIEK TE AMSTERDAM. Iedere eerste Maandag van elke maand van 2 tot 6 uur gelegenheid voor opnamen aan den Burg. is ruime sorteering in beste zware geëmailleerde Roomemmers en Melkemmers, in wit, grijs, blauw en marmer. Tan 6 tot 40 maatjes inhoud. van een- tot 4-pits, van verschillende groette en kleur. Tevens GEGALVANISEERDE EMMERS en TOBBES van klein tot groot. Ook verschillende soorten BLIKWERK, best zwaar, als: Broodtrommels, Emmers, Doofpotten, Parapluiestandaards, enz., alsmede verschillende soorten HOUTWA REN als: Botei bakken, Boterlepels, Boter spanen en stempels. Tevens de echte Deensche boterkleur, halve en heele fles- schen. Verder groote en kleine inmuak- en roompotten, steenen pannen en schalen. Beleefd aanbevelend, Schagerbrng. Inlichtingen worden verstrekt door R. LIPS Waalderstraat, bij wien tevens kaart van aanbeveling ter inzage ligt. - Warmoesstraat, den Bnrg. is onderget. weer eiken MAANDAG, ged. Jlarkttgd in „de Lindeboom" te spreken. Aanbevelend, 33.) Vrij naar het Fransch door A. B. Wat nu te doen met dien schat onder de aarde Hem zelt exploiteeren Hem verkoopen Door anderen laten expltitee- ren Elk systeem had zijn nadeelen en geen er van gaf antwoord op de vraag: hoe binnen 4 dagen de groote som geld bijeen te krijgen om alle schulden to betalen en een gerechtelijken verkoop te voorkomen. Daar u mij al reeds als uw zoon wilt beschouwen, zei de ingenieur, zijn ook onze belaDgen dezelfde en ik vraag u dus het om in deze op te treden en de laatste moei lijkheden te overwinneo. Ik vertrouw geheel op u en geef u dus het recht mij raad te verschaffen. Welnu, luister dan naar mijn voor stel het geld door mijn ouders nagelaten bestaat uit twee deelen, nl. landerijen en geldswaardige papieren. De landerijen zou ik dssnoods kannen verkoopen, indien dit noodig mocht blijken; maar dit zou te veel tijd in beslag nemen en ons dus het geld niet tijdig opleveren, dat wij nu dringend noodig hebben. Wat de papieren aangaat die zou ik binnen 24 uur te gelde kunnen maken. Ik denk dus morgen naar Parijs te vertrekken en binnen 3 dagen ben ik dan weder terug met 140 of 15COOO franc. Dat kunnen wij niet toestaan, viel Genoveva hem in de reden, u zoudt u op die wijze om onzentwille ruïneeren. Pardon juffrouw, om u van dienst te zijn zou ik alles wat ik bezit met genoegen opofferen, de titel van verlooide legt mij Mejuffrouw Blok te Schagen, (N.Holland) schrijft ons De Sanguinose, die ik bij Uwen wederverkooper den beer C. Dorbeck gekocht heb, heeft mij goede diensten gedaan. Ik leed laDgen tijd aan bloedarmoede en duizeligheid, en aan die vreeselijke pijnen in den rug en WsJ in de lenden Dat is nu, dank zij uw middel, geheel over. U moogt van dit schrijven gerust gebruik maken. Mej. BLOK. Als toch alle lijders aan bloedarmoede en zenuwzwakte wisten welk eene verlichting de Sanguinose hun geven kan Gij, die dit leest, en geen baat vindt bij uwe tegenwoordige behandeling, neemt toch de proef met onze Sanguinose gij zult er geen berouw van hebben. Maar wacht u voor namaak. De Sanguinose wordt verkocht in groote, groene flacons van ruim 300 gram inhoud. Zij kost per flacon f 1,50; 6 fl. f 8- 12 fl. f 15.— Onthoud ook eens den naam VIJGENHONIG (voor hoestenden). Het kan U te pas komen alle gebruikers roemen het. De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. VAN DAM Co. 35 33 V2 33 •••.«.- 0,55 33 1 ons- 0,24 zelfs de plicht op mij deze opoffering te getroosten. Maar neem wel in aanmerking dat mijn plan mij totaal niets kost. Om de schulden te betalen is er geld noodig, ik zal u dat leenen of wilt u dat liever, ik zal voor die som mede-eigenaar worden van een deel der bezittingen, U ziet dus dat ik er niets bij te verliezen heb, het zal slechts een eenvoudige geldverplaatsing zijn. Ongelukkig genoeg zal die som van 150,000 francs niet voldoende zijn. De vordering van mijnheerTribucien bedraagt 225,000 francs. Weet u dat Ik weet alles, u heeft 20,000 francs gestort. Veertig, viel de baron hom nu inde reden. Ik meende dat juffrouw de Charmilly zei Charles verwonderd. Mijn nicht heeft mij werkelijk niet meer dan 20,000 francs geleend, maar een onbekende weldoener, die ik weldra hoop te ontdekken, heeft een gelijke som uit mjjn naam gestort. Ah! een onbekende weldoener, maar dat komt er minder op aan, laat ons niet in kleinigheden verdiepen. We zullen dus zeggen, dat u dan nog schuldig zult zijn totaal 45000 francs. Nu rest ons nog de 60000 francs voor de onteigening voorden spoorweg, zoodat we meer geld hebben dan noodig is. We zullen dus gemakke lijk de nog ontbrekende som gelds kunnen vinden. Is er te 8t,Michel nog geen andere notaris? Ja, mijnheer Bruneau, iemand dien ik als een eerlijk mensch beschouw en die mij laatst nog zijn hulp hooft aangebeden, Mooi zoo. Morgenochtend voordat ik naar Parijs ga, zal ik hem even opzoeken en met hem afspreken dat hij tegen mijn terugkomst de 45000 francs beschikbaar heeft, welke wij nog noodig hebben. Wij zullen op die wijze voor altijd bevrijd |ziju van dien mijnheer Tribucien en zijn on handelbare schuldeischers en we zullen dan ook niet meer in uw bijzijn behoeven te praten over die vervelende en onaan gename geldzaken. Hoe zullen wij u ooit genoeg kunnen danken? zei Genoveva. Door mij toe te staan u steeds lief te hebben. Het geluk, dat u mij verschaft zal de eenige belooning zijn, welke ik yerlang. Als ik daarmee mijn schuld bij u kan delgen, reken er dan maar vast op, mijnheer, dat mijn geheele leven daaraan gewijd zal worden. En ons rotsblok, wat zult u daarmee doen? vroeg mijnheer de Pontarvant. Ik zal er mee doen wat u wilt, maar als u het goedvindt, laat ons er voor het oogenblik dan niet meer over praten. Ik wil liever eerst het werk afmaken, dat ik nu onderhanden heb, namelijk den aanleg van den spoorweg, maar ik ben er nu nog meer dan te voren op gesteld dat bet station te Pontarvant zal worden go- plaatst. Gedurende de twee of drie jaren welke voor het werk hier noodig zijn, zal ik trachten mijne landerijen zoo goed mo gelijk to verkoopen. Zij brengen, omdat ik er te ver vanaf woon, minder op, dan wel het geval zou ziju als ik er dicht bij woonde. Daarna zal ik mijn ontslag no men en met het geld dat ik dan heb, zul ik de exploitatie yan don rotsgrond onder nemen. SPAARNDAMMER LUE. Eoi-ter's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver trouwbaar voor elke aandoeniug der nieren ol blaas, rugpijn, rheumatiek, duizeligheid, slapeloosheid, veelvuldig urineeren, water achtige zwellingen, steen en waterkwalen en zijn een voorbehoedmiddel voor suikerziekte en eiwitverlies. Mejuffrouw M. Bakker, Arkkanaal B., Spaarndam, deelt ons mede- Do laatste zes weken sukkelde ik erg met pijn in den rug en in de zjjden, en aangezien deze pijn zich steeds erger deed gevoelen en niet wilde wij ken, ging ik op aanraden ertoe over eens ge bruik te maken van Poster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik veronderstelde, dat mijn nieren waren aangedaan, want ik werd nu en dan door duizelingen overvallen en gevoelde mij dikwijls huiverig, zwaar vermoeid en ellen dig. Trouwens bij het opstaan deed deze ver moeidheid zich al gevoelan, want mijn slaap was zeer onrustig. Ik heb geen spijt gehad Uwe pillen te hebben ingenomen; na vijf da gen gevoelde ik mij wat beter en toen ik twee doozen geledigd had, kon ik niet anders zeg gen dan, dat mijn pijnen zeer verminderd waren. Ik zal echter met het gebruik van deze pillen doorgaan, daar ik overtuigd ben door dit geneesmiddel mijn nieren geheel te zullen genezen, (w.g.) M. Bakker. Past op, dat gij duidelijk Poster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen ver gissing plaats hebben. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10,voor zes doozen.22 is een zacht, rein gezicht, blozend jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann Co., Rudebeul, a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij T. BLJ1JS. Aanbevelond, W. C. BOELSUMS, Fotograaf. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Dan zullen wij dus Pontarvant niet verlaten, riep Genoveva. Ik hoop, mejuffrouw, dat ik u nooit een dergelijk offer zal moeten vragen. We zullen de jongelui niet langer volgen in hun toekomstplannen, we zullen ze samen laten praten over de zonnige toekomst, welke zjj verwachten. Eerst vrij laat begaf Charles zich naar St.Michel en den volgenden morgen bracht hij een bezoek aaD notaris Bruneauna dezen op de hoogte van den toestand te hebben gebracht, vroeg hij hem of hij op hem kon rekenen, dat hij de 45000 francs verschafte, welke noodig waren. Ik zal er voor zorgen zei deze. Het zal m(j eon waar genoegen doen mijnheer en mejuffrouw de Pontarvant van dienst te kunnen zijn en ook u een pleizier te doen, mijnheer. Maar drie dagen is wel wat kort, wo zijn hier op 't land niet ge woon do zaken zoo vlug af te handelen. De som is nog al van beteekenis en om ze te krijgen, zal ik mogelijk bij verschil lende personen moeten aankloppen. Maar het is beslist noodig, dat de gelden dan gestort worden. Waarom, mijnheer? Ik bezie de zaak meer koel dan u en vind, dat or nog niet het minst gevaar dreigt. Ik kan aan don president der rechtbank, met wien ik zeer bevriend bon, vragen de zaak nog 8 of 14 dagen uit te stellon. Maar gesteld, dat du alles op het ergst wordt genomen en dat Tribucien het nu zoo ver kreeg, dat alles gerechtelijk moot worden vorkoebt, dan zou er nog tijd zijn, want voor zoo'n verkoop zijn do noodigo publicaties noodig, hot zou enkele malen geadverteerd moeten worden, en wat niet al. (Wordt vervolgd.,

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4