Steunt allen tJexels Cigen Kaart van Texel. m Boekhandel Parkstraat Specialiteit in Texelsclie Ansichten. Autochromkaarten, Collochromkaarten, In Silverette, Houten Hooiharken. Spoorboekje met tarieven. Prijs 3 ct. per stuk. Prijs Een Gulden. LANGEVELD DE ROOIJ. ALLE KLEUREN Plegins glans en grondverf puik beste Aardappelen en Leidsche Kaas 25 ct. p.p. FOTOMAP, BOEKH. PARKSTRAAT. Cangeveld de Jlooij. FEUILLETON. Rosa's Geheim. L. H. SCHOT, Ook voorhanden Jachtwagens JCaas- en Speelwagens, tilbury's, enz. Ten alle tijde genegen om te ruilen tegen oude wagens. Ook te koop een BAKWAGEN telkens in A2 1>«SS ""'J'4 geïllustreerd, waaraan toegevoegd: een Titelblad dikwijls in kleurendruk een Knlppatronenblad. Prijs 55 cents per 3 maanden, (franco p. post 80 ets.) VFR K PiIJTtBA Aft net Nieuwe Modeblad, tegen 55 C8üt8 "per 3 maanden franco per post 80 ets.) Verkrijgbaar 15 Ots. Prijs 10 Cents. BURG—TEXEL. "Wij herinneren er aan dat wij thans zeer ruim gesorteerd zijn; men oordeele (geheel nieuw) (geheel nieuw) 38.) Vrij naar het Fransch door A. B. Heeft u hem niet herkend Heen, maar morgen zal ik u mogelijk iets meer kunnen vertellen. "Wat dan Horgen Zooals u verkiest. Ik wil dit gesprek op fluisterenden toon ook liever niet verder voortzetten, ik ondervroeg u overigens slechts voor den vorm, ik ken den schuldige en binnen een kwartier zal hij gevangen genomen zijn. De vertegenwoordiger van het gezag ging daarop heen en begaf zich naar het andere deel van het dorp waar de woning van Pieter Charvey was gelegen. Toen de gendarmes daar aanklopten, opende Pieter het venster en vroeg wat er was. Sta op, riep het hoofd der gendarmes, en doe de deur open, ik moet u spreken. Haastig kleedde Pieter zich aan en opende daarna do deur. Heet u Pieter Charvey, vroeg de gendarme. Ja, mijnheer. En u is de aanstaande van mejuffrouw Rosa Denis? Ja. Men had u er van verwittigd, dat dat jonge meisje bezoeken ontving van mijnheer Yaudrey, den spoorwegingenieur? Dat is zoo, En er heeft naar aanleiding daarvan eene scène tusschen u beiden plaats gehad Ook waar, maar ik heb toen vernomen dat die bezoeken van mijnheer de Yaudray voor een zeer goed doel plaats hadden. Dat is uw zaak en niet de mijne. Van af dat oogenblik heeft die heer zijn bezoeken gestaakt? Hij is naar Parijs vertrokken en daar een 14 dagen gebleven. Weet je ook ot hij na zijn terugkomst alhier weer bij juffrouw Rosa is geweest Ja, mijnheer. Nog onlangs Heden avond. Hoe weet je dat Ik was er toen hij er kwam. En ben je met hom heengegaan Neen, ik ben kort na zijn aankomst heengegaan. Wat hebt ge gedaan nadat ge de boerderij van Denis verlaten had Ik ben naar huis gegaan. Dadelijk? Ja. Je weet dus niet, dat die mijnheer op ongeveer 150 pas van de boerderij ver moord is. HijMijnheer de Vaudry vermoord! maar dat is niet mogelijk. Het is even waar als dat ik don schuldige ken. Wie is het Je speelt je rol uitstekend, maar je bent niet slim genoeg voor me. Jo hebt een geweer Ja. Waar is het Daar, zei Pieter, terwijl hij een oud geweer aanwees, dat tegen den schoorsteen hing. De chef beval een gendarme hem dat geweer te overhandigen en zag dan Pieter verbleeken. Ik was er zeker van, er zijn versche kruidsporen in de loop. Ik heb vanavond nog op een kraai geschoten, die op mijn kuikens loerde. Zoo, en kun je me die doode kraai ook toonen. Ik raakte niets. Ongelukkig genoeg was uw schot wel raak en wat go geraakt hebt, zag ik zooeven op het bed uitgestrekt en stervonde in de hoeve Van Denis. In naam der wet neem ik u gevangen. Op een wenk van zijn chef deed een der gendarmes Pietrde handboeien aan ondanks alle beweringen van onschuld. Op dit oogenblik kwam ook zijne oude moeder, die de laatste woorden gehoord had, de kamer binnen om zijn onschuld te betuigen en medelijden ai te smeeken, maar do gendarmes waren te zeer overtuigd van zijn schuld en Pieter moest hen volgen naar St.-Michel, waar hij gevangen gezet werd. Gemakkelijk kan men zich zeker wel de ontsteltenis van de bewoners van Pont- arvant voorstellen, toen hen den volgenden morgen bij het ontwaken verteld werd, wat er in den afgeloopen nacht was voor gevallen. De buren snelden naar de hoeve van Denis, om te hooren hoe het met den ge wonde ging, en zij, die hem verzorgden, hadden heel wat moeite te voorkomen, dat zij de kamer binnen drongen. Toen de eerste drukte voorbij was, had Henri gemeend, zich wel te kunnen ver wijderen; hij deed dit, terwijl bij beloofde spoedig weder te zullen terugkomen. Niet lang daarna verscheen Genoveva, Yoor haar ging ieder op zijde, niemand hield haar tegen, Zij was doodsbleek, haar handen bcefdeD, haar koortsachtige blik wees do verschrik kelijke angst aan, die haar hart verscheurde. Zij ging recht door naar het bed waarop haar verloofde lag uitgestrekt en knielde zonder een woord te sproken, bij de lijdens- Bponde neer om te bidden. Eonige minuten later opende Charles do oogen, hij herkende haar, glimlachte en stak haar de hand toe. Genoveva greep die, drukte er de lippen op en barstte in snikken uit. Rosa ging naar haar toe en zei op fluis terenden toon Pas op, juffrouw, de dokter waarschuwt tegen elke opwinding. Het is waar, zei zij, zich herstellend, ik vergat dat, ik zal sterk zijn. Zij plaatste de hand van den gewonde weder op het bed en zich over hom heen buigende, sprak zij Ik kom u verzorgen, ik zal u niet meer verlaten. Dank, zei de zieke met zwakke stem. Spreek niet. "Wil je soms wat drin ken hebben Een glimlach was het antwoord op die vraag. Zij gaf hem daarop als een rechte pleegzuster een paar lepels van de ver- frisschende drank, welke Rosa voor hem had klaargemaakt. Vervolgens legdo zij zjjn hoofdkussen wat goed en ging naast zijn bed zitten. Kort daarop verscheen ook de baron. Ook deze wilde do gewonde zien, eenige oogenblikken bleef hij bij hem, daarop ging hij weder heen, hij gevoelde zich niet in staat zijn aandoening te onderdrukken. Hij kon niet nalaten te bedenken, dat het ongeluk dat den jongen ingenieur trof, ook dions schoono plannen verijdelde, dat daardoor ook voor hem alle hoop eensklaps verloren was. Deze gedachte, bij anderen zoo buiten gewoon egoïstisch, was bij hem zeer verge felijk, omdat het bij hem alleen veroorzaakt werd door waro liefde voor zijn dochter. Gonovova zou dus slechts voor een oogen blik een schoono toekomst voor zich heb ben gezien, om daarna nog te wreoder te wordon getroffen door het ongeluk. Hij verliet de boorderjj on liep mot het hoofd voorovor gebogen on de oogen naar den grond gericht, als eon man, die door herhaalde slagen van het noodlot wordt getroffen. Rosa volgdo hom on hield hem hij het hek tegen. Mijnheer, zei zij, ik had vandaairenn bezoek bij u moeten afleggen, maar il ot Diet of ik mij wol naar bohooren vaD iu taak zal kunnon kwijteD, ik wilde Wordt vervolgd.) Het College van Dageljjksch Bestuur van het Waterschap „de 30 Gemeenschap pelijke Polders op Texel; Gelet op de artt. 57 en 58 van het algemeen reglement van bestuur voor de Water schappen in Noordholland Brengt ter kennis van belanghebbenden: dat door hoofdingelanden in de op 27 dezer gehouden vergadering is besloten, het maximum der huishoudelijke kosten, toegestaan tot een bedrag van f 300 te verhoogen met f 100 en alzoo nader vast te stellen op f 400. Texel, 28 Mei 1908. Het Coll. van Dag. Best. vnd. J. S. DIJT, Voorzitter. RUIBING, Secretaris. Rijtuig- en Wagenmaker, Waal, beveelt zich beleefd aan voor het maken en repareeren van alles tot het vak behoorende. Beveelt zich ook aan voor het maken van Timmerwerk, enz. voor spot pr ij s. 5 kilo f 2,80, 1 kilo 60 ct. grondverf 5 kilo f 2,10, 1 kilo 50 ct. ONTVANGEN bij J. IvEIJSER, Weverstraat—Burg. 1'cmcltiint ftcrcinanl vet- manitti, Men mllo onderstaand inteeken- biljet ten spoedigste in. De ondergeteekende verlangt geregelde toezending van naam: woonplaats: (nog voorradig) Steenenplaats met Koogerstraat. Gezicht op den Burg bij aankomst. Binnenburg. Steenenplaats en Hoogerstraat. Hotel Lindeboom en Oranjeboom. Hotel Texel. Hauen met boot Baron Rengers. Gezicht op Oudeschild. Doolhof met Zandkuil. Burg bij aankomst. Burg, ingang Park. Marktplein, zuidzijde. Marktplein, noordzijde. Steenenplaats en Weuerstraat. Waal bij aankomst. Gezicht op Oosterend. Oosterend bij aankomst. De Cocksdorp met Café de Hoop. De Cocksdorp, noordeinde. Gezicht op de Koog. Badhotel en Badpaoiljoen Koog. Gezicht op den Hoorn. Weuerstraat (aankomst Burg) Steenenplaate met Weuerstraat. Groeneplaats. Warmoesstraat. Hoornderuieg. Binnenburg, uanaf Het Raadhuis. Gezicht op de Koog. Badhotel en Pauiljoen. Panorama Koog, uanaf het Badhotel gezien.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4