éteunï allen oPexels Gigen Stoomêootonéer neming. Afslag Varkensvleesch Betongieterij van W. Grimijser, Boekhandel Parkstraat Specialiteit in Texelsche Ansichten. Autockromkaarten, Collochromkaarten, In Silverette. Kaart van Texel. HIP Cadeau «Jü C. VISSER. ALLE KLEUREN Plegins glans en grondverf puik beste Aardappelen en Leidsche Kaas 25 ct p.p. EXTRACT uit het Kohier v.d. Hoofdelijken Omslag voor de Gemeente Texel over het jaar 1908. Prijs 3 ct. per stuk. Prijs Een Gulden. LANGEVELD DE ROOIJ. Gangeveld 4 de Jlooij. FEUILLETON. Rosa's Gelieim. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. kan men ieder geen costuum doen, doch zeer goedkoop en passend vindt men ze wel bij Bij ons is verschenen en verkrijgbaar gesteld PRIJS 25 Cent. Ieder Christelijk gezin in Nederland lid van de Vereeniging «Christelijke Bibliotheek«, sedert 1897 gevestigd te Nijkerk. 2 oc: E -22 -c E J5JZ Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. c ca Ss» fs- C7D ■—3 pa c_ Fr. LENGH1US, Kleermaker—Oosterend. Tevens worden er alle soorten Schoenen geleverd en gemaakt. LAPJES 40 CARBONADE - 377„ HAMLAP 42VÓ ROLLADE 421/a FILET - - 45 SAUCIJSJES 40 Mager gerookt SPEK 35 Vet SPEK 32Va BLADREUZEL 35 Gesmolten Reuzel 3772 Alles per 5 ons. VARKENSKOPPEN 15 cent per pond. Aanbevelend, 5 kilo f 2,SO, 1 kilo 00 ct. grondverf 5 kilo f 3,10, 1 kilo 50 ct. ONTVANGEN bij J. KEIJSER, Weverstraat—Burg. 40.) Vrij naar het Fransch door A. B. Ik ken uw ongeluk in geheel z^n omvang, yader, en weet alle verschrikkelijke gevolgen van mijn fouten; maar ik heb gezworen ze te zullen herstellen en met Gods hulp zal ik er in slagen. Dat is mij voldoende, zei de grijsaard, terwijl hij de armen opende; laat er nooit tusschen ons sprake zijn van een verleden, dat ik mij niet meer wensch te herinneren. Henri viel zijn vader te voet. Dank vader, dank, zei hij, voor uwe vergiffenis, maar meer nog voor het willen vergeten mijner fouten. Dat vergeten moet echter niet komen voor die fouten hersteld zijn. Die herstelling zal nu moeilijk zijn. Minder dan u wel denkt. Ik weet welke hoop door de misdaad van heden nacht dreigt te worden vernietigd; wat de persoon van mijnheer de Vaudray betreft, zijn leven is in Gods hand; ik hoop dat Hij het voor u en mijne zuster zal bewa ren; wat de hulp aangaat dien hij u in een oogenblik van groote beboette daaraan wilde brengen, die is niet noodig, ik ben rijk genoeg om al uw schulden te betalen, Jij, Henrije bent rijk De grijsaard keek zijn zoon angstig aan en hij scheen hem met de oogen te vragen hoe hij aan dien rijkdom gekomen was. Henri begreep wat zijn vader dacht en haastte zich hem gerust te stellen. Wat ik heb vader, heb ik eenig en alleen door myn arbeid verkregen, door eerlijken arbeid. Herinnert u zich nog de laatste dagen welke ik hier doorbracht? U had mij alies vergeven en dank zij de goede zorgen van mijne moeder was mijn gezondheidstoestand, die ernstig geleden had, weder goed. Ik wilde mijn leven beteren, maar ik gevoelde weldra geen kracht genoeg te bezitten mijn goede voor- Dit ideaal trachten wij te bereiken door de uitgaven zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. In dezen jaargaDg verschenen reeds als groote boeken de alom geroemde prachtuitgaven van Bunyans „Pelgrimsreis". „Voor stille uren" door Dr. J. R. Callenbach en „Te midden der branding door A. v. d. Flier; als maandboekjes „De vondelinge van Fenland* door H. W. S., „Het huis in den Hemel" door Walburga en „Paaschfeest in 't leven" door Aletta Hoog. Thans werd als vierde groote boek verzonden „Van slaver nij en koningseere" door P. Brou wer en als Maandboekjes No. 5 en 6 „Als een brandhout uit het vuur" door H. W. S. Wie zich thans abonneert ontvangt het bovenstaan de direct en in den loop van dezen jaar gang nog 1 groot - boek en 2 - maandboekjes WWWJV Totaal 5 groote boeken en 8 maandboekjes. Prijs per jaar gang slechts f' 5.—. Alle solide boekhandelaars nemen abonnementen aan De catalogus wordt op aanvrage gratis toegezonden door den uitgever G. F. CALLENBACH te NIJKERK. 03 «^5 ÏJj fcseS ca Q3 J T1 CS CjJ -+—OD as -H ca. CS 'F3 CO <3=> as o-, ca C35 TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend eD ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein Dabij de Haven. -Ö pa nemens ten uitvoer te brengen. Mijne slechte gewoonten begonnen weder op te komen, mijne valeche vrienden sleepten mij opnieuw mede; ik wanhoopte aan mij zelf. Het was toen dat ik het besluit nam naar Amerika te vertrekken. Een bepaald doel had ik niet als alleen dit, dat ik mijn leven wilde beteren; ik had daarvoor een ander land, een andere omgeving noodig. Ik gevoelde een onoverwinnelijke behoefte de mannen te ontvluchten die mij hadden te gronde gericht. Ik ging avonturen, het onbekende, mogelijk den dood tegemoet. Toen ik eenmaal den voet op Ameri- kaansche bodem had gezet, toen ik de zuivere lucht had ingeademd van de on metelijke vlakten en eeuwenoude wouden, toen ik kennis had gemaakt met dat volk, zoo ijverig, zoo ondernemend, steeds voor uitstrevend, gevoelde ik mijne ideën ver anderen. Ik gevoelde dat ik tusschen al die nijvere lieden niet werkeloos blijven kon, ik begreep hoe dwaas ik mijn jeugd had doorgebracht en ik zwoer het verle- dene te herstellen, het geld te herwinnen dat ik verloren had en niet in Frankrijk terug te keeren voor ik de bruidschat van mijne zuster had terugverdiend. Waarom hebt ge nooit iets van u laten hooren Ik durfde niet hopen, dat ge nog in leven waart. Ik wilde, dat men mij zou vergeten tot op den dag, waarop ik u het bewijs van mijn berouw en van mijn verandering van levenswijze zou kunnen leveren. Ik ben jager en paardenkoopman geweest, ik heb handel gedreven in graan en katoen, verscheidene malen heb ik gemeend mijn doel te hebben bereikt, een ramp of een diefstal ontrukte mij de vrucht van mfjn arbeid en maakte mij weder even arm als voorheen. Don moed verloor ik echter nooit, ik deed als allo Amerikanen in der gelijke gevallen, die zich er alleen toe bepalen met te zeggen: „Dat beteekent „opnieuw beginnen" en ik zal weder be ginnen. Nu drie maanden geleden bezat ik ruim 50000 dollars; het was maar de helft van het bedrag dat ik mij had voorgesteld te winnen, maar ik heb tot mijzelf gezegd, dat mijne zuster nu twintig jaar was en dus huwbaar, zij had daarom een bruid schat noodig. Henri haalde daarop uit zijn binnenzak een oude portefeuille en overhandigde die aan zijn vader. Er zyn hierin 250000 francs. Dat is de bruidschat voor Genoveva, Naar mijn berekening heb ik mijne zuster nog veel grooter nadeel berokkend zoodat ik haar schuldenaar blijf. Als u het goedvindt ga ik na haar huwelijk weer naar Amerika, om te trachten mij nog verder van mijn taak te kwijten. Uw zuster zal zeker Diet willen, dat ge alles wat ge bezit voor haar opoffert en ik zelf Pardon vader, Genoveva en u zult mot het geld kunnen doen wat u maar wilt. Het behoort mij niet meer toe en ik neem het in geen geval terug. Wij heb ben overigens op't oogenblik nog wel meer zaken te doen en in de eerste plaats zal zeker noodig zijn, naar ik meen, de schul den te betalen en den verkoop der bezit tingen te voorkomen. Ik vind dat goed, maar onder zekere voorwaarden. U kunt dio maken zooals u wilt, maar Rosa vertelde mij, dat u nog maar altijd groot vertrouwen stelt in Tribucien, is dat zoo Vertrouwen, dat is wel wat te veel gezegd, maar hij is belast met mijn zaken en ik ben verplicht Heeft u dan bij hom schuld Helaas ja, en ik ben in zijn macht. Heeft u nog de rekeningen van het geen hij voor mij heeft betaald Zij zijn in mijn schrijltalel. Zou u ze mij niet oven een paar dagen willen afstaan. Wat wil je er moe doen BURG—TEXEL. Wij herinneren er aan dat wij thans zeer ruim gesorteerd zijn; men oordeele (nog voorradig) Steenenplaats met Koogerstraat. Gezicht op den Burg bij aankomst. Binnenburg. Steenenplaats en Hoogerstraat. Hotel Lindeboom en Oranjeboom. Hotel Texel. (geheel nieuw) Hauen met boot Baron Rengers. Gezicht op Oudeschild. Doolhof met Zandkuil. Burg bij aankomst. Burg, ingang Park. Marktplein, zuidzijde. Marktplein, noordzijde. Steenenplaats en Weoerstraat. Waal bij aankomst. Gezicht op Oosterend. Oosterend bij aankomst. De Cocksdorp met Café de Hoop. De Cocksdorp, noordeinde. Gezicht op de Koog. Gezicht op den Hoorn. (geheel nieuw) Weuerstraat (aankomst Burg) Steenenplaate met Weuerstraat. Groeneplaats. Warmoesstraat. Hoorndermeg. Binnenburg, uanaf het Raadhuis. Gezicht op de Koog. Badhotel en Pauiljoen. Panorama Koog, uanaf het Badhotel gezien. Ik wil ze eens nazien en hoop datu ze niet zult betalen voor ik dat godaan heb en ze in orde heb bevonden, Meen je dan dat hij mij bedriegen zal? Ik ben er bepaald zeker van, dat hij mij vroeger heelt bestolen en heb tal van redenen er voor, dat hij het ook u zoekt to doen. Die man met zijn zachtzinnig uiterlijk is mijn booze genius geweest, hij was het die mij het geld verschafte, dat ik voor mijn dwaasheden noodig had ou dio my voortdurend aandreef maar flink van zijn hulp gebruik te maken. Uw vermo gen was, naar hij beweerde, zeer groot, wel tien maal grooter als u het wel deed voor komen. Hij was het die mij steeds voor hield dat de jeugd het vermaak najagen moest en dat ik wel dwaas zou zijn als ik, die eenmaal een dor rijkste grondbozitters van Frankrijk zou zijn, mij allo genot ging ontzeggen. Zij, die dat de jeugd voorhouden zijn zeker slecht, merkte de baron op. Je ziot, Henri, waartoe die raadgeviegen ons heb ben gebracht. Ja, vader, en u zult nu ook begrijpen, waarom ik die rekeningen wcnsch na te zien van dien man. Ik zal je dadelijk alle papieren geven, op deze zaak betrekking hebbende, Neem uw geld terug, zelf kunt go dan wel met Tribucien afrekenen, ik wil hem liever niet meer spreken. Ik belast mij er gaarne moe, maar op een voorwaardo ik zal u alles wat ik niet noodig heb, weer teruggeven. Zeer goed. X. Het gerecht mot den moordaanslag op mijnheer de Vaudry in kennis gesteld, begaf zich des morgens na den aanslag onmiddelijk naar St.-Alichol. Toen de rochters het rapport der gen darmes gehoord hadden begaven zij zich dadolijk naar Pontarvant, terwijl zij bevel gaven hen dadelijk mot don govangono to volgen, (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 6