Steunt allen Voxels CigenSioomBootonder neming. ADVERTENTIE ^LOTISICQ? Groote Verloting Betongieterij van W. Grimijser, P.D, Rijwielen per pagina f 10,-; per y2 f 5,-; per f 2,50. Eerste Nederl. Maatschappij tot verzekering van risico in Loterijen, gevestigd te 's-Gravenhage. Elke polis is voorzien van een nummer. Maandag 27 Juli begint de trekking der 388ste Staatsloterij. FEUILLETON. Rosa's Geheim. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. A. TRAP. Rijwielhandel. A. DE ROOM. s in den CATALOGUS der Texelsche Landbouwtentoonstelling van 9—13 Sept. Verzoeke opgaaf vóór i Augustus a.s. aan den Secr. JAC. KIKKERT Nz., Burg, Texel. Deze Maatschappij geeft Polissen uit op naam, kostende EEN HONDERD GULDEN, te betalen in eens of in termijnen, als volgt; De polishouder heeft het recht op den ZUIVEREN WINST als door de Staats loterij wordt uitgekeerd op het nummer, correspondeerend met het polisnummer. Dat recht blijft geldig tot op de polis een bedrag van f 10,000 is uitbetaald. Dit recht gaat in als de eerste termijn is voldaan. De polishouder neemt dus deel aan iedere trekking der Staatsloterij, gelijk met Vso, zonder daarvoor iets te betalen. Hij kan zijn polisnummer tegen een kleine vergoeding herverzekeren voor een nieuw nummer indien het mocht uitkomen in de le, 2e, 3e of 4e klasse. Voor den aanvang der trekking worden polissen afgegeven, recht gevende als bovenvermeld. Voor verdere inlichtingen of prospectussen gelieve men zich te wenden tot den Agent voor Texel, Parkstraat, Burg—Texel. 50.) Vrij naar het Fransch door A. B. De oude caleche werd ditmaal niet ge bruikt, doch men liet nu een meer gepast rijtuig uit St.Michel komen. De reis zelf was voor ^enoveya, die Pont- arvant nog nooit had verlaten, een waar feest, gedurende den geheelen tocht was zjj opgewonden over al het nieuwe dat zij nu aanschouwde. Eindelijk kwam men op het kasteel aan waar men in de salon der oude dame toe gelaten werd, die hen recht hartelijk ont ving. Na eenige oogenblikken sprak zij tot hen Ik ben oud en zie bijna niets meer, ik moet echter weten met wie ik te doen heb. Genoveva ga nu daar zitten bij den schoorsteen in het volle licht, opdat ik u goed kan zien, zit nu eens even doodstil, goed, je bent een ware Pontarvant, groot, goed gebouwd, mooi, goedig. Pas echter op, de Pontarvants zijn al te goed. Pardon nicht, ik geloof dat ik nooit te goed voor mijnheer de Vaudry kan zijn, hjj is zoo edelmoedig geweest en beminde mij voldoende mij te vragen zijne vrouw te worden toen ik niets bezat. Ja, wat hem aangaat, moet ik beken- kennen, dat bij wel een goed punt verdient. Inderdaad, ik geloof waarlijk, dat ge een witte raaf gevonden hebt en met uw vader kan hij naar het schijnt ook goed overweg. Ja zeker, en met ons allen. Wat mij betreft, zal het niet te veel zijn als ik hem uit erkentelijkheid mijn leven toewijd. Kom, mijn kind, ik ben tevreden over je, ik houd wel van die opgewondenheid der jeugd. Ga zitten Henri, neem plaats naast je zuster. Groot en krachtig ge bouwd, je deed er wel aan, mijn jongen, naar Amerika te gaan, je was niet geschikt om een doenniet te zijn en om je leven te slijten zonder iets te doen; je hebt de fou ten uit je jeugd weder hersteld, dat vind ik mooi. Wat ben je van plan voortaan te doen Ik denk er over weer naar Amerika terug te keeren, zoodra Genoveva getrouwd zal zjin. Neen, eenmaal was dat goed, maar de tweede maal kan het wel eens minder goed uitpakken. Je bent op den leeftijd gekomen waarop men aan trouwen denkt, het geslacht der Pontarvants mag toch niet geheel uitsterven. Nu, ik zal mij ook eens met u bemoeien. Mejuffrouw de Charmilly wendde zich thans naar den baron en zei Wat u aangaat, neef, ik vind dat je minstens tien jaar jonger geworden bent nadat je laatst hier was. O, ik ben nu even gelukkig als toen ongelukkig. Wel, toen zag je er verre van opge wekt uit en dan uwcostuum. Thans heeft u weer het uiterlijk van een edelman. Dat is ook ten deele een gevolg van uwe groote welwillendheid. Spreek daar nu niet over, er is niets dat mij zoo tegenstaat als dank te ontvangen. Houdt u dan meer van ondankbaarheid? Dat nu juist niet, maar ik vind het aangenamer over andere zaken te spreken. U zult me toch zeker wel toestaan, dat ik u de som gelds weder teruggeef, dat u zoo goed waart mij te willen leenen. Leenen Hoe kom je er bij te mee- nen dat ik u iets geleend heb Houd u mij veor eene woekeraarster of voor eene geldschieteter? Weet dan dat ik wel eens iets weggeef, maar leenen nooit Maar nicht Geen woord meer daarover. Het is een bruidsgeschenk voor uwe dochter en spreek er nu niet meer over of ik zou me boos maken. Nicht, als u dan verbiedt er over te praten, u verbiedt niet om handelend op te treden. Laat mij u een kus geven om Om Pas op meisje, je zoudt mij boos maken. Afdeelingen «Texel» en »Eijerland«, Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 8 April 1908, no. 44. van koeien, schapen, varkens, landbouwwerktuigen, enz. ter gelegenheid der in September 1908 te houden Tentoonstelling der afdeelingen Texel en Eijerland der Holl. Mij. van Landbouw. Trékking 16 September 1908. LOTEN verkrijgbaar 1 lot 50 cent, 11 loten f 5,110 loten f 48,75 en 230 loten f 100,a contant. De Penningmeester der Loterij-Commissie, H. PLENS, te Den Burg op Texel. «o «=5 ca "H.W CJ3 M S -2 (=>- -ca S 00 2? TEXEL, belast zich met het maken van Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. Vraagt prijscourant sa Es- m ss steeds in voorraad vanaf 60 gulden. Andere merken vanaf 50 gulden. Reeds enkele P. D. rijwielen geleverd; ze voldoen boven alle verwachting. 2 jaar garantie. MICHELIN-BA1VDE1V, bekroond op alle tentoonstellingen a f 8,00 en f 4,25. Andere merken vanaf f 2,25. Opruiming van ge bruikte HEEREN- en DAMES-RIJWIE LEN, vanaf f 15. Oosterend. Om te zeggen dat ik veel van u boud. Nu dat vind ik goed. Kus mij dan maar eens, want ik houd ook veel van je. En nu vrienden aan tafel, we zullen het verhaal van alle gebeurtenissen bewaren tot na het diner. Ik weet slechts wat uw vader mij schreef, de belangrijkste punten en daar hij bovendien nog schrijft als een kat, heb ik de helft van zijn gekrabbel niet begrepen. Na het diner, toen men weer in de salon bijeen was, werd de nieuwsgierigheid der oude dame geheel bevredigd. Weet je wel, zei ze, toen het verhaal geëindigd was, dat die kleine Eosa mij waarlijk aanstaat. Ik houd van dit kind en zou wel iets voor haar willen doen. Ik heb geen eigendommen bij u in het dorp, maar zeg eens, zou er in de nabij heid van de boerderij dier brave lieden geen stukje grond liggen dat goed voor haar was? Achter de boerderij, zei Genoveva, is een stuk weiland te koop, Charles zeide mij dat hij wel zin had dat te koopen en aan Rosa aan te bieden. Dat komt goed uit, zeg maar aan uw aanstaande dat bij zijn geld moet bewaren voor zijne vrouw en kinderen. Ik belast u er mee mijnheer Bruneau op te dragon die weide voor mij te koopen en het koop contract te zetten op naam van uw kleine vriendin. Op den hnwelijksdug zult ge dat aan haar overhandigen als een geschenk van mij. O nicht, wat is u goed, sta my toe u nogmaals te kussen. Ja, kleine deugnietAls je hier bleef, geloof ik zeker dat je mijn geheele wang zoudt wegkussen. En nu Henri, is het uw beurt. Wat ga je in Amerika doen? Uw vader wordt oud en het is uw plicht bem niet te verlaten. Ik begrijp wel dat je tegen het nietsdoen opziet, maar daar men op de gronden uws vaders leisteen heeft ontdekt, en mijnheer do Vaudry zich er in vele jaren nog niet mee zal kunnen bezig houden die te oxploiteeren, zie ik niet in Vanwege de Provinciale Regelings- Commissie v. d- Paardenfokkerij in Noordholland zal op MAANDAG 20 JULI e.k. de jaarlijksche merriënkeuring wor den gehouden. Er zijn premiën beschikbaar voor merriën van 37 jaar en voor 2-jarige. Eerstgenoemde moeten in '09 een veulen brengen de 2-jarige in '09 door een stam- boekhengst worden gedekt. Aangifte bij de ondergeteekenden, H. W. KEESOM. JAC. KIKKERT Nz. P.S. De op Texel gestationeerde hengsten moeten tevens aanwezig zjjn te 9 nre. waarom jij nu ook die schat onder de aarde onaangeroerd zult laten. Je bent goed ontwikkeld en zeker zul je, als je schoon broeder je met zijn raadgevingen ter zijde staat, de exploitatie ter hand kunnen nemen. Ik moet bekennen dat ik daaraan nog niet gedacht heb, maar als vader daarin toestemt, vind ik het uitstekend. Zoo'n werk is wel naar mijn zin. En we zullen allen recht gelukkig zjjn, riep Genoveva. O, ik ben het volkomen met nicht en Genoveva eens, ik word oud, verlaat ons dus niet Henri. Dat is dus afgesproken, riep juffrouw de Charmilly uit, maar uu nog iets. Ge hebt gewild, Henri, dat alles wat ge uit Amerika meebracht, de bruidschat zou zijn van Genoveva, je deedt daar goed aan en het was je plicht, doch nu heb je zelf niets. Wij zullen samen deelen, hernam nu Genoveva. Neen, dat niet lieve, bewaar uw geld maar, te veel zul je zeker nog wel niet hebben. Als je het goed vindt, zal ik voor zijn uitzet zorgen, ik zal hem een bedrag geven evengroot als wat hij u afstond. Dus Pontarvant, zal je dan je kinderen doen leven van de nijverheid: mijnheer de Vaudry zal bij de spoorwegen en Henri bij de mijnen belang hebben. Welnu, ik vind dat nog zoo kwaad niet, mogelijk had ik ze liever in een andere betrekking ge zien, maar het doet mij toch geen verdriet de afstammeling der Pontarvant lichaams kracht en geestkracht te zien dienstbaar maken aan de ontwikkeling van nieuwere denkbeelden. Vroeger had do aristocratie voorrechten bestaande o.m. in gedwongen dionBton, die dikwijls maar willekeurig werden opgelegd; tegenwoordig bestaan die niet meer. De plicht om te arbeiden voor het welzijn van bet vaderland drukt op ieder en men dient zich daaraan te onderwerpen. Dit vooral moet in hot oog gehouden worden, wil men niet geheel verongelukken. EINDE. Betaling in eens geuend geld f 100. in driemaandelijksche termijnen uan f 25, met f 2,50 uoor rente en administratiekosten 102,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 10, met f7,50 uoor rente en administratiekosten 107,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 5, met 117.50 uoor rente en administratiekosten 117,50 in maandelijksche termijnen uan f 1,— met f 25,uoor rente en administratiekosten 125, in maandelijksche termijnen uan f 5, met f 5,uoor rente en administratiekosten 105, OD CO «35 -t—03 CO cj> cs as a, CQ <=D £73 —3 CS3

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4