óteunt allen bezels Cigen „LO TI SI CO." JCoten van de verloting H. IN. v. Landbouw, Het been zender merg. Betongieterij van W. Grimijser, Groote Verloting Spoedcostumes op maat in 21 nor. Naar den Vastenwal Eerste Nederl. Maatschappij tot verzekering van risico in Loterijen, gevestigd te 's-Gravenhage. Elke polis is voorzien van een nummer. Maandag 27 Juli begint de trekking der 388ste Staatsloterij. Verkrijgb. Boekh. Parkstraat. 50 Cent. 11 loten f 5,00. FEUILLETON. Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Zomerdienst. Spoorboekje met tarieven. Cangeveld 4 de Jtooij. M. J. WALLAST, EXTRACT uit het Kohier v.d. Hoofdelijken Omslag voor de Gemeente Texel over het jaar 1908. Cangeveld 4 de Jlooij. A. DE ROOM. Deze Maatschappij geeft Polissen uit op naam, kostende EEN HONDERD GULDEN, te betalen in eens of in termijnen, als volgt: De poiishouder heeft het recht op den ZUIVEREN WINST als door de Staats loterij wordt uitgekeerd op het nummer, correspondeerend met het polisnummer. Dat recht blijft geldig tot op de polis een bedrag van f 10,000 is uitbetaald. Dit recht gaat in als de eerste termijn is voldaan. De polishouder neemt dus deel aan iedere trekking der Staatsloterij, gelijk met Vso, zonder daarvoor iets te betalen. Hij kan zijn polisnummer tegen een kleine vergoeding herverzekeren voor een nieuw nummer indien het mocht uitkomen in de le, 2e, 3e of 4e klasse. Voor den aanvang der trekking worden polissen afgegeven, recht gevende als bovenvermeld. Voor verdere inlichtingen of prospectussen gelieve men zich te wenden tot den Agent voor Texel, Parkstraat, Burg—Texel. De aandacht wordt hierop gevestigd bij het moeielijke om een briefje van de Staatsloterij te bekomen. goedgekeurd bij Kon. Besl. d.d. 8 April 1908 no. 44. 2. Vervolg en Slot. Rondom het bed, waarop het slachtoffer zich kronkelde, stonden de assistent-arts, de korporaals, de oppassers en de verpleeg ster, juffrouw Swingstrup, de jongste van de hospitaal-dames, „de schoonheid", zoo als zij werd genoemd, een groote, volrijpe, zwartoogige jonkvrouw van tusschen de dertig en veertig. Plotseling stiet No. 13 een schreeuw uit en op hetzelfde oogenblik barstte juffrouw Swingstrup in een krampachtig snikken uit. Meteen liep zij de zaal uit en wierp zich in haar slaapkamertje op haar bed. De chef-arts hield even op. Ga eens heen en giet haar een kan water over het hoofd, zei hij. Daarop diende hij aan No. 13 opzette lijk nog een paar extra solide ontladingen toe. Toen hij echter na een poosje met den assistent-arts op de trap stond, zeide hij Hebt u, waarde collega, ooit de er varing opgedaan, dat juffrouw Swingstrup sentimenteel van aard is. Neen nooit, om u de waarheid te zeggen. Ik ook nietHoe denkt dan de jonge moderne wetenschap over dat gevalletje van daareven Hm. hm., geachte chef juffrouw Swingstrup is op een voor vrouwen altoos min of meer kritieken leeftijd. Ik vermoed dns, dat hare zonderlinge houding yan daareven misschien het gevolg was van nerveuse overspanning, die Waarde collega, permitteer mij de opmerking, dat u geen menschenkenner bent. Mijne meening is, dat wij nu voor de oplossing van het raadsel staan. Van welk raadsel Het raadsel van No. 13. Hoor eens, beste dokter, doe nu eens precies wat ik zeg. Vanmiddag verklaart u uit mijnen naam, dat juffrouw Swingstrup wordt over geplaatst naar de zaal voor kliergezwel lijders en dat, wegens het gevaar voor be smetting, aan de oppaster en aan de ver pleegster uit die zaal verboden is, om met iemand anders in het hospitaal te verkee- ren. Met andere woordenzij heeft voor- loopig kamerarrest. Daarop verdeelt u juffrouw Swintrups patiënten zóó, als u het doelmatigst oordeelt. Maar No. 13 transporteert u naar den anderen vleugel, naar de XaDtippe. mevrouw Mortensen Begrepen U vermoedt dus?.. De assistent-arts glimlachte oolijk. Juist. Doe maar eens net, zooals ik u gezegd heb. No. 13 had twee dagen by mevrouw Mortensen gelegen en dezelfde zorgvuldige behandeling, met koorts-diëet, baden en electriciteit, was hem geregeld toegediend geworden. Toen op den derden dag de chef-arts by zijn ziekbed stond en naar zijn bevinden vroeg, antwoordde de patiënt Wel, mijnheer de chef-arts, nu geloof ik toch dat het zoo zachtjes aan begint te beteren. Ik heb zoo een gevoel alsof ik in het zieke been weer wat kracht begin te krijgen. DeD hemel zij lof on dank, riep de chef-arts. Dacht ik het niet dat de elec- a r ca ^5 -JSeg a -S.3 TEXEL, belast zich met het maken van Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. Vraagt prijscourant. <5 s=a EB» ►s» £73 52 m Afdeelingen »Texel» en »Eijerland«, Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 8 April 1908, no. 44. van koeien, schapen, varkens, landbouwwerktuigen, enz. ter gelegenheid der in September 1908 te houden Tentoonstelliug der afdeelingen Texel en Eijerland der Holl. Mij. van Landbouw. Trekking ió September 1908. LOTEN verkrijgbaar 1 lot 50 cent, 11 loten f 5,110 loten f 48,75 en 230 loten f 100,a contant. De Penningmeester der Loterij-Commissie, H. FLENS, te Den Burg op Texel. Prijs 10 Cents. Marchand Tailleur, komt steeds elke week Texel bezoeken. CONFECTIEPAKKEN vanaf f lOenhooger DEMISAISONS 7,50 PANTALONS 1,90 Uitgebreide keuze in het Magazijn SPOORSTRAAT 70, HELDER. Briefkaarten aan bovenstaand adres gericht, worden gaarne vergoed. trische kuur jo helpen zou Je zult eens zien, met nog een dag of tien wat extra- electriciteit, dan hebben wij je weer op de been als een braaf soldaat. Waarop hij No. 13 terstond de portie toediende, die hem voor dien dag toerei kend scheen. De verwachting van den chef-arts werd schitterend verwezenlijkt. De week was nog niet eens om, of het been van No. 13 was reeds weder perlect in orde. Op den dag dat hij uit het hospitaal ontslagen zou worden, werd hij bij den chef-arts in diens spreekkamer ontboden. Met de uniformpet op het hoofd, trad de oude heer hem tegemoet. Ik zou je in de cachot kunnen laten stoppen, No. 13, zeide hij hem. Weet je dat wel Jawel, mijnheer de chef-arts, luidde het antwoord. En dat doe ik misschien ook nog. Want wel beschouwd is het mijn plicht,. Voor den drommel, kerel, waarom zeg je geen woord Heb je niets tot je veront schuldiging aan te voeren Ja, wat zal ik u zeggen, mijnheer de chef-arts Zij was do knapste meid, die ik ooit van mijn levon tegengekomen ben Hoe kende je haar dan Ik zag haar eens hier in het hospi taal, toen ik een zieken kameraad kwam bezoeken. En toon Ja toen toen verliefde ik op haar en zij op mij. Dat kan nu zoo gebeuren, mijnheer de chef-arts. Wat zal men daar tegen doen En verder En verder?..Ja, ziet umijnheer,we behoeft men niet te gaan om een degelijk en goedkoop NAAIMACHINE ofCOSTU UM. Dezelve worden geleverd Naaimachines vanaf f 21,en Costumes vanaf f 9,en hooger door Fr. LENGHAIJS, Kleermaker—Oosterend. Bij ons is verschenen en verkrijgbaar gesteld PRIJS 25 Cent. spraken toen af, dat ik mij ziek melden zou Waarom "Wel, mijnheer, om bij mekaar te kun nen zijn. Jou schobbejak! Ik stop je tóch nog in de cachot. Ja, dat heb ik ook wel verdiend, mijnheer de chef-arts. Maar het ligt er nu eenmaal zooen het heeft zoo moeten wezen. Hoor eens ik zal je nu eens wat zeggen. Jij trouwt nu ook met dat meisje, hoor Niets liever, mijnheer de chef-arts. Het is, zooala ik u reeds zeide, do knapste meid, die ik ooit van mijn loven tegenge komen ben en dat zij goed van koken is, dat heb ik in het hospitaal goed onder vonden. De chef-arts krabde zijn hoofd onder zijn pet Plotseling smeet hij dit insigne van zijn waardigheid op tafel en riep Jou leepo schavuit. Jo dacht zeker mij bij den neus te hebben hè?Ziedaar, ik zal je niet rapporteeren. Maar een man een man, een woord een woord! Je trouwt met dat meisje, hoor! en ik zal peet staan voor jo eerste kind. Dat is nu toch wel hef minste wat ik van je kan verlangen. En als het dan een meisje is, dan laat je het Elektrine doopen, hoor. Voor mijn part kan je den naam dan wel afkorten tot Trine. Heb je mij nu goed verstaan Jawel, mijnhoor de chef-arts. Tot uwo orders! EINDE. Gedrukt bjj LANGEVKLü DEUOOJU,'i'orel. Betaling in eens geuend geld f 100. in driemaandelijksche termijnen uan f 25,— met f 2,50 uoor rente en administratiekosten 102,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 10,- met f 7,50 uoor rente en administratiekosten 107,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 5, met 117.50 uoor rente en administratiekosten 117,50 in maandelijksche termijnen uan f 1,— met f 25,— uoor rente en administratiekosten 125, in maandelijksche termijnen uan f 5,— met f 5,uoor rente en administratiekosten 105, W ca na NM CO re 525 t j CT3 PlI od CEL -+—OO CO h— C2h C_D O tv) C/3 OS ao ao PQ tSJ 5ZS

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4