Steunt allen dexelsCigen „LOTISICO. Groote Verloting RIJWIELEN. Voornaam A. WIERINGA, Verder alle soorten van Onderdeelen, LIJNZAADKOEKEIT STOKPAARDJES-LELIENMELK-ZEEP JAC. MET, Eerste Nederl. Maatschappij tot verzekering van risico in Loterijen, gevestigd te 's-Gravenhage. Elke polis is voorzien van een nummer. Maandag 27 Juli begint de trekking der 388ste Staatsloterij. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Vertegenwoordiger voor Texel A. v. KETEL, Oudeschild, WESSANEN LAAK W0RMERVEER. FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. A. DE ROOIJ. 99 Deze Maatschappij geeft Polissen uit op naam, kostende EEN HONDERD GULDEN, te betalen in eens of in termijnen, als volgt: De polishouder heeft het recht op den ZUIVEREN WINST als door de Staats loterij wordt uitgekeerd op het nummer, correspondeerend met het polisnummer. Dat recht blijft geldig tot op de polis een bedrag van f 10,000 is uitbetaald. Dit recht gaat in als de eerste termijn is voldaan. De polishouder neemt dus deel aan iedere trekking der Staatsloterij, gelijk met a/ao, zonder daarvoor iets te betalen. Hij kan zijn polisnummer tegen een kleine vergoeding herverzekeren voor een nieuw nummer indien het mocht uitkomen in de le, 2e, 3e of 4e klasse. Voor den aanvang der trekking worden polissen afgegeven, recht gevende als bovenvermeld. Voor verdere inlichtingen of prospectussen gelieve men zich te wenden tot den Agent voor Texel, Parkstraat, Burg—Texel. De aandacht wordt hierop gevestigd bij het moeielijke om een briefje van de Staatsloterij te bekomen. Afdeelingen «Texel» en »Eijerland«, Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 8 April 1908, no. 44. van koeien, schapen, varkens, landbouwwerktuigen, enz. ter gelegenheid der in September 1908 te houden Tentoonstelling der aideelingen Texel en Eijerland der Holl. Mij. van Landbouw. Trekking ió September 1908. LOTEN verkrijgbaar 1 lot 50 cent, 11 loten 1 5,110 loten f 48,75 en 230 loten f 100,a contant. Do Penningmeester der Loterij-Commissie, H. PLENS, te Den Burg op Texel. Spoorstraat 120. Den Helder. ÉMagazjjn van Horloges, Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Maandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA, Zeer fijne Rijwielen in prijzen a 1 75, f60,—, f55,—, 152,50, f45,—, 140, 131,50 met een jaar schriftelijke boudsgarantie. als: Banden, Lantaarns, enz. enz. tegen de hoogst concurreerende prijzen. Prijscourant op aanvraag verkrijgbaar. C. J. V. d. LAAN, de Wittekade 91—93. Amsterdam. waar alle inlichtingen zijn te bekomen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „W. L.", uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann Co., Radebeul, a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij T. BUIJS. Vrij naar het Fransch door A. B. I 1) Het stadje L— is verdeeld in twee dee- len, geheel verschillend van uiterlijkde oude stad en de nieuwe stad. Vele steden in Frankrijk hebben met haai die eigenschap. Aan de eene zijde, in het nieuwe deel, geraas, beweging, handel en industrie. Tal van hooge fabrieksschoor- steenen verheffen zich boven de gebouwen, zware hamers beuken het ijzer, aan alle kanten hoort men het geraas der machines. Werklieden in hun werkpak bevolkten de straten, terwijl tal van kleine kroegen er zijn verrezen, waar de werklieden gedu rende hunne rusttijden menigmaal vertoe ven. Als het ruw weder is vooral, zijn deze kroegen gevuld met bezoekers en de rookwolken, die dan de deur uitstroomen, wanneer deze geopend wordt om een be zoeker in of uit te laten, zijn soms zoo zwaar, dat het den schijn heeft, of een iabrieksechoorsteen zijn rook ontlast. Overal heerscht hier groote bedrijvig heid, terwijl daarentegen in het andere deel der stad groote stilte heerscht, ter nauwernood hoort men daar van tijd tot tijd eens het geraas van een rijtuig over het vlakke plaveisel, waarlusschen het gras op menige plaats te voorschijn komt, ten bewijze dat er weinig passage is. Langs de huizen staan boomen zoodat de daken der huizen niet te zien zijn. Een der straten vooral was uiterst stil en in die straat nu bevond zich op het einde van een prachtige tuin het huis, bewoond door den rijken industrieel, den heer Puyberton. Mijnheer Puyberton leeide daar in dat groote huis alleen met een oude huishoud ster en een ouden tuinman. lederen morgen verliet hij de stille wijk om zich te begeven naar het drukke han delsgedeelte, waar zich zijn werkplaatsen bevonden; hij liep steeds met haastigen tred en keek niemand aan, negen van de tien keer beantwoordde hij ook niet de groet van de voorbijgangers, hij liep bijna voort durend in gedachten verzonken. Nauwelijks was hij zijn labriek binnen getreden of alle werklieden van de jongste tot de oudste, verdubbelden hun ijver. Des avonds ging hij weder naar zijne stille woning terug. Dit ging regelmatig iederen dag zoo. Somtijds evenwel ging hij voor eonige dagen uit en het was dan niet voor zaken dat bij de stad verliet. Lang bleel hij dan niet weg, doch wanneer hij dan weder te rugkwam was hij een weinig minder som ber gestemd dan wanneer hij vertrok. Hij ontving niemand bij zich. Gedurende de 14 jaren, dat hij te Lwoonde, had hij voor zoover men wist, nooit iemand gehad die men nu werkelijk als zijn vriend kon beschouwen. Wol had men dikwijls pogiDgen aange wend om wat meer met hem bevriend te geraken. Omdat hij zich in den handel kenmerkte door strikte eerlijkheid, kon men hem de achting niet onthouden en aange zien hij rijk was, werd hij gezocht. Hij vermeed echter elke toenadering. Er bestond geon reden om hom voor gierig te verslijten, hij was alleen spaar zaam en zeer nauwgezet in den handel. Uit berekening leefde hij niet zoo eenzaam doch hij deed dit enkel omdat alles wat geen betrekking had op zijn werk, hem koud liet, zoo was tenminste het algemeone oordeel van hen, die meenden hem te kennen. In het gebouw dat hjj alleen bowoonde, zou zeker voldoende ruimte geweest zijn voor drie a vier families, het grootste deel der kamers was nog ongebruikt en wachtte nog op de noodige meubileering. Met den tuin was het een geheel ander geval. Deze werd met buitengewone zorg onderhouden. Mijnheer Puyberton hield van bloemen en zijn oude tuinman droeg er buitenge wone zorg voor. Voor de bloemen in de serres en de uitheemsche planten, waarmee de aan het einde van den tuin gelegen woning van den tuinman omringd werd, werd uitstekend door hem gezorgd. Mynheer Puyberton had veel gereisd ook in de heete luchtstreken tusschen de keer kringen, maar nooit sprak hij over den tijd daar doorgebracht, zelfs niet met Antoine den tuinman, feitelijk don oenigen persoon, met wien hij nog wel eens een praatje maakte. Deze had opgemerkt, dat wanneer het stormachtig weer was of wanneer de lucht sterk met elcctriciteit bezwangerd was, zijn heer onder de boomen opgewondoD heen on weer liep en blijkbaar goheol bezig was met oude herinneringen. De oude tuinman rokende dit ook onder do eigenaardigheden zijns meesters, wiens karakter hij niet begreep, evenmin als iemand anders, doch die voor hem on yoor do bloemen zeor goed was. Goed nieuws voor Texel. Pijn in den rug is een zeker teeken van nierziekte, de pyn wordt veroorzaakt door de nieren, die onder het smalle gedeelte van den rug liggen. Andere gewone verschijnselen van nierziekte zijn: duizeligheid, hoofdpijn, waterachtige gezwellen in de enkels en onder de oogen, urine-ongesteldheden, schemerin gen voor de oogen. Poster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor de nieren en blaas ze werken niet op de in gewanden—en genezen zoodoende de oor zaak van rugpijn, waterzucht, graveel,rheu- matiek en andere gevolgen van zieke nieren. De heer D. Klut, Vlamingstraat 64 te Den Helder, meldt ons: Het is reeds veertien jaren, dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloo pend had ik als gevolg hiervan onuitstaan bare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kroop soms op tot in de schou derbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan, en wanneer ik bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hin der van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde mij zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijn aandacht ge trokken werd door de genezingen door Fos ters Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje komen en ben blij U te kunnen berichten, dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting beko men heb. De pijn in den rug was bijna geheel verdwenen en mijn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zijn geheel te worden genezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegen heid zal ik ze met vertrouwen kunnen aan bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g.) D. Klut. Twee jaar later deelde de heer Klut ons mede: Dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een heilzaam en afdoend geneesmiddel zijn, heb ben zij volkomen bewezen. Ik ben nu zoo gezond als een visch en kan niet anders zeg gen dan dat ik U zeer dankbaar ben voor Uw prachtige pillen. Waar ik kan, zal ik hen roemen. Ziet voor U zelf toe, dat de juiste naam Fos ter's Rugpjjn Nieren Pillen, op de doos, die gij koopt, vermeld staat. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. 11 STOOM-RIJTUIGFABRIKANT, Hugowaard en Alkmaar. is iederen Maandag in „de Lindeboom1' te spreken. Op een avond kwam mijnheer Puyber ton in het huis van den tuinman en zei Het is nu reeds 14 jaar, Antoine, dat wij samen leven en dat go slechts met mij hebt te doen. Dit zal nu binnen enkele weken veranderen, ge zult een jeugdige meesteresse krijgen, die ge zult moeten gehoorzamen evengoed, ja nog beter dan mij. AUbb wat haar maar in den zin komt zal voor u een bevel zijn. Voor haar zal geen enkele bloem te mooi of te duur zijn Als uw werk of uwe plannen voor een of ander deel van den tuin haar niet aan staan, zult ge opnieuw moeten beginnen Ge zult mij aan het einde van do maand vertellen of het je aanstaat, is dat niet het geval, dan zal ik je wel niet zonder iets op straat zetten, doch we zullen toch ver plicht zijn te scheiden. Dit werd den tuinman gezegd zonder oenigo nadere verklaring en do arme An toine werd er niet weinig door verontrust. Do wereld loopt op zijn einde! dacht hij. En in het verschiet zag hij reeds een booze geest rondwaren tusschen al zijne lievelingsbloemen, alles vernielend, wat hij met zooveel zorg had opgekweekt. Eene jonge meesteresse! en naar hot schijnt een die nogal wat te zoggen heelt ook! Maar wat drommel, hoe krijgt mijn heer het in zijn hoofd en dat op zijn leef tijd, hij is al 53 jaar. Kom, Antoine, pak je boeltje maar bij elkaar en maak je ge reed voor don aftocht. Ik had nooit ge dacht, dat mijnheer nog eens aan trouwon zou denken. Het is toch een echte zon derling. Ik hob hot altijd wel gezegd; die man begrijpt nu totaal niots van do tuin bouwkunde. Wordt vervolgd.) Betaling in eens geuend geld f 100. in driemaandelijksche termijnen uan f 25, met f 2,50 uoor rente en administratiekosten 102,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 10, met f 7,50 uoor rente en administratiekosten 107,50 in driemaandelijksche termijnen uan f 5, met 117.50 uoor rente en administratiekosten 117,50 in maandelijksche termijnen uan f 1,— met f 25,— uoor rente en administratiekosten 125, in maandelijksche termijnen uan f 5, met f 5,uoor rente en administratiekosten 105,

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4