óteunt allen bezels Cigen Texelsche Landbouwtentoonstelling WITTE KRUIS TENTOONSTELLING HOORN. Voornaam Fotografie. RIJWIELEN. Kunstmeststoffen. 16—20 SEPTEMBER. PARKZALEN. STOKPAARDJES-LELIENMELK-ZEEP LIJNZAADK0EKE1T Verder alle soorten van Onderdeelen, KainietSlakkenmeel Aangifte voor inzendingen tot en met §0^15 Augs. e.k.^VÜ bij den Secr. Jac. Kikkert l\lz., Burg-Texel, bij wien tevens programma's en aangifte-biljetten gratis verkrijgbaar zijn. WESSANEN LAAK WORMERYEER. Vertegenwoordiger voor Texel A. v. KETEL, Oudeschild, Houthandel Nieuwstraat FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Steek eens op. T. BUIJS en Mej. G. ROEPER, den Burg en M. LANGEVELD. Koog. Iedere eerste Maandag van elke maand van 2 tot 6 uur gelegenheid voor opnamen aan den Burg. Merk „W. L.", C. J. V. d. LAAN, de Wittekade 91—93. Amsterdam. J. JAC. RA.B V. onder openbare Controle. Concurreerende prijzen. BROS Co. van 913 Sept. e. k. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlyk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen veikregen door de echte van Bergmann Co., Radebenl, a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij T. BUIJS. Aanbevelend, W. C. BOELSUMS, Fotograaf. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe nitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-D1PLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Zeer fijne Rijwielen in prijzen a 1 75, f60,—, f55,—, 152,50, f45,—, f40, f31,50 met een jaar schriftelijke bondsgarautte. als: Banden, Lantaarns, enz. enz. tegen de hoogst concurreerende prijzen. Prijscourant op aanvraag verkrijgbaar. waar alle inlichtingen zijn te bekomen. is steeds ruim gesorteerd in alle maten, tegen uiterst lage prijzen. Aanbevelend, Voor billijke prijs te koop een ijzeren inrijpoort en twee zonneschermen. Vrij naar het Fransch door A. B. 5.) Mijnheer, zegt de jonge doctor, ik heb de eer u mijn vriend, Julius Dambray, voor te stellen. Bij het hooren van dien naam werd de Puyberton eensklaps doodsbleek. Spoedig evenwel wist hij zich in zooverre weer te herstellen, dat hij kon zeggen "Wees welkom, mijnheer. Hebt ge wel opgemerkt hoe zonder ling mijnheer Puyberton mij ontving? vroeg Jalius aan Maurits den dag na het feest avond je. Ja, er is iets, dat ik niet begrijp. Je kent mijnheer Puyberton toch niet, is het wel Evenmin als hij mij, naar ik veron- stel, antwoordde Julius. Na dien tijd vergezelde Julius zijn vriend meermalen wanneer deze een bezoek bij mijnheer Puyberton aflegde. Deze was wel uiterst beleefd, doch tegen Julius zeer terughoudend. Hy had in 't geheel geen genoegen meer in de muziekavondjes, welke aan zijne dochter zooveel genot verschaften. Suzanne had reeds dadelijk Julius her kend, hij was het dien zij te Parijs zoo dikwijls op haar wandelingen had ontmoet. Hij was het die zich reeds onwillekeurig een plaats in haar hart had ycroverd. Men kan zich de vreugde van Julius voorstellen nu by avond aan avoDd in de gelegenheid was met Suzanne te praten, lederen avond vertelde hij aan zijn vriend wat Suzanne hem had verteld. Mijnheer Puyberton sprak op zekeren dag van een reisplan waardoor zij gerui- men tijd van huis zouden zijn; Suzanne, die niet veel zin had, zoo lang afwezig te zijn, toonde al heel weinig zin te hebben in dat reisplan. Zij zei dat ze liever thuis bleef, waar zij het zoo recht naar genoegen had. Julius van zijn kant begon hoe langer hoe meer hoop te voeden. Maurits steunde de beide geliefden zoo veel hij maar kon door het zooveel moge lijk daarheen te leiden dat zo met hun beiden waren, al was het dan ook maar voor een oogenblik. Een ding verontrustte hem, hij zei tot zichzelf: ik geloof zeker dat mijnheer Puy berton alles opmerkt, waarom laat hij het toe Hij had ook hooren spreken van het reisplan van mijnheer Puyberton. Wat beteekende dat nu Als het hem niet aanstond dat Julius omgang had met zijn dochter, waarom zei hij dat dan niet op een nette manier, in plaats van zich zelf te willen verwijderen. Durfde mijnheer Puyberton dat niet? Ofschoon deze biyk- baar iets tegen Julius had, merkte Maurits metgroote verwondering dat mijnheer Puy berton wanneer bij met Julius in gesprek was, het toch steeds volkomeD met dezen eens was. Hij sprak hem nooit tegen en toch scheen hij er last van te hebben dat Julius, die zich overigens in 't geheel niet aan hem opdrong, iets tegen hem zei over welk onderwerp dan ook. Maurits zei ten slotte tegen Julius; Het wordt tijd dat je een beslissing neemt, want ik vermoed dat er iets op til is. Bedenk je nog eens goed. Wat is je plan Je verkeert nog in 't onzekere, en daar moet een eind aan komen. Een paar avonden later bevonden Suzanne en Julius zich met hun beiden in een prieel achter in den tuin. De ondergaande zon tooide de toppen der hoornen met een gouden kroon, de bladeren der boomen schenen enkel goud stukken. Julius kon niet nalaten die ver gelijking te maken en glimlachend stemde Suzanne met hem in. De opmerking over goud en rijkdommen bracht eenige bitter heid in zijn stem. Alles is verloren, scheen hij te zeggen de natuur verdeelt haar schatten al zeer ongelijk. Hoeveel schatten gaan er ver loren, welke mij van zoo groot nut zouden kunnen zijn. En omdat ik arm bon, durf ik niet te spreken en tot mijnheer Puy berton zeggen Mijnheer, ik bemin uwe dochter, wil u mij haar afstaan. Suzanne scheen zijn gedachten te raden. U heeft vandaag zulk een zonderlinge klank in uw stem. U is zeker treurig, zei zij. Julius zweeg. SuzanDe kon toch moeielijk verder gaan. Zij begreep wel alles, doch het lag niet op haar weg Julius' aanzoek uit te lokken. Eu mogelijk zou Julius nooit durvon al zou hij zijno stilzwijgendheid met don dood moeten bekoopen. Beschroomdheid is soms een doodelijko ziekte. U moet toch wel in een zonderlinge gemoedsstemming verkeeren, zei Suzanne Dankbaarheid van een inwoner van Ileiioo. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijken rug, rheumatische pijn, zwel ling der ledematen, onzuiver bloed, duize ligheid, slapeloosheid, onregelmatigen hart slag en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. De Heer Jan Kempe, Breedelaan D 132 te Heiloo, schrijft ons: Sedert twintig jaren heb ik aan hevige pijn moeten lijden onder in den rug en in de lendenen. Het was also! daar iets verdikt was, hetgeen de circulatie van het bloed tegenhield. Ik was smid en naar gelang ik meer werk deed, had ik meer pijn; vooral het bukken viel me moeilijk. Bij de minste beweging kwam de pijn opzetten en ik was hiervoor bij vijf verschillende personen in consult geweest. Ik sliep slecht en stond 's mor gens meer vermoeid op dan den avond tevoren bij het naar bed gaan. De urine kwam veelal troebel, doch dit was aiwis- selend. Ik leed aan rheumatiek en was er in een woord ellendig aan toe. Ik had niet de geringste hoop op herstel na al de medicijnen en geneesmiddelen, die tever geefs gebleken waren, en mijn laatste hoop had ik gevestigd op Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Ik kan U niet zeggen, hoe verwon derd en verheugd ik was, toen ik bij de in name hiervan dadelijk verlichting bekwam. Met den dag gevoelde ik, dat ik vooruit ging. De pijn en de stramheid verdwecen en ik gevoelde me opgewekter en levenslustiger. Ik ga thans nog eenigen tijd voort met Uw voortreffelijk geneesmiddel en hoop U bin nen korten tijd mijn algeheele genezing te kunnen melden. Ik ben U inmiddels zeer dankbaar eD kan Uw geneesmiddel met ver trouwen aanbevelen, (w.g.) J. Kempe. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de Pil len, die U zullen genezen, laat U niet over halen iets anders te probeeren. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt Ir mco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. 13 levert steeds alle soorteu tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. eindelijk, om de bladeren met goudstuk ken te vergelijken was het niet op die wijze dat u sprak Ik zou wel eens wil len weten, voegde zij er bij zonder zijn antwoord al te wachten, wat of mijnheer Maurits, de philosoof, er wel van zeggen zou. Zij riep den jongen doctor, die op dat oogenblik druk bezig was mijnheer Puy berton afleiding te geven deor hom over een bijzonder soort Azalea te spreken, die niet ver van daar groeide en welke den trots uitmaakte van den ouden tuinman. Maurits kwam nu dadelijk aanloopen. Juffrouw Suzanne, zei hij, u moet nooit het oordeel vragen over een door een ander uitgesproken gedachte, wanneer deze er zelf nog bij is. Ik ben onpartydig maar beleefd; indien Julius mijnheer Puyberton wat wil gaan helpen diens Azalea's te be wonderen, zal ik u ronduit mijn oordeel zeggen over hetgeen hij gezegd heeft niet alleen, doch ook over hetgeen hij gedacht heeft. Julius, mijnheer Puyberton wacht op u om het hof te maken aan zijn bloemen, Je bent vervelend, zei Julius, terwijl hij opstond. Laat ons nu ronduit tegen elkander sproken, juffrouw, hernam Muurits, toen hij met Suzanne alleen was. Of do bla doren van goud of vun zilver zijn, laat mijn vriend koud, oven zoo good uls mij, dat wil ik u wel zeggen, hij sprak alleen maar zoo om een aanleiding te hebben u iets te zeggen dat hem nu nog op de lip pen is blijven stoken. Do vroosachtige heeft niet gedurfd. Iets wat dan (Wordt vervolg Wanneer gij een uwer vrienden een sigaar aanbiedt, gaat dit gewoonlijk gepaard met de uitnoodiging„Steek eens op". Gij denkt daarbij dan niet dat diezelfde sigaar eerst een heele bewerking moest ondergaan, alvo rens zij zoo ver was, dat gij haar in den winkel kondt koopen. Gij denkt daar dan niet bij, dat gij zonder de hulp van een sigarenmaker uw sigaar niet zoudt kunnen aanbieden, veel minder dezelve zoudt kunnen rookeD. Wij hebben onlangs een onderhoud gehad met een sigarenmaker, uit welk gesprek wij het een en ander zullen mededeelen. Wij bezochten den heer Cornelis Soeteman, sigarenmaker van beroep, in zijn woning Lagendijk C 93 te Ridderkerk. Deze heer j verklaarde ons, dat hij gedurende 7 jaren aan asthma heeft geleden. Hij had het zoo hevig, dat hij gedurende 3 jaren zijne werkzaamheden als sigaren- j maker met kon verrichten. Ik had het altijd benauwd, zoo zeide hij. Ik snakte dan naar lucht, 's nachts kon ik het niet in bed uithouden vanwege de hevige benauwdheden. In de buitenlucht kon ik heelemaal niet komen, want het minste windje hinderde mij met loopen. Ik was altijd koud en verlangde naar warmte. Ik at weinig, was lusteloos en had altijd eene onaangename gemoedsstemming. Door het Rotterdamsch Nieuwsblad werd ik opmerkzaam gemaakt op de goede werking der Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Ik heb dit middel aangewend en vind er veel baat mede, j want thans kan ik mijn werkzaamheden weer verrichten. Ik kan iederen asthmalijder de Abdijsiroop aanbevelen. IPrijs f 1,—, f '2.-- en f 3,50 per flacon. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11 Rotterdam. VERKRIJGBAAR BIJ en bij de meeste Apothekers en Drogisten.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4