Steunt allen d ex els Cigen StoomBootonóerneming. JBetongieterij van W. Grimijser. Groote Verloting Boek- en Papierhandel, Parkstraat. Algemeen Advertentiebureau. óe fDageraaó Is dit wat voor u? Spoedcostumes op maat in 24 uur. Tevens een ruime keuze Texelsche Ansichten. KAART YAN TEXEL 1 Gulden. LANCEVELD S DE ROOIJ, Uitg. Tex. Courant Parkstraat Burg-Iexel. PT VOOR een test Werkpaard. Ronde Wel-, Regen- en Reerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Spoorboekje met tarieven. Cangeveld de Jlooij. FEUILLETON. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, M. J. WALLAST, Het huwelijk van Suzanne. BURG—TEXEL. Kantoorboeken, Winkelboeken, Zakboekjes en meer dergelijke benoodigdheden, als Papier, Enveloppen, Pennen, Potlooden, Inkten, Lak, enz. enz. India-Rubber-Stempels, Lakcachets, enz., volgens prijscourant. Alle boekwerken worden zonder prijsverhooging geleverd. Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. PATISSERIE MODERNE, Helder. HOÜTERS Houtjes en Vanillesprits Te koop gevraagd tafels, linnen- penant en nachtkasten, stoelen, canapé's, ledikanten, enz. Puik best gesmolten KOEVET, "S3 m Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant ai: Brijs 10 Cents. Afdeelingen Texel» en »Eijerland«, van koeien, schapen, varkens, landbouwwerktuigen, enz. ter gelegenheid der in September 1908 te houden Tentoonstelling der aideelingen Texel en Eijerland der Holl. Mij. van Landbouw. Trekking 16 September 1908. J. B. KIKKERT. De aandacht wordt gevestigd op de steeds ruime voorraad BOEKT] 1ST, ingenaaid en in prachtband in velerlei keuze. Xot het plaatsen van A.dvertentiën in alle dag- en week bladen (zonder prijsverhooging) bevelen ondergeteeken- den zich beleefd aan, zoomede tot het leveren van alle gewenschte Couranten en Tijdschriften. Met beleefde aanbeveling Overal verkrijgbaar. Specialiteit in fijne Chocolade. C3 tLj co «13 cc ^3 "S.UJ C3 CjJ «D= "SS 03 03 i ca <=o ISl co ga "3 -ca 03 03 DQ C35 TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig: in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. po ES- SE CTS i—3 TO PO tSJ m Eenige mooie gebruikte MEUBELEN: Aanbevelend, J. LEE.V Burg. Goedgekeurd, bij Kon. Besluit d.d. 8 April 1908, no. 44. LOTEN verkrijgbaar 1 lot 50 cent, 11 loten 1 5,—, 110 loten f 48,75 en 230 loten f 100,a contant. De Penningmeester der Loterij-Commissie, H. FLENS, te Den Burg op Texel. a 30 ct. bij de 5 pond a contant. Marchand Tailleur, komt steeds elke week Texel bezoeken. CONFECTIEPAKKEN vanaf HOenhooger DEMISAISONS 7,50 PANTALONS 1,90 Uitgebreide keuze in het Magazijn SPOORSTRAAT 70, HELDER. Briefkaarten aan bovenstaand adres gericht, worden gaarne ver goed. Puyberton zag dat alles weder duidelijk voor zijn geest. Hij herinnerde zich weder die verschrik kelijke nacht, waarin het schip lek sloeg en door de golven heen en weer werd geslingerd. Alle passagiers snelden naar de booten. In dezelfde boot, waarin hij plaats kreeg, bevond zich ook een reiziger, die tijdens den storm door een stuk bout was getroffen; uitgeput door bloedverlies scheen hij vol aDgst iemand te zoeken. De gewonde lag voor in de boot, en hij gevoelde dat hij ging sterven en zag niets om zich heen dan bevende wezens, behalve Puyberton, de eenige die zijn koelbloedig heid bewaarde. De reiziger riep hem, U is een man, zei hij, u beeft niet en zult in staat zijn naar mij te luisteren. Ik heb nog maar enkele oogenblikken te leven, ik gevoel de dood reeds. U kunt in deze boot aan den d.od ontsnappen, ik heb een geheim en een pakje aan u toe te vertrouwen. Neemt u het aan? De man opende een reistasch. Puyberton ontving een dikke portefeuille. Ziehier, zei de stervende, breng dit aan hem wien het behoort. Daarop vertelde hij met gebroken stem, dat hij de portefeuille had ontvangen van een ongelukkige kassier, die er mee was gevlucht, doch evenals hij nu, stervende was, toen hij haar aan hem gaf. Ik had zoo gaarne zeil het geld terug gebracht, zei hij, mair helaas dat kan nu niet, ik ga sterven, en draag de zorg er voor aan u op. Die 200,000 fr., welke ik u nu geef zullen u tevens vertellen wat u doen moet, zoodra u aan wal gestapt zijt. Eenige oogenblikken later blies de reizi ger de laatste adem uit, echter niet dan nadat hij alle mogelijke inlichtingen had gegeven over het geld. Puyberton had dus nu in handen de som gelds, waarnaar hij reeds zoo lang gezocht had, maar dat behoorde hom niet toe, het behoorde aan een ander. Men kan nagaan hoe groot de verzoeking voor hem was. Yrij naar het Fransch door A. B. 8.) Hij zal zich feitelijk niet hebben te be klagen, daar het geld goede renten heeft opgebracht. Ik zal hem gedurende veertien jaar als tusschenpersoon gediend hebben. Heb ik zijn geld [slecht beheerd zeker niet, de uitslag bewijst het tegendeel. Ik zal de rekening opmaken. Zou er nu nog meer zijn Mijnheer Puyberton nam een vel papier en maakte zich gereed te gaan schrijven, maar de pen gleed uit zijn hand en hij verviel weder in diepe overpeinzingen. Alles kwam hem weer voor den geest, hij zag weer de oorsprong van zijn fortuin die verre van eervol was. Dit dagteekende reeds van langen tijd geleden, namelijk reeds 14 jaar, maar zijn gedachten verwijlden nog in veel vroegere tijden; hij dacht over zijn geheele leven, waarvan de armoede door hem geleden naar hij meende eene verontschuldiging vormde voor zijn misdaad; hij zag zijn kleine Suzanna geboren worden, en haar moeder, die een paar dagen later stierf, hem met het kleine kind alleen latende. Kom, had hij tot zijne zuster, de nu overledene tante Rosa, gezegd, neem het kind, voedt het op, ik ga mijn fortuin zoeken, ik wil niet, dat het arme kind hetzelfde droevige bestaan moet lijden als haar vader. Hij was toen het land uitgegaan in gezel schap van een troep goudzoekers. Twee jaren lang had hij nu gewerkt in de mijnen, steeds te vergeefs zoekende naar hetgeen wat hij zoozeer verlangde, naar goud en nog eens goud, toen had hij de mijnen verlaten. Ontmoedigd en afgemat keerde hij naar Frankrijk terug. Het schip waarop hij zich bevond werd door een storm overvallen, een degelijke OVERJAS of COSTUUM wende men zich tot Firma LENGHAUS, Keizerstraat 62 Helder of bij F. LENGHAUS, Kleermaker, OosterendTexel. Te Oosterend tevens een SCHOEN MAKERIJ. Hij bezweek. Het overige weet men. De brief, welke Maurits hem voorlas, was van Puyberton zelf, hij had deze brief geschreven zoodra hij in Frankrijk kwam. Daarna had hij een fabriek opgericht. Het gestolen kapi taal was meermalen verdubbeld. En nu, veertien jaar na zijn misdaad, zou hy die herstellen. Wat, zei hij bij zich zelf, Julius is de zoon van mijnheer Eugène Dambray En door een zonderlinge samenloop van omstandigheden zoekt die nu juist mijn dochter. Dat is te erg, en met welk recht vraag ik, zou hij nu juist mijne dochter nemen. Ik ben hem niets schuldig en ten minste mijne dochter niet, maar wel 400,000 fr. en die zal ik hem geven. Laat hem zijn geld nemen en mij verder met rust laten. Hij de man van mijne dochter Ik zou hem dus altijd voor mij zien en dat zou mij steeds aan het verledene herinne ren, als ik tenminste niet voor altijd van Suzanne afscheid zou willen nemen. Gedurende 14 jaar was 's nachts in zijn droomen de vader hem reeds verschenen en zou thans do zoon in werkelijkheid hem voor oogen staan. NeeD, die foltering zou al te groot zijn. Hij bad gedurende die jaren gewerkt en gezwoegd om geld bijeen te garen, dat geld was toch het zijne, van hem, Puyberton, den eerlijken algemeen geachten industri eel, Het was door zijn onvermoeide arbeid dat hij zijne dochter zulk een opvoeding had kunnen geven, al wat hU bezat had hij voor haar verdiend. Als Julius Dambray nu met Suzanne huwde, zou hij er zonder twijfel steeds onbekend mee blijven welke schoonvader hij eigeulyk kreeg. Maar Puyberton kon er niet zonder ril len aan denken welk een kwelling hijzelf voortdurend zou ondervinden als hjj steeds de zoon van mijnheer Eugène Dambray bij zich moest hebben en daardoor aan zijn misdaad moest worden herinnerd. Van tcruggeyon van het gold zou dan Kanaalweg 117, Telefoon 107. VRAAGT ook verpakt in trommeltjes met photografie. Aanbevelend, ZEGER HOUTEB. Adres M. ALDERLIESTE, Eierland. natuurlijk geen sprake meer kunnen zijn. Hij was verplicht de goede reiziger te roemen die hem die groote som geld had toevertrouwd, maar of hijzelf nu wel viel te roemen was zeer twijfelachtig en dat zou hem nog duidelijker worden wanneer die Dambray zijn schoonzoon werd. Neen en nogmaals neen. Dambray wilde hij niet als schoonzoon hebben, liever betaalde hij hem de 200,000 fr. terug en voegde er de interest bij, berekend a 6 pCt. interest op interest. Puyberton was wel schuldig; de gelegen heid bood zich aan het onrecht te herstel len, hij kon zijne doohter aan Julius als echtgenoote geven, als het moest had hij zichzelf kunnen opofferen en zijn dochter voor altijd kunnen verlaten, maar voor dit offer, dat zeer rechtvaardig geweest was, schrikte hij terug. Wanneer men eenmaal zoo lang met schuld beladen is geweest, blijft er altijd nog wel iets hangen. Men kan maarniet zeggen: gedurende zooveel jaren ben ik een schelm geweest, daarna ben ik een eerlijk man geworden. Puyberton kon maar niet begrijpen, dat hij aan Julius meer schuldig was dan het kapitaal met samengestelde interest, meer dan 400.000 francs. Maar zijn dochter, die schat van verstand, van schoonheid, hield indirect een deel van het gestolen gold voor zich; zou zij ook zoo bevallig, zoo schoon zijn geweest, als het gold niet de gelegenheid had geboden er al het moge lijke aan te besteden. Wie had dat alles betaald? In do eerste plaats was daarvoor gebruikt het geld van mijnheer Dambray; daarna kwam dan het werk van Puyberton, ook de goede zorgen van een liefhebbende vrouw hadden mee geholpen, maar behoorde zjj dan ook niet in de eerste plaats aan Julius, aan wion zij door eene geheimzinnige samenloop van omstandigheden haar hand beloofd had, alsof het goede kind tol aan het laatste spoor de misdaad had willen uitwlsBchon. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4