óteunt allen dexels Cigen óe ïïageraaó cftijmel'JPantaarns. .Betongieterij van W. Grimijser. Gas-Artikelen. am* voor KRUIDEN bi| enkele Inschrijving aanbesteden: Ontvangen 60 stuks Carbid- en Kaarslantaarns Aardappslenhandel. Spoedcostumes op maat in 24 uur. Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. „SUCCES" NAAIMACHINES M. A. KUIJPER, SOLAR, de meest lichtgevende a f7,00. een partij Echte Continental Banden, ZADELS met vernikkelde Veeren, YOETPOMPEN f 1.-; f 1.40 en f 2.— PEDALEN f 1.50 tot f 3.50 per paar. Verder alle mogelijke onderdeelen in voorraad FEESTWIJZERS FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. jyf. Jl. JCuijper, JSondsrijmielhersteller. a s Ronde Wel-, Regen- en Reerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. ZOETELIEF. Puik best gesmolten KOEVET, Goedkoope Drogisterij, Apotheek Weverstraat. M. J. WALLAST, het verhoogen van den Zuider zeedijk van de haven te Oude- schild tot het Nieuweschild, lang ongeveer 4400 M„ het ophoogen van den berm langs genoemden dijk, alsmede het verleggen van den beharden weg van den be- staanden dijkskruin op den te maken berm, etc. Overal verkrijgbaar. zijn beslist de beste en worden verkocht met 8 jaar garantie. Ook op afbetaling verkrijgbaar. Buitenbanden f 5,50; Binnenbanden f 2,50. a 'S3 Dorschvloeren, Kelders, "Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. «=3 -a 2 m J. R. KIKKERT. Nieuwe aanvoer. Puike waar. Prijs beneden alle concurrentie. J. Ph. BAKKER, Weverstraat. J. G. Ph. PISART. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel zullen op Donderdag 3 September a. s„ 'smiddat s 12 uur, in het calé „den Burg" te den Burg aldaar, Aanwijs ter plaatse 27 Augustus 190S, v.m. 11 uur. Bestekken van 22 Aug. af verkrijgbaar bij den Secretaris tegen betaling van f 1,50 en irankeerkosten. Nadere inlichtingen geven de Dijkgraaf en de Opzichter J. W. HILLENIUS te Oudeschild. Dijkgraaf en Heemraden vnd., J. S, DIJT, Dijkgraaf. RUIBING, Secretaris. Voorhanden bij Parkstraat. Vrij naar het Fransch door A. B. 10.) Tevergeefs had Antoine er op aange drongen dat die boom zou worden geveld. U zult zien, zei hij, dat hij nog eens aanleiding geeft tot een of ander ongeval. De men8chen zijn zoo slecht tegenwoordig. Antoine, gaf zijn meester hem dan ten antwoord, de boom zal er blijven, wat er ook moge gebeuren, hij blijft. En de kastanjeboom bleef en spreidde zijn takken over den muur als wilde hij tot de voorbijgangers zeggen Klim je niet bij mij op Kom toch eens bij mijnheer Puyberton, die mij maar laat staan om u over den muur te helpen. De zaak was in werkelijkheid deze dat hij reeds meermalen was lastig gevallen over den boom, hij meende echter recht te hebben op den grond, welke nu werd ingenomen door een weinig bezocht straatje. Nu was hem door de politie aangezegd dat hij den boom moest opruimen, maar mijnheer Puyberton bad dit echter niet gedaan, bewerende dat het straatje aan hem en niet aan de stad behoorde. Dit had nu aanleiding gegeven tot een proces en terwijl de zaak nog niet was beslist, bleef de boom gevrijwaard voor bijl en zaag. Op dit oogeiblik echter scheen het of de voorspelling van Antoine werkelijkheid zou worden, want de oude man ging half gekleed, met een geladen geweer gewapend, naar buiten en bemerkte een man, die over de takken den muur wilde beklimmen en zoo den tuin verlaten. Antoine riep Hola, wie ben je kom er af of ik schiet. De man schee® deze sommatie niet te hooren. Antoine legde aan Kom af, zeg ik je, riep hij. De man beproefde nog te vluchton. vanaf f 2,00 tot f 8,00. Verder f 2,70; f 3,— tot f 8,—. tegen scherp concurreerende prijzen bij beslist 1ste klas fabrikaat. Beleefd aanbevelend, C3 PD ca 133 ni I "5 oq ca S5 -H.W CD (jJ <33 O— Q3 as - k 1 aa S ca "75 -ca CO m CO E33 TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend 6d ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. DO fe» CD 1-9 c_, CXJ voor de feesten gedurende de a.s. Tentoonstelling bij de leden der feestcommissie verkrijgbaar a 15 cent per stuk. Antoine gaf vuur. Op dat oogenblik kwam de maan, tot nu toe achter de wolken verscholen geweest, te voorschijn en verlichtte den omtrek. Da tuinman herkende den man, die hü als een inbreker en dief had beschouwd, als een dar bezoekers van het huis. Het was Julius Dambray. Antoine zag hem duidelijk en dacht dat hij hem geraakt had, want Julius scheen met moeite den muur te bereiken, waar achter hij verdween alsof hij aan de andere zijde neerviel in het straatje langs den muur. Antoine was geheel van streek, terwijl hij met de eene hand krampachtig het nog rookende geweer vasthield en met de andere aan zijn slaapmuts trok, liep hij hard door de laan naar het huis van mijnheer Puy berton, voortdurend om hulp roepend. X Julius was echter niet gewond, eerst was hij een weinig versuft, doordat hij zich uit de takken op den grond had laten valleD, daarna liep hij hard weg. De frissche nachtlucht deed hem goed. Hij liep in het heldere maanlicht en dacht aan allerlei dingen. Het voorgevallene, toen hij de muur overklom om te vluchten verontrustte hem; het geval met den tuin man deed hem Dadenken, maar wat hem het meest droevig stemde was wel do ge dachte aan het afscheid dat hij zoo juist van Suzanne had genomeD. O, mompelde hy, ik had misschien niet moeten gaan...maar...haar niet weer te zien... De ontdekking, dat hij bij zijn vlucht zijn kleeren had verscheurd, bracht hem tot bezinning. Hij schudde het vuil van zijn kleeren en als iemand die ontwaakt keek hij rondom aich om te zien waar hij zich bevond en daarop begaf hij zich naar huis. Mevrouw Dambray sliep toen hij binnen kwam, maar men zag dat zij zeer lang was blijven waken. Do lamp brandde nog op de tafel, de arme vrouw lag in haar Vraagt prijscourant van de nieuwe gaslampen. Concurreerende prijzen. leunstoel met het handwerkje, waaraan zij bezig was geweest, op haar knieën. Arme moeder, zei Julius, terwijl hij haar op het voorhoofd kuste. Mevrouw Dambray glimlachte en zeide langzaam op een toon gewoon aan leed: O, ben je daar, Julius, je bent zeer laat vanavond, waar kom je dan toch van daan Julius verontschuldigde zich zoo goed mogelijk. Mevrouw Dambray merkte zijn aandoe ning, maar zei niets, Eenige minuten later nam haar zoon afscheid en ging naar zijn kamer. Eenmaal daar gekomen ging Julius niet naar bed. Hij opende het raam en dacht na. Ditmaal was hij niet bezig met zichzelf, maar met cijfers. Als ik maar 100,000 fr. had, zei hij, 100,000 fr. dan zou Suzanne mijne vrouw worden. Haar vader zou mij dan geene weigering hebbeD gegeven. Hij stelde zich de alleronmogelijkste zaken voor, de geheimzinnigste vondsteD, de teruggave van het geld, aan zijn vader ontstolen. Daarop begon hij te lachen om zijn naïviteit en begon zich te ontkleeden. Toen hij zijn jas uittrok merkte hij op, dat hij die onmogelijk meer aan kon, zoo stuk was die. Zooals hij gewoon was, ging hij onder het uitkleeden even na wat zich in zijne zakken bevond. Kijk, wat is dat, zei bij. Hij vond een bundeltje papieren, die hem niet toebehoorden en hoe groot was zijn verwondering toen hij het pakje opende. Had hij een verkeerde jas aangetrokken? noen, het was wel degelijk zijn eigen jas. En daar had hij nu een groot fortuin in handen. Welk een belangrijke som ver tegenwoordigden die papioreD. En hij vroeg zooeven slechts 100,000 fr. Hij bemerkte onmiddelijk dat er voor een veel hooger bedrag aan geldswaardige papieren was. Hoe kon het toch dat daar zoo op eens zijn wonsch vervuld werd? Nu was er geen afstand meer tusschen Suzanne en hem. Vanwaar kwam dat geld echter een degelijke OVERJAS of COSTUUM wende men zich tot Firma LENGHAUS, Keizerstraat 62 Helder of bij F. LENGBAUS, Kleermaker, Oosterend—Texel. Te Oosterend tevens een SCHOEN MAKERIJ. a 30 ct. bij de 5 pond a contant. Aanbevelend, voor de inmaak van AugurkeD, etc. Azijn- essence, Essence voor likeuren en limonades, Citroenzuur, Eikelcacao, Mentha- en Sal miakpastilles, Odol en Cdoltandpasta, Mon- keybrand, Likdoorntinctuur en -pleisters, Vliegenvangers en papier. Beleefd aanbevelend, Marchand Tailleur, komt steeds elke week Texel bezoeken. CONFECTIEPAKKEN vanaf f lOen hooger DEMISAISON8 7,50 PANTALONS 1,90 Uitgebreide keuze in het Magazijn SPOORSTRAAT 70, HELDER. Briefkaarten aan bovenstaand adres gericht, worden gaarne vergoed. Alles was even geheimzinnig. Een oogenblik bleef Julius onbewegelijk voor zich uit staren, niet wetende wat te doen of to zeggen, die kostbare papieren niet durvende aanraken, alles was even onverklaarbaar voor hem. Als alles eens van mij was, dacht hij, als het eens het gold was eenmaal mijn vader ontstolen. Hij durfde ternauwernood de schat met zijn vingers aanraken. Kijk, zei hij bij zichzelf, mijn vader werd indertijd 200,000 fr. ontstolen, Als er nu eens juist dat bedrag was, had hij groote kans dat het het geld was, dat zijn vader vroeger was ontstolen. Julius wilde eerst zijne moeder roepen om deze som gelds eens na to tellen, on middelijk daarop besloot hij echter dit toch maar niet te doen, teneinde haar niet voor niets blij te maken. Als hij het eerst had nageteld, zou hij naar zijn moeder gaan en zeggen „Moodor, we zijn nu rijk". Meermalen begon hij mot het makeD van zijne berekeningen, maar steeds moest hij weder opnieuw er mede beginnen, om dat hij zich vergiste. Er was veel meer dan 200,000 fr. het was dus niet de terug gave van het gestolen geld, want Julius rekende niet op do interest, welke het in zooveel jaren had kunnen opbrengen. Hij zou al zeer gelukkig zijn gewoest als hij maar het vierde gedeelte bezat van hetgeen do dief aan zijn vador schuldig was. Tusschon de papieren bcmorkto hij een brief, het was de brief door mijnheer Puy berton goschrevcn om aan movr. Dambray tor kennis te brongon dat dit geld word teruggegeven als vroeger aan haren man ontstolen. Zoo men zich zal herinneren, had bij don brief vlug tusschon do papieren go- schoven toen Suzanne zoo plotseling in zijn kamer kwam. (Wordt vervolgd.) üedrukt bjj LANGEVBBU UE ftOOiJ, Toiol.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4