Steunt allen dexels Cigen StoemScctondennemina. Ml <11I I S Cie., 0^ Profiteert van deze aanêieóing. *"^8 Cene groote sorteering PlnsicfitRaar ten van cTexel Grootste specialiteit in Nederland van Zijden en Wollen Japonstoffen. Hofleveranciers, Stalen op aanvraag franco. Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. Ter gelegenheid van de feestweek doen wij de volgende extra aanbieding: Gevouwen 50 Cents. Met randlijst gereed om op te hangen 60 Cts. hebben wij voorhanden. Nieuwe opnamen: Van de vorige nitgave hebben wij nog voorhanden: LANGEVELD DE ROOIJ, Boekhandel Parkstraat. Het huwelijk van Suzanne. De prijs der kaarten is 3 cent per stuk. FEUILLETON. RtIOPIQqI nffcrpfü Cheviot royal 110 c. breed 95 Ct. per meter DpüOlddl-UlitU bü Chevron 110 c. 110 Ct. Overal verkrijgbaar. e DAGEf?^ i rimfftifl „De Dageraad" (boot van Texels Eigen Stoombootonderneming) De haven van Texel. Gezicht op het Ondeschild. Gezicht op Boschje en Zandkuil. Aankomst Burg. Weverstraat tegenover de Barkstraat. Parkstraat en Postkantoor. Marktplein Oostzijde met Café Burg. INdarktp. W estz., Hotels Lindeboom en Oranjeboom. Marktplein Noordzijde met Hotel Texel. Texelsche Schapenmarkt. Markt te Texel. Bmnenburg, vanaf de Steenenplaats gezien. Aan het Strand, badplaats de Koog. Gezicht in de Duinen met Badhotel en paviljoen. De Koog op Texel, van de duinen gezien. Gezicht op de Koog, Warmoesstraat den Burg. Steenenplaats en Weverstraat den Burg, in 2 soorten. Weverstraat den Burg. Ingang Park den Burg. Marktplein, zuidzijde. Hotel Texel. Marktplein, noordzijde. Badhotel en Paviljoen Koog. Oosterend bij aankomst. De Cocksdorp. Gezicht op den Hoorn. Waal bij aankomst. De fraaie KAART VAN TEXEL, Vrij naar het Fransch door A. B. 14.) Jnlius bracht het overige deel van den nacht in het bureau van politie door. Den volgenden morgen reeds vrij vroeg verscheen hij voor den rechter van instructie. Deze was zeer gestreng, het proces-ver baal was zeer verzwarend, zooals een agent beweerde. Het verhaal van de worsteling waarbij de publieke macht nu niet de mooiste rol vervulde, nam er de belang rijkste plaats van inde rechter had dit proces-verbaal voor zich liggen, toen Julius binnen werd geleid en gaf het deze ter lezing. "Wat hebt ge op te merken over dit proces-verbaal vroeg de rechter toen Julius het gelezen had. Het is overdreven, zei Julius. Mijn zoogenaamde opBtand tegen de agenten is niet juist weergegeven. En waarom hebt ge u verzet Om den agenten eeD brief te ont houden, die slechts door mij alleen mocht worden gelezen, want hij was aan mij per soonlijk gericht. Ik heb toch zeker wel het recht met zulk een brief te doen wat ik wil. Ik zal daarover niet met U twisten, maar die bewering geldt voor het gerecht niet, zei de rechter van instructie. Een zeer ernstige beschuldiging rust op u, n.l. van diefstal door middel van oyerklimming bij nacht. In zulk een geval een papier aan de justitie te onthouden is een zeer verzwarende omstandigheid. Het is zeer waarschijnlijk, dat de vernietiging van dat papier, hetwelk zonder twijfel zeer ver zwarend voor u was, u nog meer kwaad zal doen dan het stuk zelf. Het was in 't geheel niet verzwarend, zei Julius. Maar waarom is u er dan zoo geheim zinnig mee P Wel, meent u nu, dat ik mij de moeite zou hebben gegeven een kwartier lang tegen een overmacht te worstelen, dat ik mij een arm zou hebben laten stuk slaan, om u nu datgene te vertelllen, wat ik met zooveel moeite heb willen verbergen? Bedenk wel hernam de rechter van instructie, dat uw antwoord niet zeer handig is. Mijnheer, zei Julius kalm, ik behoef me niet in te spannen om mijn woorden te wikken en te wegen, ik ben onschuldig. Ik wensch het voor u, hernam de rechter, er zijn echter ongelukkig genoeg voor u verschillende omstandigheden die uw zaak verzwaren. Eerstens duswat deed ge in het midden van den nacht in den tuin van mijnheer Puyterton Julius gaf geen antwoord. Verder nog dit: Hoe komt het, dat die 400000 francs welke dienzelfden nacht bij den heer Puyberton zijn gestolen bij u gevonden werden Weer gaf Julius geen antwoord. Hij kon op die twee vragen geen ant woord geven en bij gevoelde, dat deze vragen zeer in zijn nadeel waren. Maar bovenal was hij treurig bij de gedachte aan Suzanne; hij vroeg zich af, wat zij wel doen zou. Zij zou niet aarzelen, dacht hij, om zich voor hem te compromiteereD, maar mocht hij dat toestaan Moest hij niet liever alles verduren en mocht zij soms iets bekennen, datgene wat zij beweerde onwaar noemen Aan dat alles dacht hij. De ongelukkige wist niet hoe het met Suzanne was. Suzanne had, toen ze weer bij kwam, niet meer haar goede verstand. Die toestand hield maar aan en terwijl het onderzoek naar de zaak van Julius werd voortgezet, zweelde Suzanne, de eenige, die zeer nauwkeurige inlichtingen kon geven, tusschen leven en dood. XUI. De rechter van instructie had zells niet het minste idee er van, dat de ziekte van juffrouw Puyberton, waardoor deze ver hinderd was als getuige te worden gehoord, het proces kon vertragen. Wat kon zij meer dan een der dienstboden uit het huis weten Haar kamer bevind zich aan het andere einde van het huis, ver verwijderd van de kamer van mijnheer Puyberton, waar de misdaad begaan was. De in weikelijkheid zoo eenvoudige zaak was langzamerhand een zeer ernstig feit geworden. Gedurende al den tijd van het onderzoek bewaarde Julius oen volkomen stilzwijgen. Toen de dag van de openbare rechtszit ting aanbrak, gingen velen die zitting bijwonen. De nieuwsgierigheid was in hooge mate opgewekt door de Bterk over dreven verhalen welke er van de zaak in omloop waren. Toen hij do rechtzaal binnen werd geleid en daar de menigte zag, ging hem eeno rilling door al zijn leden. Zijn eerste werk was eens te zien naar de bank der getuigen Hij zag er zijn vriend Maurits, mijnheer Puyberton, juffrouw Philimène, Antoine de dienstboden en de buren van Puyberton de agenten welke hem hadden gevangen genomen, maar Suzanne zag hij er niet. De zitting begon, de griffier las do acte van beschuldiging voor, wolk als volgt luidde Den18deed tegen 10 uur des avonds in een huis in de straatbehoo- rende aan den heer Puyberton en door deze bewoond een geweerschot, gevolgd door geschreeuw van: help help zich hooren Dat geschreeuw was van Pieter Keinier Antoine, tuinman bij genoomden heer Puyberton. Zij brachten het geheele kwar tier in opstand. De heer Antoine heeft verklaard dat hij, nadat hij door geloop in de nabijheid zijner woning, gelegen aan het einde van den tuin, gewekt was, naar buiten is gegaan in de meening met inbre kers te doen te hebben. Hij zag toen een man, die door middel van overklimming den tuin weer wilde verlaten op dezelfde wijze als hij er in gekomen was namelijk over de takken dor kastanjeboom bij den tuinmuur. Genoemde Antoine heeft toen vuur gegeven en door het gerucht zijn de bewo- ners van het huis gewekt. De man werd niet getroffen en kon ontsnappen. Ge noemde Antoine had echter in don man herkend de heer Julius Dambray, surnu- mirair bij de registratie, die dikwijls bü mijnheer de Puyberton als vriend werd ontvangen en dus goed op de hoogte van de innichting van het huis kan zijn. Mijn heer Puyberton werd hot eerst wakker en ontdekte onmiddelijk de verdwijning van eer. som van 400000 francs aan waarde papieren. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4