óteunt allen deze Is Cigen Stoomboot onderneming. een pmtigi WINTERSTALEN Suikerpulp komt!! Spoedcostumes op maat in 24 uur. SCHUIMAARDE M1CHELS Cie., Grootste specialiteit in Nederland van Zijden en Wollen Japonstoiien. PT* DE TIJD NEDERLANDSCHË HYPOTHEEKBANK Drogisterij Binnenburg. T. BUMS. Best en goedkoop veevoeder. P. K. KIKKERT, Spang, Texel, alle soorten wrak vee, nuchtere kalveren, jonge en oude kippen enz M. J. WALLAST, Nog een paar partijtjes FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. Hofleveranciers, 's-Gravenhage. Stalen op aanvraag franco. Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. Ter dekking beschikbaar 2 DEKBEEREN. fokzeugen en fokbeeren, PATISSERIE MODERNE, Helder. HOUTERS Houtjes enVanillesprits Zomerdienst. Spoorboekje met tarieven. Cangeveld 4> de Jlooij. Aanbevelend, Th. LANGEVELD. Zeer geurige Vanillesuiker, Vanillestokjes, Peper (witte en zwarte) Foelie, Nootmuscaat, Nagelgruis, Kaneel, enz. te bekomen in de Aanbevelend, Verkrijgbaar bij S. KEIJSER Dz. KOOPT Marchand Tailleur, komt steeds elke week Texel bezoeken. Uitgebreide keuze in het Magazijn SPOORSTRAAT 70, HELDER. Brieikaarten aan bovenstaand adres gericht, worden gaarne vergoed. op de haven te koop. S. C. EELMAN. S. KEIJSER Dz. Vrij naar het Fransch door A. B. 14.) De secretaire was door de persoon welke het geld er uit had gehaald open gelaten. Men heelt aan het slot niet het minste spoor van geweld kunnen vinden. Maar mijnheer Pnyberton heelt verklaard, dat hij meende vergeten te hebben de secretaire met den sleutel te sluiten. De heer Commissaris van politie die onmiddelijk was gewaarschuwd, begaf zich dadelijk met twee agenten naar genoemden Julius Dambray. De commissaris vond hem in het bezit van de 400,000 franc, die aan den heer Puyberton ontstolen waren. Naar de herkomst van dat geld gevraagd gal Julins Dambray eene onaannemelijke verklaring. Hij beweerde, dat die 400,000 fraDC geld was, dat men hem in den loop van den dag had teruggegeven. Twee stukken die men tusschen de papieren vond schenen dat te moeten bewijzen. Het eene is een brie! van een zoogen. bewaarder van een som gelds, 14 jaar ge leden ontstolen aan den heer Eugene Dam bray, vader van Julius Dambray, deze briel moest geschreven zijn als begeleiding van het geld dat nu teruggegeven werd aan den rechtmatigen eigenaar. WerkelUk was geconstateerd dat een som van 200000 francs aan den vader van Julius Dambray is ontstolen, maar genoemde Julius heelt niet kunnen aanwijzen op welke wijze dit geld hem werd teruggegeven. Verder was er nog een brief bij waarin die teruggaaf werd beloofd. De heer Julius Dambray bood een hevige weerstand toen de ageDten zich meester wilden maken van een derde brief, welke door den beschuldigde werd ontrukt en welke deze heelt weten te vernietigen door hem op te eten, QrtArnnol Cheviot royal 110 c- breed 95 Ct. per meter OptJUlddl-UlltJI uu Chevron 110 c. 110 Ct Overal verkrijgbaar. op de hofstede „de Hoop" ISo. 1 Wit Duitsch Edel-zwijn, genaamd „Wilfried" bekroond met den len prijs op de tentoonstelling alhier. Dekgeld 1 2,50 No, 2 Gekruist Yorkshire, afkomstig van een volbloed Yorkshire vader en eene Zuidhollandsche moeder. Dekgeld scherp concurreerend, Desverlangd mogen de varkens een of meer dagen op bovengenoemde hofstede verblijven en weiden bij de andere varkens of afzonder lijk op een aangrenzend stuk land. Verder verkrijgbaar: die in 't stamboek zijn opgenomen, 'tNoorden. W. ROEPER. komtKom bijtijds met uw bestelling voor een DEMI of "WINTERJAS bij F. LEXGHAUS te Oostereud en Keizerstraat 03 Helder en het maken enrepareerenuwerschoenwerk Als gevolg van bovenstaande is genoemde Julius Dambray beschuldigd van ...enz. Zooals men ziet was deze beschuldiging voor Julius zeer verzwarend. De president ondervroeg hem weder, doch evenals voor den rechter van instructie bewaarde Julius nu weder het stilzwijgen. De president wees de gezworenen er op hoezeer deze houdiDg van den beschuldigde zijne zaak verzwaarde. Toen hij bemerkte dat Suzanne afwezig was, werden Julius gedachten meermalen afgeleid van zijn eigen zaak om te vertoe ven bij Suzanne. Zou zij hem nu op het beslissende oogenblik in de steek laten; zij was toch de oorzaak van alles en nu het feit eenmaal was gebeurd liet zij hem alleen. O, maar dat was niet mogelijk. Hij ant woordde niet op de vragen van den president. De meest bezwarende getuigenissen waren die van mijnheer Puyberton, juffr. Philo- mène en Antoine. Antoine, welke het eerst werd onder vraagd, vertelde wat hij gezien had. Juffrouw Philomène vertelde hetgeen zij had ondervonden en haar schrik door het geweerschot. Haar verhaal verwekte de algemeene hilariteit. De verklaring van mijnheer Puyberton was ernstig. Hij herhaalde wat ook reeds in de akte van beschuldiging opgenomen was. Getuige, vroeg de president, is de beschuldigde wel eens bij u in uw werk kamer geweest? Ja, mijnheer de president. De president keek even naar het open baar ministerie, den advocaat, de gezwo renen en de overige toehoorders, alsof hij allen als getuige opriep van de belangrijke getuigenis door mijnheer Puyberton daar afgelegd. Zich tot den beschuldigde wondende, vervolgde hij Beschuldigde, hebt ge nog iets op te merken naar aanleiding van hetgeen door dezen getuige verklaard is Kanaal weg 117, Telefoon 107. Specialiteit in fijne Chocolade- VRAAGT ook verpakt in trommeltjes met photografie. Aanbevelend, ZEG ER HOUTER. TE YEENDAM, OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 440.800. Reserve f 285.789.53 Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 99 °/0. Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt P. J. KONING. Den Burg, Texel. Ik ben geen dief, antwoordde Julius kalm. De gezworenen zullen uw protest in aanmerking nemen. De president deed daarop eenige meer delicate vragen. Voor de verduidelijking der debatten moet ik den getuige vragen of op hot oogenblik waarop de dielstal moet zijn be dreven de beschuldigde niet de hand had gevraagd van mejuffrouw Puyberton. Ja mijnheer de president, ik heb hem die hand geweigerd en nam als reden van die weigering het geringe fortuin van den jongen man, Ziet ge wel scheen de president met de oogen te vragen. Deze verklaring maakte de zaak voor Julius nog meer bedenkelijk. Ieder begreep nu volkomen de oorzaak. Julius had reeds een voorschot willen nemen op de bruid schat van Suzanne. Hij wilde rijk zijn om op die wijze als schoonzoon te worden aangenomen. En toch, welk een prachtige gelegenheid had do beschuldigde nu om zich to recht vaardigen door te zeggen„Wat, ge be schuldigt mij juffrouw Suzanne te hebben willen vangen met behulp van het geld aan haar vader ontstolen Maar zij is het, hoort wel, zij is het, die buiten mijn weten dat geld in mijn zak heelt gestoken, zij is het die dit huwelijk zoozeer verlangde, dat zij er een dwaasheid om beging, die mij thans noodzaakt voor u te verschijnen. Hij had dit kunnen zeggen, maar niemand zou gelooi aan zijne woorden geheoht heb- boD, en bovendien, had hij zich daarom met zooveel kracht togen de agenten ver zet om gelegenheid te krijgen den briefte vernietigen. Zou hij nu alles vertellen wat hij wist en Suzanne bespottelijk maken om zichzelt te redden. Julius behoorde tot de mannen die zich blindelings laten geleiden door een edel gevoel, het hindert niet welk, maar steeds rechtvaardig. TEXEL LUISTERT. Wy luisteren er naar, wanneer een buur man spreekt. De Heer J. Gons, Turfhaven 24 te Hoorn, meldt onsVóór het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ik gedurende vier en twintig jaar ontzettend veel geleden aan een nierziekte. Ik had byna voortdurend een vlijmende pijn in den rug en in de ledeD; de urine was veelal troebel en vuil en liet veel bezinksel achter. Ook had ik veel last van duizelingen en neusbloedingen; veeltjjds was ik erg vermoeid, loom en afgemat en bij de minste beweging had ik zware zweetingen. Ik ben jarenlang onder behandeling geweest van welbekende specialiteiten, maar steeds werd ik ongeneeslijk verklaard. Tot mijn ge luk hoorde ik spreken van Uwe uitstekende Pillen, welke alom geprezen werden. Ik be gon dadelijk deze in te nemen en reeds vijf dagen later kon ik een groote verbetering be speuren. Ik gevoelde mij zeer gelukkig en ging door met Uw middel; eiken dag nam de beterschap toe, de pijn verdween en mijn ge- heele gestel knapte op. Ofschoon ik thans nog niet geheel beter ben, zal ik nog eenige dagen met Uw geneesmiddel doorgaan in het vaste vertrouwen dan een algeheele genezing tot stand te brengen. Twee en een halfjaar later meldde de Heer Gons ons nog: Tot op heden kan ik niet an ders verklaren dan, dat ik zeer veel baat heb ondervonden door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Wanneer ik mijn ge stel van nu vergelijk met dat van eenige jaren terug, dan ben ik een geheel ander mensch geworden. Gaarne zal ik Uw prachtig genees middel aanbevelen, waar my zulks mogelijk is. (w.g.) J. Gons. Rugpijn is een teeken van nierziekte, want de pijn komt niet uit den rug, doch uit de nie- ren, die juist onder het smalle gedeelte van den rug liggen. De pijn ontstaat door het uri nezuur en andere vergiften, die de nieren hinderen en wanneer deze vergiften niet ver wijderd worden, kunt ge niet gezond zijn. Foster's Rugpyn Nieren Pillen zijn een spe ciale medicijn voor nieren en blaas. De naam Foster's Rugpyn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Zy zyn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kui per, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. 19 Erijs ÏO Cents. Dit was dan ook de oorzaak van zijn zwijgen. Hij wilde het geheim bewaren en zorgen dat niemand iets vernam van de dwaze daad welke Suzanne had bedreven uit liefde voor hem; bij had het zelfs niet onder het zegel der geheimhouding toever trouwd aan den advocaat, die hem moest verdedigen. Hij had dezen enkel gezegd dat hij de dielstal niet had bedreven en had er zich voor gewacht vertrouwelijk met zijn verdediger te spreken. Had SuzanDe hem niet geschreven „Dit schrijven is een groot geheim tusschen ons", had zij hem niet gezegd dat hij er niet over moest spreken, met niemand, zelfs niet met Maurits Leverrier P En zou bij nu de zaak bekend maken De getuigen kwamen achtereenvolgens voor en bevestigden de beschuldiging, zon der dat hij de moeite nam om ze tegen te spreken. Vooral de verklaring der agenten was zeer verzwarend voor hem. Ook een schriftkundige werd gehoord om zijn oordeel uit te spreken over het schrilt der beide brieven. De uitspraak was, dat het schrift verdraaid was, maar dat het niet onmogelijk was dat Julius den brief had geschreven. Hij durfde echter niets mot zekerheid verklaren. De hoofdgetuige k décharge was Maurits Leverrier. Hij verklaarde, dat hij zijn vriend onmogelijk schuldig kon achten, ofschoon alles togen hem Echeen samen te spannen. Met vuur sprak hij over Julius edel karak ter en hoe deze steeds had geijverd voor hetgeen eerlijk en recht was. Hij bezwoer dat het onmogelijk was, dat hij de misdaad had begaan, waarvan hij werd beticht. U is de vriend van den beschuldigde, zei de president en u geeft toe aan een persoonlijke gevoelen, maar wanneer heeft u op den dag van do misdaad Dambray verlaten 's Avonds 7 uur. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGBVBLD DE UOOIJ, Texel. eeO£PO*ce*o

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4