óteunt allen dexels Cigen Stoomdootonder Bedrijfskapitaal Langdurig zenuwlijden gelukkig genezen M1CHELS Cie., Gekookte Ham JPieveling- L. H. SCHOT, LIJNZAADKOEKEN A. WIERINGA, I Grootste specialiteit ie Nederland van Zijden en Wollen Japonstoifen. eon leste boerenwagen met toebehooren. JAC. MET, Bekroond met le en 2e prijzen op de Texelsche Tentoonstelling, Nienwe Jachtwagens, Tilbury's, Texelsche, Zeeuwsche en Noord- hollandsche Boerenwagens, enz. WESSANEN LAAN WORMERVEER. Ter dekking beschikbaar 2 DEKBEEREN. FEUILLETON, Het huwelijk van Suzanne. 1 Tc Oosterend bij P. Dros Gz„ den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Job. P. Dros Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. Hofleveranciers, 's- apeciaai-unerce chevron no c. no ct. Stalen op aanvraag franco. Firma J oli. F. Morra Kunstmeststoffen, kost 20 ct. per ons bij C. VISSER, Slager. Rijtnig- en Wagenmaker, Waal, blijft zich steeds aanbevelen voor het maken van alle tot dat vak behoorende werkzaam heden, als Teu alle tyde genegen om te ruilen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk ,,W. L.", uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-D1PLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Spoorstraat 120. Den Helder. Magazijn van Horloges, Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Haandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA. op de hofstede „de IIoop" No, 1 Wit Duitscü Edel-zwijn, genaamd „Odino." No, 2 Gekruist Yorkshire, dekgeld scherp concnrreerend. met en zonder aflossingrente en voonv, bill, in soliede gevallen geen borg; geheimh. verz. br. fr. no. 5 aau RENS Boekli. de Witstr.97 's Uage. Vrij naar het Fransch door A. B. 17.) Suzanne bewoog zich nauwelijks op haar hoofdkussen, zij keek haar vader onrustig aan, voor een oogenblik kwam er eenige flikkering in haar oogen, dat was alles. Zij ledigde twee oi drie lepels bouillon welke men haar aanbood en bleef daarna weder bewegingloos liggen. Zij lag op haar zijde en in die houding keek zij met kinderlijke nieuwsgierigheid voortdurend naar mijnheer Puyberton. Deze zat, met hare beide handen in de zijne, bij haar bed en keek haar angstig aan. Zij stamelde eenige onsamenhangende woorden, daarop zweeg zij. Eindelijk sloeg zij haar mooie oogen op naar mijnheer PuybertoD. Vader, zei zij zwakjes. Dit eerste woord was om zoo te zeggen het teeken van herstel. Van dag tot dag werd het jonge meisje nu sterker. Zij kon weldra geheele zinnen spreken, zij stond op, zij wandelde, het lichaam her stelde zeer vlug, maar de geest nam nog maar zeer langzaam in krachten toe. De herinnering kwam slechts langzaam weer terug. Na haar ziekenverpleger te zijn geweest, werd Maurits nu ook haar leermeester. Mijnheer Puyberton zag dit met groot genoegen. De geneeskundige boeken wijzen op tal Ik was door 0911 langdurig zenuwlijden gèheel uitgeputwanhopig en moedeloos lag ik steeds te bed toen ik door het lezen van uw advertentie, op de Sanguinose opmerkzaam werd gemaakt. Ik heb toen eenige flesschen Sanguinose laten koopen bij den heer Verkerk, Jonkerfransstraaten, na gebruik van eenige flesschen kwam er merkbaar beterschap. Levenslust en energie kwamen terug. Ik kan uwe heerlijke Sanguinose ten zeerste aanbevelen als een middel dat de zenuwen bijzonder versterkt. W. DE JONGH. Haarlemmerstraat 115, Rotterdam. De Sanguinose is beslist een beproefd middel in alle gevallen van bloed armoede, zenuwzwakte en algemeene verslappingstoestanden. Zij kost f 1,50 per flesch, de 6 fi. f 8,—, de 12 fl. f 15,-. Twee eetlepels per dag is voldoende. Wacht u voor namaak. Overal verkrijgbaar. D AGE Ra r»l fl-ffnvïfn Cheviot royal 110 c. breed 95 Ct. per meter machinaal gesneden Te koop wegens afschaffing Adres D. D. BARKER, Burg—Texel. van gevallen van personen, welke bij hun herstel alles hebben vergeten, zelfs de naam van hen, die hen het meest liei waren. Dat is een verschijnsel, gemakkelijker te constateeren dan te verklaren. Suzanne herinnerde zich ook niets meer omtrent Julius. Haurits was voortdurend met haar bezig. Hij praatte met haar over duizenderlei zaken, die zij vergeten had, las met haar, leerde haar pianospelen, enz. Suzanne gevoelde zich weder herleven. Zij wandelde met Maurits door den tuin als het weder zulks toeliet. Alles wat zij zag scheen zij voor het eerst te zien. Zij vroeg de namen der bloemen, die zij zeil had gezaaid, en luisterde met groote aan dacht naar de verklaringen, die Maurits haar omtrent verechillende dingen gat. O, wat is u toch goed, mijnheer, zei Suzanne soms. Maurits zuchtte dan, maar zoo, dat zij het niet bemerkte. Hij gevoelde, dat zfjn rol van trouwe beschermer van dag tot dag gevaarlijker voor hem werd. Hij wilde evenwel zijn werk daar niet in de steek laten. Slechts zelden was hij afwezig en dan maar voor een zeer korten tijd, want Suzanne vroeg al weer zoo vlug naar hem. Zij was bang voor de een zaamheid. Des avonds giog Maurits niet heen voor zij moe was en haar oogen zwaar van de slaap waren. Om te voorkomen dat Suzanne vragen zou naar de oorzaak van haar ziekte en dat zij mogelijk de ware oorzaak ontdekken zou, had Maurits een geschiedenis bedacht. De eerste keer dat Suzanne in de salon kwam, viel haar oog op het portret van tante Rosa, hetwelk tegenover de deur was opgehangen. Tante Rosa, riep zij uit, terwijl zij in tranen uitbarstte, alsof zij iemand had teruggevonden, welke haar sedert lang had verlaten. Deze eerste aandoening vertegenwoor digde bij haar het grootste deel van haar jeugd, zij herinnerde zich langzamerhand weder alles wat op tante Rosa betrekking had. Nu achtte Maurits de gelegenheid schoon om maatregelen te nemen opdat Suzanne de ware oorzaak van hare onge steldheid zich niet zou herinneren. Die arme tante Rosa, zei hij, zou het zichzeli nooit kunnen vergeven indien zij wist dat zij, althans voor een deel de oor zaak is van de ziekte van haar zoo lieve Suzanne. Suzanne keek Maurits vragend aan. Wel, hernam hij, herinnert ge u niet meer de laatste keer dat u uit geweest is? U wilde een bezoek brengen aan het graf van tanlo Rosa, en wilde te voet gaan herinnert u zich ook niet meer de zware storm, waardoor u overvallen werd, toen u buiten de stad was U was doornat, toen u op het kerkhof aankwam, den vol genden nacht had u hevige koorts. WatI en dat als gevolg van zoo weinig? Ja zeker. Het menschelUk organisme is niet zoo sterk en soms nog veel gevoe liger dan de geneesheoren wel meenen, Maurits drukte met opzet zoo sterk op deze laatste woorden, dat Suzanne onwil lekeurig begon te lachon. Dit was hot wat door Maurits verlangd SPAARNDAMMER LOF. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver trouwbaar voor elke aandoening der nieren of blaas, rugpijn, rheumatiek, duizeligheid, slapeloosheid, veelvuldig urineeren, water achtige zwellingen, steen en watorkwalen en zijn een voorbehoedmiddel voor suikerziekte en eiwitverlies. Mejuffrouw M. Bakker, Arkkanaal B., Spaarndam, deelt ons mede: De laatste zes weten sukkelde ik erg met pijn in den rug en in de zijden, en aangezien deze pijn zich steeds erger deed gevoelen en niet wilde wij ken, ging ik op aanraden ertoe over eens ge bruik te maken van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik veronderstelde, dat miju nieren waren aangedaao, want ik werd nu en dan door duizelingen overvallen en gevoelde mij dikwijls huiverig, zwaar vermoeid en ellen dig. Trouwens bij hot opstaan deed deze ver moeidheid zich al gevoelen, want mijn slaap was zeer onrustig. Ik heb geen spijt gehad Uwe Pillen te hebben ingenomen; na vijf da gen gevoelde ik mij wat beter en toen ik twee doozen geleedigd had, kon ik niet anders zeg gen dan, dat mijn pijnen zeer verminderd waren. Ik zal echter met het gebruik van deze pillen doorgano, daar ik overtuigd ben door dit geneesmiddel mija nieren geheel to zullen genezen, (w.g.) M. Bakker. Past op, dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen ver gissing plaats hebben. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschied franco na ont vangst van postwissel a f 1.75 voor één ol f 10. voor zes doozen. 22 STOOM- RIJ TUIGFABRIK ANT, Hugowaard en Alkmaar. is iederen Maandag in „de Lindeboom" te spreken. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. zeep aller dames is de alleen echte <N~ ,K van Bergniann Co., Badebeul, want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend jeugdig uiterlijk, witte fluweel zachte huid en schoone tint, a 50 Cts. per stuk ver krijgbaar bij T. BUIJS. Suzanne beproefde het zich te herinne ren en ja, zij herinnerde zich het bezoek aan het kerkhof, maar regende het toen Ja, het kwam haar voor dat zo werkelijk door den storm was overvallen. Zij was toen doodmoe thuis gekomen en rillende bij het vuur gaan zitten. Verder woelde alles haar door het hoofd en herinnerde zij zich niets meer. Als u eens wist hoe bang wij voor uw leven waren, vervolgdo Philomüne, dio bijDa altijd bij hen was en die het verhaal door Maurits begonnen, thans vervolgen wilde, en u vertelde in uw koorts aller dwaaste dingen. Maurits vond dat Philomèno wel wat al te hard van stal ging en zei Och, u was aan het ijlen en kunt dus niet het minste idee hebben van het geen door u werd gezegd. Suzanne glimlachte. O, zei zo, ik bon gerust niots gezegd te hebben dat ik ook nu nog niet zou durven zeggen. Dit woord nam elke ongerustheid van Maurits weg. Zij herinnerde zich dus in 't geheel niets meer, dat zij nog iets had dat zij goheim wildo houden en hot was noodig, dat zij voorloopig althans nog in dien waan bleef met hot oog op haro nog wankclondo ge zondheid. En van dit oogenblik werd do ziokto van Suzanne steeds aan dat bezoek aan het kerkhof toegeschrovon. Mon horhnaldo dus voortdurend dio ge- schiodonis in tegenwoordigheid van Su zanne, zonder to weton oi dit bedrog wel lang stund zou houden. (Wordt vervolgd.) y;-'-' v/^yïïin ~7^yïïnn uiygyrgii jn-rrk&jffimn ra rraiiHinwi rr-ijr^KsStmnn rrmy=y<ii lLI ltt11HiTTlrn:VcrtfflTSSiMB oeotPonctRo W CTT1G

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4