óteunt alien <3exels dg en SCHOUW. SCHOUW. PF* DE TIJD SpoedcostHmes op maat in 24 nor. BLOOKER'S DAALDERS- M1CHELS Cie., Grootste specialiteit in Nederland ran Zijden en Wollen Japonstolien. Speciaal-Offerte Chevron 110 c. 110 Ct. Stalen op aanvraag franco. KENNISGEVING. PATISSERIE MODERNE, Helder. HOUTERS Houtjes en Vanillesprits Stoomververij en Chemische Wasscherii M. J. WALLAST, FEUILLETON. Het huweliik van Suzanne. Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. WEER IETS GOEDS! CHOCOLADE; groote doozen (18 tabletten) middelsoort kleinste tabletten per stuk (12 (6 TI ofleveranciers, 's- Gravenhage. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel" brengen ter kennis van de In gelanden dat de SCHOUW ophetschoon- maaien en zuiveren van de tochtslooten en oenen, van bobbels, kroos, riet en flap is bepaald op Zaterdag 10 October 190S. Texel, 15 September 1908. Dijkgraaf en Heemraden vnd., J. S. DIJT, Dijkgraaf. RUIBING, Secretaris. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Polder „Waal en Burg" op Texel brengen ter kennisse van de Ingelanden, dat naar aanleiding van art. 13 der Keur en Verordening voor den Polder, de SCHOUW op het schoonmaaijen en zuive ren der Tochtslooten van bobbels, kroos, riet en flab is bepaald op 14 OCTOBER 1908. De nalatigen verbeuren eene boete van t 1,en bij herschouw 1 3, Texel, 21 September 1908. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, AUG. C. KEIJSER, Dijkgraaf C. J. ROEPER, Secretaris. Kanaalweg 117, Telefoon 107. Specialiteit in fijne Chocolade. VRAAGT ook verpakt in trommeltjes met photografie. Aanbevelend, ZEGER nOLTER. Maar hij moest bet zichzelf bekennen, dat langer wachten viel Maurits niet zwaar Mijnheer Puyberton begon er bij den dag ouder uit te zien, het was alsof zijn gestel door een doodelijke ziekte onder mijnd werd. XVIH Van dag tot dag scheen mijnheer Puy berton zwakker te worden. Zijne beenen schenen zijn lichaam niet langer te kunnen dragen. Verscheidene keeren gal Suzanne hare ongerustheid daarover te kennen en iederen keer als de oude dokter haar kwam bezoeken, drong zij er op aan dat hij ook haar vader eens zou gaan onderzoeken. Zonder twijfel was het gewetenswroeging die zijne krachten ondermijnde en als men hem goed naging was het duidelijk dat hij elke gelegenheid te baat nam om zichzelf ziek te maken. Eten deed hij niet meer, terwijl hij zich 's avonds in zijn kamer op sloot en groote hoeveelheden sterke drank gebruikte, totdat hij, geheel beschonken, zich eindelijk op zijn bed liet nedervallen en in slaap viel. Des anderen daags ont dekte hij dan met genoegen dat zijn lichaam weer iets zwakker was geworden. Hij had het vaste besluit genomen om zoo spoedig mogelijk te sterven, zonder nu een geweld dadige dood te kiezen. Men kon zeggen dat hij niets onbeproefd liet om zijne gezondheid te benadeelen. Wauneer hij bezweet was, stelde hij zich bloot aan tocht. Eens, nadat hij bezweet was van eene wandeling, sprong hij met zijn kleeren aan pardoes in de vijver in zijn tuin om zich daarna naar zijn kamer te begeven, waar hij met de natte kleeren aan voor het open raam ging zitten. De man wilde sterven, doch hij wilde niet dat de justitie na zijn dood nog een onderzoek zou instellen. Wat Suzanne aangaat, zij werd bij den dag sterker, hare krachten schenen te win nen naarmate die haars vaders achteruit gingen. Hij ging steeds achternit en zij vooruit. Zij was echter nog niet geheel hersteld en eiechte nog bijzondere zorg. Maurits die thans wist wat hem te doen stond, begreep dat het oogenblik nog niet gekomen was om Suzanne alles te open baren en haar Julius Dambry weder voor den geest te brengen, doch thans gezeton op den bank der beschuldigden. Maurits verheelde het zichzelf niet, dat die onthulling voor hemzelf pijnlijk zou zijn; hij was het nu vrijwel met zichzelf eens, dat datgene wat hij voor Suzanne gevoelde niet enkel vriendschap, doch ware liefde was. Hij zou zich echter voor zijn vriend opofferen als de tijd daarvoor daar was. Hij was daar vast toe besloten. Het kwam er nog maar onkel op aan te weten wanneer het juiste oogenblik daarvoor was gekomen. Laat ons gaan wandelen, zei Suzanne, terwijl zjj zijn arm nam. Ik heb den tuin nooit zoo mooi gezien als thans, alle bloe men schijnen ons toe te lachen. O, het is heerlijk ziek te zijn en dan zoo lang zamerhand aan weer te genezen. Als ik geheel hersteld was, is het niet zoo, zou ik niet zonder veel omwegen uw arm mogen nemen, zooals ik dat nu doe. Men kon uit die opmerking opmaken, dat Suzanne poogde hare herstelling zoo lang mogelijk te doen duren, zij scheen er pleizier in te hebben een weinig ziek te zijn. Toen Maurits 's avonds thuis kwam ging hij nog eens rijpelijk nadenken over deze woorden van Suzanne. Zij heeft mij gezegd, zei hij, dat zij zich nog te zwak gevoelde om, zonder op mijn arm te leunen, te loopen, zij is dus nog niet in staat een hevige aandoening te doorstaan. We zullen dus nog geduld moeten hebben en mogelijk zal het nog wel een geruimen tijd duren voor zij sterk genoeg is de waarheid te vernomen. Hij besloot dus de nadere verklaring nog uit te stellen. Een onverwacht voorval wierp echter plotsoling de plannen van don jongen dok ter in duigen. Philomèno las op zekeren dag aan Su zanne een courant voor en Philomhne zou nooit een courant lezen, zonder do gomongdo berichten van A tot Z na te gaan. Maurits bespotte haar daar steeds om, maar hot hielp niets, zij verslond als hot ware de verschrikkelijke misdaden en on gelukken, als „een vrouw door haur man VAN URK. Het hier aangehaalde getuigschrift is afkomstig van Urk. De Heer R. Oost, scheepstimmerman te Urk, meldt ons: Sedert geruimen tijd heb ik gele den aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een vermoeid gevoel, dat zich vooral 's morgens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij soms toe, dat myn beenen hun dienst zouden weigeren, Ik had veel last van benauwdheden en zwee tingen, die zonder aanleiding plotseling op kwamen; daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verlo ren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon me ernstig ongerust te maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot was mijn vreug de en verwondering, toen ik reeds navier dagen een groote verlichting waar kon ne men. Met den dag nam mijn beterschap toe, en thans weet ik niet hoe ik het heb. want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemer ken. Ik gevoel me veel sterker en opgeruim der en zou wel ieder nierlijder dit heilzame geneesmiddel willen aanbevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt, (w.g.) R. Oost. 23 WÉNK AAN ROOFERS. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het geneesmiddel voluit voorkomt. Vraagt uit drukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één-off 10,- voor zes doozen. van J. DE LANGEN, Goedkoopste adres voor het verven en wasschcn van alle soorten Dames-. Heeron- en Kinderkleedingstukken, enz. Depót by Mej. C. ZUIDEWIND, Weverstraat, Burg, bj] wie kleurenboek en prijskaarten ver krijgbaar zijn. komt! Kom bijtijds met uw bestelling voor een DEMI of WINTERJAS bij F. LENGHAUS te Oosterend en Keizerstraat 62 Beider en het maken en repareerenuwerscboenwerk vermoord", „zooveel menschen verbrand", enz. Zij kende de namen van hen, wier lijken men iD stukken gesneden in een koffer had gevonden en ook die van de moordenaars, ja zelfs den prijs van het wapen waarmede de moord was bedreven, wist zij op te geven. Ongetwijfeld was het geheugen van Philoméne bizonder geschikt om dergelijke dingon te onthouden. „Een stoutmoedige ontsnapping" trok dien dag haar aandacht en zij wilde Suzanne in haar genot doen deelen door haar die geschiedenis voor te lozen, eensklaps echter werd zij doodsbleek en geheel van streek, gelukkig kwam Maurits haar te hulp en wist de aandacht van Suzanna van het voorval af te leiden. Ziehier wat daar in hot dagblad vermeld werd „Een stoutmoedige ontsnapping." Een van onze correspondenten uit de provincie meldt ons een werkelijk bijzondere ont snapping, waarvan de held onlangs hier werd veroordeeld, namelijk Julius Dambray wiens proces hier zooveel gomoederon in beweging bracht. Men vervoerde dat individu uit de gevan genis te H waar de gevangenen, welke tot dwangarbeid zijn veroordeeld, wachten tot ze wordon ingoscheept voor do plaats van hun bestemming. Aan het station te "V... (departement T...) aangekomon moest hij uitstappen en in een andere trein plaats nomen. Toen was het, dat hij het plan ten uitvoer bracht, dat hij zeker roods lang heeft gekoesterd, n.l. om te ontsnappen door het veld in to vluchten. Do gendarmes hadden hom niot in handon of hidden hom ten minste niet goed vast, zooals dat gewoonlijk hot geval is, naar men beweert. De gevangono wist los te komen en zich van zfjn boeion te bovrijdon. Hoo was hom dat mogelijk P (Wordt vervolgd.) Bedrukt by LANGBVaLU DE ROOD, Texel. Marchand Tailleur, komt steeds elke week Texel bezoeken. Uitgebreide keuze in het Magazijn SPOORSTRAAT 70, HELDER. Briefkaarten aan bovenstaand adres gericht, worden gaarne vergoed. Vrij naar het Fransch door A. B. 18.) Als Suzanne zich 's avonds vermoeid ter ruste begaf, sliep zij onmiddelijk in. Bij Maurits was dit geheel anders. Hij zag haar dagelijks en ongestraft verkeert men niet bij zooveel jeugd en schoonheid, en vooral niet als men 26 jaar oud is. Hij gevoelde dat hij eigenhandig het geheim in het hart van Suzanne begroef, dat de onschuld van zijn vriend aan het licht kon brengen. H(j had sedert de terechtzitting en na zijn bezoek aan de gevangenis veel over de zaak nagedacht. Meer dan een veron derstelling had hij gemaakt en zonder de waarheid te kennen, gevoelde hij, dat als Suzanne had kunnen spreken, indien zij in het proces van zijn vriend gemengd was geworden, die zaak niet zulk een ongeluk kige wending zou hebben genomen. Misschien zou weldra alle herinnering weder moeten worden opgewekt en zou ook omtrent hetgeen men nu zoo geheim voor haar hield het volle licht moeten schijnen. Maar Suzanne was nu nog niet sterk genoeg, om een zoo hevige schok te kunnen doorstaan. Men moest wachten. Overal verkrijgbaar. oeocPoneeRO

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4