óteunt allen ^exels Cicjen ötoomOootonóev Voornaam DAALDERS M1CHELS Cie., Grootste specialiteit in Nederland van Zijden en Wollen Japonstoffen. 1 e prijs landbouwtentoonstelling Texel Firma Joli. F. Morra Kunstmeststoffen, STOKPAARD,JES--LELIEN1IELK--ZEEP Sta er op te ontvangenis goedkoop en goed. A. WIERINGA, le Een perceel WEILAND, 2e Een perceel Bouwland, Hofleveranciers's- Gravenhage bpeciaai-unerie chevron no c. no ct. Stalen op aanvraag franco. de Beer „CYCLOOP" wessanenTlajS LIJNZA.ADK0EKEN Vraagt het merk uitstekende 2cents sigaar. De ijzerzaak annex gas en petroleumlampenenz. J. J. KUIJPER. GOUD en ZILVER FEUILLETON. Het huwelijk van Suzanne. Door uittreding uit de zaak van ondergeteekende met a.s. voorjaar worden alle voorhanden zijnde Meubelen, Spiegels, Schilderijen, Vloerzeil, loopers, matten, deurkleed jes, Karpetten, reiskoffers, Fantasie tafels, Waschtafels, rieten en bekleede Fauteuils, Klokken, Wekkers, Kin derspeelgoed, enz. voor zeer lage prijzen uitverkocht tegen contante betaling. zullen op denzelfden concurreerenden voet worden voortgezet. Met aanbeveling, Parkstraat Texel, Oct. 1908. Voor den verkoop en de reparatie van UURWERKEN. is onderget. weer eiken MAANDAG, ged Markttijd in „de Lindeboom" te spreken Aanbevelend, G. BIJ EE SE. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig niterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann Co., Radebeul, a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij T. BUIJS. Spoorstraat 120. Den Helder. Magazijn van Horloges, Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Maandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA. Uit de hand te koop groot 89 Are, zeer gunstig gelegen aan den grintweg naar Oost, bij de Alie'sbrug nabij Oosterend. groot 487j Are, liggende in het Kaaps- veld, achter het hof Eden. Inlichtingen zijn te bekomen bij den heer P. BOON te Oosterend of bij den eigenaar D. VERMEULEN te Nieuwendam. Qrvnmnol Cheviot royal 110 c. breed 95 Ct. per meter Vrij naar het Fransch door A. B. 21.) Na ongeveer een kwartier gezocht te hebben, werd hij kalmer, hij ging op de graftombe van tante Rosa zitten. NeeD, dacht hij, zij is daar niet. En toch als zij te Lwas gestorven, zou men haar toch zeker wel bij haar goede tante hebben begraven zij is hier niet, dus zij leeft nog. Zooals de lezer zeker zal begrepen heb ben, was die bezoeker niemand anders dan Julius Dambray, die Suzanne tusschen de dooden verwachtte. Hij was, zooals wij hebben gezien, ontsnapt en hij had langen tijd na zijn ontsDappiDg in het bosch en het veld gedwaald, daarna was hij naar een der volkrijkste steden gegaan, waar men verloren gaat onder de menigte. Zoo aan de politie ontsnappende, had hij besloten eerst te onderzoeken, waar Maurits was, om van dezen te vernemen hoe het met Suzanne ging, want hij had diens brief niet ontvangen, waarin hij hem het herstel van Suzanne meldde. Suzanne zou nu dood zijn, omdat hij L— had verlaten. Waarom zou hij du nog vreezen? Wat had zijn leven dan nog voor waarde Een ding wenschte hij nog: hij wilde haar graftombe zien. Julius was er tegenwoordig de man niet naar om lang na te denken, zijn leven ging om zoo te zeggen werktuigelijk. Zoo vin den we hem dan weer in L— terug, waar alle bewoners hem kenden als de held van een geruchtmakende gerechtzaak, wij zien hem hier tusschen de graftombes loopen als een slaapwandelaar. Suzanne lag daar Diet en hij had er dus niets te doen. Hij verliet het kerkhof dus weer langs denzelfden weg, als waarlangs hij gekomen was en begaf zich op weg naar de stad. Werktuigelijk liep hij naar de wijk waar zich het huis van mijnheer Puyberton bevond. Hij herinnerde zich terwfjl hij de stad doorliep evenmin dat hij in de stad gelukkige dagen had doorge bracht, als dat hij er geleden had. Hij liep gedachteloos naar het huis van Puyberton. Hoo afgetrokken hij ook was, toch herkende hij, toen hij een huis voorbijging en er een deftig heer uit zag komen, in dezen don beroemdsten dokter der stad. Als die op dit uur nog uitging moest er zeker iemand ernstig ziek zijn in de buurt. Misschien lag er wel iemand op sterven en als er iemand stierl moest dat SuzaDne [zijn, voor Julius was alleen dit mogelijk. Hij volgde den dokter. Hij had eerst gemeend dat Suzanne dood was, daarna dat zij leefde en nu zou hij haar terugvinden tusschen leven en dood als op den dag toen hij Lverliet. Hij was wanhopig. De slagen van het noodlot troffen hem dan wel op een wreede wjjze. Zijn eenige hoop was er op gevestigd, dat men om de doktor toe te laten, de deur wel wijd zou openen en dat hij dan gelijk zou kunnen naar binnen gaan. De vrees dat hij, wanneer hij den tuinmuur over- Ter dekking beschikbaar bij W. DIJKSEN, Prins-Hendrik-Polder: (Wit Duitsch Edelzwijn) 10 Sept. '08. DEKCELD f 2,— a contant. W0RMERVEER. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „W. L.", uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. VAN DELANG VDOll DEN RUHG. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de zieke nieren juist de hulp, die ze noodig hebben, zij voeren uit het lichaam alle vloeibare vergitten, die eiwitverlies, wa terzucht, stoornissen van de urine, graveel, rheumatiek, steen, heupjicht, zenuwachtig- heid, slapeloosheid en neerslachtigheid te weegbrengen en zij neutraliseeren de ver keerde uitwerking van thee, bier en spiritu aliën, De Heer A. B. Dekker, Koningdwarsstraat 60 te den Helder, meldt ons: Ruim vier maan den werd ik gekweld door een hevige pijn in den rug en in de leden, daarbij kwam nog een stekende pijn in de rechterzij en inde heu pen. Ik had zeer veel moeite bij het urinee- ren, het water kwam zeer langzaam en met tusschenpoozen en nadat dit geschied was, kreeg ik een hevige persing. Ik was altijd zwaar vermoeid en lusteloos en ik had veel hinder van hartkloppingen. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en deze werd met den dag minder. Men behandelde mij voor ze nuwziekte, doch dit leverde niet het minste resultaat op. Ik was ten einde raad en toen men mij overal aanraadde eens een proef te nemen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, liet ik een doosje komen. Ik moet ronduit zeggen, dat deze pillen mij dadelijk goed ge holpen hebben; na een dag of acht kon ik reeds een groote beterschap bespeuren; ik had geen last meer met de urine en van de rugpij n kon ik eveneens weinig of niets meer waarnemen. Hoewel ik nog niet geheel ge nezen ben, gevoel ik mij toch veel flinker en sterker dan voor langen tijd het geval was en ik zal nog een tijdje met Uw pillen door gaan en hoop U spoedig mij n algeheel herstel te kunnen melden. Ik kan niet anders dan U mijne groote te vredenheid betuigen over de prachtige ge neeskracht van Foster's Rugpijn Nieren Pil len, aldus meldt ons de Heer Dekker ruim twee jaar later. Ik machtig U van deze ver klaring naar genoegen gebruik te maken en zal mijn volkomen herstel aan een ieder be kend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze, die U goeddunkt. (w.g, A. B. Dekker) Geen doos is echt, wanneer er niet de vol ledige naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op staat. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a t 1,75 voor één off 10.voor zes doozen. 1 Overal verkrijgbaar. klom een geweerschot zou ontvangen en daardoor verhinderd worden Suzanne nog eens te zien, dreef hem er toe den weg door de deur te verkiezen. Die vrees deed hem langzaam loopen en den dokter niet voorbijsnellen, ofschoon deze hem wel wat te langzaam liep. Weldra bereikte men de straat, welke Julius zich zeer goed her innerde. Ja, die laDge muur, dat nauwe steegje en verder dat kleine lage deurtje, dat was de woning van Puyberton. Julius duwde de doktor wat op zijde on bevond zich in do laan voor de woning van Puyberton. Hij ziet een der ramen verlicht, terwijl do anderen donker zijn en gaat de stoep op. De bediende heeft geen tijd hem te vragen waarhoen hij gaat, want terwijl hij er zijn stap niet om vertraagt, zegt Julius: Het is boven, is het niet zoo? Hij gaat de trap op naar de eerste ver dieping, hij opent de deur, hij is er Julius, die meende dat Suzanne op ster ven lag, vond haar nu hier, terwijl zij bij Maurits stond, die haar hand aan de lippen had gedrukt. Hij merkte al die bijzonder heden echter niet zoo dadelijk. Hij kwam zoo plotseling in het heldere licht en dan, hij had zich alles zoo geheel anders voor gesteld; dat SuzaDne nog leefdo kwam hem als een droom voor. En zij, de ongelukkige Suzanne, hoe zou zij zulk een schok verdragen Dezo verschijning van Julius gaf haar eensklaps de herinnering terug. Ook voor haar was het of alles een droom was. Zij wendden zich tot elkaar en keken elkaar aan alsof zij elkander nooit gezien hadden, hij naar Suzanne, die hij dood had gewaand en zij naar Julius die zij geheel had vergeten. Vervolgens vielen ze elkaar om den hals en Suzanne vleide haar hoofd tegen Julius aan. Wat Maurits aangaat, hij gevoelde na de eerste schrik een ware verlichting. Zijne liefde welke hij Suzanne had bekend, be- teekende weinig vergeleken bij de wijze, waarop hij het jonge meisje naar Julius had geduwd en alles was zoo vlug in het werk gegaan, dat het geval van de kus op de hand geheel in 't niet wegzonk. Hij had nu niets meer te verbergen, niets te beloven, geen comedie te spelen. Hij kon nu zijn vriend de schat weder teruggeven, welke deze hem had toevertrouwd. De zieke woonde op zijn bed de geheole scène bij. Half opgericht op zijn kussen, de oogen van schrik wijd open gesperd, balde hij zijn vuisten, als wilde hij den indringer verdrijven. Op zijn sterfbed, op het oogenblik, dat hij nog beproefde aan Julius zijn lielde to ontrooven, nadat hij hem reeds zijn geld had ontroofd, zag hij zijn slachtoffer eens klaps voor hem. Hij, hij hier! Neen, dat is toch niet mogelijk O, het is te veel Terwijl hij dit zei, beefde Puyborton over al zijn leden, terwijl koud zweet hem op hot voorhoofd paroldo. Hij vervolgdo: Do zoon na den vaderG.a heoD, ga hoen, je zult alles hebben, ik zal u uw geld teruggeven Wilt go het hebben Neem het dan, maar vertrok. Ja, ik heb het gestolon I Vergeving vergeving 1 (Slot volgt) BLOOKER'S CACAO s-.v Wettig j\\oeotPonecno

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4