óteunt allen éexels Cigen StoomBootonderneming. VOOR Betongieterij van W. Grimijser. Alles moet weg. Een zéér eenvoudige geschiedenis. Als het leven een last is. Te Oosterend bij P. Dros Gz., den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Joh. P. Dros. Verboden te jagen, FEUILLETON. Ronde Wel-, Regen- en Reerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenklenr worden op bestelling geleverd. G. B. BAKKER, en Jb. KIKKERT Nz., Groote opruiming slachten van varkens, Het is voor een ieder _l l_ Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. so d» d» 2 2 Wegens brand en waterschade. OP ONDERZOEK. worstmaken en spekrooken. verboden te jagen of in jagende houding te loopen op de landerijen in eigendom of in gebruik bij ondergeteekenden Wed. M. Koorn. Maarten Zijm. P. M. Koorn. R. Sz. Keijser. A. Zijm. Joh. Pz. Keijser. C. Saris, S. Keijser Sz. Jan Witte JDz. Adr. Bakker. Joh. Dz. Keijser. Nan Huisman. Reinier Witte. C. van Heerwaarde. W. Rijk. H. W. Keesom. P. Pz. Bremer. Met herinnering aan de door hen verzonden rekeningen, houden onder- geteekenden zich beleefd aanbevolen voor afdoening derzelve,over de met 10 November met afgedane posten zul len zij de vrijheid nemen na dien datum per kwitantie te beschikken. Met aanbeveling. LANGE VELD DE ROOIJ. in jagende houding te loopen, honden te laten loopen en zonder vrijheid wilsters te vangen op de landerijen, bij ondergetee- kenden in gebruik. C. Jz. Kooger Jb. B. Vlaming Jb. Boogaard Jb. Boersen Thijs Smit Jb. Bas Nan Roeper P. B. Vlaming Jan Harte Arie Dalmeijer Johan Roeper P. P. Bakker P. G. Dros J. P. Koorn Jan Man je P. Boersen Jan Boon D. A. Eelman Jb, Roeper A. A. Eelman W. A. Eelman Thijs P. Witte Johan Kuip Herman Keijser D. A. Eelman C. S. Keijser C. Mantje A. D. Eelman C. P. Witte KI. Eelman Jbz. Oosterend en omstreken. den winter ontvangen een partij mooie TRUIEN en gemaakte BONKERS en DEMI- en WIN TE RJASSTOFFEN. Tevens nog een partijtje gemaakte Broeken, vanaf f 2,50 per stuk. Concurreerende prijzen. Beleeld aanbevelend, F. LEXGHAUS Oosterend den Helder Keizerstraat 62. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentién in an dere couranten en met de leuerering uan Cou ranten en Tijdschritten Vrij naar het Fransch door A. B. 5) Oom Pieter ging lachende naar huis en liet zijn gast achter, die naar Georgette ging, welke hij in een priëeltje zag zitten. Kijk, daar heb ik wat voor u, juf frouw Georgette, zei hij, toen hij bij haar was. Een vroolijke uitroep van verrassing was haar antwoord. Voor mij Dat alles O, dank n, dank Ed Georgette, geheel vergetende het voorbeeld, dat ze op die wijze aan Rosa gaf, snelde den inspecteur tegemoet. O, wat mooie kamperfoelie. Wat is dat aardig van u, dat u er aan gedacht heeft ze voor mij mee te nemen, zei zij, haar frisch gelaat in de geurige twijgen stekende. Waar heeft u ze gevonden Op den weg naar Villeneuve, Wij zijn van morgen naar Villeneuve gegaan, uw oom en ik en toen wij daar aan den weg die geurige kamperfoelie zagen, heb ben wij aan u gedacht. Wij ?.-. herhaalde Georgette op een toon, waaruit zoowel twijfel als dankbaar heid spraken. Ik geloof zeker, dat oom Pieter als hij alleen geweest was er niet aan gedacht zou hebben om mij zoo te bederven. Jacques glimlachte. U is al te nieuwsgierig, juffrouw. De hoofdzaak is echter of die bloemen u genoegen doen O, veel, zeer veel genoegen, zeiden de schitterende oogen waarmede het jonge meisje den inspecteur aankeek. Het was de eerste maal dat hij haar wat Voor vele menschen is het leven een last. Wanneer een mensch altijd ver moeid is, dan is het niets gedaan. Of als een mensch nergens lust in heeft. Of wanneer iemand gedurig pijn heeft. Ja, wie zoo iemand nog hulp of raad kan aanbrengen, die is een weldoener. Welnu, de SANGUINOSE (zuiver plantaardig tonicum) brengt nog uitkomst in die wanhopige en langdurige toestanden wanneer het leven een last is. Luister wel wat de heer J. te Linde te Dinxperlo aan onzen wederverkooper, de firma Wed. J. Verbeek aldaar meldde Langen tijd was ik lusteloos; gedurig vermoeid en dikwijls vreeselijke zenuwhoofdpijnen; zoodat ik heel niets meer doen kon en altijd maar zitten of liggen moest. Van alles had ik geprobeerd, maar niets mocht mij baten, tot dat ik de SANGUINOSE genomen heb; en ik kan u werkelijk verklaren dat deze mij uitstekend geholpen heeft; ik ben er geheel door opgeknapt. Na enkele flesschen gevoelde ik reeds beterschap. U moogt dit in de courant zetten. Dinxperlo, October 1908. J. TE LINDE. De Sanguinose wordt verkocht in groote groene flacons van 300 gram inhoud. Zij kost f 1,50 perfl.; deöfl. f8,—de 12 fi. f 15,—Tweemalen per dag een eetlepel is in de meeste gevallen voldoende. Maar zorg dat gij de echte SANGUINOSE krijgt. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag, VAN DAM Co. ca ca 52C CjJ tad ca C- as co «aS "S3 m ca Ï25 j CD W 03 cd OD -4— S ^2 E C_D 'K -2 OD Q3 CQ C33 TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. CTd •-ö CTJ Kiezers der dertig gemeenschap pelijke polders op Texel: Komt allen trouw ter stembus en brengt uw stem uit op de Heeren aftredend lid een man die getoond heelt veel voor 't al gemeen belang over te hebben. VELE KIEZERS. aanbood. En dan, hij had zelfs de moeite gedaan ze voor haar mede te nemen. Jacques begreep zeer goed het antwoord dat in haar oogen lag en vervolgde U had vanmorgen met ons mee moe ten gaan, we zijn per rijtuig uit geweest en vooral des morgens is het bosch zoo schoon. O, ik zou zoo gaarne mee gegaan zijn maarGeorgette wees op een mand met verstelwerk, die bij haar geplaatst was ik heb veel werk en ik moet ook Rosa nog les geven. Zij herinnerde zich nu eensklaps dat zij met het laatstgenoemde bezig was geweest toen de inspecteur aankwam en zij riep Rosa, Rosa 1 Het kleine meisje, dat liever in het zand lag te rollen, dan te leeren, hield zich net alsof zij niets hoorde. Zij hoopte maar dat Georgette niet meer roepen zou en haar en de les voor dien dag zou laten loopen, omdat mijnheer de inspecteur er was. Zij schijnt niet veel op te hebben met de wetenschap, zei de inspecteur, die schik had in die handeling van Rosa, die nergens anders oog voor sebeen te hebben dan voor het zand, waarin zij lag te rollen, ofschoon zij tersluiks zoo nu en dan een blik wierp naar haar leermeesteresse. O neen, in 't geheel niet, gaf Geor gette ten antwoord. Maar juffrouw Georgette, bevalt het u nog al haar les te geven Zeker wel, is het niet zoo vroeg de inspecteur nu eenigszins spottend. Nog meer beslist dan eerst, gaf zij nu ten antwoord O, neen Vooral op dat oogen blik had ze veel liever eens gepraat met mijnheer don in specteur. Maar men kan maar niet altijd alleon van de nog voorradige behangelpapieren. Boven de lage prijzen wordt van at heden zoo lang de voorraad strekt, nog 30 percent korting a contant toegestaan. Vraagstaal- boeken. Daar dit koopje zelden voorkomt spoed men zich naar J. LEEX, Molenstraat. dat doen wat men aangenaam vindt 1 zei zij op eenigzins spijtigen toon, welke in de ooren van Jacques zoo potsierlijk klonk, dat hij luidkeels begon te lachen. "Wat een wijs persoontje is u toch, zei hij lachend. Hij had schik in de tegen stelling welke die zoo hoogwijze woorden vormden met de mond van het kind dat ze uitsprak. Ga dus met uw les voort I Staat u mij toe hier te blijven Ik beloof u dat ik geen enkel woord zal zeggen, Georgette gat de gevraagde toestemming en zij deed dit niet met tegenzin, want de tegenwoordigheid van mijnheer den inspec teur was haar werkelijk niet onaangenaam. Hij ging op eenigo passen afstand van haar zitten, opende zijn schetsboek en be gon te teekenen, maar van tijd tot tijd sloeg hij zijne oogen naar haar op. Nooit misschien had Georgette hem jon ger toegeschenen dan op dit oogenblik, waarop zij zich dwong een ernstig uiter lijk aan te nemen ten einde meer invloed op haar woelige leerling te hebben. Zoo nu en dan zag hij dat Georgette zich op de lippen beet, wanneer Rosa, die wat al te veel aandacht schonk aan de teokening van mijnheer den inspecteur, eensklaps ophield met de les. Maar dapper ging Georgette met het werk door en Jacques bewonderde haar, bij zou in haar plaats zeker reeds lang het leerboek weggegooid hobben en Rosa hebben weggezonden. Do wijsheid van Saloma had zijnen naam boroemd gemaakt, eeno koningin van Saba begon Georgette. Eene koningin van Saba, herhaalde het kind. Daarop hield hot op en keek wanhopig naar de punten harer schoenen, alsof zij daarop de geschiedenis der koningin van Saba zou kunnen lezen. Do wijsheid was Salomo, herhaalde zij nog eens. Eenige inwoners van Den Helder kunnen U zeggen, waar het te vinden is. Indien gfj lijdt aaD de een of andere jeuking der huid, aan prikkelenden huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van Den Helder hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Leest dit Mejuffrouw A. Smit, Vijzelstraat 70 te Den Helder, meldde onsSedert vier jaar ben ik aangedaan geweest met bloedende aambei en. Deze bezorgde mij een verschrikkelij- ken last en pijn en ofschoon ik gedurende langen tijd daarvoor onder behandeling ge weest ben, kon men mij naar het scheen, er niet vanaf helpen. Toen ik met Foster's Zalf begon, kon ik dadelijk beterschap waarne men, de pijn verdween evenals de jeuking en nadat ik Uw voortreffelijke Zalf geduren de veertien dagen geregeld had aangewend, was ik geheel van dit ellendig ongemak verlost. Ik, ondergeteekende, verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. (w.g.) Mej. A. Smit Omstreeks drie jaren later bevestigde Me juffrouw Smit ons deze verklaring en zeide: Nadat ik U mfjn genezing mededeelde met machtiging tot publicatie, heb ik tot mjjn groote vreugde nooit eenige terugkeer dier ellendige kwaal gehad. Ik kan U dan ook niet dankbaar genoeg z\jn. 10 Ziet toe, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuffrouw Smit gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,— voor zes doozen. Evenals 't vorige jaar bevelen ondergeteekenden zich beleefd aan voor het J. KALF en N. MAAT, Slagers. Maar plotseling viel zjj zich zelf in de reden O, mijnheer de inspecteur, is dat het portret van Georgette of van mfj, dat u maakt Ik zou het wel eens willen zien! Ik ben zeker dat het Georgette is. In het schetsboek stond werkelijk een schets van een vrouwelijk wezen. Georgette keek ook. Het is lang niet mooi, om iemand te schetsen wanneer hij er niet op verdacht is! zei zij half verwijtend. Haar verwijt was echter niet ernstig en zij glimlachte tevens. Ik wou dat ik het talent had, dat te doen, hernam Jacques vroolijk. Neemt u het mij erg kwalijk dat ik getracht heb het te doen zonder uw verlof er voor te vragenf Nu laat eens zien, riep zij uit, toon mij uw werk eens Hij stond op en gaf baar het schetsboek over. De wind sloeg echter enkele bladen om en het was niet haar beeld, dat Georgette zag, maar het halfafgewerkte portret eener jongedame. Onwillekeurig riep Georgette, die getrof fen werd door do bekoorlijkheid van het gelaat, uit O, wat een lief gelaat. Waarlijk vroeg Jacques, u kunt u niet voorstellen hoe aangenaam het mij aandoet dat van u te booren, ik ben waar lijk geneigd u er hartelijk voor te danken. Verwonderd hief Georgette hot hoofd op en onwillekeurig kwam haar de vraag op de lippen „Waarom dan toch?" maar zfj hield zich in en zei niets, terwijl Jacques blijkbaar met aangename gedachton bezig was en voor zich uit zat to kijken naar het portret. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4