Steunt allen ex elsCigen Zyt gij in 1 deze lijst? j Kunstmeststoffen. KainistSlakkenmesl DAALDERS CHOCOLADE Jjieveling- 1 e prijs landbouwtentoonstelling Texel Firma Joli. F. Morra Kunstmeststoffen, H.H. Bakkers. Een zéér eenvoudige geschiedenis, 1 Zij die gewend zijn weinig of geen suiker U in koffie of thee te gebruiken, vinden de meeste soorten chocolade (om te eten) te zoet. Voor 1 dezulken is een ideaal fabrikaat; bevat weinig suiker, m verwekt geen dorst. Nieuwe Oogst. D.A.WISSELINK, Wint er clienst. Spoorboekje met tarieven. STOKPAARDJES -LELIfiNMELK- ZEEP de Beer „CYCLOOP" LIJNZAADKOEKEN A. WIERINGA, FEUILLETON. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. GOUD en ZILVER Cangeveld de Jtooij. WESSAHEH LAAH WORMERVEER. De ijzerzaak annex gas en petroleumlampenenz. J. J. KUIJPER. J. Q. Ph. PISART. Dagelijks verkrijgbaar: pakhuis Oudeschild, Burg en Cocksdorp onder openbare Controle. DROS Co. Goedkoope Drogisterij. Apotheek Weverstraat. Voor den verkoop en de reparatie van UURWERKEN. q. BUH8E. Rrijs ÏO Cents. Ter dekking beschikbaar Merk ,,W. L.", Meubelen, Spiegels, Schilderijen, Vloerzeil, loopers, matten, deurkleed jes, Karpetten, reiskoffers, Fantasie tafels, Waschtafels, rieten en bekleede Fauteuils, Klokken, Wekkers, Kin derspeelgoed, enz voor zeer lage prijzen uitverkocht tegen contante betaling. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p, V raag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. Prima Alic., Anijszaad, Koekkruiden, Koolzuur, Koeklijm, Potasch, Ammonium, Citroen- en Kaneelolie, etc. Beleefd aanbevelend, Goedkoope Drogisterij, Apotheek Weverstraat. Tering. Asthma. Borstpiepingen. Benauwdheden. Hijgingen. Bronchitis Keelpijn, Heeschheid. Pleuris. Longaandoening. Longontsteking Influenza Borstziekte. Groep. Diphteritis. Kinkhoest. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo geneest al deze ziekten. De Abdijsiroop is uerkrijgbaar B bij alle goede apothekers en dro- gisten en bij de bekende uer- koopers. De Abdijsiroop kost per flacon f I,-, f 8,—en f 3,50. Concurreerende prijzen. Yrij naar het Fransch door A. B. 2) De meubeleering was ook uiterst een voudig dacht Georgette, terwijl zij een spijtige blik sloeg naar het ledikant, het welk beschut werd door vrij grove gor dijnen, naar het penantkastje van notenhout dat reeds betere dagen had gekend bene vens de stroomat8toelen, die alreeds zoovele jaren om de oude tafel waren geplaatst. Hij zal ongetwijfeld deze kamer recht leelijk vinden, zei Georgette moedeloos Hij moet zich wel vervelen in zoo'n kamer Zij schudde mistroostig haar blonde lokken en stofte een zeer leelijk porceleinen beeld af, dat men indertijd eens gewonnen had in eene weldadigbeidsverloting. Toen zij echter alles had schoongemaakt en gerangschikt, kwam haar het geheel toch nog niet zoo onoogelijk voor. Door het groote raam dat zij had open gezet scheen de zon, hetwelk alles een vriendelijk aanzien gaf. Onwillekeurig begaf zij zich eens daar heen, om van daar de kamer eens te bezieD, om onmiddelijk daarop den blik naar buiten te wenden, naar het schoone landschap, dat daar voor haar oogen lag uitgespreid. lB BLOOKER'S Medicinale Levertraan, in maathoudende flesschen. Voorts versch bereide Staalpillen Eiwit staal, Nestle's Kindermeel, kinadrup pels Dr. de Vrij, pastha poncelet, Salmiak. Mentha en Teer pastilles, Eikelcacao, Borst- honing. Beleefd aanbevelend, J. G. Ph. PISART. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. is onderget. weer eiken MAANDAG, ged Markttijd in „de Lindeboom" te spreken Aanbevelend, Op den voorgrond bevond zich don tuin met zijn prachtvolle bloemen en heesters, verder op strekten zich de schoonste weiden uit, terwijl daarachter de boaschen een keurige achtergrond vormde. En toen Georgette zoo alles had opge merkt kwam haar de kamer niet meer zoo nederig voor en meende zij niet meer dat die kamer uitzicht gevende op zulk een schoon landschap, mijnheer de inspecteur zou mishagen. Haar ongerustheid verdween geheel. En geheel voldaan ovor haar werk begon zij te denken dat hun gast een ge past verblijt zou worden aangeboden!... Zij zei „gepast" uit bescheidenheid. II. Ik zal hem met het rijtuig van den trein afhalen, had oom Pieter gezegd, of schoon mijnheer de Inspecteur verzocht had om vooral geen drukte voor hem te maken. Hij vertrok dus naar het station, terwijl zijn vrouw als zorgzame huisvrouw naar bet dorp ging om nog enkele inkoopen te doen, opdat niets zou ontbreken in haar huis. Zij had de kleine Roza met zich mede genomen, een meisje van acht jaar. Georgette bleef dus alleen over met de jongste spruit der familie Vignai, een kindje dat in de lente van dit jaar was geboren. Om te maken dat de kleine ging slapen waardoor het 's avonds minder lastig zou zijn als mijnheer do inspecteur er was, ging Georgette er mede in het zonnetje loopen voor het huis. zeep aller dames is de alleen echte van Bergmann Co., Radebenl, want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend jeugdig niterljjk, witte fluweel zachte huid en schoone tint. A 50 Cts. per stuk ver krijgbaar bij T. BUIJS. bü W. DIJKSEN, Prins-Hendrik-Polder: i (Wit Duitsch Edelzwijn) 10 Sept. '08. DEKGELD f 2,— a contant. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de znivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EEKE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Gevonden door een inwoner van Harlingen. Er zijn vele mannen en vrouwen in Den Burg, die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkelenden huiduitslag en tevergeefs heb ben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De Heer H. Eelkema, Schutsen 33 te Harlingen, meldt ons Het is thans reeds twee jaren, dat ik lijdende was aan bloedende aambeien, welke mij zeer hinderlijk waren.Uithoofde van de verschrik kelijke jeuking kon ik haast niet loopen en ik bracht hierdoor zelfs menigen slapeloozen nacht door en had dikwijls veel bloedverlies. Toen men mij zooveel goeds vertelde van Foster'sZalf,maakte ik hier onmiddellijk ge bruik van, ik wil U openhartig zeggen, dat ik hierdoor zeer veel verlichting bekomen heb. Ik kan zeer weinig meer van mijn oude kwaal bemerken en zal gaarne Uw genees middel recommandeeren, waar de gelegen heid zich daartoe aanbiedt. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. (w.g. H. Eelkema,) Ziet toe, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde soort, die de Heer Eelkema gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na onvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10,voor zes doozen. 5 Spoorstraat 120. Den Helder. Magazijn van Horloges, Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekker, Goud- en Zilverwerken. Komt eiken Maandag in het filiaal, bij den Heer N. LAP, Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, A. WIERINGA, Door uittreding uit de zaak van ondergeteekende met a.s. voorjaar worden alle voorhanden zijnde zullen op denzelfden concurreerenden voet worden voortgezet. Met aanbeveling, Parketraat Texel, Oct. 1908. Maar het kleine ding scheen van een ander gevoelen en bleef ondanks alle po gingen om dat doel te bereiken de oogen maar wijd geopend houden. Georgette begon allerlei dwaze woordjes aan het kind toe te voegen als om het te overtuigen dat het nu maar moest gaaD slapen, evenals moeders dat tegen hun kinderen doen. Zij zong verder een slaap liedje dat geheel naar de omstandigheden was ingericht, waarin er sprake was van een zoet kindje en van een niet minder goeden inspecteur, die Georgette was al zingende aan het einde van de laan gekomen en wendde zich om ten einde haar wandeling weder voort te zetten. Plotseling werd zij zoo rood als de dahlia's die laDgs het pad stonden, zij bemerkte namelijk dat zij niet meer alleen in den tuin zich bevondBij het tuinhek stond een man van forsche gestalte, gekleed in reiscostuum. Zonder twijfel h:id hij wel gebeld, maar was Georgette te ver bezig geweest met haar gezang en had zij het bellen niet gehoord Hij nam zijn hoed af, terwijl hij werk tuigelijk een paar pas achteruit ging en zei: Pardon... Woont mijnheer Vignal niet hier... mevrouw? Bij dit laatste woord aarzelde hij even. De manier waarop Georgette het kleine kind in de armen hield was wel echt moe derlijk, doch de helder blauwe oogen welke zij naar hem opsloeg droegon wel wat al te veel de teekenen van de jeugd. Ja, mijnheer, u is hier wel bij mijn heer Vignal, zei zij, niet vast wetend wie de vreemdeling was. Zou het de verwachte reiziger zijn Maar waarom kwam oom dan niet mee en waarom zoo vroeg Welnu mevrouw sta mij toe mij zelf dan aan u voor te stellen, omdat niemand anders mij nu dezen dienst kan bewijzen. Ik ben.. U is mijnheer de inspecteur, is hef niet zoo viel Georgette hem zonder plicht plegingen in de reden, terwijl zij tevons weder opnieuw de kleine hoen en weder wiegde, omdat deze weer het gelaat zette tot huilen. De vreemdeling knikte toestemmend, terwijl hij niet kon nalaten te glimlachen en zei: Juist, mevrouw. Mevrouw, herhaalde Georgette, die nu eerst opmerkte dat de inspecteur haar met „mevrouw" aansprak. Mevrouw maar dat ben ik in 'tgeheel nietl... Ik ben tante niet, eindigde zij naïf. Eensklaps vond zij de vergissing zoo dwaas dat zij luid begon to lachen. Jacquos Debiernea keek haar eerst een weinig verwonderd aan, maar de lach van Georgette klonk zoo hartelijk, en zij zelf zag er zoo recht lief uit, terwijl zij lachte, dat hij zich troostte en slechts zei O, neem mij niet kwalijk mojufl'rouw, dat ik mij zoo vergist bob, maar ik meende maar dat slechts moeders in Btaat zijn zoo hun kinderen te houden. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4