óteunt allen £exels Cigen VOOR M1CHELS Cie., 1 fl I I Betongieterij van W. Grimijser. Een donkerbruin" HENGSTVEULEN, 7-jarig werkpaard bouwkundig en vakteekenen te geven. Eet is voor een ieder Voor den Boerenstand. Grootste specialiteit in Nederland van Zijden en Wollen Japonstoifen. Een zéér eenvoudige geschiedenis. Hofleverancierss-Gravenhage Stalen op aanvraag franco. Huismoeders moeten dit niet overslaan. Te Oostereod bij F. Dros Gz., den Burg Wed, P, Roeper, Oudescliild Job. P. Dros. Alkmaarsche Stoom-Machinale INSTRUMENT SLIJPERIJ. PATISSERIE MODERNE, Helder. HOUTERS Houtjes en Vanillesprits FEUILLETON. i 4 I Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. Specialiteit in fijne Chocolade. VRAAGT Qvknninnl fl-ffnw+n Cheviot royal 110 c- breed 95 Ct. per meter DptJUlddl-UlItJi lü Chevron 110 c. 110 Ct. Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. a a sa ca >-3 -o 2 cn Het grootste gevaar voor vrouwen. Bij genoegzame deelname is ondergetee- kende bereid, te den Burg, les in het fl. LACROOIJ, den Helder. Dijkstraat 52. ten strengste verboden om te jagen of in jagende houding te loopen of wild op te loopen op de landerijen in eigendom of in gebruik bij onderstaanden daar er streng op toegezien zal worden. W. J. Eelman F. Keijser T. Boeper J. J. Roeper Jb. Kikkert Nz. J. Roeper Cz. Gebr. Bruin C. Bakker S. C. Eelman G. Schraag M. Langeveld Gebr. Dijt C. t. Heerwaarden A. Langeveld Pz. P. Eelman Sz. D. Zuidewind Jb. Keijser Sbz. G. Zijm D. Keijser Cz. Jb. C. Hin Aug. Keijser D. Keijser Sz. Wed. J. Lips K. Kind. Paulus Kikkert Jnz. M. Bas KOESCHAREN, ook afgedankte, worden weder als nieuw fijn geslepen en gepolijst. Zenden s,v.p. met C. METS. Aanbevelend, Hekelstraat 18. J. C. LEVERT Zn. Kanaal weg 117, Telefoon 107, ook verpakt in trommeltjes met photografie. Aanbevelend, ZEGER ROUTER. den winter ontvangen een partij mooie TRUIEN en gemaakte BONKERS en DEMI- en WINTEUJASSTOFFEN. TevenB nog een partijtje gemaakte Broeken, vanaf f 2,50 per stuk. Concurreerende prijzen. Belee'd aanbevelend, F. LEXGHAUS Oosterend den Helder Keizerstraat 62. Vrij naar het Fransch door A. B. 3) Georgettte was zoo verrast dat mijnheer de inspecteur haar op zulk een eerbiedige toon toesprak, dat ze eensklaps ophield met lachen. Hoe had zij zoo weinig ernstig tegen hem kunnen zijn. Tegenover hem, die zij met zooveel eerbied moest ontvangenO, wat had zij zich oneerbiedig tegenover hem gedragen. Zeer zeker had hij reden zich over haar te beklagen. Deze gedachte bracht haar eensklaps geheel van streek en een hooge blos be dekte haar gelaat. U zult me wel lomp moeten vinden daar ben ik zeker van, zei zij, terwijl zij hem angstig aankeek, maar u kwam ook zoo onverwacht. Zonder eenig antwoord af te wachten, vervolgde zij Hoe is u zoo vroeg aangekomen Heeft u oom niet ontmoet Hij is naar bet station gegaan om u ai te halen. Hij verwachtte u met den trein van 5 uur. Jacques Debiernes liet haar uitspreken en zei daarop glimlachend Ik hoopte dat er in 't geheel geen drukte voor mij zou worden gemaakt en daarom heb ik, zonder er verder over na te denken, de sneltrein genomen, waardoor ik vroeger kon aankomen. Maar ik ben wel gestraft voor mijn vermetelheid, want ik kon nergens een rijtuig vinden, hoe een voudig ook, om mij bierheen te brengen, dus Dus is u te voet gekomen en dat in- Mejuffrouw Bylaart, Zuid-West-Buitensingel 93, te 's-Gravenhage,schrijft ons: Met groote dankbaarheid kan ik U melden dat Uwe Sanguinose mij uit- stekond geholpen heeft. Door de zorgen voor mijn groot gezin was ik zeer verzwakt; ik was gedurig moe; had veel pijn in de lenden en ook dikwijls hoofdpijn. Eenige fl9sschen Sanguinose zijn voldoende geweest om dit alles te overwinnen. Ik kan uwe Sanguinose aan alle verzwakte huis moeders aanraden. Mej. BYLAART. De Sanguinose Vinum Sanguinosum in vacuo) is een beproefd versterkings middel; een zuiver plantaardig tonicum. Het versterkt uw bloed, versterkt uw zenuwen, wekt den eetlust op, overwint vermoeidheid, lusteloosheid, be nauwdheid, pijn in den rug en lenden, hoofdpijn en slapeloosheid; kortom alle verschijnselen van bloedarmoede en zenuwzwakte. Maar zorg dat gij de echte Sanguinose hebt. Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Prijs per fl. f 1,50; 6 ft. f 8, 12 fl. f 15,—. TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig: in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. rza C3 UJ ca OD OO «32 ca OQ ca en. CD -4— OD -ca CC CD ao OP C=U -Ö C_D GO CD CD CD PQ C30 te ts» c_ bij deze warmte, riep Georgette uit, ver ontwaardigd op de rijtuigverhuurders, die hadden gemaakt dat mijnheer de inspecteur had moeten loopen. Wel zeker, antwoordde hij, terwijl hij zich er niet weinig over amuseerde, dat Georgette zich zoo boos maakte op de rijtuigverhuurders. Ik geloof, dat ik zelfs ook nog aan het dwalen geweest ben Daardoor bomt het zeker ook, dat ik mijn heer Vignal niet ontmoet heb. Hij had dus een paar uren gewandeld in de lelie zon en zij hield hem nu buiten staande zonder hem uit te noodigen in huis te komen. Zij zei tot zichzelf dat zij de gastvrijheid al zeer onhandig uitoefende en vurig wenschende haar fout weder te herstellen, riep zij uit: Het spijt mij zeer, mijnheer, u zoo vreemd te hebben ontvangen, maar kom even in huis wat uitrusten. We hebben zeer goede druiven en niet minder mooie perziken, u zult er zeker wel een enkele willen aannemen, is het niet zoo. O, ik bid u, juffrouw, doe nu geen moeite voor mij, begon Jacques, maar zij liet hem niet uitspreken maar viel hem in de reden met do woorden O, weiger u niet, mijnheer, het zou mij groot genoegen doen tegenover u de eer van ons „thuis" op te houden. De inspecteur boog zeer beleefd. Ik ben geheel tot uwo orders, mejuf frouw, maar voegde hij er aan toe, terwijl zij naar het huis liepen, zeg nu niet, dat u mij niet goed ontvangen hebt toen ik hier kwam. Hierheen gaande, had ik ge rekend mij in een geheel vreemde streek te zullen bevinden en dank zij de eenvou digheid waarmee ik hier door u werd ont vangen, komt het mij voor in het huis eens vriends te zijn aangeland. Georgette sloeg even een snellen blik naar haar metgezel om te zien of bij in ernst sprak en was toen ten volle over tuigd dat hij waarlijk meende wat hij zei. Nu zooveel te beter, zei zij, terwijl zij tegelijk een zucht van tevredenheid slaakte. Een vreemde zaak Mijnheer de inspec teur kwam haar thans reeds als een vriend voor. Hij had iets zoo innemonds. zoo eenvoudig in zijn geheele optreden. Weldra hadden zij de stoep van de wo ning bereikt. Cesarine Cesarineriep Georgette. Kom eons hierJe moet mij dadelijk eens helpen Maar zij riep te vergeefs; do oude dienst bode, die haar had opgevoed, evenals de kleine Yignals, kwam niet. Zij zal in den moestuin zijn, mompelde Georgette, terwijl zij het kleine kind op haar armen heen en weer wiegde. De kleine lag intusschen zeer voldaan op de kleine knuistjes te zuigen. Wel, laat ons dan naar den moestuin gaan, hernam Jacques welgemoed, ik ver zeker u juffrouw, dat ik aan niets dadelijk beboette heb, dan aan een weinig koelte, en die vind ik hier voldoende onder de boomen. Maar Georgette wilde nu eenmaal de gastvrijheid hoog houden. Zij dacht even na en zei toen, terwijl zij hom smeekend aankeek Ik zal u wat druiven halen en smeek u, zeg nu geen „neen". Op die manier zal het ml) mogelijk zijn tante te overtui gen dat ik mijn best heb gedaan haar bij u te vervangon. Alleen zal ik verplicht zijn, zei ze, zonder haar gast don tijd te laten haar te antwoorden, de kleine even hier te laten en aan uw zorg toe te ver- Iemand uit Urk vertelt liet verhaal van haar ziekte en genezing. Mejuffrouw C. de Yries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelde ons 10 Januari 1905 mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug om mij na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar, ver moeid gevoel en had erg veel last van duize lingen, 's nachts sliep ik slecht; ik had veel zweetingen, die door plotselinge huiveringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder gewordendadelijk bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kon ik be merken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijd schap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel sterker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht deze pillen allen nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 1 Augustus 1907 bevestigde Mejuffrouw de Yries ons deze verklaring en zeide: Twee en een half jaar geleden gaf ik U een relaas van mijn totale genezing door Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Nadien beb ik zeniet meer behoeven te gebruiken. Ik ben thans, ondanks mijn leeftijd tot alle werk in staat en laat nooit een gelegenheid voorbijgaan om Uw; prachtig geneesmiddel warm aan te bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U hetpubliek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g. Mej. C. de Yries). WAARSCHUWING. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig ge waarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te ver langen en geen andere. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a 1 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. 6 waarvan de vader en de moeder op do Landbouwtentoonstellingte Texel bekroond werden. Hoeve „Anna Panlowna," K. J. v. d. Wonde. Eierland—Texel. TE KOOP EEN (Ruin) Te bevragen by C. TROOST, Cocksdorp. trouwen, voor een paar minuten slechts, want ik moet ze dan even gaan plukken. Zou u nu even willen oppassen dat de kleine niet valt Hoe moet ik dat doen? vroeg Jacques, die blijkbaar in 't geheel niet wist hoe met kleine kinderen moest worden omgegaan. Georgette begon te lachen. O, dat is al heel gemakkelijk, ik zal hem in zijn wiegje leggen en u behoeft dan alleen er maar bij te gaan zitten en te zorgen dat hij er niet uitvalt. Nu, dat zal ik wel kunnen, denk ik, zei de inspecteur. Hij scheen er waarlijk schik in te heb ben en keek glimlachend naar Georgette, die het kleine kind zeer zorgzaam in hot wiegje plaatste. Maar de inspecteur en Georgette hadden buiten den waard gerekend of anders ge zegd, buiten den kleinen Lodewijk, die nu hij daar in zijn wiegje werd geplaatst en losgelaten erbarmelijk begon te schreeuwen. O, mijn lief kindje, mijn schat, riep Georgette uit, wees nu niet zoo stout, mijn kleine Lodewijk. Wees nu eens zoet... Kom, mijn lieve jongen. Maar do kleine Lodewijk wilde naar niets luisteren. Daar kreeg Georgette eene ingeving. Zij begon den kleinen dwingeland te wiegen en ziet, na enkele oogonblikkon hield het geschrei op. Het ongeruste gelaat van Georgette hel derde goheel op, levendig wendde zij zich tot den inspecteur en zoi Mijnheer, gaat u nu door met zoo te wiegen opdat hij niot moer gaat weonon, ik kom dadelijk terug, in een minuut. U weet nu wel, hoe u doen moet, is hot niet? Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGEVELD DE KOOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4