Christelijke Bibliotheek. Gevestigd te N ij kerk. BLOOKEE'S TWEE-GULDENS 0^ VOOR Twee in één huisgezin „ETut en Genoegen" ÏTeemt eens proef! castreeren van paarden, biggen, enz. M. WIERINGA, CACAO; 7* AARDAPPELEN. Aardappelen Handel. Prijs per completen jaargang slechts f 5,-. Mn. R00ZING Wie f 2,-- voor een kilo cacao besteden wil, neme een kilo's bus ook in bussen van kilo (1 ons) - 0,24 Een zéér eenvoudige geschiedenis. Te Oosterend bij P. Dros Gz, den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Joh. P. Dros. FEUILLETON. Sanguinose. G. F. CALLENBACH te NIJKERIC. f' 1/2 Vio te Oosterend. Vergadering op Zaterdag 14 Nor., 'aav. 7V2 uur. Spreker de Heer J. DE JONGH, Alleen in deze vergadering kunnen nog leden aangenomen worden. HET BESTUUR. Te koop gevraagd een partijtje WINTERAARDAPPELEN per 50 H.L, puik van deugd, mooi van stuk. AdresBureau van dit blad. Prima BLOEM van Eierlandsclie tarwe, op mijn molens gemalen en gebuild met een vernieuwde en verbeterde buil (beslist zuivere bloem) wordt in elke hoeveelheid geleverd. Verder: Grof Tarwemeel van prima kwaliteit, VOERTARWE, GERST, MAI8, enz. zoowel heel als gemalen. KIPPENVOEDERHEEL uitstekend ochtendvoeder. Aanbevelend, A. L AXGEVELI) Pz. P.S. Afnemers worden vriendelijk verzocht om teruggave der ledige zakken. HEDEN in voorraad en wachtende een partij puik beste WINTERAARD APPELEN, prijzen scherp concureerend. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Heden werd aan de leden als eerste zending van den 12en jaargang verzonden Genade oueruloeiende uoor den uoornaamste der zondaren, in een getrouw verhaal van het leven en den dood van John Banyan. Rttk geïllustreerde prachtuitgaaf- Zondagsurede, door H. W. S. Eben-Haêzer, Scheurkalender voor 1909, door H. W. S., benevens een ex. van don nieuwen Catalogus. Verder zullen in dezen jaargang nog verschijnen: flls Schapen ter slachting, door D. Alcockflethelburga, door W. öcbmidt, 2 deelon; Geuonden schatten, door A. Adlof; Een bundel schetsen, door ds. W. Clercq en uijf groene boekjes onder redactie van H. W. S. Bovendien zal ieder lid in de gelegenheid worden gesteld om, zonder bijbetaling, in eigendom te verkrijgen de nieuwe uitgave van het beroemd boek Slward, de Germaansche geuangene. In eiken soliden boekhandel is deel I ter inzage en de nieuwe catalogus gratis te bekomen. De catalogus wordt ook op aanvrage gratis toegezonden door den uitgever, blijft zich beleefd aanbevelen tot het Inlichting te bekomep bij K. LIPS, Burg. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats in de oude werkplaats van wijlen J, Reij, Warmoesstraat, den Burg. 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 Vrij naar het Eransch door A. B. 7) Ze gingen dan daarop samen naar hnis en de inspecteur liep naast Georgette, zij babbelde dan zoo recht vertrouwelijk met hem, gevoelende dat zij met een vriend sprak, die haar altijd begreep. Gelukkig dacht Georgette er niet aan iets meer van hem te verlangen, want zij zou zich andera deerlijk bedrogen hebben. Voor Jacques was zij een kind, wellief en aardig, doch een kind, meer niet, en de genegenheid, die hij voor haar gevoelde, was gelijk aan die van een veel ouderen broeder, van een vader bijna. Hij vond het aangenaam haar gezellig gebabbel aan te hooren, gemeDgd bij haar zoo vroolijke lach. Toevalligerwijze ontdekte hij op zekeren dag wie haar lievelingsschrijver was. Hij had mijnheer Vignal verlaten en ging door de weide naar huis, toen hij in de verte Georgette ontwaarde. Tante had haar opgedragen de kleeren te bevochtigen welke op het veld lagen te bleeken. Zij was daar zoo druk mede bezig dat zij den inspecteur Diet eeDs had opgemerkt, voordat zij zijn schaduw voor zich op het gras zag. Lachend riep zij hem toe Zoo, verwaardigt ge u nog om eone nederige werkmeid als ik te herkennen. O, de prinsessen in de oudheid von den het ook niet beneden hunne waardig heid om dergelijke arbeid te verrichten. Ja, dat is waar. Nausica ging zelfs ook aan het wasschen. Nausica, herhaalde Jacques. De kleine Georgette kende den ouden Homerus eD sprak van Nausica als van een oude bekende. Dat had hij niet van haar verwacht. Ja zeker, Nausica, heeft u die dan nooit hooren noemen voegde zij er aan toe, op haar beurt blijkbaar verwonderd, dat de inspecteur haar niet dadelijk ant woord gaf. Zou het mogelijk zijn dat mijnheer de inspecteur iets niet wist, dat zij wel wist. O, ja, zei hij glimlachend, ondanks het verwonderde gelaat van Georgette, maar,u zult mij misschien minder beleefd vindenik dacht niet, dat u zoo geleerd was. Gewoonlijk rekenen jonge meisjes Homerus niet onder de voor hen bekende schrijvers. Mag ik ook weten op welke wijze u hem gelezen hebt Zoo, dus ben ik eene uitzondering Kunt u niet raden waar ik de geschiedenis van Nausica gelezen hob? Niet? Welnu, dat is nogal gemakkelijk te begrijpen. In de kleine bibliotheek van oom Pieter be vond zich een boekdeeltje bevattende ver schillende passages uit do Odyssée. En zuster Thérèse stond mij toe het te lezen. Ik beb het gelezen en herlezen. Ziedaar alles. Sedert zijn komst te MontigDy had hij meermalen hooren spreken van die zuster Thérèse, een der zusters uit het naburige klooster. Mijnheer Yignal had hem mee gedeeld, dat die zuster Thérèse, een meisje uit den deftigsten stand, uit overtuiging „zuster" was geworden, en later had hij den winter ontvaDgen een partij mooie TRUIEN en gemaakte BONKERS en DEMI- en WINTERJASSTOEFEN. Tevens nog een partijtje gemaakte Broeken, vanaf f 2,50 per stuk. Concurreerende prijzen. Beleeld aanbevelend, F. LEiVGIIAlJS Oosterend den nelder Keizerstraat 63. Van belang; voor Texel. Een dor zekerste teekenen van nierziekte is een waterachtige zwelling der leden en voe ten of onder de oogen, schele hoofdpijn, rheu- matiek, lendenjicht, matheid, duizeligheid, slapeloosheid, slecht bloed, puisten in het gezicht, hartkwaal. Al deze verschiinselen komen van de urinaire onzuiverheden in bet bloed, die door zieke nieren niet voldoende afgevoerd worden. Wanneer gij gezond wilt zijn, moot gij Uw nieren gezond houden. Voor dit doel bestaan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Mejuffrouw J. Glorie, Voorstraat teEgmond aan Zee, meldt ons: Ruim vier jaren ben ik bet slachtoffer van een nierziekte geweest, waardoor ik voortdurend hevige pijn had in den rug en onder het linkerschouderblad. Mijn enkels en polsen waren erg opgezwol len. Ik had immer een lusteloos gevoel, vooral wanneer ik's morgens opstond. Mijn slaap was zeer onrustig en ik was aangedaan met flauwten en plotselinge zweetingon, ge volgd door huiveringen. De urinekwam met een branderig gevoel en was troebel. Lang zamerhand had ik mijn eetlust verloren en slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten. Ik v\ as reeds veel voor mijn ziekte onder behandeling gewoest, doch alles bleek vruchteloos. Na veertien dagen Uwe krachtige Foster's Rugpijn Nieren Pillon gebruikt te hebben, bekwam ik een groote verlichting; de pijn verminderde, ik gevoelde mij flinker en opgewekter en ik zal nog eeni- gen tijd met U we Pillen verder gaan teneinde een algeheele genezing te bewerkstelligen, (w.g.) J. Glorie. Spreekt langzaam en duidelijk, wanneer gij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopt, dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. 12 Eenige jaren geleden is mijne oudste dochter, naar mijne innige over tuiging van een wissen dood gered door het gebruik van de Thans mag zjj tot de sterksten van de geheele familie gerekend worden. Toen nu mijn zoontje van vijfjaren begon te sukkelen, lusteloos was, nietat, ongeregeld sliep; alle verschijnselen van bloedarmoede had, toen herinnerden wij ons met dankbaarheid hoe heerlijk ons oudste kind door de SANGUINOSE geholpen was; en wij gaven het ook aan onzen jongen. Aanvankelijk ook al weer met het beste succes. De zwakte wordt reeds na 14 dagen veel minder. Hij eet veel beter, slaapt goed en voelt zich aanmerkelijk versterkt Met hoogachting en dankbaarheid, Mauritsstraat 32, Rotterdam. H. B. WOELMS. Daar is geen enkel middel dat U in alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte, geestelijke of lichamelijke uitputting, beter, sneller en meer afdoende helpt dan de SANGUINOSE (Vinum SaDguinosum; in Vacuo). Wacht V voor namaak. Prijs per flacon f 1,50; 6 fl. f 8,-; 12 fl. f 15,-. VAN DAM Coden Haag. meermalen opgemerkt dat Georgette zeer aan haar gehecht was. Dus is het zuster Thérèse, die uwe lectuur uitzoekt, hernam h(j. Ja. maar van alle boeken, welke zij mij heelt gegeven, was er niet eeDdatmij zoo goed beviel dan de Odyssée, voor zoo ver ik het tenminste heb gelezen; daar heb je bijvoorbeeld de geschiedenis van Nausica en de aankomst van Ulyssus bij Eu mee, en dan Eensklaps hield zij op. En daD, vervolgde zij, ik babbel en ik vergeet waarom tante mij ook hierheen heeft gezonden; daar staat al een wasch- vrouw op mij te wachten, zij durlt blijk baar niet nader komen om ons te storen. O, ik stoor u dus in uw werk, zei Jacques glimlachend. Ik vraag u dan wel verschooning, zooveel van uw kostbaren tijd in beslag te hebben genomen. Georgette bloosde, evenals zij dat ook anders deed wanneer de inspecteur haar zoo uiterst beleefd aansprak. O, ik vind het wel aardig zoo eens te babbelen, zei zij naïf. En toen Jacques heenging, riep ze hem na, terwijl zij hem nakeek met de handen boven de oogen, omdat de zon haar daarbij te veel hinderde We kunnen later ons gesprek nog wel eens voortzetten. En werkelijk werd hun gesprek later voortgezet. Jacques Debiornes had in het zoo afge legen dorp geene afleiding en bemoeide zich daardoor meer met Georgette, dan hij anders wel zou hebben gedaaD. Hij had er pleizier in, haar eens aan het praten te brongen en haar naïf gebabbel aan te hooren en te zien met hoeveel vuur zij de meest eenvoudige bijzonderheden, welke in haar leven voorkwamen, verhaalde. Misschien deelde hij wel niet geheel de lust voor de vischvaDgst, welke zij bezat, maar zij scheen er zoo vast van overtuigd, dat er geen grooter genoegen aan mijn heer de inspecteur kon worden aangedaan dan die tak van sport, dat hij zich liet overhalen met haar te gaan hengelen in een naburige vijver. Hij liet zich dus op een morgen gelei den door het bosch, langs kronkelende paden en liep maar te luisteren naar het gebabbel van Georgette en kleine Rosa, welke tante had gemeend met hen mede te moeten geven. Zij dacht wel niet dat dit noodig was, want in hare oogen was Georgette nog maar een klein meisje en Jacques was mijnheer de inspecteur. Neen, dat zij Rosa meegaf was alleen omdat die ook zoo van visschon hield. Mijnheer de inspecteur vond het visschon nu niet zoo plezierig, doch wel had hij er schik in Daar het ernstige gelaat van Geor gette te kijken en te zien hoe die voort durend haar oogen gevestigd hield op de dobber van haar vischtuig, die oogen te zien glinsteren van genoegen, wanneer zij een vischje wist te verschalken. Hij keek zooveel naar Georgette, dat hij geheel ver gat waarom hij zich eigenlijk daar bevond, aan den oevor van den vijver, totdat hij eensklaps daaraan werd herinnerd door een heldere stem, die hem toeriep M(jnheer, mijnheer, let op, u heeft beet (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4