PF* VOOR ~Wg Si?it~<3ïicolaas. MEN ZIE, Boekhandel Parkstraat IMEVELD 4 DE ROOIJ. Betongieterij van W. Grimijser. DAALDERS Twee in één Texelsche en Friesche Aardappelen, Aardappelenhandel. Winterclienst. Spoorboekje met tarieven. voor iets van anderen te bestellen, onze ruime voorraad Prenteboeken, Leesboe ken en BOEKEN IN PRACHTBAND. De verpakking is eenvoudig; alles is ten koste gelegd aan de kwaliteit; daarom zoo goed. Een zéér eenvoudige geschiedenis. Te Oosterend bij P. Dros Gz, den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Job. P. Dros. WAARBORGFONDS Cangeveld de Jtooij. Pakketten en boeken van J2olle, Cohenvan Jïelkum, JSechf en anderen morden door ons zonderprijsvethooginggeleverd. s Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. FEUILLETON. Sanguinose. Tentoonstelling van 9-13 Sept. 1908. J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Prijs 10 Cents. S od a -2 -2.3 g, Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. <-a 2 m sa Wat een inwoner van Hoorn zegt. Eenige jaren geleden is mijne oudste dochter, naar mijne innige over tuiging van een wissen dood gered door het gebruik van de Thans mag zij tot de sterksten van de geheele familie gerekend worden. Toen nu mijn zoontje van vijfjaren begon te sukkelen, lusteloos was, nietat, ongeregeld sliep; alle verschijnselen van bloedarmoede had, toen herinnerden wij ons met dankbaarheid hoe heerlijk ons oudste kind door de SANGUINOSE geholpen was; en wij gaven het ook aan onzen jongen. Aanvankelijk ook al weer met het beste succes. De zwakte wordt reeds na 14 dagen veel minder. Hij eet veel beter, slaapt goed en voelt zich aanmerkelijk versterkt Met hoogachting en dankbaarheid, Mauritsstraat 32, Rotterdam. H. B. WOELMS. Daar is geen enkel middel dat U in alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte, geestelijke of lichamelijke uitputting, beter, sneller en meer afdoende helpt dan de SANGUINOSE (Vinum Sanguinosum; in Vacuo). Wacht U voor namaak. Prijs per flacon f 1,50; 6 fl. f8,—; 12 fl. f 15,—. VAN DAM Coden Haag. den winter ontvangen een partij mooie TRUIEN en gemaakte BONKERS en DEMI- en WINTERJASSTOFFEN Tevens nog een partijtje gemaakte Broeken, vanat f 2,50 per stuk. Concurreerende prijzen. Beleeld aanbevelend, F. LENGHAUS Oosterend den Helder Keizerstraat 62. Over de toegezegde bedragen van bovengenoemd fonds zal in 't begin der maand Dec. worden beschikt. Namens het bestuur, H. W. KEESOM, Yoorz. Jac. KIKKERT Nz., Secr. Heden in voorraad puik beste Prijzen scherp concureerend. Aanbevelend, N CjJ fad fad oo -=d ca CS (jj 03 C/3 TEAEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig: in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. «=5 SO Es» fs» CT3 >-4 C_ tX] Foster's Rugpijn Nieren Pillen verlichten en heelen in hun grootsch werk de ver moeide nierweefsels, zij lossen het gekristal liseerd urinezuur op en houden het lichaam vrij van niergiften die ziekte teweegbrengen. Mejuffrouw J. Appel, Vijzelstraat 4 te Hoorn, meldt ons: Mijn achtjarig dochtertje heeft sedert twee jaren zeer veel last gehad van een bedroevende nierziekte. Onophou delijk had zij hevige pijn in den rug en de zijden; de urine was dikwijls vermengd met bloed en veroorzaakte haar veelal een bran derige pijn bij de loozing. Het water was meestal vuil en troebel en wanneer het een poosje stond, liet het veel bezinksel na. Het arme kind was steeds moe en afgemat en of schoon wjj al het mogelijke aangewend had den om haar van deze ziekte te genezen, heeft toch niets verandering in haar toestand ge bracht dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Toen zij hiermede begon, werd de pijn on middellijk verzacht, er was geen bloed in het water, dat tot mijn groote verwondering geheel helder werd. Nadat het kind een enkel doosje gebruikt had, knapte zij zeer op, zij is veel frisscher en opgewekter en ik wil haar thans nog een paar weken uw voortreffelijke Pillen laten innomen, ten einde zeker te zijn, dat zij geheel genezen is. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt, (w.g.) J. Appel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de Pil len, die u zullen genezen, laat u niet over halen iets anders te probeeren. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. 16 BLOOKER'S CACAO. Vrij naar het Fransch door A. B, 11) Mijnheer de Rancy had haar reeds op gemerkt en groette haar uiterst beleefd, terwijl hij aan oom Pieter vroeg Is dat mejuffrouw uwe dochter? Neen, mijn Dicht Georgette, antwoordde mijnheer Vignal, terwijl Georgette hem naderde. Mevrouw de Rancy beantwoordde haar groet en glimlachte, toen zij zag, hoe Geor gette haar hand onder den arm van haar oom stak als een kind dat bescherming vraagt. Dat jonge gelaat, frisch als een pas ontloken bloem, scheen haar een aan gename aanblik aan te bieden. Het is dus afgesproken, mijnheer, zei de baron, terwijl hij oom Pieter de hand schudde. Wij wachten u dus Donderdag te dejeuneeren en des namiddags zal ik u dan het deel van het bosch eeDs toonen, waarover ik gaarne uw oordeel eens zou vernemen. Mevrouw de Rancy hief zich even op nit de zachte kussens en zei Ook zal het mij zeer aangenaam zijn u dan eens te spreken, mejuffrouw Geor gette, nu mijnheer uw oom Donderdag toch komt, doe mij dan het genoegen hem te vergezellen, wilt u Ik heb op 't oogen- blik niets dan jongelieden bij mij en u past daar dus zeer goed bij. Georgette begon hevig te blozeD. In werkelijkheid was zij meer verrast dan verblijd over deze uitnoodiging. O, mevrouw!dank Dank je, je neemt het dus aan, is het niet Georgette keek eens naar oom Pieter en was zeer gevleid door de vriendelijk heid van mevrouw de Rancy, en daarop herhaalde zij ?en weinig aarzelend: Dankjaals ik ten minste verlof kan krijgen. Dat heb je al riep de baron vroolijk, mijnheer Vignal staat het u toe, daarvan ben ik zeker en hij zal uwe tante ook wel weten over te halen het u toe te staan. Dus tot Donderdag, mejuffrouw, dus tot Donderdag Hij maakte voor Georgette een buiging en stapte in het rijtuig bij mevrouw de Rancy, die Georgette haar gehandechoeide hand toestak. Nu, tot Donderdag, herhaalde zij nog eens. En het rijtuig vertrok. Hot hart van Georgette klopte wel een weinig, toen zij den daaropvolgende Don derdag met haar oom de vestibule binnen trad van het kasteel. De wanden er van waren voorzien met talrijke koppen van herten en wilde zwijnen welke op het oude eikenhouten schotwerk sterk uitkwamen. Zij had echter geen tijd lang daarnaar te kijken, evenmin als zij den tijd bad om zichzelf af te vragen of zij het aangenaam vond of Diet op het kasteel als gast ont vangen te wordeD, want de bediende, die hen geleidde, haalde een portière terzyde en diende aan Mijnheer en mejuffrouw Vignal En Georgtte, gevolgd door haar oom, trad de kleine salon binnen, waar mevr. de Rancy zat te lezen. i Toen zij hen zag stond zij op en kwam hen tegemoet. Goeden dag, mijnheer Vignal, zei ze, terwijl zij haar boek op een tafel neerlag, waarop zich zoo veel boeken bevondeD, dat Georgette zich afvroeg hoe zij daar nu nog plaats voor het boek kon vinden. Ah! juffrouw Georgette 1 U is dus wel zoo vriendelijk geweest onze uitnoo diging niet te vergeten Ik hoop, dat de dag u bij ODS niet al te lang zal schijnen. Zij zei dit vriendelijk glimlachend, zij was het al zoo gewoon hare gasten op die wijze te ontvangen, dat zij het deed zonder er bij na te denken. Zij gevoelde echter werkelijk sympathie voor Georgette en had medelijden met haar dat zij Montigny nooit eens verliet. Zelf hielp zij haar om zich van haar hoed te ontdoeD, terwijl zij togelijkerti. aan oom Pieter antwoord gaf. Ja, we zijn voortdurend uit wandelen, vanmorgen zijn de jongelui eens den wog naar St.-Pierre opgegaan en zo zijn nog niet terug, daarom bon ik er nu alleen om u te ontvangen. Maar daar zijn mijn man en mijD vader, voegde zij er aan toe. Georgette had laatstgenoemde, de oude heer de Sauzanne, nog nooit gezien. Zij wist alleen, dat hij lang in den vreemde had gereisd, vooral in de onbeschaafde streken, waarvan hij enkelo zonderlinge gewoonten had opgedaan en zeer veel wist te vertellen. Ook had hij daar een groote lust opgedaan voor do verzameling van allerlei vreemde dieren. Met oen kolossale panama op hot hoofd, een papagaai op do hand en een aap op den schouder kwam hij daar aan, Onwillekeurig dacht Georgette: Hij lijkt veel op Robinson Crusoe Maar het was dan wel een beschaafde Robinson. Nadat hij zijn lievelingsdieren had neergezet, ging hij naar Georgette, liet mijnheer de Rancy en oom Pieter maar samen praten. Na haar eenige seconden met zijn kleine doordringende oogen te hebben aangeke ken, vroeg hij haar plotseling: Heeit men u wel eens gezegd, juf frouw, dat u een mooi meisje zijt P Eerst was Georgette zeer verrast door deze vrajfg, doch spoedig loste hare ver rassing zich op in een spotlach en riop zij uit O, neen, nooit I ie zou haar zoo iets ook ooit gezegd a P Dat was niets voor oom Pieter, in voor tante Sanny noch iets voor Thérèse. Mijnheer de inspecteur Imrssohien Neen, hij had haar nog nooit op die wijze toegesproken. Do grijsaard keek haar glimlachend aan als bad hij kunnen lezen wat er in dat blonde hoofdje omging. Welnu juffrouw, het doet mij groot genoegen de eerste te zijn geweest, die u heeft verteld wat ieder van u denkt zonder het u te zeggen. Vindt u het onaange naam, dat ik zoo tot u sproek P Georgette schudde het hoofd. O neen, zei zij naïf. Maar ik geloof, wel mijnbeer, dat u wel al te toegevend zijt in uw oordeel. En ik wou, dat allen zoo waren als u. Dit zeggende dacht zij aan Jacques. Vond hij haar ook mooi P (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVBLD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4