KENNISGEVING. „NICK CARTER", „BUFFALO BILL", 30 of 40 pd. ingelegen schapenboter. P.J. KIKKERT HONEN, Uitslag van gehouden Vcrkoopiip. Marktberichten. Boekhandel Parkstraat. Predikbeurten. ADYERTENTIËN. VERKIEZING. EXPOSITIE Speelgoederen :g Lnxe-artikelen. r* Droog geperst Stroo. Om een goeden winter door te brengen. Zondag 29 November a.s. Te koop voor billijken prijs. een Jlmerikaansche vulkachel ca J, J. KUIJPER, Parkstraat- Opruiming van Kinderspeelgoed voor de St. Nicolaas. Burg-Texel. H. KEES0M. Oudeschild, 27 Nov. Het oesterkorren is zoo goed als afgeloopen, doch alle oesters zijn nog niet aan den man. Yele schippers zitten nog met duizenden van die schelpdieren. Het garnalenvisschen is in vollen gang De vangst is vrij goed en de prijzpn waren in de loop van deze week redelijk. Evenals voorgaande jaren bestaat bij het bestuur der K. W. B. het plan de kinderen dier inrichting bij gelegen heidvan het St. Nicolaasfeest te onthalen. Voor den bouw van eene nieuwe predikantswoning te Oudeschild op Texel, heeft H. M. de Koningin-Moeder aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente aldaar t 100 geschonken. De Synode verleent f 4800 subsidie. Vlieland. Van het in de Noordergronden gestrande zeilschip Fernando, kapitein Francisco Arpe Italiaansche natie, kunnen heden nog de volgende bijzonderheden worden gemeld. Het schip kwam met hout geladen van Riga, met bestemming naar Swansea. Van de bemanning, bestaande uit 14 koppen, zijn slechts 6 gered. Bij de stranding sloegen direct vijf over boord en verdronken. De sleepboot Neptunus van Terschelling vertrok met reddingsboot naar de stran dingsplaats. Met groote moeite kwam de reddingsboot langs zij van het schip en het gelukte den roeiers 7 schipbreukelingen in de boot te krijgen. Toen wierp een zoogenaamde grondzee de boot om. Van de ongelukkigen, die de pedding zoo nabjj waren, kwamen twee om het leven en met hen drie van de redders. De reddingsboot bekwam groote averij. Naar wij van ons naburig eiland verna men was de terugkeer van de Neptunus met de vlag half stok een aangrijpend oogenblik. Zij die eenige uren geleden waren uitgetogen om in nood verkeerende schip- breukellingen hulp te verleenen en daarbij zeiven den dood in de golven vonden, waren enkele dagen tevoren thuisgekomen van de haringvisscherij. Twee van hen waren gehuwd en laten weduwen met kinderen na. Hun namen zijn: Knop, Brouwer en Former. Alleen het ljjk van Former is opgevischt Toen de sleepboot van het wrak vertrok, bleven nog twee der schepelingen daarop achter, de kapitein en de gewonde bootsman Tegen den avond kwam de Neptunus met de reddingsboot van Midsland terug bij de strandingsplaats, doch het was reeds te donker om verdere reddingspogingen te wagen, men moest de ongelukkigen aan hun lot overlaten en naar Terschelling terugkeeren. Hedenmorgen kwam de Neptunus weder met de reddingsboot op de plaats van de ramp en het gelukte met deze bij het wrak te komen. Daarop bevond zich nog slechts 1 man, de bootsman, men slaagde er in hem in de boot op te nemen en begreep van hem, dat de kapitein dezen morgen om zes uur waarschijnlijk in een vlaag van waan zin over boord was gesprongen en verdron ken. Bij het droeve relaas valt heden niets meer te voegen, voor Terschelling is de ramp buitengewoon groot, dat wordt hier diep medevoeld. 26 Nov. Vlielands Fanfarecorps gaf gisterenavond in hotel Meijer eene uit voering ter herdenking van haar 127°jarig bestaan. Het was zeer vol in de zaal. Als voorz. Bprak de heer J. J. Wels een woord van welkom tot de aanwezigen, herinnerend aan al het wel en wee der Fanfare, opwekkend tot steun. Het concert nam toen onder leiding van den heer Kansel een aanvang. De muziek nummers werden allen met groote aandacht gevolgd en de zachtere klank over 't geheel met genoegen opgemerkt. Twee kwartetten verwierven bovenal luid applaus. Drie voordrachten voerden de vroolijkheid ten top. „Badgasten" vooral, waaraan vrouwe lijke kracht meewerkte, beviel buitengewoon Na de pauze vroegen nog vijf muziek stukken de aandacht, gevolgd door leuke voordrachten. Het was voor de Fanfare een welgeslaagde avond. Luid applaus be loonde aller streven. Aan het bal namen velen deel. Opcenten directe belastingen. In zijn Memorie van Antwoord be treffende het wetsontwerp tot aanvulling der middelen ter goedmaking van de uitgaven, begrepen in de Staatsbegrooting voor 1909, zegt de minister de bezwaren geopperd tegen de indiening van wetsont werpen tot wijziging van een nog niet vastgestelde wet niet te deelen. Het is een vorm, welke tot dusver steeds is gebezigd. Intusschen erkent de minister gaarne, dat het, wanneer er een andere weg openstaat, wel wenschelijk is dien te volgen. De bezwaren tegen de heffing van opcenten op de bedrijfs- en vermogings- belasting worden door den minister niet voorbijgaan, maar er bleef hem geen andere weg open. Tegen de heffing van opcenten op de personeele belasting toch zijn voorzeker nog meer bezwaren in te brengen. Voor de vrees dat opcenten eenmaal ingevoerd van tijdelijk blijvend middel tot dekking zullen worden bestaat in de laatste jaren geen grond meer. Boor den hond geioaarschuiod. Door de waakzaamheid van den hond is een echtpaar in de tolstraat te Am sterdam aan een groot gevaar ontsnapt Tegen 12 uur 's nachts werd men wakker door het gehuil en het geblaf van den hond in de keuken. Men ging eens onderzoeken, wat dit te beteekenen had en zag een hoop smeulende poets lappen in de kast onder de aaurechtbank terwijl de keuken reeds vol rook stond. Met een paar emmers water werd het vuur dadelijk gebluscht. Niet verstandig van de moeder. In een openbare school niet ver van Rotterdam speelde Dinsdag een eigen aardig geval af: Een onderwijzer hield een zijner leer lingen, een jongen voor straf een poosje na in de schcol, wat vernomen werd door een ouderen broer van den gestrafte die de school binnendrong om zijn broer er uit te halen, wat natuurlijk door den onderwijzer verhinderd werd. Onder den uitroep „hij moet er uit 1" verliet hij de school, om eenige minuten later terug te komen, thans gewapend met een stok en gevolgd door...zijn moeder. Zonder te schellen of te kloppen stormde het tweetal de school binnen om den gestrafte jongen te bevrijden. Maar de onderwijzer bleef bij zijn stuk en stond zijn prooi niet af. „Dan zullen wij eens kijken wie er baas is liet de moeder er op volgen en in minder dan geen tijd was de school in een worstelkamp herschapen meester kreeg het tamelijk benauwd. In den strijd viel de moeder door een glazen schot. Op dat geluid kwam het hoofd der school aansnellen, die den onderwijzer te hulp kwam. Met vereende krachten werd de strijd voortgezet, met 't gevolg, dat moeder en zoon het strijdperk moesten verlaten zonder hun doel te hebben bereikt. Madama mode. Ooievaarsnesten van dameshoeden zijn het nieuwsteal niet meer. Kleine modelletjes als zwaluwnestjes zijn voor het winterseizoen de mode. Op het plat teland, waar wo 't zoo gauw niet kunnen bijhouden, waren we nog niet eens aan 't groot model toe. Maar oveislaan nu. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 haakpen, gevonden op den Koogerweg. 1 paar grijze handschoenen a. d. Burg. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 21 Nov. tot en met 27 Nov.'08. GEBOREN Geene. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Adolph Ferdinand Koning en Adriaantje Schagen. OVERLEDENCornelia Geertruida Kikkert 4 maandeD, dochter van Jacob Kikkert en Krijntje Petronella Witte. Maarten Boon oud 77 jaar, echtgenoot van Jannetje Abbenes. Antje Keizer 91 jaar, weduwe Jacob Dros. Dirk Bakker 80 jaar, weduwn. van Annaatje Bruin. Donderdag 26 Nov. in „deOranjeboom." Notaris G. J. O. D. DIKKERS. Woonhuis, inzate f 2UOO, Opgehouden. Winkelhuis, inzate f' 1300, Opgehouden. Perceel bouwterrein, inzate t 330, id. idem inzate 320, Kooper A. Kooiman te Texel voor 1 735. Leiden, 27 Nov. Ter markt werden heden aangevoerd 23 Stieren f140,— a 1223,—; 134 Kalf- en Melkkoeien f 174 a i 295; 216 Varekoeien f 116 a f 214; 229 Vette Ossen en Koeien 1175a 1 288 82 Graskalveren f 42 a f 76. 27 Kalveren (vette) f 68 a 1118 34 Kalveren (magere) 1 6a 113, 923 Schapen (vette) 1 20,— al 31. 633 Schapen (weide) f 16 a 1 23; 239 Magere Varkens f' 17-- a f 34, 252 Biggen f 3,00 k f 9,50; V.P. N. EIEREN VEILING. 27 Nov. 1908 18,30 tot 1 9,50 per 100 stuks. Schagen, 26 Nov. Aan'evoerd 170 Paarden 1 50,a 1 400,-; 10 Kaltkoeien 1 140,a 1 270— 64 Vette Koeien 1 180 a 1300; 11 Geldekoeien 1 120 a 1 160 25 Nuchtere Kalveren 1 16 a 123, 12 Graskalveren f30 a 1 65; 190 Schapen (vette) 1 20.— a 1 28.00 22 Vette Varkens 40 a 48 cent per Kg. 75 Biggen f 5,a f 9,00; Boter 1 1,30 a f 1,40 per K.G. Kipeieren 1 7,00 a 1 8,00 per 100; Op n°. 22 van de Batavierenstraat te Rotterdam, woont Mejuffrouw Stellso, oud 43 jaren, echtge- noote van den heer Stelo, meester metselaar. Zij is tegenwoordig zeer gerust er op dat de Rheu- matiek, die haar vroeger iederen winter zoo hevig deed lijden, haar dit jaar niet lastig zal vallen. I En wij zijn nu dicht bij de aankomst van den winter, het tijdpeik, waarin alle rheumatieklijders hunne smarten met heviger pijnlijkheid zien terug komen. Mejuffrouw Stelloo heeft zich van haar rheumatiek verlost, en dank zij de Pink Pillen zal zij er niet meer aan lijden. Mej. Stelloo (Cl. Theunisse Labots, Rotterdam) Het verdient hierbij opgemerkt dat mi juffrouw Stelloo 12 kinderen heeft gehad, waarvan er nog 7 in leven zijn. Die talrijke moederschappen hadden bij haar, zooals bij alle vrouwen, het gestel een weinig uitgeput, en onafhankelijk van haar rheumatiek klaagde zij ook over zekere onpasse lijkheden, zekere ongesteldheden, schele hoofdpijn, maagpijnen, overmatige vermoeienis, die haar zeer hinderden in haar werk van goede huishoudster. Welnu! de Pink Pillen die haar voornaamste kwaal hebben doen verdwijnen, hebben ook die onpasselijkheden, die ongesteldheden doen ver dwijnen, en dit bewijst wel den grooten invloed der Pink Pillen op geheel het gestel. De Pink Pillen werken niet op één verschijnsel. Zij doen niet zooals de zalven, en vrijfmiddelen, die, wan neer gij ze gebruikt, wel de pijnen stillen maar deze niet doen verdwijnen. De Pink Pillen doen de pijnen verdwijnen omdat zij het kwaad in zijn wortel aantasten, omdat zij het opzoeken, het grijpen daar waar het werkelijk sehuilt.dat is te zeggen in het bloed. Door do samenstelling van het bloed te verbeteren, verbeteren zij te gelijk den algemeenen staal der gezondheid. De Pink Pillen verjagen uit het bloed de vergiften die er in zijn bevat en genezen de rheumatiek waarvan die vergiften de oorzaak zijn. Maar door de samen stelling van het bloed te verbeteren, geven zij aan het organisme een nieuwe kracht; alle orga- ganen werken beter, de krachten komen weer, ae bleekheid maakt plaats voor een schoone kleur, de schele hoofdpijn, de maagpijnen verminderen en verdwijnen ten leste. De Pink Pillen zijn onontbeerlijk ter bestrijding van de bloedarmoede, de bleekzucht der jonge meisjes, de onregelmatig heden der vrouwen, de zenuwuitputting, do neu rasthenie in alle hare vormen. Prijs f 1,75 do doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depóthouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor den Burg en omstreken bij de firma T. BUIJS en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Zondag 29 November 1908. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kijne. Kerkcollecte. KoogVoorm. 10 uur uur ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Kramer, 's Avonds 7 uur ds. van Loon van Barsingerhorn. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm, 10 uur de hr. v.d. Roest Zendeling der Utr. Zend.-ver. Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Boeke GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. BaaZ. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 ds. Scherpenbuysen HERVORMDE GEMEENTE. Maandag 30 November. Coclcsdorp. 'sAv. 7 uur do hr. v. d. Roest Zendeling der Utr. Zend. Ver. Dinsdag 1 December. Burg. 's Av. 7 uur Zendeling v. d. Roest, met afwisseling van zang van de gecombineerde Chr. Zangvereni gingen van den Hoorn en Burg. Woensdag 2 December. Den Hoorn, 's Av. 7 uur Zendeling v. d. Roest. Lichtbeelden. Collecte Zending. Donderdag 3 Dec. GEREFORM. KERK. OOSTEREND. 's Avonds 7 uur ds. Rooseboom. Getrouwd: A. F. KONING EN A. SCHAGEN, die, mede namens wederzijdsehe lamlie, hun hartelyken dank betuigen voor de bij hun huwelijk ondervonden belangstelling. Texel, 26 Nov. 1908. hopen mijn Oom en Tante C. KALIS Pz. EN T. KALIS—Pais, te den Burg hun 12V2 jarige Echt vereniging te berdenken. Hun liefhebbende Nicht ANTJE KALIS Kd. Hoogenberg. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Waal en Burg brengt ter kennis van de stemgerechtigde Ingelanden dat op Maandag 7 December van des voor middags 10 uur tot een uur in café „den Burg" aan den Burg zal worden overge gaan tot de stemming van een HOOFD- INGELAN D ter vervulling van de vacature, ontstaan door de periodieke aitreding van den heer Dr. J. Timmer. Texel, 21 November..l908. Het College van Dagelijksch Bestuur vnd., Aug. C. KEIJSER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. zeer geschikt voor kleine zaal. J. FLENS Pz. van 09 tSl en os CS Aanbevelend, G. ROEPER. M TE KOOP GEVRAAGD Adres C. KUITER Az., Oost. Ondergeteekende is wederom ruim voorzien van alles wat tot zijn vak behoort. Beleefd aanbevelend, A. KIKKERT JHz., Weverstraat. bevelen zich beleefd aan voor de levering van alle artikelen voor het a.s. 8t. Nicolaasfeest. Uitsluitend eerste kwaliteit, HEDEN AVOND Opening der etalage. de grootste Detective van Amerika, EN de Held van het Wilde Westen. Elke aflevering bevat een compleet verhaal, kost 10 cent en is verkrijgbaar in don TE KOOP: in balen van 80 a 90 pond bü

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 2