Voor de Kinderen. le prijs landbouwtentoonstellinglexel Kunstmeststoffen. maken van bestekken en teekenlngen LIJMAADK0EKE1Ï M. WIERIHGA, Prijs per flacon van 230 Gram f 1,-, van 550 Gram f 2,-, van 1000 Gram f3,50. Een zéér eenvoudige geschiedenis. Firma J oh. F. Morra Kunstmeststoffen, de Beer „CYCLOOP" D.A.WISSELINK, stelt geld op hypotheek, alsmede voor erediet beschikbaar. KainietSlakkenmesl Veehouders! Verkrijgbaar balen Suikerpulp. FEUILLETON. WESSAKEN LAAH WORMERYEER. Weet wat U te doen staat, wanneer uwe kinderen aan kinkhoest lijden of hoesten. Ter dekking beschikbaar by W. DIJKSE1V, Prins-Hendrik-Polder Merk ,,W. L.", Dagelijks verkrijgbaar: pakhuis Oudeschild, Burg en Cocksdorp onder openbare Controle. DROS Co. S. Keijser Dz- Warmoesstraat. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. n Zorgt dat uwe kinderen in gezondheid opgroeien, laat hen vooral niet de prooi worden van dien versobrikkelijken slijm- en kinbhoes't, waar door zoovele kleinen vroegtijdig ten grave worden gesleept. Dien hen op tijd het juiste geneesmiddel toe, opdat zij niet in eene benauwdheid blijven. De ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, maakt den slijm gemakkelijk los, verlost de kinderen van hunne benauwdheden; ze is "volstrekt onschadelijk en wordt bovendien door de kleinen met graagte ingenomen Leest onderstaande vrijwillige verklaringen van dankbare ouders en gij zult tot de overtuiging komen, dat de Abdysiroop, Klooster Sancta Paulo het eenige geneesmiddel is dat uwe kindertjes noodig hebben. Pieter, het zoontje van A. van Cruynin- gen, smid te Axel, leed gedurende 14 da gen aan longontsteking en wel zoo hevig dat de ouders dachten hun lieveling te moeten missen. Door het gebruik van tweeflesschenAbdijsiroop gehaald bij van Dixhoorn, is het kind volkomen genezen. Andere kinderen van den heer van Cruy- ningen, die rauw hoestten, zija ook door de Abdijsiroop genezen. o— De kinderen van J. Nieuwenhuijzen, Hovenstraat 42 te Hil versum, zijn na de mazelen vreeselijk gaan hoesten, zoo erg dat de een bloed opgaf, terwijl ze_ voort durend niet sliepen; ze aten weinig en waren in één woord ziek. Demoeder wist geen raad en de familie was daardoor onaangenaam gestemd. Door 5 flesschen Abdijsiroop, gekocht bij den drogist de Klerk, zyn de kinderen totaal genezen. o De kinderen van M. Ligthart te Lekker- kerk leden aan ingewandsziekte; zij hoestten veel, aten weinig en sliepen bijna niet. De slijm zat vast op de borst jes en wilde niet los komen. Ze waren er akelig aan toe. Het is alweer de Abdijsiroop die hen genas. o Na het roodvonk hebben de kinderen van Bruno de Potter te Koewacht, St.- Andries (Z.) het vreeselijk op de borst ge kregen. Zij hoestten vooral 's nachts zoo vreeselijk, dat de vader en moeder het bed uit moesten om de kinderen te hel pen. Zij waren lusteloos en aten niets. De slijm zat hen vast en wilde niet los komen. Door enkele fleschjes Abdijsiroop zijnde kinderen volkomen genezen en zoo gezond als een vischje in het water. Het oudste dochtertje heeft ook twee jaar aan de borst geleden en was een suk keltje. Door de Abdijsiroop is zij genezen en thans opgewekt. Hoera voor de Ab dijsiroop zeide de vader ons. o Mej. B. P. Nelisse, Zuidsingel 34e te Middelburg, schreef ods: Mijn dochtertje Christina leed in hevige mate aan de longen en niertjes. Het kind verminderde zóó, dat ik dacht dat het zou sterven. Nacht en dag hoestte het kind, ze aten sliep bijna niet en geen enkel geneesmid del hielp. Door het gebruik van drie fles schen Abdijsiroop, gehaald bjj den dro gist Hubregtse, is het kind geheel gene zen en is weer dik en gezond. o Het zoontje van Mevrouw D. Lems, Tolhuislaan 59, Rotterdam, heeft zeven maanden aan bronchitis geleden. De jon gen was door het vele hoesten afgemat en vermoeid en sliep en at weinig. Het ventje vermagerde met den dag, zoodat Mevrouw Lems dacht, dat zij haar lieve ling zou moeten missen. Door elf fles schen Abdijsiroop is het kind genezen, o De heer Joh. Verhoef te Zevenhuizen (Z.H.) deelt ons mede: Mijn kind Bastiaan leed aan longont steking en had benauwdheden op de borst. De jongen hoestte verschrikkelijk wat zeer afmattend voor hem was. Nadat ik hem, op aanraden van een vriend, Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, heb toegediend werd de hoest losser, het op geven van slijm ging gemakkelijker en thans, nadat hij 3 flacons, Abdijsiroop heeft gebruikt, is hjj genezen, Mijn zoon Cornelis, die aan een hardnekkigen hoest leed, is ook door de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo genezen. De Abdijsiroop bevan geen schadelijke bestanddeelen en geneest zoowel jongen als ouden van alle borst- en longaandoeningen, asthma, pleuris, influenza, bloedspuwingen, slijm- en kinkhoest. Hoe grooter flacon, lioe voordeeliger dus. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Aikemadestraat 11 Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en bij de meeste apothekers en drogisten. Yrij naar het Fransch door A. B. 12) Mevrouw de Rancy lachtte over deze ronde verklaring en de oude heer de 8au- zanne bromde tusschen de tanden Zeer goed, zeer goed Mooi klein schepseltje Maar hij had geen tijd haar nog meer te zeggen, want het geluid van een rijtuig dat in de oprijlaan aankwam deed zich hooren. Vervolgens hoorde men het geluid van stemmen vermengd met vroolijk gelach en de groote „mailcoach" stond voor de deur stil, terwijl een bediende reeds bij de paarden stond om die vast te houden. De heeren sprongen vlug nit het rijtuig teneinde de jonge dames bij het uitstijgen behulpzaam te zijn, hetgeen voor deze niet zoo gemakkelijk was. Georgette, die in gezelschap van de barones naar buiten was gekomen, ontving een lach en een snelle handdruk ven Jeannette de Rancy, die het te druk had met haar verloofde, zij ontviüg verder tal van beminnelijke groetjes, welke haar echter maar in 't voorbijgaan werden toe geroepen, want mevrouw de Rancy had ze er opmerkzaam op gemaakt, dat ze wel wat lang waren weggebleven en er reeds eenmaal gebeld was voor het ontbijt. De jonge dames snelden de trappen op, om weldra weder in de salon te verschij nen. Alle sporen van den wind waren weder uit hunne haren verdwenen. Ze kwamen nog precies op tijd, daar juist op dat oogenblik de groote deuren van de eetzaal geopend werden. Georgette, die nóg een weinig in de war was door al die drukte rondom zich, zag eon jonge blonde man naar zich toekomen, een zeer deftige buiging voor haar maken eD haar den arm aanbieden. Zij nam die en deed dit zoo natuurlijk dat men gezegd zou bebbeD, dat zij het dagelijks thuis ook deed. Toen het ontbijt begonnen was, begon zij eens rondom zich te kijken. Zij kon dit te gemakkelijker doen omdat haar beide bureD, Dadat eenmaal de gewone plichtplegingen hadden plaats gehad, niet veel lust schenen te hebben een gesprek Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het en het houden van toezicht, zoowel bij burgerlijke als bij waterbouwwerken. G. DE BEURS Gz., Kerkgracht 53 Helder. Architect. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraag prijsopgaaf en inlichtingen aan M. KUIP. (Wit Duitsch Edelzwijn) 10 Sept. '08. DEKGELD f 2,a contant. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-D1PLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Concurreerendo prijzen. met haar aan te knoopen, De een was reeds druk aan het „flirten* met zijn linker buurvrouw, die al de eigenschappen bezat van een mooie vrouw, niet Tan gezond verstand ontblooten de andere was een verstokt celebatair, en wist niet wat hij tegen Georgette moest zeggen, omdat hij hoogst zelden in gezelschap van dames kwam. Maar Georgette stoorde zich er weinig aan dat haar buren niets tot haar zeiden. Tusschen de schotels met vruchten en vazen van oud porselein door zag zij het goedige gelaat van oom Pieter, gezeten naast de schoone mevrouw de Stane, de oudste dochter van baron de Rancy, met wie hij druk in gesprek was over de jacht op wilde zwijnen,mevrouw de Stane had namelijk van haar vader de liefde voorde jacht geërfd. Verderop zat de baronnes noodgedwon gen te luisteren naar een advocaat, die baar sprak over de groote manoeuvres yan het leger, terwijl tegenover haar mijnheer de Rancy praatte met een jonge vrouw, wier verstand evenveel gewicht had als de kanten kraag wellco zij om had en die allen toelachte, zelfs tegen haar man, welke er uitzag alsof hij overtuigd was, dat ieder hem als een persoon van groot gewicht beschouwde. Maar de nieuwsgierige blik welke Geor gette rondom zich sloeg, bleef eensklaps gevestigd op do beide verloofden. Zij praatten zeker wel niet over de jacht op half fluisterenden toon, zonder dat zij zich nu veel om de andere gasten schenon to bekommeren. En zij schenen het zoo goed mot elkaar te kunnen vindon, Dankbaarheid van een inwoner van Harlingen Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kleur, slape loosheid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloed volkomen en regelmatig fiitreeren en zoodoende een terugkeer der kwaal voor komen. Daarom juist geven Foster's Rugpijn Nieren Pillen een blijvende genezing. De Heer P. Jaspers, Vijverstraat 21 te Har- lingen, meldt ons: Voordat ik met Uw uit stekende Foster's Rugpijn Nieren Pillen ken nis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij en vlijmen de pijn in den onderrug. Deze pijn was zoo erg, dat ik mij niet in mijn bed durfde omkee- ren, ik rustte 's nachts niet en stond 's mor gens meer vermoeid op dan den avond te voren, toen ik naar bed ging. Ik had eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pijn lijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd, begon ik mij ernstig ongerust te maken. Want wanneer men op mjjn leeftijd van zeven en zeventig jaar komt, gaat men niet meer zoo lichtvaardig overeen ongesteldheid heen. Toen ik met Uw pillen begon, kon ik reeds dadelijk de goede wer king daarvan bemerken en nadat ik een doosje had gebruikt, was er een groote ver betering in mijn toestand gekomen. Ik kende mijzelf niet meer en ik kon haast niets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Twee en een half jaar later deelde de Heer Jaspers ons mede: Toen ik indertijd een ver klaring gaf van de genezing door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kon ik niet weten, of deze van blijvende aard zou zijn. Thans kan ik evenwel verklaren, dat ik nadien niet meer den minsten last van mjjn kwaal gehad heb. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben op nieuw bewezen blijvende baatte verschaffen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt, (w.g.) P. Jaspers Geen doos is echt, wanneer er niet de vol ledige naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op staat. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor een of flO,voor zes doozen. 17 pakhuis Burg. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. dat Georgette er door getroffen werd en haar oogen niet van hen kon afhouden, als geheel gevangen door een voor haar tot heden nog ongewone bekoring. Zonder recht te weten waarom, dacht zij bij zichzelf: Ik vind mijnheer de inspecteur toch veel beter dan dien jongen man. O, ja. veel en veel beter. Maar wat komt dat er ook eigenlijk op aan, het moet toch wel aangenaam zijn een verlooide te hebben Eensklaps beefde zij. Zij hoorde namelijk den Daam noemen van Jacques Debiernes. Baron de Rancy, dio wist dat Jacques tijdelijk bij mijnheer do Vignal vertoefde, vroeg dezen naar hem. Maar zij hoorde Diet welk antwoord of haar oom gaf, want haar grooto buurman wendde zich tot haar met de vraag Wat het van mijnheer Debiernes, de opzichter der bossoUen, over wien uw oom sprak, mejuffrouw Ja, kent u hem Dat zou ik meenen. Twee jaar ge leden hebben wij elkander nog ontmoet in Algiers. O, het is een net heer! In werkelijkheid was Georgette het in deze volkomen met haar buurman eens, maar zij vergenoegde zich er mee alleen maar als antwoord bevestigend te glim lachen en om hem nog aan te moedigen het gesprok voort te zotten, dat nu zoo belangrijk scheen te zullen worden, zoide zij als goed diplomaat: Het reizen in Algiers moot wol belang wekkend zijn. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LAJNGEVBLD JL)li JtOOIJ, Texel.-

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4