Rijwielen Naaimachines Retongieterij van W. Grimijser. „NICK CARTER", „BUFFALO BILL", mm* voor -*i M. WIERIHGA, de Zuivere Tarwebloem Hardnekkige hoofdpijn en slapeloosheid. Snelle genezing door de SANGUINOSE. Te Oosterend bij P. Dros Gz, den Burg Wed. P. Roeper, Ondeschild Joh. P. Dros, Arbeider als knecht in huis Boekhandel Parkstraat. Boekh. Parkstraat. BOEKWERKEN, r HORLOGERIE, Goud- en Zilverwerken. Een zéér eenvoudige geschiedenis. een gehuwde Boerenknecht, van A. LANGEVELD Pz. 111. A. KUIJPER, BOERENKNECHT. EEN PAARDENKNECHT Ronde Wel-, Regen- en Beerputten, Eivormige riolen, buizen, tegels, zinkputten en kolken, koedrinkgoten, enz. Grafzerken hardsteenkleur worden op bestelling geleverd. FEUILLETON. GEVRAAGD Horlogemaker. Goudsmid. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. VRAAGT en Gebrs. SCHUMAKER. of 42 «=*3 Dorschvloeren, Kelders, Wegen en Paden, enz., enz., Vraagt prijscourant. -=3 co Ef fe ct -H 2 as Adres F. DEKKER, Noorden —Texel. de Held van het Wilde Westen. 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 II II 1 1 1 Wij vestigen de aandacht op de groote collectie in alle prijzeD, voor jongens en meisjes, in onzen boekwinkel voorbanden. SCHRIJFBOEKEN, KASBOE KEN en alle Schrijfbehoeften steeds ruim voorradig. LANGEVELD DE ROOD. 1 1 1 II II 1 1 1 1 1 1 1 1 I I I I I _l i- "1 A. WIERINGA, (Wordt vervolgd.) om met 20 Maart in dienst te treden. L. K. ROEPER, Wualenburg. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. op afbetaling van f 1.per week onder streDge geheimhouding. Aanbevelend, Soliedst en goedkoopst adres. Yoor de hofstede „Erica" in Everstekoog wordt tegen HAART gevraagd een BOERENKNECHT of BOUWKNECHT kunnende melken. GEVRAAGD Wie er niet aan geleden heeft, die weet het nietmaar wie een lijder aan hoofdpijn en slapeloosheid geweest is, die weet het goedwelk een ver schrikkelijk lijden dat is! Gij zij t eigenlijk tot niets degelijks in staat. Uwe dagen gaan dikwijls in lijden voorbij uwe nachten zijn zonder rust of ver kwikking gij wordt ter neergeslagen en uitgeput. En wanneer in zulk een toestand uitredding komt, reken er op, dat is een uitkomst. Dit ondervond ook de heer J. van de RUIT in Rotterdam. Hij schrijft ons „Hierdoor kan ik u mededeelen dat ik ontzettend veel aan hoofdpijn en slapeloosheid heb geleden, waarvoor ik reeds veel medicijnen, zonder 't geringste resultaat op den duur heb gebruikt. Op aanbeveling van een mijner kennissen heb ik de Sanguinose geprobeerd, en nu, nadat ik die eenigen tijd gebruikt heb is mijn hardnekkige hoofdpijn en mijne slapeloosheid zoo goed als geheel verdwenen. Van deze verklaring kunt u gebruik maken. Rotterdam, Nov. 1908. J. v. d. RUIT. De Sanguinose is een krachtige bloedhersteller en een krachtbron voor het geheele zenuwstelsel. De Sanguinose bestrijdt en overwint de bloedarmoede en de neurasthenie, met al bare gevolgen. Neemt er de proef van. Het is een puikbest middel, maar zorg dat gij de echte Sanguinose ontvangt uit de fabriek van VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Prijs per fl. 1,50, 6 fl 8,— 12 fl 15,-. ca M as SC ca CQ ca se ii .r Ti C3 CC B tsi oo as ca as as CQ TEXEL, belast zich met het maken van in gewapend en ongewapend beton. Steeds voorradig in verschillende maten op het terrein nabij de Haven. Ta C-* rxi CT3 de grootste Detective van Amerika, EN Elke aflevering bevat een compleet verhaal, kost 10 cent en is verkrijgbaar in den Mevrouw de Stane daarentegen vreesde eenige dagen later, dat zij door haar woor den bij Georgette een gevoel opgewekt had, dat bij deze tot heden nog sliep. Zij zei haar alleen maar op ietwat ern- stigen teon U is een al te enthousiastisch jong meisje, u moet daarvoor waken, anders zou het u wel eens groot verdriet kunnen berokkenen Verdriet 1 dat woord klonk al heel dwaas in de ooren van het jonge meisje, ofschoon het haar voorkwam dat het in 't geheel geen beteekenis voor haar had. Verscheidene dagen daarna kwam haar dat gezegde weer in de gedachte en joeg haar min of meer vrees aan. Er kwam evenwel een brief van Jacques, welke het bericht bevatte dat hij den vol genden dag weer terug kwam; de woorden van mevrouw de Stane werden nu meer op den achtergrond gedrongen. Georgette hoorde het rijtuig aankomen waarmode mijnbeer de inspecteur kwam, en evenals bij zijn eerste aankomst bij hen was ook zij het nu weder, die hem het eerst zag. Zij liep hem tegemoet met uitgestoken handen, hare oogen schitterden van vreugde en indien Jacques een fat was geweest en niet vervuld met do gedachte aan reine liefde, zou hij zeker het geheim hebben geraden, dat Georgette zelf nog niet in haar hart had ontdekt. Maar hij was geen fat en hij bemerkte niets, omdat hij zelf beminde. Hij liep met oom Pieter het buis in, terwijl bij met genoegen luisterde naar Georgette, die met ben meeliep en allerlei nieuwtjes vertelde, die hem feitelijk in hot geheel geen belang inboezemden. Hij lachte haar toe, blij, dat zij zich zoo gelukkig gevoelde en vroeg haar naar alles wat er gedurende zijn afwezigheid plaats De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentién in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten had gehad, zooals men dat aan een kind doet. Georgette vertelt u niet, dat zij een heele dame geworden is na uw vertrek, zei oom Pieter, zij is een middagje op het kasteel „La Fourgeraie" geweest. Waarlijk? Ik hoop, juffrouw, dat u mij dan ook iets van uw succes daar zult vertollen, want ik ben zeker dat u daar succes heeft gehad, voegde Jacques er nog eens lachend aan toe. Een lichte blos kleurde de wangen van Georgette; zij scheen nog de oude heer de Sauzanne te hooren zeggen „Heeft men u wel eens gezegd, juffrouw, dat u een mooi meisje zijt en nu bemerkte zij dat Jacques het in deze geheel met den ouden heer eens was. Om echter hare verwarring te verbergen, zei zij Ik zal u dat wel eens vertellen, als we weer eens te visschen gaan Te visschenO, mijn vriendinnetje Georgette, hernam hij, haar op die hartelijk vertrouwelijken toon toesprekende, welke Georgette zoo aangenaam in de ooren klonk zal u dan nooit medelijden hebben met mij en mijne groote onhandigheid. Zij bloosde weer een weinig, maar in in haar oogen was duidelijk de lust tot spotternij te lezen. Gedurende zijn verblijf te Parijs had de inspecteur ook aan de jonge Vignaltjes gedacht en toen de avondmaaltijd was afge- loopen, deed hij een uitdeeling van speel goed onder de kleintjes. Vervolgens wendde hij zich tot mevrouw Vignal en zei: Wilt u mij toestaan, mevrouw, om juffrouw Georgette ook nog onder de kin deren te rekenen en haar een klein, een voudig souvenir aan te bieden O, zeker, mijnheer, riep tante, zeer gevleid door dit aanbod. TEXELSCnE ZIEKTEN. Er is niets, wat iemand meer uit zijn humeur brengt, niets, wat uw geduld meer op de proet stelt dan jeuking der huid. Aambeien maken u bijna krankzinnig, ze houdeu u den heelen nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is al even slecht, en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag er ger. Dank zjj verklaringen gelijk de vo-1 gende, beginnen de menschen in te zien, dat zij een geneesmiddel onder hun bereik heb ben tegen deze ziekten. Mejuffrouw A. Reik, Kerklaan 201 te Heilo schrijft ons: Olschoon ik reeds allerlei mid delen tegen een huidziekte waaraan ik twaalf jaar geleden had—aangewend had en hiervoor zelf zes weken in het ziekenhuis te Rotterdam gelegen heb, kon ik hier maar niet afkomen. Deze huidziekte vertoonde zich op mijn handen en veroorzaakte mij veel last en verdriet. Ik kon niet lang met mijn handen in het water zijn, zoo pijnlijk was de uitslag erop. Op aanraden ben ik er toe over gegaan Poster's Zalf eens te probeeren en het resultaat was schitterend. Nadat ik de zalf acht dagen had toegepast, mocht ik een groote verlichting bekomen en na drie weken hiermede te zijn doorgegaan, was ik geheel van mijn uitslag bevrijd en kan ik thans zeil mijn werkzaamheden verrichten. Eenige jaren later meldde Mejuffrouw Reik ons nog: Het is mij een genoegen u de blij vende baat, door Foster's Zalt verkregen, te kunnen mededeelen. Waar ik kan, zal ik uw uitstekende zalf steeds aanbevelen, (w.g.) A. Reik. Ziet toe, dat gij de echte Foster's Zalf be komt, dezelfde soort, die Mejuffrouw Reik gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f10,voor zes doozen. 20 In het filiaal bij den heer N, LAP Weverstraat, den Burg, is een ruime keuze: Horlogiën, Regulateurs, Staande Klokken, Wekkers, Barome ters en een groote keuze in Goud en Zilverwerken, tegen scherp con- curreerende prijzen. Aanbevelend, Spoorstraat 120. Helder. den winter ontvangen een partij mooie TRUIEN en gemaakte BONKERS en DEMI- en WINTEUJAS8TOFFEN. Tevens nog een partijtje gemaakte Broeken, vanaf f 2,50 per stuk. Concurreerende prijzen. Beleeld aanbevelend, F. LEN'GHAUS Oosterend den Helder Keizerstraat 62. Georgette kon geen woord zeggen, maar haar hart klopte snel, toen zij uit banden van Jacques het boekwerk aannam, dat deze haar aanbood. Ik hoop dat het u zal bevallen, zei hij. Het werd uitgezocht door een jong meisje met wie ik veel over u gesproken heb. Als ik het alleen had moeten doen, zou ik nooit de verantwoordelijkheid op mij hebben durven nemen voor u een boek utt te zoeken. O, als Georgette had geweten, wie die jonge dame was. Maar zij kon dat niet weten. O, ik dank u, zei zij glimlachend, en beschroomd voegde zij er aan toe Als u ook nog in dit boek wildet schrijven, dat u het mij gaf Wilt u Een opdracht dus? Alleen de schrij vers hebben het recht dit te doen. Spottend gal zij hem ten antwoord: Maar het zal geen opdracht zijn, maar alleen een woord ter herinnering. Nu, zooals u verkiest. Hij schreef „Aan juffrouw Georgette, als eerbiedige hulde van haar vriend Jacques Debiernes". Is het zoo goed vroeg hij. O ja, zoor goed, dank u wel 1 Zij nam het boek en borg het weg, als ware het een groote schat. Den volgenden morgen begon zij in het boek te lezen, hetwelk haar zooveel belaDg inboezemde, vooral ook, omdat zij het van hem gekregen had. Zij las er in in het bosob, gezeten op het zachte mos, dat aan de kanten van den weg groeide en waB zoozeer verdiept in het boek, dat zij oom Pietor en mijnheer de inspecteur niet hoorde naderen. U is te veel verdiept in het boek, zei Jacques eensklaps, hot zal u te zeer vermoeien. Vrij naar het Fransch door A. B. 15) VII Georgette had aan tante Sanny in hoofd zaak verteld van hetgeen gebeurd was in den namiddag bij baronnesse de Rancy; eerstens om de nieuwsgierigheid te bevre digen van mevrouw Vignal, doch ook, en dit was voor haar feitelijk een voorname reden, omdat het voor haar znlk een aan genaam iets was die namiddag nog eens in gedachten te doorleven. Zij sprak er zelfs met een zeker welge vallen over dat mevrouw de Stane met haar had gesproken als met een meisje, dat reeds waardig is te gaan trouwen. De kleine Georgette getrouwd Zij meest daar nog om lachen toen zjj er met tante over sprak. Wat zij echter niet vertelde, dat was de ondeugende toespeling op den verloofde, die op mijnheer den inspecteur zou moeten gelijken. Dat gezegde hield zij geheim voor tante. Zij kon echter maar niet altijd hetzelfde verhaal aan tante doen, hoe groot haar geduld ook zijn mocht, zoodat zij er heel spoedig aan dacht het aan zuster Thérëse, haar gewone vertrouwde, te vertellen. Deze had al niet zonder eenige ongerust heid opgemerkt dat Georgette wel wat al te veel den naam van den inspecteur op de lippen had en thans begon zij langza merhand ernstiger te kijken omdat zijniet niet zonder eenige angst opmerkte, met hoeveel vuur Georgette over hem sprak. Maar Georgette kwam zoo rond voor haar sympathie voor Jacques uit en zij keek zuster Thérèse zoo vrijmoedig aan, dat deze er niets van zei.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4