Kunstmeststoffen. Sla het boek maar open Goedkoope Drogisterij. Apotheek Weverstraat KainietSlakkenmesl Tarwemeel, Kippenmeel, -Voer, enz. Firma Joh. F. Morra Een zéér eenvoudige geschiedenis, Prijs per flacon van 230 Gram f 1,-, van 550 Gram f2,-, van 1000 Gram f3,50. D. AWISSELINK M. WIEEIITGA, LUN2-AADK0EKEST Ook bloem van Texelsche Tarwe. GORT. A. LANGEVELD Pz. Kunstmeststoffen, Apotheek TEGEN BAART OF IETS LATER EENE DIENSTBODE GEVRAAGD. FEUILLETON. T. BUIJS en Mej. G. ROEPER, den Burg en M. LANGEVELD. Koog. BEKENDMAKING. Wint er dienst. Spoorboekje met tarieven. Cangeveld de Jtooij. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. Veehouders Verkrijgbaar balen Suikerpulp. WESSAHEN L.AAH WORMERVEER. Dagelijks verkrijgbaar: onder openbare Controle. Concurreerende prijzen. DROS Co. VEEKRIJ GBAAR: lllllllllir !ii!l]|l!jll! Hoe grooter flacon, hoe voordeelijger dus. Centraal-Depot L. 1. AKKER, v. Aikemadestraat 11 Rotterdam, LEO NEGGERS, Nieuwstraat Burg. Prijs ÏO Cents. S. Keijser Dz- Warmoesstraat. Alle reparation aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. M-r'< „W. L.", Zuivere Wrijfwas, Terpentijn, Potlood, Zebra en Zebrapasta, Schoenencream, Azijnes8ence, Monkey-brand, Schuur- linnen, Zeer sterke Brandspititus en gedroogde Soepgroenten, Haringkrui den, Odol en Ódoltandpasta, Teercap- sules en Knoflook. Beleefd aanbevelend, J. G. Ph. PISART. pakhuis Oudeschild, Burg en Cocksdorp Weder voorhanden de door ons gepelde Aanbevelend, levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Superpbosphaat 14%, per 100 kg. f 2,70 haven Oudeschild; 1 2,80 haven Cocksdorp. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Weverstraat. Den Burg-Texel. Medicinale Lofodinsche Le vertrnan in maathoudende flesschen, Borst- Caramels, Salmiak-, Mentha- en Poncelet-pastilles, Versch bereide Staalpillen, Eiwitstaai, Kinadrup pels Dr. de Vrij, Eikelcacao, Em- serpastilles, Emser- en Vicbyzout, Katjes-, Koninginne-, Zoute- en Cassanodrop, Hygea- en Nestlé- Kindermeel, Borsthonig, Bisschop Anijstabletten, Slemppoeder, Li moensap (Heldere) Beleefd aanbevelend, J. G. Ph. PISART. wordt wegens huwelijk der tegenwoordige Adres: HERM. J. KEIJSER, den Burg. Vrij naar het Fransch door A. B. 19) Met bet voorhoofd tegen de ruiten aan gedrukt en een smartelijke trek op haar gelaat keek zij naar deD bosch wachter, die buiten het rijtuig in gereedheid bracht en de paarden er voor spande, welke onge- daldig stonden te trappelen. Zij hoorde tante Sanny buiten inlichtin gen inwinnen ol wel alle bagage van den inspecteur naar beneden was gebracht en de kalme stem van mevrouw Vignal gaf zoo duidelijk te kennen hoe weinig haar het vertrek van den inspecteur aanging, dat Georgette de tranen er van in de oogen kreeg, hoeveel moeite zij ook deed om ze tegen te houden. 8nel veegde zij ze echter weg. Moest zij niet moedig blijven tot aan het einde toe Wanneer „bij" eenmaal weg was, kon zij immers weenen, dan... Mijnheer de inspecteur en oom Pieter kwamen uit het bureau en ook mevrouw Vignal verscheen weer in de kamer. Oom Pieter keek hoe laat het was. Het is tijd om te vertrekken, mijnheer de inspecteur, zei hij, anders loopt u gevaar niet op tijd aan te komen Georgette rilde en werd nog bleeker dan te voren. Niemand merkte dit evenwel op, Jaques maakte eene buiging yoormevr. Vignal en zei: Ik zal u nooit genoeg mijne erkente- WtSDimE liiiliillli'liiMiüiiiiuiMliliiüiiiJiiiüfiiéitcriiiiitii) Wanneer gij aan een koopman vraagt: t-joevee moet ik u betaleD? dan zegt hij tot zijn bedieno, „sla het boek maar open," het blijkt dus uit zijni boeken. Vraagt gij aan ons: Is de Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo werkelijk een goed genees middel voor de kwalen, waarvoor dezeaanbevolet wordt? dan antwoorden wij: Kom bij ons en neem een kijkje in de reusachtige massa dankbetuigin gen, die wij dagelijks ontvangeD. Wanneer gij lij dende zzt aan eene borst- of longaandoening, oi eene ziekte die daarmede in verband staat en gij komt bij ons eens de enorme hoeveelheid dankbe tuigingen inzien, dan zijn wij er zeker van dat gi daardoor de Abdijsiroop, Klooster Sancta Pauli zult gaan aanwenden en genezen zult evenals zoo veel duizenden vóór u. In uwe omgeving kunt gij echter informeeren, want in iedere plaats in Ne derland is minstens één persoon die door de goede werking der Abdijsiroop genezen is. Ziehier weer een van de laatst ontvangen attesten. Ondergeteekende, W. TILLEMANS, van beroep wagenmaker, wonende Looskade 5D te Roermond, verklaart dat zijn zoontje lijdende was aan eene borstaandoening. Zijn borstje piepte zoo hevig, dat men het 's nachts door de geheele kamer kon hooren. Hij hoestte aanhoudend en zweette verschrikke lijk en wel zoo hevig, dat, wanneer mijne vrouw zijn gezicht had afgeveegd, zij naderhand den doek wel kon uitwringen. Hij had soms zulke hevige benauwd heden, dat ik dacht dat hij in eene benauwdheid zou blijven. Alle mogelijke geneeswijzen en geneesmiddelen had ik beproefd om mijn kind te genezen, niets hielp evenwel. Ik vernam van de goede werking der A bdijsiroop, klooster Sancta Paulo en kocht deze bij den drogist Leenarts-Bloemers. De Abdijsiroop Iïeeft mijn kind geheel ten goede veranderd, de hoest is geheel bedaard en de benauwdheden zijn verdwenen. Ik sta er dan ook verbaasd van en mijne vrouw vrienden en kennissen deelen die verbazing. Ik ben er zeer dankbaar voor en zal de Abdijsiroop aanbevelen waar ik kan. De beroemde ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, is even goed voor kinderen als voor volwassenen. Zij heeft duizende zieke kinderen genezen van borstkwalen, kink- en slijmhoest, alsmede Engelsche ziekte, Zwakke en ziekelijke kinderen worden door de Abdijsiroop gezond en sterk gemaakt. De Abdijsiroop geneest alle borst en longaandoeningen, asthma, keelpijn, bron chitis, etc. VERKRIJGBAAR BIJ: en bij de meeste Apothekers en Drogisten. Vanaf beden heb ik de nieuwste collectie STALEN! in alle keuze voor Heeren- en Dames costmnes enz. tegen concurreerende prijzen. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. pakhuis Burg. lijkheid kunnen betuigen voor de gastvrij heid in uw huis ondervonden. Mijn verblijf alhier zal ik blijven rekenen onder de aangenaamste uren mijns levens. O, mijnheer de Inspecteurwij zijn het, die zeer vereerd zijn zeer gelukkig om uw verblijf ten onzent!., antwoordde tante Susanna, die bijna van streek ge raakte door die dankbetuiging van Jacques. U is altijd beminnelijk en goed, mevr., zei hij glimlachenden zich daarop naar Georgette wendende, die zonder een enkel woord te zeggen maar luisterde, vervolgde Jaques Hoe dikwijls zal ik in gedachten u nog uw tuin zien inloopen of er uit komen, die tuin waar wij op zulk een eigenaardige wijze kennis hebben gemaakt op den dag van mijn aankomst alhier... herinnert ge u dat nog Er speelde een glimlach om haar lippen maar zij antwoordde nietzij zou het niet gekend hebben! en haar blik, waarin een vreemde uitdrukking lag bleef maar steeds strak gevestigd naar bniten in de verte naar de wolken waarmede de horizon bedekt was. Daarop sneld: zij, nadat zij Roosje had omhelsd, naar den tuin, gejaagd plukte zij de laatste bloemen welke zij met zooveel zorg had opgekweekt en hond ze samen Hij kwam bij haar en du haar vaarwel z|J bood hem die bloemen aan met een glimlach... O, hoeveel tranen lagen er niet in dien lach opgesloten Wilt u ze voor mij aan juffrouw Helena aanbieden? zei zij opzachten toon, Een oogenblik beschouwde Jaques haar jong ernstig gelaat... Een zonderlinge indruk bijna angstig trof hem... Vol eer bied bracht hij zijn lippen aan de fijne handjes welke hem de bloemen aanboden. Dank 11 voor haar... En ook van mij voegde hij er eenigszins aangedaan aan toe. Een licht rood kleurde de bleeke wangen van Georgette. Hij had de beide kleine handen in de zijne gehouden. Vaarwel mijn kind, zei hij ernstig, dat geluk uw deel zij Als een echo met onbeschrijfbare klank, herhaalde zij Vaarwel! Oom Pieter riep„Mijnheer de Inspecteur Jaques stapte in het rijtuig. Tante Sanny wenschte hem honderdmaal goede reis toei terwijl zij de kleine Rosa terughield welkp maar steeds er op aandrong om mijnheer de Inspecteur naar het station te mogen vergezellen Georgette zei ook „Tot weerziens Het rijtuig reed weg Jaques keek nog een paar malen uit het portier en groette. Voor 't laatst zag hij Georgette nog eens zooals hij deze 6 weken te voren had ge zien bijzijn aankomst. Thans echter speelde er geen vroolijke lach om haar lippen als toon, doch een smartelijke plooi, maar die word niet door hem opgomerkt. Eenigo oogenblikken bloo zij nog met do oogen het rijtuig volgen tot het eindelijk niet meer geleek dan een klein stipjo op den eenzamen weg. Het is afgoloopon Wat een Inwoner van den Helder zegt. Een der zekerste teekenen van nierziekte is een waterachtige zwelling der leden en voe ten of onder de oogen, schele hoofdpijn, rheu- matiek, lendenjicht, matheid, duizeligheid, slapeloosheid, slecht bloed, puisten in hetge- zicht, hartkwaal. Al deze verschijnselen ko men van de urinaire onzuiverheden in het bloed, die door zieke nieren niet voldoende afgevoerd worden. Wanneer ge gezond wilt zijn, moetge Uw nieren gezond houden. Voor dit doel bestaan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Mejuffrouw A. Hofman, Piet Heinstraal4 3 te den Helder meldt ons: Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vree [- selijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogei te loopen. Wanneer ik ongelukkig bul ken moest, had ik erge steken in mijn rug ei >si kon ik me haast niet meer oprichten. Mijn; slaap ontweek me en 's morgens was ik meen vermoeid bij het opstaan dan den avond tel voren bij het naar bed gaan. Ik had veel lastj van dikke voeten en beenen en somtijds waj ren zelfs mjjn polsen en armen opgezwollen] De urine was altijd troebel en liet een zandeJ rig bezinksel na, terwijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemerinj gen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met Foster's Rugpjjn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verande] ring in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bjjna geheel ver] dwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte. Ik voel me een heel ander mensch nu, doch zal nog eenigen tijd met U w '■stekend geneesmiddel voortgaan, ter :o<'o van een algeheele genezing zeker ijn. Ik, ondergeteekende,verk'rar, dat het bo venstaande waar is en m: rtig U het publiek te maken op elke wy'ze, die U goeddunkt (w.g. Mej. A. Hofman) Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de pil len, die U zullen genezen, laat U niet over halen iets anders te probeeren. Zij zjjn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARUS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Zij ging weer het huis binnen De stap van tante Sanny weerklonk in de kamer van Jacques; zij was daar reeds weder bezig met het een en ander te regelen. Zonder er bepaald bij na te denken, ging zij instinctmatig ook naar boven, alsot zij, wanneer zij die kamer weder terug zag, ook iets moest vinden van „hem," die nu reeds ver van daar wasl Zij was er niet geweest sedert den dag waarop zij vroolijk de kamer voor den verwachten gast had gereed gemaakt, nu nauwelijks zes weken geleden 1 Een keer, toen zij langs de deur der kamer ging, welke toevallig halt open stond, had zij op de schrijftafel, die bedekt was met allerlei papieren, een portret gezioD, dat op die tatol een eereplaats scheen in te nemen... Nu wist Georgette wiens beeltenis dit was geweestMeer dan eens was hij ongetwijfeld even van zijn werk opgehouden om naar dat portret te kijken Thans was er niets meer op de schrijf tafel, geen portretten, geen boeken, geen papieren; elk spoor van het verblijf van i Jacques was verdwenen, dank zij het werk van tante Sanny, die gemaakt had dat d( s kamer er weer even somber uitzag alt voorheen. Alleen bevond zich op don schoorsteen mantel nog oen klein koper blakertje, da Georgette hem iedoren avond overhandigde, wdarna hij haar vriendelijk goeden nach wensohtte. (Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGEVELD A 1)F ROOlJ.Toiel.

Texelsche Courant | 1908 | | pagina 4