RIJWIELEN DE DAGERAAD Kunstmeststoffen. WW JRans Voornaam een prima eerste klas rijwiel tegen zeer billijken prijs, 2 jaar garantie Kainiet Slakkenmesl Een zéér eenvoudige geschiedenis. D.A.WISSELINK, Goedkoope Drogisterij. Apotheek Weverstraat. LI J.« 2 A ADZ0EKE1T M. WIEEINGA, STOKPAARDJES-LELIENMELK - ZEEP Heeren-Eijwiel 110.1. gebouwd van prima Engelscbe fittings 110. la. voorzien van vrij wiel, nickelen velgen met bies, 2 velgremmen prachtig zadel no. 2. gebouwd van de origineele B.S.A. fitting met 3 geweren no. 2a. dito met vrij wiel, nikkelen velgen met bies en 2 velgremmen, prachtig afgewerkt Dames-Rijwielen f 5,00 hooger, alle voorzien van „DAGERAAD" no. 1 BANDEN, c"JCoopt geen rijwiel alvorens deze prachtige, door en door gegarandeerde rijwielen gezien te hebben. f 70,00 f85,00 f 105,00 f 120,00 Apotheek Spoorboekje met tarieven. Cangeveld de Jtooij. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, FEUILLETON. Yeeli ouders Verkrijgbaar balen Suikerpulp. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. WESSANEN &LAAH Gehoor-Olie Aanbevelend, KUIJPER, BondshersteUer. Dagelijks verkrijgbaar: onder openbare Controle. Concurreerende prijzen. DROS Co. Drijs 10 Cents. S. Keijser Dz-Warmoesstraat. W0RMERVEER. Merk ,,W. L.", Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Weverstraat. Den Burg Texel. Medicinale LofodiDsche Levertraan in maathoudende flesschen, Borst- Caramels, Salmiak-, Mentha- en Poncelet-pastilles, Versch bereide Staalpillen, Eiwitstaai, Kinadrup pels Dr. de Vrij, Eikelcacao, Em- serpastilles, Emser- en Vichyzout, Katjes-, Koninginne-, Zoute- en Ca88anodrop, Hygea- en Nestlé- Kindermeei, Borsthonig, Bisschop AnijstabletteD, Slemppoeder, Li moensap (Heldere) Beleetd aanbevelend, J. G. Pil. PISART. pakhuis Oudeschild, Burg en Cocksdorp levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Superphospbaat 14%, per 100 kg. f 2,70 haven Oudeschild; 1 2,80 baven Cocksdorp. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen Vrij naar het FraDsch door A. B. 20) Toen zij zag hoe onverschillig tante dat blakertje opnam en wegborg, was het of haar hart brak en alsof dat kleine voor werp het laatste was, dat aan het verblijf van Jacques herinnerde. Een onweerstaanbaar verlangen kwam bij haar op, niet meer haar leed alleen te dragen. Maar wie zou zij deelgenoote maken van haar smart Hoe goed tante Sanny ook mocht z(jn, op dit punt zou zij baar zeker wel niet goed begrijpen. En Georgette had geen enkele vriendin. Eensklaps echter schoot haar iets te bin nen. Daar in het dorpje St.-Pierre was immers nog zuster Thérèse, die haar eukele dagen geleden noch zacht verweten had, dat ze al te enthousiastisch was en dat zij zich ook wel wat mocht voorbereiden op eenige tegenspoed en verdriet. Mijn hemel, wat had zuster Thérèse dat toch goed ingezien, wat was haar verdriet reeds spoedig gekomen. Zij verlangde sterk om haar hoofd op de knieën van zuster Thérèse te laten rusten en haar dan alles te vertellen. Arme kleine Georgette. Zij wist zelf nog niet eens wat dat „alles" wel in zich hield. En dan, bij haar te weenen. O, pakhuis Burg. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Zuivere Wrijfwas, Terpentijn, Potlood, Zebra en Zebrapasta, Scboenencream, Azijnessence, Moukey-brand, Schuur- linnen, Zeer sterke Brandspititus en gedroogde Soepgroenten, Haringkrui den, Odol en Ódoltandpasta, Teercap- sule8 en Knoflook. Beleefd aanbevelend, J. G. Pb. PISART. Opgericht 1765. KONLN KLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEREN GOUDEN MEDAILLES. weenen, zonder vrees te hebben, dat „hij" het bemerkte. Tante, vroeg zij, zou ik niet even naar zuster Thérèse mogen gaan Waarom mijn kind? vroeg mevrouw Vignal verrast. Het is vandaag zulk een slecht weer om uit te gaan. O, het weer hindert mij niet. Ik had haar iets te vertellen. O tante, laat mij maar even naar haar toegaan. Mevrouw Vignal was gemakkelijk over te halen en was op dat oogenblik bezig met honderderlei zaken, zoodat zij niet opmerkte, hoe koortsachtig gejaagd Geor gette sprak en welk een zonderlinge glans er in haar oogen lag. Zonder veel tegenwerpingen gat zij dus de gevraagde toestemming. Nu, als je dat wilt, mijn kind, ga dan maar, zei ze. Je leek in de laatste dagen er wel wat bleek uit te zien. Het zal je goed doen, eens een wandeling te maken. Maar blijf niet te lang weg.) Georgette vertrok. X Eerst liep zij over den grooten weg, die tusschen de eenzame weiden liep, waarop slechts hier en daar een landbouwereenig werk verrichtte. Weldra echter liep de weg langs het boscb, thans zoo verlaten en stil, zoo somber op dezen herfstdag. O, dat bosch, hoeveel maal had zij er niet in gewandeld met „hem" gedurende de laatste maand. Toen ze dicht bij het bosch gekomen was, scheen het of hare boenen hun dienBt wilden weigeren, zoo langzaam kwam zij Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. levert ondergeteekende Naaimachines vanaf f 20 tot f 100 en costumes in alle prijzen, Demi-Saisons vanaf f 8—, tevens worden alle reparatiën aan rijwielen opgenomen. Beleefd aanbevelend, F. LEXGIIAUS Oosterend Helder Keizerstraat 63. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiteriyk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann Co., Radebeul, k 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij T. BUljS. van Or. G. Schmidt Majoor-Geneesheer, Chef ran den geiondheldadienat geneest vlug en volledig Dooiheid, Hardhoori^heid, Oorsuizen en Oorvloeintf zelfs bij verouderde gevallen f2 oer FL met gebruiksaanwijzing Phannacie Franr. A'dam Galeryj35 maar vooruit. Eenige oogenblikken stond zij stil en keek naar een paadje, dat door het bosch liep en waarlangs zij meermalen met hem en de kleine Rosa was gewan deld. Langzamerhand scheen zij alles om haar heen te vergeten en gedreven te worden door een onweerstaanbare behoelte die gelukkige oogenblikken nogmaals te doorleven, welke thans voor haar slechts in de herinnering bestonden. Zij verliet den grooten weg en liep het bosch in. Georgette was nog zeer jong. Zij wist nog niet, dat hoe groot het verdriet ook moge schijnen, toch eenmaal dat verdriet zou worden verzacht. Zij had geene moeder, bij wie zij haar hart kon uitstorten en aan wier boezem zij haar verdriet kon uitweenen, waardoor haar eerste bitter leed zou worden ver zacht, eene moeder, die haar zou hebben toegefluisterd dat ook zij eenmaal bemiDd zou worden, zooals „hij" nu zijn verlooide beminde. Niemand zei dat tegen Georgette en zij ging maar steeds verder hot sombere woud in, terwijl de wind steeds meer opstak. Werktuigelijk trok zij haar chale dichter om zich, diezelfde chale waarin hij haar nog maar enkele dagen goloden, zoo zorg zaam had gewikkeld. Vandaag echter was zij geheel alleen. Voor do eerste keer in haar leven zag zij in hoe weioig acht er wordt geslagen op het geluk ol ongeluk van anderen. Wie toch wist op dat oogenblik, dat er op deze wereld weder een klein ongeluk- GENEZEN TE ALKMAAR. De Heer W. van Koot, Compagniestraat 2 te Alkmaar, deelt ons mede: Ik kan me het oogenblik niet herinneren, dat ik niet leed aan hevige pijn in den rug en in de lenden, waarschijnlijk het gevolg eener nierziekte, waarmede ik reeds zeven jaar opgescheept was. Tevens had ik al dien tijd zware hoofd pijn, gepaard met duizelingen. Al het moge lijke was met mij geprobeerd om mij te ge nezen van die ziekte, doch ik kwam niet veel verder met de voorgeschreven medicijnen. Ik was immer zeer vermoeid en lusteloos en wist werkelijk niet, wat ik moest gaan aan vangen, daar al de aan mij bestede goede zorgen tevergeefs bleken. Ik was juist erg ziek, toen men mij aanraadde de zoo gunstig bekende Poster's Rugpijn Nieren Pillen te probeeren en dit was mijn redding, want na vier dagen bemerkte ik een groote verlich ting. Ik ging geregeld verder met het ge bruik Uwer pillen en ben zeer gelukkig U te kunnen melden, dat ik twee weken later vol komen hersteld was en niets meer van de vroegere symptomen mijner ziekte kon be merken. Ik voel mij tegenover andere lij ders verplicht publiciteit aan mijne genezing te geven, want daardoor zullen veel perso nen de oogen opengaan. 3 Omstreeks drie jaar later meldde de Heer van Koot ons nog: Het is mij zeer aangenaam U te kunnen berichten, dat ik geen woord behoef terug te nemen van de vroegere ver klaring mijner genezing. Mijn beroep brengt mede, dat ik veel zwaar werk te doen heb en desondanks hebiknietmeerdon minstenlast gehad van mijn oude kwaal. Ik kan U dan ook niet dankbaar genoeg zijn voor Uw prachtig geneesmiddel, (w.g. W. van Koot.) Onthoudt den naam Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, dieduidelijkgedruktstaatopelke doos van dit geneesmiddel. Laat U niets an ders in Uw handen stoppen. Zij z(jn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kui per, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. kig meisje was, omdat zij naïf genoeg was geweest haar hart weg te schenken, even als een kind een kus geeft. En wie zou zich er anders over veront rust hebben dan uit medelijden. Zelfs zij, die haar beminden, hadden er niets van begrepen. In hare smart werd Georgette echter niet bitter; doch haar vertrouwen op haar ouden vriend, de toekomst, was haar ont vloden. En dan een drukkend gevoel van verlatenheid, dat steeds sterker opkwam in hare ziel, waarin slechts dit lichtpunt was, de gedachte, dat hij gelukkig was. Heden zou „hij" nog aan zijne vriendin Georgette denken, tenminste enkele uren nog. Hij zou over haar spreken tot zijne verloofde. En dat zou alles ziju. Wat was zij ook voor hem Thuis zouden oom en tante nog enkele malen spreken over den inspecteur. Eo dan zou het ook daar afgcloopen zijn, Zoo was dus het leven. Somtijds een onmetelijk geluk, zoo groot zelfs, dat het schijnt of de hemel het niet kan bevatten en daarop eensklaps niet meer, eene her innering en dan do vergetelheid. O, wat is het loven toch treurig, mompelde Georgette, terwijl zij wanhopig haar handen wrong. Ongemerkt was zij gekomen bij deu vijver waarboven nog enkoio gele bladoren aan de takken der hoornen hingen. Zij liet zich op den grond nederzinken en begon ton prooi aan grooten wanhoop hevig te snikken, Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4