Het beste en goedkoopste adres voor Rij tuig werk L. H. SCHOT, Waal. D.A.WISSELINK, W GEVESTIGDE* HUISSCHILDER. LIJNZAADKOEKEIT tAüti hetzelfde adres te koop Een DOGKAR, Twee TILBURY'S en twee BAKWA- GENS op beste gebruikte onderstellen. - Aan een gloeiend rooster - - - vastgeklemd. - Suze's Droom. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. Veehouders! Verkrijgbaar balen Suikerpulp. FEUILLETON. WESSANEN LAAN W0RMERVEER. S. Keijser Dz- Warmoesstraat. J. J. RIJK. Merk ,,W. L.", i'j '-fi: Het volgende merkwaardige geval wordt ons uit Etten NB. medegedeeld. Mej. G. van Loenhout, Stationstraat te Etten, heeft een dochtertje genaamd Cathariua, die in den vacantietijd spe lende was op de botertabriek aldaar. Op een gegeven oogenblik klemde bet kind zich vast aan een gloeiend rooster, het kind kermde van de pijn zoodat het hartverscheurend was voor de omstanders het te hooren. Zoo brachten de buren het kind bij de moe der, die zooals wel te begrijpen is, er radeloos onder was. Vrienden rieden haar aan den bekenden KLOOSTER- BALSEM, KLOOSTER SANCTA PAULO voor dat geval aan te wen den. De moeder deed dit door deze bt roemde zalf' te koopen bij Mej. E. de Lange aldaar. Toen de balsem op de wonden gelegd werd, bedaarden de pijnen en kermde het kind niet meer. Toen het potje KLOOSTER- BALSEM. was opgebruikt, was de kleine Catharina genezen. De moeder die ons bovenstaand heeft medege deeld, is uiterst dankbaar en heeft ons verzocht hare verklaring te pu bh- ceeren, opdat iedereen wete hoe goed de Kloosterbalsem werkt. 2 De KLOOSTER BALSEM, Klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, Rheu- matiek, Rheumatische Zenuwpijnen, jicht, Podagra, Ischias, Kneuzingen, Stramheid in de ledematen. Verstui kingen, Lendenpijn, Pijn in den rug, Spieruerrekkingen, Aambeien (zoowel bloedende als andere) Winterhanden en Winteruoeten. Prijs per pot uan 20 gram 35 ct. uan 50 gram 75 ct. en uan 100 gram f 1.20. Hoe grooter pot, hoe uoordeeliger dus. T BT OP' de echte Klooster- 1 V/1(,a|sem geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle aDdere is namaak. De namaak geneest nooit. Alom verkrijgbaar. Vrij naar 'tFransch door A. 8. 3) Zij komt nog eerder, maar ze vraagt me tevens verlot haar zuster Gladys Tuff- ton, die eenige dagen bij haar is, mede te mogen brengen. Gladys medebrengen! O, mama, hoe heerlijk. Germaine, zei mevrouw Arnay, praat toch niet zoo dwaas. Je vergeet, dat ik, tegelijkertijd met lady Graham, een dozijn andere genoodigden verwacht, die al de kamers van het kasteel in beslag nemen! "Waar moet ik nu juffrouw Tutfton plaat sen Een jong meisje, gewoon aan de grootst mogelijke weelde. Twee dagen later zou de kamer van Suze vrij zijn, want deze gaat Maandag weg, maar ik kan natuurlijk niet aan lady Graham vragen haar bezoek nog een paar dagen uit te stellen, Suze, die door hot raam keek naar de purperen wolken, wendde zich levendig om, een pijnlijke gedachte kwam plotseling bij haar op. Zij vroeg zich zelf af, of zij mieschien haar tante niet moest aanbieden baar ver trek een paar dagen te yei vroegen. Lang had zij evenwel geen tijd tot na- denken, want de mannelijke bewoners van het kasteel kwamen de salon binnen, ter wijl op betzelfde oogenblik ward aange kondigd dat het diner gereed was. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Superphosphaat 14%, per 100 kg. f 2,70 haven Oudescbild; 1 2,80 haven Cocksdorp. Vraaet prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, - Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Gedurende den geheelen maaltijd was Germaine zeer opgewekt, dank zij het voor uitzicht dat Gladys Tutfton op het kasteel zou komen. Gedurende den zomer had Germaine geregeld een vriendin, welke zij reeds een paar dagen na de kennismaking „mijn lie veling" noemde; gedurende den volgenden winter aanbad zij die vriendin dan om haar daarna gedurende de lento weder te veronachtzamen en geheel te vergeten, zoodat zij, wanneer de zomer weder daar was, zich weder een nieuwe vriendin kon zoeken. Het hart van Germaine was als een omnibus, allen konden er binnengaan en er even gemakkelijk weer uittreden als zij er binnentraden. Opgetogen over Gladys Tuffton was zij uit Trciuville gekomen. Tal van bijzon derheden wist zij op te noemen van de schoon e vreemdelinge, terwijl zij tevens eene groote lijst van allerlei genoegens samen stelde, welke zij deze wel dacht aan te bieiion. Suziluisterde en zweeg omdat men met haar o ver eene onbekendo sprak en ze was innerlijk nieuwsgierig eens te zien hoe hoog George de Fiers de schoonheid van Gladys Tuffton stelde, welke hij ook had ontmoet en bewonderd. Daarna kwam op den vo-orgrond dat het nu de vraag was waar m-en Gladys zou kunnen plaatsen. Aan do eenigszins gefronste wenkbrau wen van mevrouw Arnay kon zij namelijk zeer goe>d bemerken, dat deze Dog geen bevredigende oplossing had gevonden. Een oponorking van Germaine naafloop van het di n er, terwijl do mannen zich naar pakhuis Burg. te den Burg als Degelijke, nette bewerking, prima mate rialen. Concureerende prijzen. Zich beleefd in ieders gunst aanbevelend. J. J. R IJ K. adres Wed. J. RIJK-Vinken. Warmoesstraat. de billardzaal hadden begeven, bracht het ongelukkige onderwerp weder voor het front. Welnu mama, zei Germaine, heeft u er al iets op gevonden om Gladys te ont vangen Wel neen Ik weet in de verste verte nog niet, hoe ik dat moet schikken. Ik zie nog in 't geheel geen geschikte uitwegEn ik oüdervind het vervelende daarvan nog te meer omdat lady Graham zulk een lieve vrouw is, een nieuwe ken nis voor mij, welke ik gaarne een genoe gen aandoe. Maar de eenige kamer, die ik baar zou kunnen aanbieden, zou de kamer van Suze zijn en daarover kan ik op het oogenblik nog niet beschikken. Zij had zich laten vervoeren door do ver legenheid waarin zij zich bevond en had er niet aan gedacht dat Suze baar hoorde. Maar do bekentenis was er daarom niet minder waar om. Het jonge meisje beefde. Een vurige blos kwam op haar gelaat en eensklaps aarzelde zij niet meer. Flink zei zo, terwijl zij poogde te glim lachen Tante, ik kan zeer goed morgen al wel vertrekken. Ik heb zeer voel genoten van uwe gastvrijheid en het zal me zeer aangenaam zijn als ik u op deze, voor mij hoogst gemakkelijke, wijze van dienst kan zijn. Zij sprak zeer duidelijk en vrijmoedig. Mevrouw Arnay koek haar een weinig verrast aan. In don grond van haar hart wns zij blij dat Suzo op deze wijze haar geheime wensch vervulde. Goed nieuws voor Texel. Pijn in den rug is een zeker teeken van nierziekte, de pijn wordt veroorzaakt door de nieren, die onder het smalle gedeelte van den rug liggen. Andere gewone verschijnselen van nierziekte zijn: duizeligheid, hoofdpijn, waterachtige gezwellen in de enkels en onder de oogen, urine-ongesteldheden, schemerin gen voor de oogen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor de nieren en blaas—ze werken niet op de in gewanden—en genezen zoodoende de oor zaak van rugpyn, waterzucht, graveel, rheu- matiek en andere gevolgen van zieke nieren. De heer D. Klut, Vlamingstraat 64 te Den Helder, meldt ons: Het is reeds veertien jaren, dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloo pend had ik als gevolg hiervan onuitstaan bare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kroop soms op tot in de schou derbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bp het opstaan, en wanneer ik bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hin der van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde mij zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijn aandacht ge trokken werd door de genezingen door Fos ters Rugpijn Nieren Pillen verkregen Ik liet dadelijk een doosje komen en ben blij U te kunnen berichten, dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting beko men heb. De pyn in den rug was bijna geheel verdwenen en mijn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zijn geheel te worden genezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegen heid zal ik ze met vertrouwen kunnen aan bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g.) D. Klut. Twee jaar later deelde de heer Klut ons mede: Dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een heilzaam en afdoend geneesmiddel zijn, heb ben zij volkomen bewezen. Jk ben nu zoo gezond als een visch en kan niet anders zeg gen dan dat ik U zeer dankbaar ben voor Uw prachtige pillen. Waar ik kan, zal ik hen roemen. Ziet voor U zelf toe, dat de juiste naam Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, op de doos, die gij koopt, vermeld staat. Z(j zyn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. 11 - Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voodert uw vee met de zuivere Jlurwt uitmuntende door hoog eiwit-en vetgohalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PAKIJS 1900. NEGEN GOEDEN MEDAILLES. Maar mijn kind, zei zo, hot zou mij spijten je eerder naar Parijs te zien ver trekken dan bepaald was. De toon van mevrouw Arnay was uiterst beleefd. Het was maar voor de leus dat zij niet onmiddelijk het voorstel van het jonge meisjo aannam. Suze gevoelde dit zeer goed en in hare oogen begonnen de tranen op to wellen. Zij bedwoDg zich echter en vervolgde bedaard Ik bid u, tante, neem mijn voorstol aan. Mama zal, daar ben ik zeer zeker van, blij zijn, als zij bericht ontvaugt, dat ik oen paar dagen eerder weer thuiskom. Ja, dat is waar. zei mevrouw Arnay, die niet meer tegenstribbelde. En morgen gaat uw oom naar Parijs naar een verga dering van aandeelhouders. Jo kunt dan met hem reizen. Dat zou dus zeer goed geregeld zijn. Dat is waarlijk de beste oplossing, merkte mevrouw de Berly op. Suzo is zeer inschikkelijk en is bovendien ook niet in zoo hooge mato gesteld op deftigheid; het zal haar dus zeker wel uiet spijten, dat zij haar homo een paar dagen eerder weer zal gaan opzoeken. Is het niet zoo Suze O zoker, hernam hot jonge meisjo eenigszins bitter. Zonder twijfel was zij inschikkelijk, zooals mevrouw de Berly zoor terecht opmerkte. Maar ze was nog maar 18 jaar en men mocht niet alles van haar verwachten en dat scheen meu wol wat veel uit het oog te verliezou. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4