DAALDERS CACAO 1 Ü®F"Enkhuizer Almanakken*"^® uwe Kalikoelen en Veulenmerriën, Een vast Werkman, Regenbakken, Beerputten, Ierkelders, Buizen, Riolen, Koedrinkgoten, Zinkputten, enz. enz. 4 VERZEKERT JC. JCeesom, ie J3urg Jexel, Een WOONHUIS Een WOONHUIS, Suze's Droom. De ervaring heeft bewezen dat de Cementwerken uit de fabriek van W. GRIMIJSER, laven Oudeschild, :,-W* van bijzonder solide constructie zijn. Alles van uitstekende kwaliteit Beleefd aanbevelend, W. GRIMIJSER. MEN MOGE U NAMAAK OPDRINGEN, HOUDT VAST AAN GE WEET DAT DIE UITSTEKEND IS. 5 Voor ?t nieuwe jaar: SCHEURKALENDERS Winkelboeken, Kantoorboeken, Kasboeken, Kantoor- en Schrijfbehoeften. Boekhandel Parkstraat. FINALE UITVERKOOP voorradige goederen, Betrek nu uw stroomatrassen. een WOON- of WINKELHUIS. FEUILLETON. Te huur tegen 1 Mei Biedt zich aan met 1 Maart a.s. Tegen 1 Mei te huur Te huur voor een klein gezin -I l_ Men doe zijne bestellingen mondeling of schriftelijk, aan de HAVEN te OÜDESCHILD of aan het filiaal te HELDER, VIJZELSTRAAT 34. tegen de gevaarlijke risico van het WERPEN, in de HOLLAN DSCIIE BRAND- en VEE VERZEKERING Mij, Opgericht te Oud-Karspel 1816. Directeur EECEN. Dit kost slechts l1/, °/0 met volle uit- keering der verzekerde waarde, tot verdere inlichtiügen wende men zich tot den ver tegenwoordiger der Maatschappij, bij wien ook lijsten van uitbetaalde schade van het vorige jaar ter iuzage liggen. voor klein gezin in de Waalderstraat. Adres G. G. KIKKERT, Gravenstraat. met 3 zoons. Goed bannende melken en met de bouwerij bekend. Br. fr. G. KOU WEN BERG, Strooweg Koegras, Helder. Te bevragen bij A. VISSER, Everstekoog. in de Weverstraat. Dadelijk te aanvaarden. Te bevragen bij A. H. (jEUS. De Uitgeuers uan ceze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan adoertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Vrij naar 'tFransch door A. 3. 8) Gaarne voldeed mevrouw Douvry aan dezen wensch. Lachend en druk babbe lend ging Suze aan haar zijde. Meermalen echter werd zij gestoord door het geraas der rijtuigen en door het geschreeuw der koopliedeo, waaraan ze de laatste dagen door haar verblijf buiten was ontwend. Onophoudelijk sloeg ze de oogen naar haar moeder op om het gedoegen te sma ken nog eens weer die zonderlingen lieven blik te ontmoetten, die blik van een vrouw, die veel heelt geledeD. Tegelijkertijd merkte Suze echter ook op de bleekheid van dat lieve gelaat en haar hart werd er een weinig door beklemd. Moeder, zei ze teeder, u moet noodig ook die heerlijke buitenlucht van't kasteel eens een tijdje inademeD. Ik schaam mij er over te moeten bedenken dat ik alleen er maar van heb genoten. Mevronw Douvry glimlachte. O, ook ik heb den tijd gehad, dat ik van alles heb genoten. Nu moeten we dat overlaten aan jonge meisjes als u en de beide tweelingen. Suze durfde er niet verder op aandrin gen. Liefkozend schoof zjj haar arm onder die harer moeder en deed tal van vragen omtrent haar vader. Was hij altyd neg zoo droevig gestemd zooals moeder haar schreef toen zij nog op het kasteel logeerde. Waarom was hij zoo? Was er bet een of ander dat hem kwelde en waarover hij altijd maar dacht? En de jongens? Wat zeiden die er van dat de vacantie weder zoo gauw om zon zijn? En de beide twee lingen Wat hadden die gedaan gedurende den tijd, dat hun oudste zuster uit was? Suze bleef net zoo lang vragen, tot zij Deze onderneming levert tegen de meest concurreerende prijzen BLOOKER'S meende geüoeg op de hoogte te zijn van hetgeen tijdens haar afwezigheid thuis was geschied; daarop begon zij te vertellen van haar verblijf op het kasteel. Zij sprak er met zooveel vuur over en scheen er zulk een groot genoegen in te vinden, zich al die dingen nog eens voor te stellen, dat mevrouw Douyry eensklaps lachend zei: Ik wist niet, dat mijn Suze zoo op pretjes gesteld was. Ik begin nu wel een beetje te vreezen, dat zij het hard vindt weer thuis te moeten komen, waar zij al die genoegens moet missen. Moeder, spreek toch zoo niet. Ik vond het recht pleizierig op het kasteel, ja zeor aangenaam. Maar ik ben nu zeer gelukkig weer bij u te zijn. Thans nu ik u weer naast mij heb, kan ik zelfs niet begrijpen hoe ik drie weken laDg weg heb kunnen zijn zonder u te kunnen ombelzen. En Suze sprak de waarheid. Zij was innig blij weder terug te zijn. Zij had er geen spijt meer van bet kasteel te hebben moeten verlaten. Zelfs het beeld van George de Fiers kwam op dat oogen- blik voor haar meer op den achtergrond, werd min of meer vaag. Met kinderlijk genoegen zag zij weder terug haar „home", haar kamertje en de salon, waar de avonden zoo gezellig wer den doorgebracht, wanneer zij allen daar samen waren. Vol verrukking keek zij weer naar alles. Gp een kleinen ezel bemerkte zij eens klaps een schilderstukje, dat zij nog niet gezien had: een droevig vrouwengelaat prachtig weergegeven. Mama, wat is dat Dat beeld doet me dadelijk denken aan „de Melancholie" van Dürer, dat ik zoo eenig mooi vind. Wie heeft dat geschilderd Wel, liel kind, heb je dan niot zeer dikwijls tegen André Vilbert gezegd, dat je gaarne een schilderstuk in dien geest wilde hebben Hij heeft uw wensch op gevolgd en Die goede oude André, wat is dat aardig van hem. Wilt u wel gelooven, moeder, dat ik er waarlijk trotsch op beD, dat hij voor mij de weinige oogenblikken, welke hij slechts vrij heeft, opgeofferd beeft. Een der tweelingen merkte op ernstigen toon op Suze, waarom zeg je „oude André"? Mijnheer Vilbert is in 't geheel nog niet oud. Laatst vertelde hij aan pa, dat bij 27 jaar was en pa zei toen: „Wat ben je gelukkig nog zoo jong te zijn." Suze begon te lachen. Dat is waar, ik bedrieg me waarlijk. Maar mijnheer Vilbert is zoo ernstig, zoo statig, dat de verwarring zeer vergeeflijk is. O mama, heeft u hem wel hartelijk voor mij bedankt Ja Suze, maar je zult het hem zelf ook nog wel kunnen doen, want ik denk, dat hij vanavond wel zijn gewone weke- lijkBche visite zal brengen. Als zijne be schroomdheid hem tenminste niet tegen houdt bij de gedachte, dat gij zijn werk wel eens wat te veel zoudt prijzen. Ik hoop het niet. Maar moeder, het is al te mal 1 Ik zou het anders niet zoo kwaad vinden, wanneer ik voor een keer eens iets had, dat hem kon afschrikken, opdat niets mij vanavond u ontroofd. Ais mijnheer Vilbert er is, is u altijd met hem aan bet praten of liever, u is bezig hem aan het praten te brengen en ik heb u dan niet meer alleen. Inderdaad ontving mevrouw Douvry André Vilbert altijd zeer hartelijk, zoowel omdat zij waarlijk achting bad voor don verstandigon, ernstigen jongman, als wel uit modelijden met het eenzame loven dut Dankbaarheid van een inwoner van Ilfirllngen Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kleur, slape loosheid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloecl volkomen en regelmatig fiitreeren en zoodoende een terugkeer der kwaal voor komen. Daarom juist geven Foster's Rugpijn Nieren Pillen een blijvende genezing. De Heer P Jaspers, Vijverstraat 21 te Har- lingen, meldt ons: Voordat ik met Uw uit stekende Foster's Rugpijn Nieren Pillen ken nis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij en vlijmen de pijn in den onderrug. Deze pijn was zoo erg, dat ik mij niet in mijn bed durfde omkee- ren, ik rustte 's nachts niet en stond 's mor gens meer vermoeid op dan den avond te voren, toen ik naar bed ging. Ik had eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pijn lijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd, begon ik mij ernstig ongerust te maken. Want wanneer men op mijn leeftijd van zeven en zeventig jaar komt, gaat men niet meer zoo lichtvaardig over een ongesteldheid heen. Toen ik met Uw pillen begon, kon ik reeds dadelijk de goede wer king daarvan bemerken en nadat ik een doosje had gebruikt, was er een groote ver betering in mijn toestand gekomen. Ik kende mijzelf niet meer en ik kon haast niets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Twee en een half jaar later deelde de Heer Jaspers ons mede: Toen ik indertijd een ver klaring gaf van de genezing door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kon ik niet weten, of deze van blijvende aard zou zijn. Thans kan ik evenwel verklaren, dat ik nadien niet meel den minsten last van mijn kwaal gehad heb. .Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben op nieuw bewezen blijvende baatte verschaffen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek re maken op elke wijze, die U goeddunkt, (w.g.) P. Jaspers GeeD doos is echt, wanneer er niet de vol ledige naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op staat. Zy zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1,75 voor een of f 10,— voor zes doozen. 17 van alle togen verminderde prijzen. Achtend, Weverstraat. J. I». DAGMEI.IER. hij in Parijs sleet, waar hij geen familie had. Eertijds had mijnheer Douvry den vader van André, die een zeer geleerd en nederig mensch was, zeer goed gekend. Daarna had zijn avontuurlijk leven hem dien geheel uit het oog doen verliezen, totdat hij zeer toevallig den zoon van zijn ouden vriend van vijftien jaar geleden bij zijn terugkeer uit Amerika te Parijs weder had ontmoet. De joDge man studeerde toen voor bouw kundige. Hij had hartstochtelijk gewcnscht zich geheel aan de schilderkunst te wijden, maar zijn moeder was weduwe geworden en had maar een gering kapitaal om van te leven. Vreesachtig van aard on geknakt door den dood van haar echtgenoot, was zij er tegen dat André een loopbaan zou kiezen, die in haar oog alleen geschikt was voor rijke lieden, die iets zochten om hun tijd te verdrijven. André was geweken voor de ongerustheid zijnor moedor en had toegegeven omdat hij meonde, dat dit zijn plicht was. Hij gal echter zijn geliefde studio nog niet op. In de architectuur boezemde hem alleen do artistieke zijde er van belaug- stolliug in en zijn werk had zoozeer de aandacht getrokken, dat hij, ternauwernood de school verlaten hebbende, eeno plaats kreeg bij een dor voornaamste architecten van Parijs, die tevens bekend stond als een bekwaam oudheidskundige. En nu sedert vijf jaar kwam André duar geregeld bij de Douvrys aan huis, door de kinderen on in do eerste plaats door Suzo, werd hij beschouwd als een soort van ouderen broeder, uiterst goed, maar wel wat koel en teruggetrokken. Mevrouw Douvry bleek zich vergist to hebbeu toen zij te kennen gal, dat André wel eens weg kon blijven uit vrees voor dankbe tuigingen vun Suzo, want toon do klok 9 uur sloeg, ging do bel over en do jonge man verscheen in do buIod. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4